Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nagu üürikorter?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Nagu üürikorter?

Postitas:
Kägu

Mulle on öeldud, et mu kodu näeb välja nagu üürikas. Mida see tähendama peaks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arvatavasti lihtsalt inimesed, kes ise suudavadki vaid üürida ja oma kodu neil pole.
Aga küsi neilt otse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt näeb su kodu välja suht iseloomutu. Võimalik, et need, kes nii ütlevad, on sinu kodu ette kujutanud teistsugusena ja siis kui külla satuvad, siis mõtlevad, et huvitav, kas sa elad üürikas, et nii plass.

Üürikad on tavaliselt sellised heledates toonides, säästumööbliga, valge-pruun-hall-beež.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isikupäratu kodu ilmselt, meenutab ehk hotelli. Või teine variant: remontimata, nõukaaegne korter. Aga miks su tuttavatel sinule oli seda vaja öelda, sellest ma aru ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ütlejalt küsitud ei saa, mida sellega mõeldakse? Tumm oled või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

MIKS kutsub perekoolikas omale külla inimesi, kellega ta rääkida ega küsimusi küsida ei julge?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt mõeldakse selle all jah iseloomutust ja steriilsust. Odav standardmööbel ja pererahva “puudutust” ei paista.

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Kodus puudub hing.

/ninakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

vbl seda, et sinu isiklikke asju pole kusagil näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige odavam mööbel mis poest saada on. Kõige odavam kodutehnika mis poest saada on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki sul on ainult hädavajalik seal? Ma üldiselt mõtleks, et tegu on taktitundetu ütlejaga. EI usu, et neid ütlejaid enam kui 1 on olnud sul. Mõtleks hoolega järele kui palju ma sellistega suhelda viitsin, sest rasketel hetkedel ei mõju selliste tegelaste kommentaarid kuidagi hästi. Arvata võib, etinetu kõnepruugi taga peitub suur süda. S
iis vb oleks talle abiks, kui sa küsiks lihtsalt, et miks sa pidi nii ütlema, see on minu kodu ju. Äkki hakkab mõtlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Su elamises puudub riiul raamatutega..?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest saab aru siis kui minna ütleja koju ja võrrelda ütleja kodu enda omaga. Üürikas ei tähenda odavat, üürikaid on igasuguseid. On midagi, mida ütleja pidas kodule omaseks ja sinu kodus ta seda ei tajunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See sobiks sinna imelike kommentaaride teemasse hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koduse või siis ka hubase tunde loovad raamitud fotod, toalilled, erinevad tekstiilid (padjad, pleedid, vaibad, laudlinad, kardinad), nipsasjakesed või siis ka mälestusesemed kuskilt reisilt, kasvõi külmkapimagnetid, tõesti ka raamaturiiul. Ühesõnaga midagi, mis näitab midagi omaniku kohta. Sa tegelikult ju eeldad, et kui lähed aafrikast pärit inimesele külla, siis tema elamises on mingi vihje selle kohta – mask seinal või vaip või viirukilõhn vms.

Ka enamus kohviku ja restoranipidajaid on selle ära taibanud ning rakendavad samu põhimõtteid avaliku ruumi kujundamisel. Seal on fotod/pildid küll tavaliselt siis kohviku isikupäraga seotud ehk ikka omaniku või teema nägu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk elementaarsed asjad, ei midagi üleliigset ega isikupärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga midagi, mis näitab midagi omaniku kohta. Sa tegelikult ju eeldad, et kui lähed aafrikast pärit inimesele külla, siis tema elamises on mingi vihje selle kohta – mask seinal või vaip või viirukilõhn vms.

Jah, eestlase kodust annab märku hapukapsalõhn, seinal suur EKRE lipp ja Mart Helme portree.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea olema odav mööbel ja odavad asjad. Nendega saab ka väga hubaseks teha. Võibolla sul on puhtus, tühjus, streriilsus, liigne praktilisus vms? Mu õel nt ka pole maitset – suvalised kardinad, esimene ettejuhtunud voodikate, ei lilli ega nipsasjakesi, ajutised asjad pappkastides, kohvrid nurgas, taburetid ja suvakad kohvitassid. Aga kui nii sobib siis miks mitte, see on ikkagi sinu kodu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige odavam mööbel mis poest saada on. Kõige odavam kodutehnika mis poest saada on.

Mis üürikates sa elanud oled? 😀 Mul pole kunagi olnud sellist üürikodu, kus mööbli ja tehnika pealt kokku on hoitud. Enamik on inimeste enda kodud, mis elumuutuse korral on üüriturule tulnud. Viimased kaks aastat elan nt üürikorteris, kus on Boschi köögitehnika, Miele pesumasin ja kuivati ja isegi vanem Roomba robottolmuimeja on sees. Mööbel on ca 10a vana, aga pole ühtki IKEA või Jyski toodangut. Kõik on kvaliteetne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et vähe asju või siis pole neid asju, mis vaataja arvates igal inimesel peaks kodus olema. Mõne jaoks võib see olla liiga väike vannituba, teise jaoks diivanvoodis magamine, kolmanda jaoks väike külmkapp või lauapliit, neljanda jaoks nipsasjakeste puudumine. Mõne jaoks on igasugune minimalism üürikorter, et sul pole palju asju, järelikult päriselt ikka ei ela siin. Nad ei saa aru, et kõik ei kogu asju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu õel nt ka pole maitset /…/– ei lilli ega nipsasjakesi,

Nipsasjakeste puudumine või vähemalt äärmine vähesus näitab head maitset.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.
Milline on minu kodu?
Lagedad pinnad, värvitud helehallid seinad, hall pehme vaipkate üle põrandate tubades, köögis parkett, esikus kivipõrandal mosaiik. Rulood. Kardinaid pole. Maale seintel pole. Esikus ja köögis seina peal kõrgel lae all seinakellad, ümmargused, numbritega, sekundiseieriga.
Kõik esemed on kappides (silma alt ära), st väljas midagi ei ole. Vähe mööblit, telerid seintel. Aknalaual üks potitaim.
Köögis on väljas ainult köägitehnika.
Vannitoas on väljas ainult hambaharjatops ja seep.
Mulle meeldib minimalism ja avarus, vähe esemeid, ainult hädatarvilik, midagi niisama kusagi pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oo, sellise kirjelduse järgi meeldib mulle su kodu väga. Palju nähtaval olevaid asju ruumis on minu jaoks väsitav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib minimalism ja avarus, vähe esemeid, ainult hädatarvilik, midagi niisama kusagi pole.

Ja nendele, kes seda üürikorteriks peavad, meeldivad lihtsalt teistsugused kodud. Kui sulle meeldib ja tunned end seal elades hästi, siis teiste arvamusel ei ole mingit tähtsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on üks sõber, kelle korter näeb välja nagu oleks sinna äsja kolitud või hakataks sealt kohe välja kolima (kastid nurkades, asjad suvaliselt ja kõik jätab kuidagi poolelioleva mulje). Aga tema elab seal, mitte mina, kui talle sobib, siis lasku käia.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nagu üürikorter?