Esileht Väikelaps Nähtamatu lutt

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Nähtamatu lutt

Postitas:

Olen veidike mures oma 4.5a poja pärast.
Nimelt imeb ta läbi une nähtamatut lutti. Päris lutist lahti sai ta veidi enne 2 aastaseks saamist ilma probleemideta.
Ta teeb seda üsna häälekalt ja huuled on ikka koos torus ja keel hammaste vahel üsna vaakumis.
Umbes nii nagu sellel videol aga suu on rohkem torus ja ei ole avatud : https://youtu.be/i4O04rohfKw

Olen küsinud ka perearstilt selle kohta aga midagi asjalikku teada pole saanud. Tema väitel on nö normaalne.
Kuna youtube is on sarnaseid videosid üpris arvukalt, ei ole see ilmselt suur haruldus aga mind huvitab, et ehk mõni teadjam oskab seletada, millest selline imemine tuleb?
Ja kas logopeedi vajadus(ootame järjekorras) ja selline nähtamatu luti imemine võivad omavahel seotud olla?
Imemist märkasin ma esimest korda ca 3 aastaselt.
Enamus videod on ju beebidest ja minu laps tundub kuidagi jube suur juba selle luttimise vajaduse jaoks.
On kellegi laps samamoodi teinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 10:26; 26.11 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Upitan oma vana teemat, kuna laps saab märtsis 6 aastaseks ja ta jätkuvalt teeb seda.
Kardan just valehambumuse pärast!?
Ma ei teagi, kas see mõjutab seda. Ilmselt natuke ikka.
Taustainfoks niipalju, et ühtegi piimahammast tal veel vahetunud ei ole ja ma ei ole märganud ka hammaste asendi muutust(õnneks).

Laps on küll juba suur aga praegusel perioodil on tal komme jälle keset ööd meie voodisse pugeda ja olen seda imemist taaskird häirivalt täheldanud. Kui ta omas voodis magas, siis see nagu ununes kuna ma ei kuulnud.

Googeldades ma nii vanade laste kohta infot ei leia(või ei oska). Isegi inglise keeles mitte.
Jutt on siiski peamiselt beebidest sellise asjaga.

Kas tõesti kellelgi ei ole sellega kogemust nii vana lapse puhul ????? Või see reaalselt ongi nö “normaalne asi”? Et nagu mõtlen üle?

6a saades on nii hambaarsti kui ka perearsti kontroll ja eks ma seal siis jälle räägi sellest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 10:26; 26.11 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6a saades on nii hambaarsti kui ka perearsti kontroll ja eks ma seal siis jälle räägi sellest.

Hambaarsti juures olete varem ometi ka käinud?
Aga küsida võid ka nt mõne ortodondi käest kommentaari

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige õigem on lasta laps üle vaadata müofunktsionaalsel terapeudil. Neile saab aegasid ka oluliselt kiiremini kui ortodondile. Ortodontilist ravi sellisel puhul nagunii ka ei tehta.

Vaata, kas laps neelab õigesti. Kui neelamise hetkel käib keele ots esihammaste vahelt korraks lipsi välja, siis see on infantiilne neelamimine, mis tekitab lõpuks lahihambumuse. Võid vaadata ka, kuidas ta näiteks T, N, L ütleb. Kui keel on surutud häälikute ajal vastu esihambaid, siis on liialt palju survet esihammastele.
Vale neelamise korral pole isegi breketravi tulevikus tulemuslik, kuna hambad saavad pidevalt vale survestamist. Tulemuseks on kõrgenenud suulagi ja ka alalõualuu ei arene õigesti.
Samas laste hambumuse ja lõualuu lihaste põhiülesandeks ongi imemine – äkki see hoopis väga hea, et sedasi lutib…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 12:34; 28.11 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaksikud lapsed lutitasid reaalselt veel 5. eluaastal (häbi, häbi emale). Lutitamise pärast me keegi ei paanitsenud, lasteaeda võtsid vahel taskus kaasa, kodus oli nii ja naa. ???? Ööunne minnes oli alati olemas ja suus. Siis millalgi viisid päkapikud lutid lihtsalt ära… . Hambumus on lastel väga hea, hambaarstil käisime korra piimahambaid vaid tõmbamas (jäävhambad kasvasid juba peale). Ei ole olnud ka logopeedilisi probleeme. Arvan, et muretsed üle. Ühel hetkel ta lõpetab ilmselt ikka ja ega midagi teha ei olegi. Jõuga seda lutsutamist ei murra ja magades ta ennast ei kontrolli. Jälgi hambumust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris luti imemisel asub lutt suulaes ning laps lükkab keelt vastu lutti. Nähtamatu luti puhul seda vahepuhvrit pole ning laps surub keelt vastu esihambaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 12:34; 28.11 10:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Nähtamatu lutt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.