Esileht Lapse ootamine Naha sügelus..

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Naha sügelus..

Postitas:

rasedust hetkel 36 nädalat. Olen ämmakale varem öelnud, et nahk vahel sügeleb, arvas et lihtsalt kuiv nahk ja soovitas kreemitada. Nüüd mõned päevad on olnud sügelus intensiivsem, sügelevad nii käed, jalad kui ka igalt poolt mujalt. Samas ei saa öelda, et koguaeg sügeleks, nt öösel ei sügele üldse ja vahest päeval ka mõned tunnid täiesti ok olla.
U 2-4 päeva olid peavalud, ühel päeval päris tugev valu. Käed jalad ka pidevalt paistes ja “surisevad”.
Lisaks on saabunud ka toonused, mis mõnel päeval käivad üsna tihti.

Kuna mul on sapipõis ära lõigatud (lõi järsku suure põletiku ja oli päris hull seis juba. Opist möödas veidi üle aasta)
Mis proove/uuringuid küsida ämmakalt, et olla kindel et kõik ikka korras oleks? (Arsti/ämmaka aeg kolmapäeval)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 13:05; 06.10 05:50; 06.10 09:03; 06.10 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheksin kiiresti EMOsse kuna osad sümptomid viitavad preeklampsiele. Ära oota kolmapäevani, ei taha paanikat tekitada, aga mine kontrolli üle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli esimesena hepatogestoos pähe, palun minge KIIRESTI arsti juurde / emosse! https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/hepatogestoos/

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 13:46; 06.10 08:32; 06.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nahasügelus võib olla üks nö. raseduse kõrvaltoimetest. Läheb üle, kui oled ära sünnitanud.
Võid proovida allergiavastaseid tablette (ei, need ei tee rasedusele ega lootele mitte midagi). Preeklampsia korral peab vererõhk ka olema kõrgenenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimese raseduse ajal hepatogestoos, algas 30 rasedusnädalal ja sünnitus kutsuti esile 36+6. Sügelus oli kõige hullem just öösiti ning põhiselt sügelesid peopesad ja jalatallad, aga ka kõht. Kui ikka öösel magada saad rahus, siis ehk väikesed näitajad, aga kiires korras soovitaks kontrolli minna ikka! ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige pealt äitäh Teile, kes te vastasite ja muret tundsite.
Käisin emos, puhtalt minu jutu ja sümptomite põhjal taheti kohe haigla võtta. Õnneks olid vereproovid korras ja lubati koju tagasi. UH ja KTG olid samuti korras. Öeldi, et kuna seda näitu vaadatakse tegelikult tühja kõhuga ehk peab olema söömata, siis ei pruugi päris täpne näit tulla. Aga kuna näidud olid piisavalt head, et koju lasta ju see siis ei mõjutanud, sest ma tõesti ei mäleta kui mitu tundi ma enne vere andmist sõin. Ka sügelus on veidi vähemaks jäänud, ei teagi kas hirmust et kas beebil ikka kõik hästi on või oli/on see tõesti millegi allergia ( pole õrna aimu ka mille vastu sel juhul, sest midagi uut ostnud ei ole ja söönud ka midagi nö uut ei ole)
Kuna eel pool vastajal/vastajatel ka omal kogemus sel teemal siis küsimus Teile. Kui mitu tundi enne uue sapi proovi andmist süüa ei tohi, et tuleks õige näit? Kolmapäeval pean laskma uue proovi võtta enda ämmakal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 13:05; 06.10 05:50; 06.10 09:03; 06.10 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel 1 tähelepanek. Mul sügeles keha ja ihu oli nö hell 1 päev enne seda, kui sünnitus pihta hakkas. Tavaline puuvillane voodipesu oli naha vastas kare ja häiris lausa magamist. Ma arvan, et see oli mingitest hormoonidest jms, mis vaikselt keha ette valmistavad ja tasapisi käivitavad sünnituse. Kogu raseduse ajal oli see ainuke selline kord. Ei tea kas kokkusattumus. Loodetavasti sul ei tähenda see peatset sünnitamist ega muud ülalpool mainitut.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 13:46; 06.10 08:32; 06.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täpselt sama moodi raseduse lõpus, kõik kohad sügelesid ja ämmaemand lõpuks pika lunimise peale saatis vereproove võtma ja kõik oli korra ja siis hakkas see sügelemine vähemaks jääma ja äkki tekkis igale poole PUPPP lööve ja see oli ikka päris pikalt ja sada korda hullema sügelusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uh järgi beebi endiselt pea seisus, kontrolliti ka avatust. 1 cm avatust oli tol hetkel ja ktg näitas õrna emaka tööd 10 minutilise vahega. Need toonused mida seal olles tundsin, olid kordades nõrgemad kui need mis kodus iga päev vähemalt mitmeid kordi tunnen.
Täiesti võimalik, et hormoonid vms seda põhjustasid, nt täna pole kordagi sügelust tundnud, paistes ka ei ole enam. Pea küll kergelt valutab endiselt, aga ka see on tunduvalt leebem kui enne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 13:05; 06.10 05:50; 06.10 09:03; 06.10 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täpselt sama moodi raseduse lõpus, kõik kohad sügelesid ja ämmaemand lõpuks pika lunimise peale saatis vereproove võtma ja kõik oli korra ja siis hakkas see sügelemine vähemaks jääma ja äkki tekkis igale poole PUPPP lööve ja see oli ikka päris pikalt ja sada korda hullema sügelusega.

Mis see pupp lööve on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 13:05; 06.10 05:50; 06.10 09:03; 06.10 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uh järgi beebi endiselt pea seisus, kontrolliti ka avatust. 1 cm avatust oli tol hetkel ja ktg näitas õrna emaka tööd 10 minutilise vahega. Need toonused mida seal olles tundsin, olid kordades nõrgemad kui need mis kodus iga päev vähemalt mitmeid kordi tunnen.

Täiesti võimalik, et hormoonid vms seda põhjustasid, nt täna pole kordagi sügelust tundnud, paistes ka ei ole enam. Pea küll kergelt valutab endiselt, aga ka see on tunduvalt leebem kui enne.

Puhka, võta hästi rahulikult, nii rahulikult kui saad. Beebi võiks vähemalt nädalakese veel kõhukeses olla, parem isegi 2. Kui hullemaks läheb enesetune, siis kindlasti kohe uuesti kontrolli. Loodetavasti edaspidigi näidud ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 13:46; 06.10 08:32; 06.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Naha sügelus..