Esileht Koolilaps Nädalaid kestev koduarest?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Nädalaid kestev koduarest?

Postitas:

Olen mures ühe meie kodukoha lapse pärast, tegemist on 9-aastase tüdrukuga, kelle “väga kuri ema” (nagu lapsed nimetavad) määrab lapsele nädalapikkuseid koduareste. Kuna ma muud enam selle lapse kohta oma lapselt ei kuulnud, kui et ohkamist stiilis “ta on jälle koduarestis” siis minu hing enam rahu ei saa. Uurisin lastelt, mis see tüdruk siis tegi, et taas nädal koduarestis teenis. Vastuseks sain, et piisab 5 minutit kauem õues olemisest või “valede” riietega õues käimisest.
Olen võtnud olukorra jälgimisele ja uurin lastelt edaspidi ka, kas nimetatud laps on teistega koos mängida tohtinud. Mida teie teeksite lapse heaks, tundub tavaline, tore laps?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:26; 09.10 17:17; 09.10 22:35; 09.10 22:51; 10.10 14:00; 10.10 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lahendada see probleem, et igas kodus on oma reeglid? Ühes kodus võib laps jääda koju hiljaks. Vanem räägib, noomib. Teises kodus pannakse laps selle eest koduaresti. Kui aga kodus on kõik korras, kas siis erinevad kodureeglid tuleks üldse arutlusele nt lastekaitsega?
Või ei luba vanem oma lapsel mängida teiste lastega, põhjusel, et need lapsed annavad tema arust ta lapsele halba eeskuju. Vanem ei pea õigeks seda, kuidas teised lapsed käituvad ja on. Jälle iga pere omad reeglid. V-o see vanem lubaks oma last teistega mängima, kui oleks tema arvamuse järgi “õiged lapsed”. aga kuna nn õigeid lapsi pole, siis ei lubagi. Kas lastekaitse saab sellisel juhul sekkuda üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 16:50; 10.10 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lahendada see probleem, et igas kodus on oma reeglid? Ühes kodus võib laps jääda koju hiljaks. Vanem räägib, noomib. Teises kodus pannakse laps selle eest koduaresti. Kui aga kodus on kõik korras, kas siis erinevad kodureeglid tuleks üldse arutlusele nt lastekaitsega?
Või ei luba vanem oma lapsel mängida teiste lastega, põhjusel, et need lapsed annavad tema arust ta lapsele halba eeskuju. Vanem ei pea õigeks seda, kuidas teised lapsed käituvad ja on. Jälle iga pere omad reeglid. V-o see vanem lubaks oma last teistega mängima, kui oleks tema arvamuse järgi “õiged lapsed”. aga kuna nn õigeid lapsi pole, siis ei lubagi. Kas lastekaitse saab sellisel juhul sekkuda üldse?

20-st lapsest ükski kolme hoovi peale kokku ei sobi ja lapsed on kõrvalt kuulnud ema röökimist telefonis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:26; 09.10 17:17; 09.10 22:35; 09.10 22:51; 10.10 14:00; 10.10 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on näidanud, et sellised ülikarmi kasvatust saanud lapsed on kõige tõenäolisemalt need, kellel teismeeas tõsised probleemid tekivad – riskikäitumine, kodust ära jooksmine, koolist popitamine jne. Vanemad aga ei näe probleeme ja reageerivad lapse protestikäitumisele veel karmimate karistustega. Kurb. Võiks ju üritada rääkida selle emaga (või kui lapsed käivad samas koolis, siis ehk ka klassijuhatajaga), aga ei usu, et sellest abi on. Need vanemad ei tee enda arvates mitte midagi valesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis olukorra sa jälgimisele oled võtnud? Kuidas võõras inimene paremaks peab oma last kasvatada? Veider.

Ei ole veider. Veider on hoopis sinu kommentaar. Kuna ma ei ole osavõtmatu inimene ja lapse nädalaks koduaresti panemine, kui ka laps ise seda teistele kurtnud on, on ebainimlik. Eriti neil põhjustel, mis laps nimetanud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:26; 09.10 17:17; 09.10 22:35; 09.10 22:51; 10.10 14:00; 10.10 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuseks sain, et piisab 5 minutit kauem õues olemisest või “valede” riietega õues käimisest. Olen võtnud olukorra jälgimisele ja uurin lastelt edaspidi ka, kas nimetatud laps on teistega koos mängida tohtinud.

Kas jälgid ainult laste ütlusi või saad kontrollida tegelikku olukorda? Kas tegu on tõesti koduarestiga või toob laps selle oma toasistumise põhjenduseks? Kas tegu on tõesti 5 minutiga või on see laste arvamus ajast? Kas see on karistus ühekordse eksimuse või korduva reeglist üleastumise eest? Kui probleemne on selle pere olukord riietega? Vbl pole järgmisel päeval korralikke kooliriideid, kui need eelmisel õhtul väljas määritud?

Mida teie teeksite lapse heaks, tundub tavaline, tore laps?

Soovitaksin lastel aidata tal reeglitest kinni pidada.
Kui tõesti selgub, et raske probleem (vanema ülim rangus, laps kardab karistust vms), siis teataksin sotsiaalosakonda või lastekaitsesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele, hakkasin lugu tähele panema, kuna erinevate laste kaudu jõudis pidevalt mu kõrvu, et see tüdruk on koduarestis taas, muud selle lapse kohta enam ei kuulnudki, kui “tal on väga kuri ema” “ta jälle koduarestis.” Ja lõpuks hakkasin mõtlema, et see pole enam normaalne. Tavaline, vaikne, viisakas, kena, 9-aastane tüdruk ja nädalatekaupa koduarestis ning korrusmajast õue ei saa, kuigi alles olid pikalt nii ilusad, soojad ilmad.
Olukorda jälgin selle koha pealt, et tahan näha seda last õues nüüd ka ja kuulan, mis lapsed räägivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:26; 09.10 17:17; 09.10 22:35; 09.10 22:51; 10.10 14:00; 10.10 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke liiga oletustele/laste juttudele põhinev lugu. Mis mõttes “nädalate kaupa”?
Kas 9-aastased mängivad siis iga õhtul kortermajade vahel muidu 20-kesi kampades õues? Kui ei ja pigem ikka üksikud/nädalavahetuste õhtud, kas siis saab rääkida “nädalatepikkusest”?
Ma arvan, et iga laps, kes kuuleb teise ema keelavat-pahandavat, võib tema kohta öelda “kuri”.

Palju sa ise seda naist tunned? Eeldatavasti ikka vähemalt tere-tasandil, kui lapsed niivõrd palju koos ja tegu naabritega. Aga räägi emaga. Et laps tundis huvi, kus mängukaaslane olnud on, siis saad reaalse pildi asjast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haige teemaalgatus. Mis see sinu asi on. Sinu laps võib vabalt valetada. Teiseks võib see laps valetada et mitte sinu lapsega õue minna.
Eriline Sherlock jälle välja. ilmunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema hoiab last kodus,kuna tal on naaber,kes jälgib nende kodu ja küsib naabrilastelt pidevalt tema lapse kohta. Ei tea,kas tavaline naisahistaja või mõni varas uurib,mil õhk puhas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 07:01; 10.10 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult teema täitsa olemas. Meie kandis on ka üks tüdruk, kellel on kuri ema (isa ei ole), laps küll juba 11. Seegi laps on teinekord nädal otsa koduarestis umbes samade asjade tõttu. Lisaks oleme kõik mänguväljakul näinud, kuidas ta oma last töötleb, röögib, kunagi virutas okstega valusalt mööda kintse – selle eest, et laps pani mänguväljakul väikse telgi üles mullasele kohale ja telk läks seest mustaks. See ema ongi selline kärts-mürts ja tüdruk ka nõrga närvikavaga, nutab alati asjade peale, mille peale teised temavanused vaid õlgu kehitavad, lisaks on tal komme lihtsalt end tundideks ära peita õues jne. Teisalt, kui on mingi konflikt, kus tema tüdruk osaline, siis reeglina see ema õigustab ainult oma last ja süüdistab teist osalist. Missiis, et tema laps võis asja vabalt algatada. See ema kasvatab ka teisi lapsi, näiteks haarates neilt käest mobiiltelefone mängukal, öeldes, et siin ei tohi mängida. Oma tüdruk tal ka salaja jõudumööda ikka mängib mobiiliga mängukal, aga samas oli just hiljuti olukord, kus tüdruk kahmas endast 4 aastat noorema käest telefoni endale ega andnud tagasi. Nii et jah – selliseid peresid on. Mida teha? Midagi ei oska teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas te sekkuksite, kui näeksite, et last on koheldud füüsilise vägivallaga? – kindlasti. Aga vaimse vägivallaga – siis ei sekku? Selline lapse pidev ja põhjendamatu karistamine on vaimne vägivald, kahjuks ei jäta see sinikaid kehale, vaid hävitab hinge. Ma siiski natuke kuulaks maad ja ei jätaks seda.
Lihtne põhjendus – see on selle pere reeglid, aga kui need reeglid on ebanormaalselt julmad, jättes lapse nädalaks üksi koju, keelates sõbrannadega mängimise jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhas vaimne vägivald ja väga tore, et teemaalgataja on seda tähele pannud.

Kuskil oli ka telefon, kui märkad abivajavat last. Ehk saab sealt nõuandeid, mida edasi teha.

Kindlasti ei ole õigustatud selline nädalatepikkune koduarest iga väiksemagi eksimuse eest.

Kohutavalt kurb, et siin foorumis pigem soovitatakse pilk kõrvale keerata ja lasta vägivallatsejast vanemal oma lapsega käituda edasi nii nagu tema tahab.

Laps ei ole kellegi omand ja vanem ei tohi teda järjekindlalt vaimselt represseerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe võiks minna lastekaitsesse. Las nad ise jälgivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe võiks minna lastekaitsesse. Las nad ise jälgivad.

Mismoodi? Tead, lastekaitse kellelegi ukse taha saatmine pole mingi lõbus asi, see traumeerib tervet peret alati, ja eriti lapsi. Lapsed saavad aru küll, kui äkitselt mingi tädi teda ette võtab, oma kabinetti viib ja pinnima asub stiilis, et mida sa oma emaga koos olles tunned, kas kardad teda ja oled hirmul jne. Seega, mõtlematult lastekaitsjat platsi kutsudes võid teha lapsele karuteene.

Muide, mina ise ei saa hästi aru sellest koduaresti kui karistuse ideest. Mida see laps siis seal kodus õige teeb? Vahib tundide kaupa telekat või arvutit? Isegi, kui emal on õnnestunud kogu tehnika ta eest ära peita, nii et ta paigal istub ja vaid aknast välja vaatab, pole see tema tervisele kasulik. Pideva koduaresti tagajärjeks on ülekaaluline laps. Mõni vanem kuulu järgi pidi kasutama karistusena lausa vastupidist, ehk siis nimelt lapse õueajamist 🙂 Ise ma ei kasuta koduaresti iialgi karistusviisina, vaid just nimelt, üritan iga hinna eest lapsi õue saada, helistan vahel lausa ise ja lepin emadega kokku, et nad oma lapsed ka mänguväljakule saadaksid. Muidu ei taha mu lapsed üldse õue minna, ainult vedeleksid vabatahtlikus koduarestis teleka ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul küll pole usku, et lastekaitse saab ja jõuab midagi teha kui emal on oma kasvatuse põhimõtted. On selline sõjaväeise korra pooldaja eksimuste korral.
Äkki kuluks mulle endalegi ära sellest järjekindlusest õppida. Minu laps jääb ka koju hiljaks. Pidevalt ei tule ta koju kokkulepitud ajaks. Mida teha, kui laps ei hooli kokkulepetest ja rääkimine ei ole andnud tulemust?
Kas laps peab olema koduarestis üksi või on ema ka kodus? Sel juhul pole ta ka pidevalt üksi. JA koolilaps on ju koolis pool päeva. Hea oleks, kui õpiks peale kooli ära, muidu on õhtul väsinud. Seda pidevat üksi olemist ei saa k tuua lapse väärkohtlemiseks, sest ta ongi u 14-ni koolis, siis peaks õppima ja siis tuleb juba ema koju, kui käib tööl.
Mul on ka lapsest kahju. Aga kas reaalselt on millestki kinni hakata, millega pöörduda lastekaitse poole, mis oleks tõesti väärkohtlemine ja mida ka lastekaitse väärkohtlemiseks peab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 16:50; 10.10 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haige teemaalgatus. Mis see sinu asi on. Sinu laps võib vabalt valetada. Teiseks võib see laps valetada et mitte sinu lapsega õue minna.
Eriline Sherlock jälle välja. ilmunud.

Kujutad sa pilti, on lapsi, kes ei valeta ja ma ei toetu vaid oma lapse ütlustele. Neli! koos mängivat last kinnitasid sama juttu ühest suust ja nii mitmeid kordi, et vot jäi meelde.
See, aga, et paljudele minu postitus EI sobi, näitab ära selgelt, kui palju vägivaldureid ja hoolimatuid inimesi elab me ümber.
Kui minu südant miski puudutab, siis ma tean, et asi pole õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:26; 09.10 17:17; 09.10 22:35; 09.10 22:51; 10.10 14:00; 10.10 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivallatseja on see eestikeelne väljend. Ja mina hoolin. Anna palun oma nimi ja aadress, et ma saaks ka lastekaitse sinu juurde saata igapäevaselt,igaks juhuks. Sest ma hoolin ja tahan olla kindel, et sinu last kasvatatakse minu standardite järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 07:01; 10.10 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivallatseja on see eestikeelne väljend. Ja mina hoolin. Anna palun oma nimi ja aadress, et ma saaks ka lastekaitse sinu juurde saata igapäevaselt,igaks juhuks. Sest ma hoolin ja tahan olla kindel, et sinu last kasvatatakse minu standardite järgi.

Ole nüūd rahulik, ma kohe ei teata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:26; 09.10 17:17; 09.10 22:35; 09.10 22:51; 10.10 14:00; 10.10 16:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Nädalaid kestev koduarest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.