Esileht Ilu ja tervis Nagu muid haigusi maailma enam olemas ei olekski!

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Nagu muid haigusi maailma enam olemas ei olekski!

Postitas:
Kägu

Kui tunnen ennast halvasti ja tahan perearstilt kõige tavalisemat põletikuproovi verest, mida kohapeal tehakse paari minutiga, siis esmalt saadetakse koroonatesti tegema! Juba sinna löögile saamine võtab mitu päeva aega, pluss tulemuste saamine 2 päeva, ja alles siis, kui selgub, et test on negatiivne, vaevub perearst üldse minuga edasi tegelema ja midagi edasi mõtlema! Absurd. Ja lisaks on kõigist neist igapäevaselt mitmesajast tatisest palavikus testitegijast ca 1% tegelikult koroonas. Nagu muud haigused maailmas enam üldse ei eksisteeriks! Ja kui pole koroonas, siis oled praktiliselt terve ja sinuga pole mõtet vaeva näha. Kui oled koroonas, siis on veel parem, istu isolatsioonis, heal juhul helista 1220 ja perearst saab üldse rahu sinust 2ndl.

+32
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii ongi, haige maailm!

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis nüüd saab?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

sul vedas, et perearsti üldse kätte said. minu oma on eriolukorrast alates täiesti tabamatu.
registratuur enam aegu kinni ei pane, käseb pereõele helistada ja too siis telefonijutu põhjal otsustab kas lubada sind Tema Kõrguse jutule või mitte. aga pereõe telefonitund on 60 minutit päevas ja väljaspool seda kõnesid vastu ei võeta. selle tunni jooksul lihtsalt ei õnnestu löögile saada.
Meile ka ei loeta ega vastata nendele.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, mina soovitan PÄRISELT selle probleemiga pöörduda nii Terviseameti kui ka õiguskantsleri poole. Koroona-asi ei saa takistada muud ravi, samamoodi ei tohi päris lambist iga asjaga koroonatestile saata, kui seetõttu jäävad tegelikult vajalikud testid tegemata. Perearst ei tohi koroonahirmus keelduda patsientide vastuvõtust, vaid peab oma keskuse töö korraldama nii, et vajadusel on võimalik patsientidega kohtuda. Näiteks saab selleks kasutada kasvõi võimalust vastuvõtuaegasid hajutada, nii et ei ole järjest vastuvõtud, vaid vahele on planeeritud 15 minutit telefonikonsultatsioonid, siis ei ole ooteruumis korraga tulijaid ja minejaid. Paljud lapsevanemad on väga õnnelikud telefonikonsultatsiooni üle, iga nohu ja palavikuga ei olegi vaja arsti juurde ronida, lihtsalt anna hooldusleht ja kogu moos.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin oli ju just ka teema, kus väidetavalt lapse palaviku ja kurguvaluga EI avatud emale hoolduslehte, vaid kupatati väikelaps esmalt koroonatesti tegema ja kui ei tee, ei avata ka hoolduslehte. 95%+ palavikke-tatte ei ole koroona, lapsed on lihtsalt viirushaiged.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõotab tulla karm talveperiood, õnn, et mul on võimalus lapsega kodus ka ilma hooldusleheta olla. Ei kujutaks ette, kui peaksin 4 aastasele aastas mitu korda pulka laskma ninna torkida, et jumala eest teha kindlaks, ega ta koroonas ei ole, kuna tal on reaalselt iga kuu nohu, kui jalad märjad, tuul ja kúlma koduõueski saab.
Parem istumegi kodus ja rahu majas, sellist elu ilmselt ei oleks keegi ette kujutanud,vaesed lapsed on ka nüúd ultimaatumi ette seatud.
Haiglane.
Küll nad varsti taaskord kõik lukku löövad, küsimus on kui kaua suudab maailm üldse sellises olukorras eksisteerida?
Kusagilt jäi kõrvu, et Lutsari sõnul kestab sarnane nõiajaht ka vaktsiiniga ning 4 aastat.
Tõesti vaata, et otsi jupp nööri, sest inimeste elu ei ole enam löpuks nii kaugeltki elamisväärne, juba puht majanduslikus mõttes.
Karm.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õnneks tõesti praegu 99% kurguvaludest või halvast enesetundest pole koroona. Aga kuidas ilma testita teada saada, kes on need 1%, kui ei testi? Nagu sellest teisest teemast ka näha, iga tatitõvega üldse meditsiinisüsteemiga ei kontakteeruta – nagu ka varasematel aastatel. Osa neist kodustest isepõdejatest on kindlasti ka koroonas. Kui nad on kodus, on hästi. Kui nad ei loe nohu piisavaks põhjuseks mitte pittu või kinno minna, on päris halvasti. Milline oleks siis ettepanek, kuidas teada testimata, kellel on koroonaviirus küljes?

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õnneks tõesti praegu 99% kurguvaludest või halvast enesetundest pole koroona. Aga kuidas ilma testita teada saada, kes on need 1%, kui ei testi? Nagu sellest teisest teemast ka näha, iga tatitõvega üldse meditsiinisüsteemiga ei kontakteeruta – nagu ka varasematel aastatel. Osa neist kodustest isepõdejatest on kindlasti ka koroonas. Kui nad on kodus, on hästi. Kui nad ei loe nohu piisavaks põhjuseks mitte pittu või kinno minna, on päris halvasti. Milline oleks siis ettepanek, kuidas teada testimata, kellel on koroonaviirus küljes?

Mida muud kasulikku selle teadmisega peale hakatakse kui ainult keeratakse majandus põhja ja sunnitakse inimesed lõpuks nööri ostma. Mida sa teed selle teadmisega? Poed aastateks teki alla ja ootad, et jumal taevast süüa viskaks?

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

sul vedas, et perearsti üldse kätte said. minu oma on eriolukorrast alates täiesti tabamatu.

registratuur enam aegu kinni ei pane, käseb pereõele helistada ja too siis telefonijutu põhjal otsustab kas lubada sind Tema Kõrguse jutule või mitte. aga pereõe telefonitund on 60 minutit päevas ja väljaspool seda kõnesid vastu ei võeta. selle tunni jooksul lihtsalt ei õnnestu löögile saada.

me vist samas pak-s, sest meil sama olukord. ma nüüd kaks ndl tagasi hirmsa peavalu, köha ja nohuga ei hakanudki neid enam tülitama, kuna haiguslehte mul vaja ei olnud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul oli sarnane seis märtsist maini. ükski eriarst üldse vastu ei võtnud. perearst ravis mu 39-kraadilist palavikku vaid telefoni teel.
koroonatest tehti alles juunis, et pääseks polikliinikusse vastuvõtule… jaanuaris antud “kiire” saatekirjaga, et üks süst saada. absurdne.
sugulse iga-aastased kasvaja-jälgimise-uuringud jäid sel aastal üldse ära. eks mõne aasta pärast siis pärijad saavad patoloogi aruandest teada, mis ja kuidas, sest see hullumaja paistab toimuvat veel mitu aastat.
kõige suuremas riskigrupis on ongi nende nn teiste haiguste põdejad, kes jäävad lihtsalt ilma igasuguse abita.

ise olin hiljuti neerupõletikuga antibiotside peal. järgmisel nädalal pean andma korduvanalüüsid. eks näis, kas uriiniproovi purk üldse võetakse uksel vastu või tuleb enne uus koroonatest teha 70€ eest, et see üldse üle anda.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad on kodus, on hästi. Kui nad ei loe nohu piisavaks põhjuseks mitte pittu või kinno minna, on päris halvasti. Milline oleks siis ettepanek, kuidas teada testimata, kellel on koroonaviirus küljes?

Millal gripikoldeid ühekaupa ette lugema hakatakse?
Miks sa arvad, et koroonaga peab kodus istuma, aga kui muu viiruse tõttu nohu, siis on OK ringi trööbata?
Kui inimesed aktsepteeriks, et see pole okei (ka siis kui pole koroona!), ei oleks lugu ja nõuded nii hullud.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

me vist samas pak-s, sest meil sama olukord. ma nüüd kaks ndl tagasi hirmsa peavalu, köha ja nohuga ei hakanudki neid enam tülitama, kuna haiguslehte mul vaja ei olnud.

Ja mida see arst teha saaks? Ütleb, et püsi voodis, joo palju ja võta paratsetamooli? Selleks on vaja arstile minna?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ettepanek on, et seda ei olegi vaja teada.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mida see arst teha saaks? Ütleb, et püsi voodis, joo palju ja võta paratsetamooli? Selleks on vaja arstile minna?

ei, ei ole vaja. ma ei olegi iseenda pärast vähemalt 20 aastat perearsti juures käinud.

praegu lihtsalt rõhutatakse, et iga ülemiste hingamisteede viirusega peaks kindlasti perearstile pöörduma, kuna võib olla koroona. no vat kui ma nüüd seda soovitust järgida tahaksin, siis see oleks suht võimatu.

tütar oli talvel ilmselt gripis, helistas perearstikeskusesse, et saada proov ja gripi korral antiviirusravi. kokkupuude diagnoositud gripihaigega oli olemas. ei saanud arstile, ei saanud analüüsi anda, öeldi, et kui nädalaga ei ole hakanud paremaks minema, helistage uuesti. no ei ole ju päris okei?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tütar oli talvel ilmselt gripis, helistas perearstikeskusesse, et saada proov ja gripi korral antiviirusravi. kokkupuude diagnoositud gripihaigega oli olemas. ei saanud arstile, ei saanud analüüsi anda, öeldi, et kui nädalaga ei ole hakanud paremaks minema, helistage uuesti. no ei ole ju päris okei?

Aga siis on teie perearstiga juba ammu asjad mädad ju. Talvel polnud mingit eriolukorda ja aeti alles seda juttu, et koroona ilmselt Eestisse ei jõua ja kui jõuabki, siis eestlasele ei tee ta tühi midagi (ilmselt võttes eeskujuks SARSi).

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

praegu lihtsalt rõhutatakse, et iga ülemiste hingamisteede viirusega peaks kindlasti perearstile pöörduma, kuna võib olla koroona.

Rõhutakse või? Kes kus sellise soovituse on andnud?
Minu meelest on ikka korratud üsna spetsiifilisi sümptomeid, mis võivad koroonale viidata. Ei ole ju öeldud, et iga nohuga arstile vaja minna, kust sa seda võtad?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oska muud soovitada, kui et vahetage perearsti/keskust. Mina sain jooksvalt kroonilise tervisehädaga oma perearsti juurde ja analüüse andma ka kevadel keset eriolukorda. Ägeda haigusega saab alati aja hiljemalt järgmiseks päevaks. Paari aasta eest olime perega gripis, saime samal päeval oma gripitestid õe juures tehtud ja Tamiflu peale ja kiiresti terveks.
Alati vastatakse ka e-kirjadele mõne tunni jooksul, vahet pole, kas kirjutan arstile või õele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kas sa taotled seda, et perearst nakatuks koroonasse, mis tal ei pruugi üldse avaldudagi, ja seejärel hakkaks perearsti juurde tulevaid, sageli haigeid, nõrgestatud, eakaid jms patsiente massiliselt koroonaga nakatama?

Saa ometi aru, et me elame ülemaailmse pandeemia ajal. Loomulikult kaasnevad sellega mõned ebamugavused, mis tuleb lihtsalt ära kannatada, kuni lõpuks toimiv ravi/vaktsiinid kättesaadavaks muutuvad.

Miks sinu meelest seda koroonatesti tehakse? Sa arvad vist, et selleks, et huvi pärast teada saada, kas sul on koroona, et siis soovitada sul kodus istuda ja vaarikavarre teed juua? Ei, koroonatest tehakse teiste inimeste kaitsmiseks. Just selle tõttu, et “teised haigused on ka olemas”. Mis tähtsust omab see, mitu % inimestest koroonas on? Piisab ühest inimesest, et perearst nakatada, ja perearste ei ole ka võimalik iga päev testida, et hommikul tööle tulles testib ära ja siis asub tööle. Koroona sümptomid ei pruugi avaldudagi ja võib kuluda mitu päeva, enne kui perearsti või -õe haigestumine välja tuleb. Selle aja sees jõuavad nad nakatada kümnete kaupa haigeid, nõrku, eakaid, kellele koroona võib kergesti surmav olla.

Sul on ainult “mina-mina-mina”. Mina tahan saada arstile 5 minuti jooksul alates sellest, kui see mõte pähe tuleb. Mina ei taha maski kanda, mina tahan ööklubisse ja küünetehniku juurde.
Sinu oletatavad põletikud-sügelused-põieprobleemid jms ei ole nii kriitiline, et ei kannata paar päeva oodata. Ei ole eluohtlik seisund, mis vältimatut arstiabi vajab. Kui on eluohtlik, siis kutsutakse kiirabi, mitte ei minda perearsti juurde.

Mõtle ka teistele inimestele, kellega koos sa inimühiskonnas elad.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina käin Pärnu Perearstikeskuses, mis nüüd hiljuti haigla juurde uude majja kolis ja Ristiku tervisekeskuseks nimetati. AK-s just reedel oli klipp maja avamisest ja õõnes jutt sellest kui hästi kõik nüüd on. 5 miljonit raha paigutatud ja puha. Lisaks olid nad selle aasta parimate perearstikeskuste nimekirjas. Juhhei tõesti…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu õde suri kevadel, sest arsti juurde ei saanud. K kõrvalmõjud

+1
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ilu ja tervis Nagu muid haigusi maailma enam olemas ei olekski!