Esileht Ilu ja tervis Nägemine läheb aina halvemaks

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Nägemine läheb aina halvemaks

Postitas:
Kägu

Sain üleeelmise aasta suvel lugemisprillid. Pluss oli 1,25. kuskil poole aastaga oli nägemine veel halvenenud, sain juba+ 1,75. veel pool aastat hiljem oli juba +2. Täna ma enam nende prillidega ka lugeda ei näe. Ma ei saa aru, kas nüüd järjest lähebki mu nägemine halvemaks ja pluss aina suureneb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nüüd võiks uuesti arsti juurde minna. Kuskil aasta ja kolme aasta vahel võiks lasta kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks sa üldse ei maini kui vana sa oled. Kui oled 60 siis +2 normaalne. Kui oled 50 siis peaksid kandma +1.25 Ja pealegi silmaarst ütleb täpselt mis sinu silmadega lahti on.Äkki on tegemist hallkaega?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks sa üldse ei maini kui vana sa oled. Kui oled 60 siis +2 normaalne. Kui oled 50 siis peaksid kandma +1.25 Ja pealegi silmaarst ütleb täpselt mis sinu silmadega lahti on.Äkki on tegemist hallkaega?

Ma olen 46 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki see https://silmatervis.ee/nagemishaired/ealine-kaugnagevus-ehk-presbuoopia/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine arstile!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine arstile!

Pean minema jah, sest ega ma telefoni- või läpakaekraani lugeda ilma prillideta ei näe ( ja nüüd nende prillidega ka üsna viletsalt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud kaht arvamust: esiteks, et silm on laisk ja kui prillid kasutusele vôtad, siis pluss süveneb suht kiiresti. Teiseks, et pluss süveneb enamikul inimest max +3,5ni ja siis peatub. Ise olen 15 aastat lugemisprille kasutanud ja täna on +2,5.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud kaht arvamust: esiteks, et silm on laisk ja kui prillid kasutusele vôtad, siis pluss süveneb suht kiiresti. Teiseks, et pluss süveneb enamikul inimest max +3,5ni ja siis peatub. Ise olen 15 aastat lugemisprille kasutanud ja täna on +2,5.

Ma küsisin seda silmaarstilt ja tema ütles küll, et ei ole nii, et prillid teevad halvemaks nägemise.

Siinkohal võib ju kõike süüdistada, alustades päiksest suvel, et 100% ajast ei kanta prille, rääkimata arvutiekraanist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja 46selt võib täpselt nägemine halveneda, selleks presbüoopia lingi paningi. Arst teab muidugi täpsemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas töötad arvutiga?
Mulle kunagi öeldi, et kui oled korras nägemisega, siis töötades 3 aastat arvutiga, hakkab nägemine halvenema. Kahjuks täpselt nii mul ka läks.
Algul olid prillid 1.75/0.5 ja tänaseks on muudkui kangemaks prillid kiirelt läinud ja lugemisprillid on juba 4.2/3.75 ning silmaarst ütles, et võiks juba veel kangemad varsti teha.
Väga õudne on, selline tunne, et olengi varsti täitsa pime.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga õudne on, selline tunne, et olengi varsti täitsa pime.

Seda on ju uuritud ja on leitud, et arvutiekraan ei mõjuta pikalt midagi, ajutiselt lihased väsivad jne, aga silmi nö ei kiirita ära. Kas diabeeti on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja mis te mulle pakute kui ma 49 ja lähedale nägemine jätkuvalt ideaalne, aga kaugele järjest süveneb see miinus. Lihtsalt ei näe, prillid kogu aeg ees. Kuudega halveneb just kaugele nägemine.

Kogu aeg vahetan miinusprille kangemateks ja ikka ei näe juba paari kuu pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja mis te mulle pakute kui ma 49 ja lähedale nägemine jätkuvalt ideaalne, aga kaugele järjest süveneb see miinus. Lihtsalt ei näe, prillid kogu aeg ees. Kuudega halveneb just kaugele nägemine.

Kogu aeg vahetan miinusprille kangemateks ja ikka ei näe juba paari kuu pärast.

Sulle pakun, et võid õnnelik olla. Õnn seisneb selles, et sa ei pea niipea lugemisprille tegema endale. Mul on sama asi, vanust 52, lugeda näen ilma prillideta, aga kaugele näen järjest halvemini. Ilmselt ühel hetkel see trend lõpeb ja enam ei näe ka lähedale. Silmaarstil käidud ja midagi valesti ei ole.

Igal ühel omamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud kaht arvamust: esiteks, et silm on laisk ja kui prillid kasutusele vôtad, siis pluss süveneb suht kiiresti. Teiseks, et pluss süveneb enamikul inimest max +3,5ni ja siis peatub. Ise olen 15 aastat lugemisprille kasutanud ja täna on +2,5.

Ma küsisin seda silmaarstilt ja tema ütles küll, et ei ole nii, et prillid teevad halvemaks nägemise.

Siinkohal võib ju kõike süüdistada, alustades päiksest suvel, et 100% ajast ei kanta prille, rääkimata arvutiekraanist.

Ka mina suhtlesin sel teemal silmaasrtiga. Sest mulle kirjutati ka plussprillid. Ja kasutama hakates mulle endale tundus, et ilma prillita nagu lugemine kehvemaks läinud peale prillide kasutusele võttu. Minu silmaarst ütles mulle kui küsisin, et kas vastab tõele, et mida kauem ilma prillita lugeda seda parem silmal on, sest treenib silma. Arst ütles, et vastupidi, kui liiga palju pingutada, siis pluss suureneb päris kiiresti. Võta siis nüüd kinni. Ma näen ka ilma prillita lugeda-kuigi prilliga on parem. Aga ma vahest loen ja vahest ei loe prilliga. Võta siis nüüd kinni kuidas tegelikult silmale parem on. Kunagi ammu näiteks üks silmaarst ütles küll, et ta ei kiirustaks pluss prille kirjutama, et siis silmad lähevad laisaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pluss süveneb tõesti (erinevatel inimestel eri kiirusega) kuni kuskil +3,5 ni ja siis jääb enamasti sinna püsima. Aga kindlasti on vaja käia silmaarstil, sest nt glaukoom jm haigused vajavad välistamist. Kui glaukoomi puhul rõhku alla ei võeta silmatilkadega, siis on kahjustus pöördumatu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Nägemine läheb aina halvemaks