Esileht Ilu ja tervis Nägemine kaob ära

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Nägemine kaob ära

Postitas:

Silmaarstile on seda raske rääkida, kaks korda üritasin, aga ilmselgelt ei saada minust aru, soovitatakse puhata. Perearst saadab silmaarstile.

Viimasel umbes 5 aastal on selline asi, et aegajalt ma enam üldse ei näe lähedale. Samad valgustingimused, sama asukoht, sama arvuti, sama luger.

Suure osa ajast loen prillideta nii raamatut, lugerit kui arvutit. Ja siis äkki umbes kaks korda aastas tekib periood, mil ma ei näe midagi, mis on lähedal. Näiteks reedel ma lugesin samas tugitoolis internetti -näiteks Perekooli- samal kellajal ima prillideta. Täna, kolmapäeval aga on juba teine päev mil ma pean lehe zoomima 175%-200% peale, panema ette oma lugemisprillid (+1), lüitama sisse lisavalguse ja siis ka ei näe, aegajalt pean panema kuvari zoom 200% ja seda vaatama luubiga. Valgus ja kõik on ju sama.

Kui ma ei näe, siis muu tervis, vähemalt see, mida ma ise tunnen 🙂 on ok. Isegi parem. Selline periood kestab 2 nädalat kuni paar kuud ja siis läheb ootamatult üle. Toidulisandite tarvitamises ja menüüs, alkohilotarvitamises ega unerežiimis erisusi pole. Pea ei valuta, tasakaaluhäireid pole. Vererõhk sama (kõrge). Töö on arvutiga nii nägemisperioodil kui mittenägemisperioodil. Magusat ei armasta. Üleliia ei joo ja üldse ei suitseta. Kaugele nägemises muutusi pole.

Kui silmaarst ei tea, siis kuhu ma peaksin pöörduma? Ma ei saa ju kohal olles arstile kuidagi tõestada, et kuu aega tagasi ma nägin paremini-halvemini ja et kuu-kahe pärast ilmselt jälle. Tööl on nõme, kui jälle on see mittenägemise periood, vaatan luubiga ekraani 🙁 Neuroloogile püüdsin rääkida, ta eiras ja soovitas silmarõhku mõõta. See on korras.

Vanus 50+

Või mida teha…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas mingid migreenid, mis käivad nägemishäirega, aga ilma peavaluta. Aga migreen vist kaks kuud järjest küll ei kesta.
Kas vererõhuga võtad ravimeid? Äkki on kõrvalnähud ja need peaks välja vahetama?
Kas ainult ekraane ei näe või muidu ka? Ajalehte, raamatut, heegeldada, kirjutada jms?
Ma teeks nii, et kui see nüüd jälle üleöö tekkis, siis läheks EMOsse. Ütleks, et lampi nägemine läks halvaks järsku. Selline järsk muutus on jumala kindlalt emo teema. Vbl muidu uuringud midagi ei näita, aga näitab just sel ajal kui probleem on.
Ma ei tea, kus sa elad, Tallinnas läheks ITK emosse, seal on erakorraline silmaarst ka. Saavad kohe konsulteerida, kui vaja. Vbl saadavad sealt uuesti neuroloogile.
Ma huupi pakuks veel ka mingit aju verevarustuse häiret või äkki mõni väike veresoon lõhkes? Sellised asjad taastuvad ise aja jooksul. Käi ikka EMOs ära.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 16:06; 27.05 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma huupi pakuks veel ka mingit aju verevarustuse häiret või äkki mõni väike veresoon lõhkes? Sellised asjad taastuvad ise aja jooksul. Käi ikka EMOs ära.

Et 2 korda aastas tal muudkui veresooned lõhkevad, aga samal ajal on muu enesetunne hea, isegi parem kui ilma veresoonte lõhkemiseta? Huvitav loogika.
Mina arvan, et kui 5 aasta jooksul pole midagi juhtunud ja keegi haigust ei leia, siis ei ole see üldse mingi haigus, pigem funktsionaalne häire. Võib-olla stress-situatsioonist? Ärevushäire võimendub? Seda ei pruugi ise tunnetadagi.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 17:50; 28.05 19:08; 31.05 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et 2 korda aastas tal muudkui veresooned lõhkevad, aga samal ajal on muu enesetunne hea, isegi parem kui ilma veresoonte lõhkemiseta? Huvitav loogika.

Loogika huvitavuse kohta ei tea. Minu emal on elu jooksul vähemalt kaks korda peas veresoon lõhkenud. Esimene kord oli kehvasti, tasakaaluhäired ja topeltnägemine, taastus pikalt haiglas. Teine kord pani tähele, et mõnikord sõnad ei tule enam hästi meelde, nt ristsõna tehes ei tea ja rääkides on mõni sõna järsku kadunud. Mitte midagi muud viga ei olnud.
Kui teemaalgatajal on kogu aeg vererõhk kõrge nagu ta kirjutab, miks siis see oletus nii ebaloogiline on?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 16:06; 27.05 18:41;
To report this post you need to login first.

Et 2 korda aastas tal muudkui veresooned lõhkevad, aga samal ajal on muu enesetunne hea, isegi parem kui ilma veresoonte lõhkemiseta? Huvitav loogika.

Loogika huvitavuse kohta ei tea. Minu emal on elu jooksul vähemalt kaks korda peas veresoon lõhkenud. Esimene kord oli kehvasti, tasakaaluhäired ja topeltnägemine, taastus pikalt haiglas. Teine kord pani tähele, et mõnikord sõnad ei tule enam hästi meelde, nt ristsõna tehes ei tea ja rääkides on mõni sõna järsku kadunud. Mitte midagi muud viga ei olnud.

Kui teemaalgatajal on kogu aeg vererõhk kõrge nagu ta kirjutab, miks siis see oletus nii ebaloogiline on?

Sest teemaalgataja ei kirjeldanud enda juures midagi sellist. Arstid on ka tõenäoliselt esmalt kahtlustanud veresoont, aga kui muid sümptome pole siis järelikult pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu võib olla akkomodatsiooni spasmiga. Peaks optometristil esmalt kontrollima üle prillid.
Emo pole koht, kus seda teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see kestab 2 nädalat kuni kuu, siis selle aja sees peaks mõne silmaarsti aja ehk saama. Neid kohti ka ju vabaneb aeg-ajalt. Siis saad arstile näidata, kuidas nägemine on kehvem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et 2 korda aastas tal muudkui veresooned lõhkevad, aga samal ajal on muu enesetunne hea, isegi parem kui ilma veresoonte lõhkemiseta? Huvitav loogika.

Loogika huvitavuse kohta ei tea. Minu emal on elu jooksul vähemalt kaks korda peas veresoon lõhkenud. Esimene kord oli kehvasti, tasakaaluhäired ja topeltnägemine, taastus pikalt haiglas. Teine kord pani tähele, et mõnikord sõnad ei tule enam hästi meelde, nt ristsõna tehes ei tea ja rääkides on mõni sõna järsku kadunud. Mitte midagi muud viga ei olnud.

Kui teemaalgatajal on kogu aeg vererõhk kõrge nagu ta kirjutab, miks siis see oletus nii ebaloogiline on?

Huvi pärast küsin, et kuidas teisel korral see veresoone lõhkemine välja tuli kui muid sümptome polnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu võib olla akkomodatsiooni spasmiga.

Akommodatsioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 17:50; 28.05 19:08; 31.05 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nägemise kaotamise regulaarsus paneb mõtlema ühele teisele haigusele, aga loomulikult ainult mõtlema. Kuid lase kindlasti kõige välistamiseks oma peaajust teha MRT.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nägemise kaotamise regulaarsus paneb mõtlema ühele teisele haigusele, aga loomulikult ainult mõtlema. Kuid lase kindlasti kõige välistamiseks oma peaajust teha MRT.

No selle teise haigusega peaks ka tasakaaluhäired vms kaasnema, ainult nägemise hägustumine (kuigi see on üks põhilisi tunnuseid), ei anna vist diagnoosiks alust, aga võib-olla et me ei räägi samast asjast. Mõtlesin ka täna just teemaalgataja peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas mingid migreenid, mis käivad nägemishäirega, aga ilma peavaluta. Aga migreen vist kaks kuud järjest küll ei kesta.

See mida silmas pead on auraga migreen ja võib täiesti olla migreenihoog ilma peavaluta. Migreenihooks on periood tõepoolest ebatavaliselt pikk, aga igasuguseid anomaaliaid esineb igal pool. Mitte et just see nüüd praegu teemaks oleks.

TA pane kirja võimalikult täpselt ühe sellise perioodi nähud, märgi igakord üles igasugused muutused päeva jooksul. Kui suudad siis ka paar eelnevat päeva, isegi päevamenüü.
Märkmeid tee a la näiteks hommikul oli parem/halvem, peale N. tegevust nt füüsiline või vaimne pingutus või vedelikutarbimist või midaiganes kas toimus mingeid muutusi, ärevust, stressi, valusid jne või on kogu perioodi koguaeg stabiilselt muutusteta.
Peale seda pane umbes järgneva halva perioodi ajaks aeg heale silmaarstile, siis on sul talle konkreetseid fakte päevatäpsusega esitada mitte sellist ebamäärast juttu ajada, et sul oli halb ja sa ei näinud hästi. Saan aru, et need probleemid käivad enamvähem samade vaheaegadega ja suudad järgmise perioodi prognoosida. Ühtlasi on sul aega ka head spetsialisti otsida. Siis saab edasi minna uuringutega kui silmaarst on oma analüüsid ja testid teinud ja veendunud või välistanud selle kas probleem on silmades või siiski milleski neuroloogilises.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sarnane asi, aga selle vahega, et hommikuti on lähedale nägemine alati halb, aga vahel on terve päeva, vahel läheb lõunaks normaalseks. Kui praegu saaks süüdistada üleminekuaastaid, siis mingit muutust hakkasin tajuma ca 16-19 aastat tagasi. Tol ajal kanti veel elektronkelli, millel vajutasid nuppu ja tuluke läks põlema, st sai pimedas kella vaadata. Mingil hetkel märkasin, et ma ei näe kellaaega. Ostsin käekella, millel tuli selleks, et üldse kellaaega näha, nuppu vajutada. Siis ilmusid punased lambikestest numbrid. Ja nii ma vahetasin neid ajanäitajaid üksteise järel, hetkel suurte punaste numbritega äratuskell. Aga hommikul ärgates olen tihtilugu poolpime, arvutiparooli sisestades ise ei näe, mida kirjutan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nägemise kaotamise regulaarsus paneb mõtlema ühele teisele haigusele, aga loomulikult ainult mõtlema. Kuid lase kindlasti kõige välistamiseks oma peaajust teha MRT.

Et siis juba 5 aastat tekib ‘see haigus’ (kindlasti mõtled polüskleroosi või ajukasvajat?), aga ikka veel pole kohale jõudnud? 5 aastat! Kõik ‘halvad’ haigused oleks selle aja jooksul ammu diagnoositavad ja tekitanud ka muid, püsivaid kaebusi ometigi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 17:50; 28.05 19:08; 31.05 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatataja, ma ei saa aru, miks sa ei hoia oma kõrget vererõhku ravimitega kontrolli all (kuidas perearst üldse sellele tähelepanu ei pööra) ja miks sa sellisel ajal silmaarstile ei lähe, kui see nägemishäire on (mis mõtet sinna muul ajal minna on)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või mida teha…

Ära tooda libateemasid, seda teegi

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Nägemine kaob ära