Esileht Ilu ja tervis Nahavähk

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Nahavähk

Postitas:

Niisiis, sain täna teada, et mul on valge nahavähk. Kellel olnud, rääkige… 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see on see lamerakk või basaalrakk või midagi sellist? siis pole väga põhjust muretseda, lugesin kuskilt, et need kõige suurema elulemusega vähid üldse, enam ei mäleta kust.
aga mul oli ka melanoom, nagu eelmiselgi kasutajal. teises staadiumis siiski, haavandunud ja mis kõik veel. algul nutsin ja matsin ikka nii, et maa must 🙂 elukaaslase pluusi õlad olid pidevalt märjad.
praeguseks on tehtud mulle tomograafi-uuring ja kaks oppi; üks oli siis see esimene lõikus, kus sünnimärk välja lõigati ja suts peale jõule oli nüüd teine, lõigati sama koht uuesti suuremalt välja ja valvurlümfisõlm kah. läks õnneks, siirdeid pole. aga nüüd tuleb interferooni kuur, et vähk uuesti ei saaks välja lüüa.
ühesõnaga, teemaalgataja, räägi mehele/sõbrale/emale ja nuta ennast tühjaks ja siis nuta veel kord ja siis pea püsti ja ravima. ma tean, et sul on tunne, et surm ootab nüüd kohe nurga taga, mul igal juhul oli. aga mu vähiarst ütles, et tänapäeval on juba 4. staadiumi melanoom ravitav, niiet.. küll saab hakkama, ausõna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
Aga mu vähiarst ütles, et tänapäeval on juba 4. staadiumi melanoom ravitav

Vat selle arsti nime tahaksin isegi teada, kes nii julge lubaja on :)Üksikud juhud ehk kuskil ¦veitsis (kus on elama jäänute protsent selle haiguse puhul üks parimaid) või Iisrealis, kus on spetsiaalne melanoomi kliinik oma ala tippspetsialistide ja aparatuuriga. Kui raha jätkub, võib ju imedesse uskuda, aga ühe Iisrealis käinud inimese näitel võin öelda, et ka see lausa linnakuks rajatud melanoomidega tegelev kliinik ei suutnud aidata, kui ehk elule paar kuud pikendust :S

Minu paaril tuttaval on olnud teise staadiumi melanoomid, mis esialgselt ongi korda saadud…kuid 6-7 aastat hiljem uuesti agressiivselt endast märku andnud ja võin öelda, et kedagi neist tänasel päeval enam meie seas pole 🙁 See polnud hirmutamise koht, kõik areneb ja elu läheb edasi, lihtsalt tuleb enda suhtes olla hoolikam ning pidevalt jälgida muutusi. Melanoom on neljandas staadiumis kindlasti juba lümfides ja lümfidest leitud vähirakkude puhul antakse üldjuhul kuni 6 kuud vastupidamist (seda siis melanoomi puhul).
Ise sain 1a staadiumi ja isegi selle staadiumiga käin ma stabiilselt end näitamas ning muid uuringuid saamas, kuna minu raviarstide sõnul on melanoom väga salakaval ja agresiivne…
Mis puutub teistesse nahavähi tüüpidesse, siis need on kogu oma kurja loomuse enamasti kinkind melanoomile ning üldjuhul need teised siirdeid ei anna.

Ühesõnaga elada tuleb ja lootus, et ravimisvõimalused paranevad, on ju suured. Arstiteadus areneb ja leitakse uusi viise raviks,jälgimiseks…seniks kõigile jaksu ja positiivsust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata vähifoorumit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on basaalrakk ja arst ütles (peale sünnimärgi eemaldamist ja vastuste saamist), et nüüd olen täiesti terve inimene, see tüüp siirdeid ei anna. Seda pidavat praegu Eestis palju olema, epideemia. Inimesed lihtsalt ei ole kõik sellest teadlikud, sest ei käi nahaarstil. Minul hakkas märku andma sügelemisega raseduse ajal. Õnneks oli pisike ja sain õigel ajal jaole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi ma ei saa midagi nendest basaalrakkudest aru. Melanoomi vaid tean. Viibin just välismaal ja 3p tagasi lõigati mul väike muhk/punn ära ja tehti biopsia. Kui suur võimalus on, et see on pahaloomuline? Ise võtan asja kergelt, lihtsalt opp oli rõve, kuigi pisike lõige ja 2 õmblust oli vaid. Mõtlen et kui peakski vähirakke olema, mis siis edasi. Kas kasvaja peab olema suur, et kahju teha või isegi pisike kasvaja võib paha olla? Arstile läksin selle pärast et järsku hakkas see veritsema, kui see kuu aja jooksul teist korda juhtus läksin arstile. Peres on palju vähki ja ühel lähedasel oli täpselt samas kohas kasvaja mis arenes vähiks ja ta minema viis.
Ma ei saa aru mis minuga toimub. Kodustele ma sellest rääkinud ei ole ja enne ei räägi ka kui ise tean. Mõned sõbrad teavad vaid. Üks hakkas juba peaaegu mind maha matma, teised räägivad et nemad on kindlad et midagi halba see ei ole. Olen mõelnud et kui öeldaksegi et oli halvaloomuline. Ma ei usu, et see mulle päriselt kohale jõuab ja kõnnin samasuguse näoga välja kui sisse minnes. Mul siin sõpru on, aga mis siis juhtub kui reaalsus kohale jõuab siis kui ma üksi olen? Ja kui see asi mul ära lõigati kas see tähendab et mind peab edasi uurima? Siis ma pean eesti tagasi tulema ja kuidagi kiiresti ravikindlustuse muretsema.
Vabandan selle teksti eest, panin kõik mõtted ja küsimused kirja, kui keegi midagi kommenteerida oskab siis oleks väga hästi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 11:05; 08.04 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust see sünnimärkide jama on kõige hullem. Tuttaval naisterahval hakkas sünnimärk veritsema. Viga seisneski selles, et ta seda lõikama läks. Tõenäoliselt oleks ehk natuke rohkem elanud. Igal juhul vähem kui aasta hiljem oli ta surnud. Lõpp oli kohutav. Vähk lümfides ja inimene lihtsalt nälgis surnuks, sest ükski asi sees ei püsinud. Kõige hullem veel siis, kui süda tugev. Ise oled juba pooleldi surnud, valudes, aga süda ei ütle üles. Ma ei tahtnud kedagi hirmutada. Aga see on kohutav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arust see sünnimärkide jama on kõige hullem. Tuttaval naisterahval hakkas sünnimärk veritsema. Viga seisneski selles, et ta seda lõikama läks. [/tsitaat]

Jumal küll, ära aja nii lolli juttu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nahavähk ja melanoom on kaks erinevat haigust, nahavähk on tavaliselt ravitav, aga melanoom e. sünnimärgivähk on palju agressiivsem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis põhjustel läksite arsti juurde, rutiinsesse kontrolli või oli juba mingi hirmutav põhjust olemas ja kas naha arstile või kohe onkoloogi juurde? :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi! Täna leidsin peast juuste alt järgmise kahtlase veritseva asja. Tuli meelde et seal oli mul mingi sünnimärk või mingi punn, kindel ei ole kuna ise juuste alla ei näe ju. Täna peale dushi alt käiku niisama mängisin sõrmedega juustes ja tundsin mingit asja, mõtlesin et kuivanud shampooni tükk või midagi on ja kratsisin seda pea naha küljest lahti aga siis vaatasin et ikka mingi punn oli. Peeglist vaatasin siis tuli meelde et mul varem oli seal midagi. Nüüd sugulase käest (kes ei tea midagi mu biopsiast), et kle kas mul on see sünnimärk. Siis ta ütles et nagu punn on ja ütles et ma arstile näitaks. Nüüd ma olen siin jälle paanikas. Kolmapäeval on arst ja niigi väike närv juba tuleb sisse tulemuste pärast sest olen siin nüüd veidi nahavähi kohta lugenud. Ja peale tänast leidu olen juba päris paanikas. Kusjuures enne oppi nüüd olen üle koha selliseid kummalisi valusi tundnud ja pea on ka tihedamini valutama hakanud. Ma tean et see võib segasena tunduda, aga ma kardan nüüd et äkki see on vähist tingitud. Ei ole terav valu aga selline kummaline valu. Üks variant on, et ma sellest muretsemisest kujutan endale ette aga samas tõesti ma seda valu tunnen.
Kolmapäeval on mul uus arsti aeg loodetavasti selleks ajaks ikka biopsia tulemus teada, aga siis pean jälle seda uut veritsevat asja omal peas ette näitama. Ma olen juba päris paanikas siin. Lisaks mul näos 2 kohta väikesed sünnimärgid tekkima hakanud neid esimesel korral ka arstile näitasin aga siis ta neid lähemalt ei uurinud vaid vaatas seda, mis ta otsustas ära lõigata ja ühte teist veel. Sõbrad ikka ütlevad et tõenäoliselt ei ole mul mingit vähki aga samas mul sellised imelikud asjad toimuvad et ma juba hakkan halvemat kartma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 11:05; 08.04 13:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Nahavähk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.