Esileht Ilu ja tervis Nad ei mõista

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Nad ei mõista

Postitas:
Kägu

Kuidas rääkuda probleemidest, hirmudest või muudest nürkuse ja vaimsete probleemude ilmingutest vanemate inimestega oma suguvõsas. Nad ei mõista, ei saa aru. Neil oli see-mis ei tapa, teeb tugevamaks. Elad üle.
Peres keegi ei mõista. Kuidas nad nii kalgid ja karmid on?

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nemad ei mõista sind, sina ei paista mõistvat neid. Nad tulevad teisest ajast. Ajast, kus ei sobinud oma nõrkust välja näidata.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga miks peaks üldse rääkima? see oma haiguste heietamine on väga tüütu nähtus.

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal ühel on oma probleemid, keegi ei taha veel teiste hala kuulata. Oma hirmudest ja vaimsetest probleemidest räägi ikka arsti või psühhiaatriga, ära koorma sugulasi sellega.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanem sugulane jälle heietab pidevalt oma puusaproteesist, miks ta sellepärast midagi teha ei saa, kõik peavad talle asjad koju kätte tooma, koristamas käima jne. Samas sõbrannadele külla saab küll jalagi mindud, mingit häda pole. Tema tundub noorematele sama tüütu kui sina nendele vanematele sugulastele. Ma kannatan ka depressiooni all, saan ravi, mis suuremat ei aita, aga mitte kellelegi pole ma sellest rääkinud. Ei sugulastele ega tööl, üks sõbranna vaid teab. Ja miks peakski. Ka noored inimesed ei mõista seda, kellel pole seda probleemi, mis sellest, et on püütud inimesi harida ja veel vähem mõistavad vanemad inimesed, kes tulevad ajastust, kus sellist asja polnudki olemas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal ühel on oma probleemid, keegi ei taha veel teiste hala kuulata. Oma hirmudest ja vaimsetest probleemidest räägi ikka arsti või psühhiaatriga, ära koorma sugulasi sellega.

Oi ei. Väga tahavad kuulata. Ja siis targutada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks Sa oma vanematele sugulastele enda vaimsetest probleemidest räägid? Selliseid asju arutatakse arstiga või siis tõesti väga lähedase sõbra, sõbranna või elukaaslasega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veetakse mind suguvõsast kellegi sünnipäevale. Küsitakse et no mis sa nüüd teed, õpid või töötad? Ei kumbagi. Miiiks? No mõnel on eriti hea elu! Ütlen et mul tervis halb. Mis on? Ütlen mis viga. Ja siis tuleb neid õpetusi, tarkuseid ja küsimusi jne.
Räägitakse ju et vaimseid probleeme ei pea varjama ega häbebema. Aga tõesti on parem varjata ja häbeneda.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende vanemate inimeste probleem pole mitte selles, mis sul viga on, vaid selles, et sa seepärast ei tööta ega õpi. See on nende jaoks võimatu olukord, sest nende nooruses polnud sellist valikut – elasid, polnud haiglas ega hullumajas, siis pidid töötama. Samamoodi ei mõistaks nad, kui sa puusavalu pärast ei töötaks ega õpiks. Jah, vanemad inimesed ei suuda enam sama hästi kohaneda kui sina – ole siis neist tugevam ja targem ja säästa neid sellest jutust. Ütle, et töötad kodus või õpid kodus vms – ja kõik on rahul. Siis võid ka oma terviseasju rääkida ja keegi ei lähe sellest liiga käima.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nemad ei mõista sind, sina ei paista mõistvat neid. Nad tulevad teisest ajast. Ajast, kus ei sobinud oma nõrkust välja näidata.

Minule see aeg meeldis! Just olla tugev ja kui ka polnud, siis õpetas see sund tugevusele, vähemalt sunniti sedavõrd takka, et neid avalikke hädaldajaid, keda kogu aeg mõistma peab, ei olnud (nii palju). Ja ma ütlen ausalt, et olen tüdinenud neist “erilistest”, kellel on kogu aeg midagi viga.
Jätkuvalt mõtlen meie vana(vana)emadele, kes pidid toime tulema sõja, surma, ängu, kaotuse, vslu, hirmu ja millega iganes. Kui tugevad olid need naised? Ehitasid meie elu uuesti üles, kaotustest ja raskustest hoolimata.
Aga praegu? Üks viriseb siin, teine seal, udupeened häired ja diagnoosid kallal, keegi “ei mõista” ja ise ei tee ka midagi (kuigi abi on iga nurga peal saada).
Millal taoline põlvkond tekkis, miks tekkis? Kus on tugev Eesti naine?

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal taoline põlvkond tekkis, miks tekkis? Kus on tugev Eesti naine?

On mingi selline väljend, et rasked ajad voolivad tugevaid inimesi, tugevad inimesed voolivad häid aegu. Head ajad voolivad nõrku ja abitud. Ja neid abituid ja saamatuid tuleb tõesti järjest juurde ja juurde, ikka hädaldada, et elu on nii raske…

 

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsitakse et no mis sa nüüd teed, õpid või töötad? Ei kumbagi. Miiiks? No mõnel on eriti hea elu! Ütlen et mul tervis halb. Mis on? Ütlen mis viga. Ja siis tuleb neid õpetusi, tarkuseid ja küsimusi jne.

Aga miks sa ütled? Tervis on nii isiklik asi, et sellest ei pea küll kellelegi aru andma. Täiesti oma asi, et nii lahkelt infot jagad. Saab täiesti viisakalt öelda, et ma ei soovi sellest rääkida.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus on tugev Eesti naine?

See põlvkond on elus kibestunud muttide kari, kellel pole elu olnudki. Ei kadesta ja sellist elu endale ei taha. Nagu minu vanaema. Elu tippsündmus oli, et vanaisa ära suri, saab enne surma ka natukenegi endale elada, mitte ei pea mingit hädist vanameest teenima. Just teisi enda arvelt teeninud need naised ongi. Seda ülistada on ikka päris haige.

+6
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus on tugev Eesti naine?

See põlvkond on elus kibestunud muttide kari, kellel pole elu olnudki. Ei kadesta ja sellist elu endale ei taha. Nagu minu vanaema. Elu tippsündmus oli, et vanaisa ära suri, saab enne surma ka natukenegi endale elada, mitte ei pea mingit hädist vanameest teenima. Just teisi enda arvelt teeninud need naised ongi. Seda ülistada on ikka päris haige.

Uuema aja nähtus mehest lahti saada. Vanem põlvkond naisi sedasi ei rääkinud, abikaasa surm tuli raskelt.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuema aja nähtus mehest lahti saada. Vanem põlvkond naisi sedasi ei rääkinud, abikaasa surm tuli raskelt.

Sina ei tea, mis nad mõtlesid. Kogu see “tugevus” tuleb ju millegi arvelt. Enda mahasurumise arvelt. Ja nüüd on vanad naised nagu kadedad, et nooremad naised ei taha enam nii elada. Soovivad oma elu nautida, mitte eluaeg kellegi teenija olla. Ainult mehe vajadused olid tähtsad, teda pidi rahuldama ja poputama, kogu koduse elu enda peale võtma, seni kui mees armukesi pidas Ka selle pidi kõik alla neelama, sest see ju meeste amet. Vastik. Väga hea, et ühiskond on muutunud. Kui kellelgi on probleem, tuleb sellega tegeleda ja seda ravida, mitte teha kõige peale nägu, et probleemi pole.

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuema aja nähtus mehest lahti saada. Vanem põlvkond naisi sedasi ei rääkinud, abikaasa surm tuli raskelt.

Sina ei tea, mis nad mõtlesid. Kogu see “tugevus” tuleb ju millegi arvelt. Enda mahasurumise arvelt. Ja nüüd on vanad naised nagu kadedad, et nooremad naised ei taha enam nii elada. Soovivad oma elu nautida, mitte eluaeg kellegi teenija olla. Ainult mehe vajadused olid tähtsad, teda pidi rahuldama ja poputama, kogu koduse elu enda peale võtma, seni kui mees armukesi pidas Ka selle pidi kõik alla neelama, sest see ju meeste amet. Vastik. Väga hea, et ühiskond on muutunud. Kui kellelgi on probleem, tuleb sellega tegeleda ja seda ravida, mitte teha kõige peale nägu, et probleemi pole.

Nüüd peavad naised armukesi ja mees maksab kinni.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd peavad naised armukesi ja mees maksab kinni.

Ei tea eriti mehi, kes midagi kinni maksaks. Miks naised ei või armukesi pidada, kui meestel on see igapäevane asi. Vanemate meeste hulgas on see levinumgi kui nooremate. Nüüdsed naised teenivad ise, ei ole enam vaja meeste taldu lakkuda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea eriti mehi, kes midagi kinni maksaks. Miks naised ei või armukesi pidada, kui meestel on see igapäevane asi. Vanemate meeste hulgas on see levinumgi kui nooremate. Nüüdsed naised teenivad ise, ei ole enam vaja meeste taldu lakkuda.

Meeste taldade lakkumine on olnud osade naiste teema, sugugi mitte kõigi. Nii noorte kui vanade hulges muide. Tagasitegemine et mehel on armuke ja pean kättemaksuks ka, pole päris ok. Selle asemel lahutatakse nagu kord ja kohus, mehed muidugi annavad enne armukesele peksa, kui oma naisest ilma jäävad.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus on tugev Eesti naine?

See põlvkond on elus kibestunud muttide kari, kellel pole elu olnudki. Ei kadesta ja sellist elu endale ei taha. Nagu minu vanaema. Elu tippsündmus oli, et vanaisa ära suri, saab enne surma ka natukenegi endale elada, mitte ei pea mingit hädist vanameest teenima. Just teisi enda arvelt teeninud need naised ongi. Seda ülistada on ikka päris haige.

Vabandust, aga su vanaema on erand. Enamus vanureid kardab just seda kõige rohkem, et kaaslane sureb enne teda ja elu viimased aastad/aastakümned tuleb üksi veeta.

See tundub ainult sulle sellise tüütu kohustusena. Tegelikult tunneb üksi jäänud vanur just sellest kõige rohkem puudust, et pole enam kedagi kellele süüa vaaritada, kelle riideid kohendada, kellele tema arstiaega meelde tuletada jne.

Või on siis minu suguvõsa imelik, sest meil just sellised vanainimesed on?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus on tugev Eesti naine?

See põlvkond on elus kibestunud muttide kari, kellel pole elu olnudki. Ei kadesta ja sellist elu endale ei taha. Nagu minu vanaema. Elu tippsündmus oli, et vanaisa ära suri, saab enne surma ka natukenegi endale elada, mitte ei pea mingit hädist vanameest teenima. Just teisi enda arvelt teeninud need naised ongi. Seda ülistada on ikka päris haige.

Sa oled vastik küünik. Ka sinu vanaema oli kunagi noor ja ilus naine. Miks sinu probleemid peaksid olema maailma tähtsaimad? Teenid ainult iseennast ja sellest su enda hädad algavadki. Palju õnne!

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd peavad naised armukesi ja mees maksab kinni.

Ei tea eriti mehi, kes midagi kinni maksaks. Miks naised ei või armukesi pidada, kui meestel on see igapäevane asi. Vanemate meeste hulgas on see levinumgi kui nooremate. Nüüdsed naised teenivad ise, ei ole enam vaja meeste taldu lakkuda.

Küll on kibestunud! Mees lasi teisega jalga, kuigi üritasid igasuguste vahenditega kinni hoida, ikkagi “MINU mees”, eks ole?

Minu tutvusringkonna vanaemad, kes sõda ja sellele järgnenud aega näinud, on küll tugevad. Igas mõttes.

Kehva mehevaliku võib igal ajal ja riigikorral teha, neid joodikute ja liiderdajate pidajaid-talujaid on täna rohkem kui peale sõda. See on loogika ja fakt, uuri natuke ajalugu.

“Kade olemine” on aga sinu arvamus (või unistus?). Neil prouadel on tohutu mälestustepagasiga elu elatud, olla mingi kehkadivei peale kade tähendaks kahetseda oma valikuid. Vanasti siiski valiti hoolsamalt, kellega paari mindi. Koos elati “kuni surm teid lahutab”, kuldpulmad pole haruldased. Ükski paar ei ela 50 aastat koos, et pärast kahetseda.
Kahju, et su vanaema vale valiku tegi, eks eksimusi on tõesti alati olnud, aga väita, et selle põlvkonna inimesed on õnnetud või et praegu on suhteelud paremad, on ühe teise elus pettunud õnnetukese eneselohutus.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei ole vana inimene, aga kui keegi mulle seltskonnas (ilmselt siis mõnel sünnipäevapeol või muul üritusel, kuhu minemine talle järelikult raskusi ei valmistanud) ütleks, et ta on nii haige, et istubki ainult kodus, ei õpi ega tööta, siis esimese asjana mõtleksin, et huvitav, mille eest ta elab ja teiseks et huvitav, mis koleraske haigus see selline on?

Ma arvan, et vanadel inimestel tekib veel tugevamalt see reaktsioon, sest nagu juba eelpool välja toodi, oli nende noorusajal elu oluliselt raskem ja seda, et ei õpi ega tööta, aga üritustel suudetakse küll käia ja seal inimestega juttu vesta, ei tulnud kõne allagi.

Kui tegemist on vaimse tervise probleemiga, ei ole koju istuma jäämine kindlasti hea lahendus. Nii depressiooni, ärevuse kui muude väga levinud probleemide korral on kasu igapäevasest rutiinist ja veidikesest enda sundimisest. Koju jäämine kipub probleeme pigem süvendama.

Füüsilise probleemi korral, eriti kui see on tõsine, ei teki tavaliselt seda muret, et teised ei saa su murest aru. Kui ikka pidevalt keemiaravil käid ja vahepealse aja kodus oksendad, ei teki kellelgi üllatust, et huvitav, miks selle kõrvalt kooli-tööle ei saa minna?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes alati hakkab pakkuma lahendusi välja, aga on inimesi, keda see tegelikult ei huvita, soov on vaid rääkida oma hädadest. Mis siis räägid, kui abi ei taha?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes alati hakkab pakkuma lahendusi välja, aga on inimesi, keda see tegelikult ei huvita, soov on vaid rääkida oma hädadest. Mis siis räägid, kui abi ei taha?

ui-ui-ui, ei seda küll ei tohi!!! Kuulama pead ja mõistma ja toetama… Ma praegu jään kahtlema, et kas kaasa tunda tohib või vist pigem mitte, see võib solvav olla.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes alati hakkab pakkuma lahendusi välja, aga on inimesi, keda see tegelikult ei huvita, soov on vaid rääkida oma hädadest. Mis siis räägid, kui abi ei taha?

Aga vahel soovibki inimene ainult rääkida, sest lahendused on ta juba kõik isegi läbi mõelnud ja head lahendust polegi olemas. Ja kui siis tuleb mingi inimene, kes hakkab enda arust nõu andma, mingeid klišeelikke lauseid ütlema, siis tegelikult see tõesti pole ju abiks. Miks sa inimest nii lolliks pead, et ta ise ei tule selliste lihtsate lahenduste peale. Näiteks ühest teemast lugesin, kuidas alkoholisõltlased räägivad oma probleemist. Ja siis tuleb mingi inimene, kes enda arust annab siis nõu. Et mine jalutama, koo, loe või mine kinno. Kas inimene ise ei tea, kuhu võiks minna? Tal on ju muu probleem. Või depressiooni puhul tuleb sea tubli nõuandja jutuga, et mine kodust välja, mine jalutama. Või siis liigse kehakaalu korral jälle hea lahendus valmis: söö vähem ja liigu rohkem. Kas inimene ise esimest korda kuuleb seda teie arvates? Mis te selliste tänitamiste ja nõuandmistega loodate siis saavutada.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes alati hakkab pakkuma lahendusi välja, aga on inimesi, keda see tegelikult ei huvita, soov on vaid rääkida oma hädadest. Mis siis räägid, kui abi ei taha?

Aga vahel soovibki inimene ainult rääkida, sest lahendused on ta juba kõik isegi läbi mõelnud ja head lahendust polegi olemas. Ja kui siis tuleb mingi inimene, kes hakkab enda arust nõu andma, mingeid klišeelikke lauseid ütlema, siis tegelikult see tõesti pole ju abiks. Miks sa inimest nii lolliks pead, et ta ise ei tule selliste lihtsate lahenduste peale. Näiteks ühest teemast lugesin, kuidas alkoholisõltlased räägivad oma probleemist. Ja siis tuleb mingi inimene, kes enda arust annab siis nõu. Et mine jalutama, koo, loe või mine kinno. Kas inimene ise ei tea, kuhu võiks minna? Tal on ju muu probleem. Või depressiooni puhul tuleb sea tubli nõuandja jutuga, et mine kodust välja, mine jalutama. Või siis liigse kehakaalu korral jälle hea lahendus valmis: söö vähem ja liigu rohkem. Kas inimene ise esimest korda kuuleb seda teie arvates? Mis te selliste tänitamiste ja nõuandmistega loodate siis saavutada.

Ärakuulamine väsitab samapalju kui probleemiga inimesel klišee lugemine. Tühjas toas rääkimine on palju enam abiks, siis pole nõuandjaid järjekorras tänitamas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärakuulamine väsitab samapalju kui probleemiga inimesel klišee lugemine. Tühjas toas rääkimine on palju enam abiks, siis pole nõuandjaid järjekorras tänitamas.

Jah, sellega olen nõus, et seda ärakuulajat tuleb valida. Kõik ei ole selleks valmis. Mina näiteks kuulan hea meelega, ei tänita ega õpeta. Aga inimsed on erinevad. Mõni tõesti ketrab ja ketrab igaühele oma probleemist, mida ei ole mõtet teha. Kui tuleb postiljon kirja tooma, ta ei taha kuulata, kui jube mees sul on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärakuulamine väsitab samapalju kui probleemiga inimesel klišee lugemine. Tühjas toas rääkimine on palju enam abiks, siis pole nõuandjaid järjekorras tänitamas.

Jah, sellega olen nõus, et seda ärakuulajat tuleb valida. Kõik ei ole selleks valmis. Mina näiteks kuulan hea meelega, ei tänita ega õpeta. Aga inimsed on erinevad. Mõni tõesti ketrab ja ketrab igaühele oma probleemist, mida ei ole mõtet teha. Kui tuleb postiljon kirja tooma, ta ei taha kuulata, kui jube mees sul on.

Kõigil on omal muresid, ärakuulajaid vähemik, nii on ja valida polegi. Võetakse, kes on, kuigi rääkimisest pole eriti kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigil on omal muresid, ärakuulajaid vähemik, nii on ja valida polegi. Võetakse, kes on, kuigi rääkimisest pole eriti kasu.

Siis tuleb pöörduda psühholoogi poole. Üsna egoistlik on valada oma sopp teisele kaela, kes endagagi toime ei tule või kes laseb ennast sellest väga palju mõjutada. See on sama halb tegevus kui teiste murede peale hakata õpetama ja oma klišeelikke lahendusi pakkuma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes alati hakkab pakkuma lahendusi välja, aga on inimesi, keda see tegelikult ei huvita, soov on vaid rääkida oma hädadest. Mis siis räägid, kui abi ei taha?

Aga vahel soovibki inimene ainult rääkida, sest lahendused on ta juba kõik isegi läbi mõelnud ja head lahendust polegi olemas. Ja kui siis tuleb mingi inimene, kes hakkab enda arust nõu andma, mingeid klišeelikke lauseid ütlema, siis tegelikult see tõesti pole ju abiks. Miks sa inimest nii lolliks pead, et ta ise ei tule selliste lihtsate lahenduste peale. Näiteks ühest teemast lugesin, kuidas alkoholisõltlased räägivad oma probleemist. Ja siis tuleb mingi inimene, kes enda arust annab siis nõu. Et mine jalutama, koo, loe või mine kinno. Kas inimene ise ei tea, kuhu võiks minna? Tal on ju muu probleem. Või depressiooni puhul tuleb sea tubli nõuandja jutuga, et mine kodust välja, mine jalutama. Või siis liigse kehakaalu korral jälle hea lahendus valmis: söö vähem ja liigu rohkem. Kas inimene ise esimest korda kuuleb seda teie arvates? Mis te selliste tänitamiste ja nõuandmistega loodate siis saavutada.

Ja mida selle teistele hädaldamise, aga mitte tegutsemisega saavutatakse? Ainult seda, et sest hädaldajast hakatakse eemale hoidma, ja hakataksegi!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Nad ei mõista