Esileht Beebi ja mitmikud Nahapõletik/ekseem beebi 6 kuud

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Nahapõletik/ekseem beebi 6 kuud

Postitas:
Kägu

Beebil ilmus jalale kare punetav laik. Oletasin, et atoopiline dermatiit.
Umbes samal ajal beebitoidu kasutama hakkamisega see  probleem tekkis.  Andsin talle tuubides magusaid puuvilja hippe ja semperi putru. Just semperit kahtlustan, kuna selles on teravilja. Samuti võttis see kaka kinni nii et kolm paeva laps punnitas ja lopuks andsime kõhulahtistit ( mis ka ei toimind, aga siiski tuli savikaka tykk  välja ja edasi läks lihtsamaks)

kolisime 100% rinnapiimale tagasi, ent ekseem jai. Kord laks heledamaks, siis jalle punetas… ja tundus ka et hakkab laienemagi.

kuigi vannitasime last megaharva, korra nädalas max, siis vees olemise jarel ta jalg punetas rohkem.  Mul kadus lootus isetervenemisse suht ara.

arst soovitas bebantheni.
teisel paeval ma  veel muutust ei nainud ja mul polnud sellesse usku ka.  Olin kärsitu ja ostsin lumi sarja kompleti, kreem ja salv, ca 50€.

ja see tasus ara! Esimene paev ma ei olnud kindel, kas mojub. Tundus, et on veitsa parem, vahemalt oli poletikuline koht hele nagu parematel paevadel.
kuid teisel paeval olin juba kindel, et kreemil mingi positiivne toime on. Siiski eijulgenud hôisata.
Neljandal paeval ei saanud katsudes enam aru, kumb jalg oli see kare jalg.  Ekseemi oli siiski näha. Täna on viies päev. Nahk on sama pehme kui tervel jalal. Pimesi jalgu katsudes haiget enam ei erista. Ekseem on vaevumärgatav , ala on kovasti pisemaks tommanud.

kreem on kallis, kuid seda on palju, ja mis koige tähtsam-see toimib.
loodan, et keegi saab me kogemusest abi.
ahjaa, kreem on rohekas ja taimne ning meeldiva loodusliku eeterliku lõhnaga.

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selleasemel võiks veidi rahulikumalt lisatoiduga alustada, mitte kohe tuubide ja putrudega korraga peale lennata. Ilmselt olid kogused lihtsalt liiga suured.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selleasemel võiks veidi rahulikumalt lisatoiduga alustada, mitte kohe tuubide ja putrudega korraga peale lennata. Ilmselt olid kogused lihtsalt liiga suured.

Ära targuta!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleasemel võiks veidi rahulikumalt lisatoiduga alustada, mitte kohe tuubide ja putrudega korraga peale lennata. Ilmselt olid kogused lihtsalt liiga suured.

Ära targuta!

Ahah, läks naelapea pihta. Ilmselt arstilt tulid ka esimesena lisatoidu õpetussõnad 😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleasemel võiks veidi rahulikumalt lisatoiduga alustada, mitte kohe tuubide ja putrudega korraga peale lennata. Ilmselt olid kogused lihtsalt liiga suured.

Ära targuta!

Ahah, läks naelapea pihta. Ilmselt arstilt tulid ka esimesena lisatoidu õpetussõnad ????

Kle, jutt ei ole lisatoidust, vaid neile kellel on probleeme nahaga ja kes ei tea, millest see tulla voib. Ka siin loos ei ole see kindlalt teada. Ning  ma ei toppind lapsele mingit jama sisse, vaid proovisime mahetoite tasapisi maitsta.  sulle soovin, et loo poindi mittetaipamise  eest sulle siga pähe kukuks, sa loll kana.

+2
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Põhimõjur on tõenäoliselt allergeeni väljalülitamine menüüst.

Huvitav jah, üldiselt soovitatakse alustada köögiviljapüreest üks komponent korraga, sest a) magusad võivad “maitsemeele ära rikkuda” ja b) pudrud kipuvad kõhtu kinni panema, aga noh, eks oma lapse kõhuga võib katsetada igaüks ise. Praegu on muidu ideaalne aeg värske-maheda-kodumaise suvikõrvitsapüree jaoks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil punased karedad laigud – arst ütles, et atoopiline dermatiit. Bebanthene ära ei vōtnud. Apteegist ostetud Dexeryl atoopilisele nahale mõjus, apteeker ka soovitas, et seda ostetakse. Bioderma meil ei mõjunud, La Roche-t pole proovinud. Erinevatele inimestele võivad eri kreemid paremini mõjuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisatoidu harjutamisega: üks komponent korraga, et laps õppiks eristama esimesena puhtaid maitseid. Enne, kui segu peale minna. Esimesena vähemmagusad püreed nt suvikõrvits, kõrvits. Hiljem lillkapsas, brokkoli.

Esimesed korrad sööb laps üliväikest kogust, umb pool teelusikatäit, ja seejärel iga päevaga kogus natuke suurendada. Mu lapsele mahtus lõpuks ikka ainult kõige rohkem max 5-6 teelusikatäit. Ja ühte sama maitset harjutada 4-7 päeva järjest. Seejärel uus ühekomponendiline maitse valida ja samamoodi vähehaaval ja pikalt harjutada.

Kuna alguses on toidukogused väikesed, siis tuubipüree tundub raiskamisena – ei jaksa lõpuni süüa. Kuigi Hippil on ka ühe koostisosaga purgipüreesid, kõige suurem valik on mu arust Prismas. Biomarkerist saab ka öko köögivilju osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on kuiv nahk, siis võib vanni tilga vanniõli lisada – ekseemi ainult vanniõliga ära ei ravi, aga aeg ajalt aitab naha kuivust vähendada. Ma kasutasin tilka tavalist öko külmpressi oliiviõli, mis on hoopis toiduvalmistamiseks mõeldud, kuid need õlid sobivad ka nahahoolduseks. Mu lapsel iseenesest kare laik pikalt ära ei läinud, mõjus lõpuks alles, nagu ma eelmises kommentaaris kirjutasin, Dexeryl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lõpeta see rota vastu vaktsineerimine. Terve internet täis, et ekseemid tekivad põhiliselt peale rotavaktsiine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lõpeta see rota vastu vaktsineerimine. Terve internet täis, et ekseemid tekivad põhiliselt peale rotavaktsiine.

Hmm, siis kõlab nagu tsingipuudus… Kui rinnatoidul, võiks ema tsinki lisaks võtta…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tsink tsitraat kindlasti, mitte laktaat v mõni muu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sulle soovin, et loo poindi mittetaipamise eest sulle siga pähe kukuks, sa loll kana.

Ma ei tea, kui loll kana sa õigupoolest oled, aga väga matslik ja ebaviisakas oled küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Nahapõletik/ekseem beebi 6 kuud