Esileht Väikelaps Näide, kui hästi nohuviirus levib

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Näide, kui hästi nohuviirus levib

Postitas:

Mõtlesin, et jagan lihtsalt värsket näidet. Tean, et esimesed aastad lastekollektiivides ongi tavaliselt lapsed suht kogu aeg haiged.

Laps lasteaias ei käi, aga külastasime kord nädalas väikelaste huviringi. Huviringi kodulehel on suurelt üleval kiri, et maskid on kohustuslikud ja nohuste, köhaste lastega ei tohi tulla. Mõtlesin, et hea seegi, teoorias peaksid seal kõik terved lapsed olema, hästi väike rühm, väiksem tõenäosus midagi saada.

Olime tunnis ära, kõik hästi, seal kõigil vanematel maskid ees, nagu peab. Pärast laps mängis 10 min ühes mängunurgas ja 10 min teises mängunurgas, kus saavad kõikide eri huvirühmade lapsed mängida ja oodata enne ja pärast oma tundi. Ühel hetkel nuuskab mängunurgas ilma maskita vanem oma lapse nohust nina. Niipalju siis sellest, et “nohuga ei tohi tulla” tasulisse tundi. Igatahes mu lapsel tuli 3 päeva hiljem nohu ja temast veel 3 päeva hiljem tuli mul ka nohu. (Laste mängunurgas siis järelikul minu mask kaitses mind, aga kodus, kui väikelaps ikka mu näo tatiga kokku teeb, siis sain mina ka nohu temalt.) Ei saa välistada, et ka kuskilt mujalt ta nohu ei saanud, aga ainuke nohuga inimene, keda ma nägin, oli mängunurgas.

Kokkuvõtteks: 10 min jooksul sai laps juba nohuviiruse, mängisid võib-olla meetri kaugusel ja samu mänguasju ei kasutanud. Hiljem koju minnes muidugi mu laps pistis oma sõrmed korraks ka suhu, katsu peatada mudilast 🙂
Midagi tõsist ei ole, meil on hullematki nohu olnud, aga põhimõtteliselt, näete kui kiiresti ja lihtsasti suvalised külmetusviirused levivad. Ja kuidas inimesed reegleid eiravad.

+8
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 19:19; 23.11 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöörduda tulnuks vist sealsamas huviringi töötaja poole, sest tegelikult praegu tulebki igasuguste haigustunnustega istuda kodus ja poleks tohtinud sinna üldse lubada. Ma sel aastal õpetasin enda lapsele ka, et kui näeb aias nuuskavat või köhivat last, tuleb õpetajat teavitada ja õpetaja peab lapse koju saatma.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 22:35; 21.11 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan arstina ja olen täiesti veendunud, et ma sain maskiga nohuviiruse või siis kui ma olin üksi samas toas paar tundi hiljem maskita.

Nimelt käis ühel päeval kaks nohuga pt, üks ka nuuskas. Ega enne ei jõudnud reageerida, kui asi tehtud. Muidu olid patsiendid ka maskis. 2-3 päeva hiljem olin haige.Keegi teine peres eelnevalt haige polnud. Kuskil ei käinud viirust korjamas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll. Nüüd on siis nohudetektiivid ka ilmunud lisaks koroonadetektiividele. Korra tunni-paari jooksul nuuskas nina! Praeguse ilmaga võib nina isegi ilma igasuguse “nohuviiruseta” vesiseks minna.
Äkki hoopis külmetasite sinna tundi minnes?
Vanemal oleks muidugi võinud mask ees olla, aga mingeid põhjapanevaid järeldusi nüüd ka siit ei saa teha.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll. Nüüd on siis nohudetektiivid ka ilmunud lisaks koroonadetektiividele. Korra tunni-paari jooksul nuuskas nina! Praeguse ilmaga võib nina isegi ilma igasuguse “nohuviiruseta” vesiseks minna.

Äkki hoopis külmetasite sinna tundi minnes?

Vanemal oleks muidugi võinud mask ees olla, aga mingeid põhjapanevaid järeldusi nüüd ka siit ei saa teha.

Ikkkagi ei tohi lubada tatist lapsevanemat või last ringi.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 22:35; 21.11 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga paljud ei kanna maski ja see ajab mind ka tigedaks -ei taha haigeks jääda. Paraku selliseid leidub igal pool ja kui soovid, et laps oleks terve, siis huviringi mitte minna. Käte desinfitseerijat kandke kaasas, kui laps käsi suhu topib.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll. Nüüd on siis nohudetektiivid ka ilmunud lisaks koroonadetektiividele. Korra tunni-paari jooksul nuuskas nina! Praeguse ilmaga võib nina isegi ilma igasuguse “nohuviiruseta” vesiseks minna.

Äkki hoopis külmetasite sinna tundi minnes?

Vanemal oleks muidugi võinud mask ees olla, aga mingeid põhjapanevaid järeldusi nüüd ka siit ei saa teha.

Uuri natukene, mida tähendab “ennast ära külmetama”. Ja et kas külma saamisest ainuüksi tekib nohu-köha.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli see n-ö hilise küpsemisega immuunsüsteemi diagnoos. Oli lakkamatult haige. Mõtlesin, et kaitsen teda maale kolides ja igasuguseid inimkontakte vältides. Me ei käinud neli kuud mitte kuskil, ei näinud ühtegi inimest, täielik isolatsioon. Ainus kontakt välismaailmaga oli mees, kes käis tööl ja poes. Ja ometi oli laps selle aja jooksul lakkamatult erinevates viirushaigustes, kõige rohkem 3 päeva terve ja siis uus haigus jälle. Ei olnud vaja ühtegi nohust inimest, piisas sellest, mida mees käte, riiete või poekaupade peal koju tõi. Peale seda lõpetasin paanilise nohuste laste vältimise jne. Kogemus näitas, et kes vastuvõtlik, leiab mingi viiruse üles ka metsas. Praegu on lapse immuunsus jõudnud eakaaslaste omale järele, ta on üks väheseid oma klassis, kes pole sellel aastal kordagi puudunud. Teine laps on meil selline, et isegi kui kõik ümberringi on paduhaiged, jääb tema ikka terveks. Erinev kogemus lastega on pannud mind natuke laiemalt vaatama viiruste leviku teemale. Ma ei süüdista teisi viiruste levitamises, vaid keskendun sellele, kuidas oma lapsi karastada ja nende organismi tugevdada. Igasugused haigusetekitajad on niikuinii pidevalt ja igal pool meie ümber, päriselt neid vältida pole võimalik.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nohuteema on aktuaalne väiksemate lastega. Mul on mõlema lapse puhul olnud näha, et viimased paar lasteaia-aastat on juba täiesti savi, kas keegi rühmas on nohus või mitte. Nohu said külge vähesed, puudusid vähesed. Mu enda lapsed olid ka kogu lasteaia-aasta peale paar korda nohus ainult. Võrreldes esimese 2-3 lasteaia-aastaga (oleneb, kui vanalt keegi lasteaias alustab), on vanuses 5+ ikka väga lihtne juba. Kõik on vähem haiged, nii et vanemad ka enam ei tee väljagi, kui keegi riietusruumis korra nuuskab. Nüüd koroonaga muidugi ilmselt kõik jälle teisiti, ilmselt jälgitakse jälle rohkem.

Mu enda lapsed alustasid suhteliselt hilja lasteaias, mõlemad olid kolmesed, seni olid kodus. Ja koduste lastega suutsid nad vähemalt kord kuus saada nohu, tihti oli ka köha, kõrvapõletikud, bronhiit. Ja ometi olid nad kodused lapsed, kes teiste lastega puutusid kokku õues mänguväljakutel ja mõnikord harva, kui kellelgi külas käisime. Lihtsalt teatud vanuses ongi immuunsüsteem nõrgem. Lasteaaeda läksid, siis esimesed 2 aastat olid ka üsna tihti kodus, õnneks sai kodus töötada, nii et nii kui oli näha, et hakkavad vist haigeks jääma, jäid koju. Samas viimsed 2 lasteaia-aastat ei olnud nad peaaegu üldse haiged.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka näited elust enesest, viimasest paarist kuust, küll enda näitel, mitte lapse. Näide 1: oli vaja minna toast mõnesaja meetri kaugusele auto juurde ja tagasi, ilmad olid siis veel suhteliselt soojad, seega läksin kampsuni väel. Aga õues oli väga tuuline ja juba teel auto juurde tundsin, et kurk sai külma. Õhtul hakkaski kurk kraapima ja seejärel olin nädal aega haige nohu ja valutava kurguga. Ühegi nohuse inimesega kokku ei puutunud (olen kodune lapsega). Mees ja laps ei jäänud haigeks. Näide 2: mees sai kuskilt viiruse ja laps omakorda temalt. Laps oli nädal aega haige ja toppis oma tatiseid käsi mulle suhu, ninna ja silma, mehega magasime ühes voodis. Mina ei jäänud haigeks.

Ehk siis, kas jäädakse haigeks või mitte, sõltub organismi vastupanuvõimest konkreetsel hetkel, viirused jm haigustekitajad on igal pool ja seda ei saa tõestada, et said nakkuse konkreetselt inimeselt. Osa inimesi, sh lapsi, on viirusekandjad ka asümptomaatiliselt, st nad ise ei jää haigeks, aga haigust levitavad ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatus on järjekordne hala ja teiste inimeste süüdistamine. See pole mingi näide, kuidas viirus levib. Me kõik teame, kuidas viirused levivad. Kui sa kardad, et laps jääb haigeks, siis ei roni ju lapsega sellistesse kollaktiividesse. Kui sa kardad iga väiksematki köha ja nohu, siis sa istud oma lapsega kodus, kuni ta kooli läheb. Su laps saab neid nohusid ja köhasid veel kümneid ja kümneid. Lisaks on veelgi raskemaid haigusi. Kas iga kord on vaja teha sellest teema. See on elu ja nendest viirustest ei pääse. Su laps oleks selle nohu saanud ka sel juhul, kui sa poleks näinud seda nuuskavat last seal. See võõras laps oleks võinud kanda viirust alles ja oleks hakanud nuuskama võib-olla järgmine päev ja ikkagi oleks su laps samamoodi nohus. Ja keda sa siis oleks süüdistanud? Loomulikult on vastutustundetu tulla nohuse lapsega teiste hulka. Aga me ei saa seda muuta. Me saame kas lõpetada käimised sellistes kohtades või leppida sellega, et viirused on ja me laps võib iga hetk haigeks jääda.
Mul on kolm last ja ma tean, mis räägin. Esimese kahe lasega olingi kodune ja põetasin neid kodus. Üle kahe nädala nad naljalt lasteaias ei käinud ja seda lõpuni välja. Ma kunagi ei süüdistanud kedagi selles. Nii lihtsalt oli. Alles koolis on suuremad lapsed täiesti terved olnud. Kolmas laps on hoopis teistsuguse immuunsüsteemiga. Sügisel põeb ühe nohu ära ja siis käib ühegi haiguseta suveni lasteaias.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käte desinfitseerijat kandke kaasas, kui laps käsi suhu topib.

Seda käte desinfitseerijat ei tohi samuti alla neelata, seega väikelapsel ei soovitaks sellega käsi desinfitseerida, kui ta käsi suhu topib. Seal on ju tehniline piiritus sees. Ükskord vaatasin, kuidas vanem ujutas beebi käed sellega üle, juba aurude sissehingamine on kahjulik ja naha kaudu imendub samuti see organismi. Võiks ikka mõistuse juurde jääda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ühte kogemust kõigile üldistada!

Minu kogemus on jälle selline, et mu mõlemad lapsed olid lasteaias käies kuni 3 korda õppeaasta jooksul haiged. Ja nii alates sõimerühmast. Polnud mingit 2 nädalat kodus, 3 päeva lasteaias tralli. Lastelt pole ei mina ega ükski teine pereliige mitte kunagi ühtegi infektsiooni saanud.

Mina ise olen ka hooaja jooksul tavaliselt kuni korra ülemiste hingamisteede infektsioonis, hoolimata riskigruppi kuulumisest. Tänavu oli selleks infektsiooniks küll COVID-19… 🙂

See, et mind ja minu peret on hea immuunsusega õnnistatud, ei tähenda, et teistel sama hästi oleks läinud. Selle postitusega tahan lihtsalt näidata, et KÕIK lapsed ei ole suured põdejad.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle viiruse tõi teile suure tõenäosusega issi…

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:12; 24.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle viiruse tõi teile suure tõenäosusega issi…

Olen üksikema, aga aitäh teadmast 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 19:19; 23.11 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle viiruse tõi teile suure tõenäosusega issi…

Olen üksikema, aga aitäh teadmast ????

Sa istusid seega 6 päeva kahekesi lapsega toas kinni? Kedagi ei näinud, ei rääkinud? Isegi mitte toidukulleriga?

Siis võib jah toda pidu kahtlustada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:12; 24.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Näide, kui hästi nohuviirus levib