Esileht Ilu ja tervis Nad ei mõista

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Nad ei mõista

Postitas:
Kägu

Siis tuleb pöörduda psühholoogi poole. Üsna egoistlik on valada oma sopp teisele kaela, kes endagagi toime ei tule või kes laseb ennast sellest väga palju mõjutada. See on sama halb tegevus kui teiste murede peale hakata õpetama ja oma klišeelikke lahendusi pakkuma.

Sa vist ei saa aru, mida mõtlesin. Mina just ei usugi mingeid ärakuulajaid ja arvan, et neist pole kasu.
Postitas: Kägu20.10.2021 08:37 on samuti minu kommentaar. Keegi ei peaks vinguma, kui nad oma mulaga teisi väsitavad ja siis imestavad, miks neid õpetatakse. Õpetada saab ainult siis, kui toimub suhtlus, kui seda pole, siis ei pea keegi imestama, miks tänitama kukutakse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu


õigemini miks tänitama ei kukuta, kui ei räägi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult mõtlevad ka nooremad omaette, et selline inimene, kes on nii katki-nii katki, et ei suuda tööl ega koolis käia ega normaalselt funktsioneerida (peale pidudelkäimise), on mõttetu hädavares ja tööle-kooliminek oleks just abiks, aga nad on juba kasvatatud viisakaks “ärakuulajaks” ja oskavad selliste kurtjatega paremini toime tulla kui vanad inimesed. Kui on probleem ja ise toime ei tule, otsitakse endale arst (antud juhul siis psühhiaater), niisama kurtmisest pole ka kurtjale endal grammigi kasu, ainult heietada sundmõtteid, mis nagunii peas keerlevad 24/7.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekib ka esimene küsimus, et millest see inimene elab? Kelle kulul? Kui on nii raske haigus, et on töövõimetus, siis see on puue ja inimene saab puudetoetust (no reha-plaanidest jms ei hakka rääkima, need on naljanumbrid). Või on lihtsalt kodus, vahib lakke ja mõtleb, kui koleraske ta elu on?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressioonidiagnoosiga saab pool aastat haiguslehte, muide, see on ju küllalt hästi, mida veel vaja oleks. Ja selleks ajaks on ka vast arst leitud, kes aitab- kas ravimid või psüühoteraapia, aga natuke tuleb siiski ka ise ennast august välja tirida, keegi seda tegelikult inimese enda eest teha ei saa. Tean, see depreka must auk on kole koht, niiet kui abi on, võiks siiski püüda välja saada. HAiglasse saab ka minna (muidugi seal peab esiteks küsima, et ka pean reaalse enesetapukatse tegema, et üldse haigklasse sisse võetaks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas rääkuda probleemidest, hirmudest või muudest nürkuse ja vaimsete probleemude ilmingutest vanemate inimestega oma suguvõsas. Nad ei mõista, ei saa aru. Neil oli see-mis ei tapa, teeb tugevamaks. Elad üle.

Peres keegi ei mõista. Kuidas nad nii kalgid ja karmid on?

Minul oli paar aastat tagasi alaealisena sama lugu. Nomh mõnes mõttes eks neil õigus ka ju. kõik mis ei tapa teeb tugevaks. Ma proovisin korduvalt emale rääkida aga ta ei mõistnud niiöelda. Lõpuks kui panime vaimse tervise õe juurde aja ja arst küsis luba mult kas tohib ka emale mainida mis seisund mul on ning lubasin. Siis kuulas arsti ja mõistis, et miskit on ikkagi pahasti ja soovis ka, et saaksin tagasi niiöelda terveks. Nüüd võtan ravimeid vaimse tervisega. Püsi tugev ja soovin sulle edu, et ehk saad nendega kuidagi jutule

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun lapsepõlve meenutades, et mu emal on olnud depressioon. Aga ta pidi vaatamata sellele tulema toime igapäeva eluga. Lapsed puhtana lasteaeda viima, perele söögi tegema, kodu korras hoidma. Ja ta tegigi seda kõike, sest ajal kui mina väike olin, oleks ta vastasel korral ühiskonna poolt puhta risti löödud. Ainult tema ise teab, mis hinnaga või millist tahtejõudu kasutades ta selle kõigega hakkama sai. Ja nüüd siit edasi – miks peaks minu ema saama aru, et täisjõus inimesed on korraga puuduva töövõimega? Ma ei taha sellega öelda, et ei oleks haigeid inimesi, kes tõesti ei tule elu ja haigusega toime, kindlasti neid on. Samas – mul endal on kerge ärevushäire. Kas ma surmaähvardusel saaksin tehtud mingeid asju, mis ma praegu lihtsalt tegemata jätan? Jah, aus vastus on, et saaksin küll. Õnneks tänapäeval enam ei pea end niimoodi sundima. Aga rääkides eakatest, teisest ajast pärit inimestest, ma mõistan nende mõistmatust vähemalt vaimsete hädade suhtes küll. Neil ei olnud võimalust haige olla. Täna nimetame me end väga kergelt haigeks, sest me saame seda teha. Mingeid häireid omada on normaalne, isegi pop.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressiooni puhul ei aita kojujäämine. Aitavad ravimid ja enda sundimine liigutama-tegutsema. Kuidas täiskasvanud inimene üldse koju jääda saabki? Kes arved maksab ja toidu ostab? Kui on keegi, kes sind ülal peab, võib muidugi rahulikumalt võtta ja vähehaaval sotsiaalsesse ellu tagasi pöörduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb lihtsalt valida, kellele rääkida. Mulle räägitakse ja ma kuulan hea meelega tervisemuresid, sest jah, elu on nii läinud, et ma olen saanud suure osa meditsiinivaldkonnast iseseisvalt läbi õppida.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimse tervise probleemidest tuleb rääkida oma psühhiaatriga või leida võimalus psühholoogi seanssideks. Lähedasi koormata sellise halaga ei tasu, eriti kui seda juttu on nad juba järjest kordi ja kordi kuulama pidanud. Seltskondlikel üritustel mingi nutulauluga alustada, kui keegi huvi tunneb, miks ei tööta, piisab kui öelda, et tervisega tegelen.

Kust võetakse arvamus, et need vaesed pereliikmed ja lähedased peavad alati olema need, keda vahetpidamata oma muredega koormata? Proovi ise ja oma arstiga hakkama saada, teatud tasemest oma hirme lahates ja tehes seda oskamatult, teed kahju endale ning oma lähedastele!

Ja lõpetuseks – vaimseid probleeme on kogu aeg inimestel olnud aga varem olid inimesed tugevamad, neil oli vaja ellu jäämiseks ennast kokku võtta ja suurem osa sellega ka hakkama said, praegu on vaimsed probleemid aga mõnikord aga hoopis mugavustsoon, sest osa inimesi on muutunud igas mõttes oluliselt nõrgemaks!

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su enda suhtumine on, et sugulased ei mõista ja on kalgid, siis mida sa soovid vastu saada. Probleemiga tuleb tegeleda, võtta vastavaid ravimeid, tegeleda endaga, mitte käia mööda inimesi kaastunnet kerjamas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägitakse ju et vaimseid probleeme ei pea varjama ega häbebema.

“Räägitakse ju, et vaimseid probleeme ei pea varjama ega häbenema.” Räägitakse!? Ja sina kohe usud? Mida sa veel usud, mida räägitakse?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Nad ei mõista