Esileht Pereelu ja suhted Naine, kes ei soovi lapsi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 118 )

Teema: Naine, kes ei soovi lapsi

Postitas:

Üks mu tuttav ei soovinud lapsi, sest kartis, et äkki on lapsel mõni haigus küljes. Töötas pikalt erivajadustega lastega ja oli selle teemaga liigagi hästi kursis. Ma ei tea kas tal ka reaalne põhjus oli karta, et just tema laps tuleb (raske) erivajadusega.
Teisele tuttavale naisterahvale lihtsalt ei meeldi ei rasedus, beebid ega väikelapsed. Nii 10+ juba võivad olla, aga nendegi vastu vaimustust pole. Ta on kohusetundlik inimene, oma tädikohustusi on ikka täitnud mõned korrad (ei hoidnud beebit), nii et põhimõtteliselt on tal lastega olemise kogemus olemas ja ta on öelnud, et need lapsed talle meeldivad, kuid endale siiski ei soovi. Ei saa pahaks panna, et lapsi ei soovi, kui nendega tegelemine ei meeldi. Vähemalt on inimene aus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 23:45; 29.08 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks aspekt võib olla ka see, et tahab, aga ei saa, kuid lihtsalt ei soovi seda kogu ilmarahvale kuulutada.

Mul on olnud elus kaks korda,kus peaaegu võõrad mehed on hakanud mulle rääkima Söritsast ja kunstlikust viljastamisest, kui ma olen öelnud,rt ma pole lapsi soovinud
Täiesti piinlik. Inimesed ei saagi aru,et naine ei tahagi lapsi, ikka peab ju mingi füsioloogiline viga olema. Ei,naised ei ole massilisrlt viljatud, nad ei tahagi lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on jälle arusaamatu, miks ma peaksin lapsi saama

No nagu mina siitsamast perekoolist lugesin, siis ühe tähtsa “sündinud emmeks” tädi teatel olevat lastetu naine poolik naine. Vihasta või mitte, aga kurvaks teeb niisugune “PEAD LAPSI SAAMA, MUIDU POLE INIMENE!” -seisukoht. Selliste silmis on vist süüdimatud sarisigijad kah “õigemad” inimesed, kui teadliku valikuga lastetud naised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.08 15:13; 26.08 08:26; 26.08 08:33; 26.08 08:39; 26.08 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest emast saaksid sa aru siis, kui sul endal oleks lapsed. See pole silmakirjalikkus, see ongi nii – ühest küljest tahaks ma ka väga puhata. Teisest küljest ongi lapsed minu elu parimaid otsuseid. Silmakirjalikkusega pole vähimatki pistmist.

Oi, ma ei hakka vaidlema teemal “kui sa ise ka selline oleksid…”. Täiesti mõistan, et ka ema tahab puhkust. Ka saa aru tema otsusest lapsi saada. Aga kui sul on vilets maj.olukord ja suhted nii nagu nad on, siis kannatavad lapsed selle a “parima otsuse” tõttu. Siis on see juba vanema egoism: tahan lapsi (ükskõik, mis põhjusel), aga ei paku neile just 100% vajaminevast. See ON egoism. Mitte sugugi vähem, kui elada eluaeg iseendale mugavustsoonis ja mitte lapsi tahta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.08 15:13; 26.08 08:26; 26.08 08:33; 26.08 08:39; 26.08 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, lootsin teada saada, kas ma suhtun ka äkki liiga muretult.
Minu meelest on su jutt natuke naljakas ja lapse mittesaamise põhjus ei saa selles peituda. Kui sa juba teadvustad endale vastutuse suurust, siis järelikult annad sa endale ju aru, mida lapsevanemana tegema ja tegemata jätma peaksid. Siis ei saa ju selles probleem olla.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08

Kuule, see teema oli naistest, kes lapsi ei soovi. Igal ühel on omad põhjendused. Sina oled täiesti vales teemas ja üritad oma seisukohtade õigsust teistele peale suruda, manitseda neid, kelle vaated sinu omaga ei kattu. Lühidalt üritad rohusööjale lihasöömist sundida, sest oled ise lihasööja. Väga nõme teise inimese selget põhjendust naljakaks pidada.
Ole hea ja mine omasuguste sekka – see siin pole sinu teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.08 15:13; 26.08 08:26; 26.08 08:33; 26.08 08:39; 26.08 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema ei ole tehtud kellegi ega tema eluvalikute halvustamiseks!

Lastesaamise teema on sama nagu avalik imetamine, vaktsineerimine vs vaktsineerimata jätmine ja veel mitmed taolised – naiivne on eeldada, et selline arutelu kulgeb teravaksminekuteta.

Siiani oled sina ainukesena oma nina teiste valikutesse toppinud ja teravust üles kruttinud. Meie, kes me oleme teadlikult lastetud, vestlesime siin enne rahulikult, kuniks sina targutama tulid.
Mine ära!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.08 15:13; 26.08 08:26; 26.08 08:33; 26.08 08:39; 26.08 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lastetu mees (35) ja enda tutvusringkonnas on lastetuid naisi ja mehi. Eks ikka sellel teemal lõõbitud ja räägitud, päris ühest vastust ei ole kuulnud, kuid mõned põhjused:

Üks daam on pärit perest, kus ema oli väga nõudev ja kamandav. Siiani on. See daam otsutas suhteliselt noorena, et tema lapsi endale ei taha. Suhteid on tal olnud, kuid lapsesoovi ei ole veel tekkinud. Ta samuti 35 ringis.

Üks naine ei saanud meest, keda soovis ja seetõttu nüüd peretu ja lastetu. Enda sõnutsi oleks vainud selle ühe ja ainsama mehega lasts oovinud, kellegi teisega mitte. No ma ei usus, et asi nii on, aga tema käitumist vaadates ei usu, et ta lastele isegi mõelnud on.

Üks lõuapoolik ei taha lapsi, sest endasõnutsi hakkab oksele, kui kuuleb veel kord sõna “pere”, “tibu” jne, kuna tänu sotsiaalmeediale on tema selgeks saanud, et naised sünnitavad esimese lapsega ajud välja. Anarhiatsikk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult olen lastega, kuid mul on kolm tuttavat naisterahvast, kes ei taha ja on selle ka ära põhjendanud. Esimene on modell ning ta ongi põhjendanud hirmuga oma keha ära rikkuda (väljaveninud kõht, reied ja rinnad) ning on otsustanud, et tema lapsi ei soovi. 45. eluaasta täitumise tõttu ma arvan, et ega see enam ei muutugi. Teine on veel piisavalt noor (36-aastane), kuid meditsiinitöötajana töötas ta 2 aastat neonatoloogia osakonnas ning tema otsus on sündinud töökogemusest – raseduse ja sünnitusega võib 1001 asja viltu minna. Veenmine, et enamasti läheb kõik hästi, ei ole aidanud, käinud ka psühholoogil. Kolmas on ka – meile tuntud poliitik, kes lihtsalt võttis ja pühendas ennast karjäärile. Kas see on arukas otsus või mitte, seda otsustab ilmselt igaks oma eluõhtul ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole seda “emadusegeeni” ilmselt. Lapsed ei tekita mingeid tundeid, kuigi suguvõsas ja tutvusringkonnas on neid palju. Ka töö on seotud lastega. Miks just nii? Omal ajal õppides oli ala huvitav, mitte lapsed ise.
Tunnistan enda egoismi ja ilmselt ka mugavusvajadust. Võin neid hoida ja nendega koos töötada, aga päevast-päeva nad väsitaks ka tüütaks mind.

Täpselt sama siin, kuigi mulle ei meeldi neid hoida ka. Töötan lasteasutuses, aga suurema osa aja põhiliselt noortega. Noored mulle meeldivad – nad on lahedad ja nendega saan hästi läbi. Mina meeldin neile ka. Väikesed lapsed aga ei sümpatiseeri üldse, võiks öelda, et käivad närvidele. Ma olen muidugi veel noor, kahekümnendate alguses, aga hetkel ei kujuta küll ennast emana ette. Enamus eakaaslastest sõbrannasid ikka räägivad, et mitte veel, aga kunagi kindlasti. Mina tunnen seevastu, et praegune töö on mulle veel rohkem kinnitanud, et endale ma küll lapsi ei taha. Võib-olla veel alates sellest vanusest, kus nad juba ise endaga hakkama saavad ja asjalikud on, päris beebide ja väikelastega tegelemine on ikka väga vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mu tuttav ei soovinud lapsi, sest kartis, et äkki on lapsel mõni haigus küljes. Töötas pikalt erivajadustega lastega ja oli selle teemaga liigagi hästi kursis. Ma ei tea kas tal ka reaalne põhjus oli karta, et just tema laps tuleb (raske) erivajadusega.
Teisele tuttavale naisterahvale lihtsalt ei meeldi ei rasedus, beebid ega väikelapsed. Nii 10+ juba võivad olla, aga nendegi vastu vaimustust pole. Ta on kohusetundlik inimene, oma tädikohustusi on ikka täitnud mõned korrad (ei hoidnud beebit), nii et põhimõtteliselt on tal lastega olemise kogemus olemas ja ta on öelnud, et need lapsed talle meeldivad, kuid endale siiski ei soovi. Ei saa pahaks panna, et lapsi ei soovi, kui nendega tegelemine ei meeldi. Vähemalt on inimene aus.

Mis nähtus on ‘tädikohustused’? Appike, olen kellegi tädi ja mul on selle lapse ees KOHUSTUSED?
Teema küsimusele ma vastata ei oska muud, kui et ma arvan, et need mittetahtjad lihtsalt ei saa lapsi, aga ei taha seda kuulutada. Viljatus, peetunud ja katkenud rasedused, põletikud, endometrioos, kehv sperma jne.
Mul on lapsed osaliselt seetõttu, et ma olen uudishimulik inimene ja ma tahtsin näha, millised mu lapsed on. Täitsa põnev on oma geenidele otsa vaadata ja nende arengut jälgida. Mul on kaks poega ja üks tütar, tütar on täiskasvanu. Mõnikord, kui ta pead keerab ja midagi ütleb, on ta kõrvalt vaadates nii minu moodi, et täitsa sürr on vaadata. Sellest kogemusest küll ilma poleks tahtnud jääda. Mitte valesti aru saada: mitte et mu geenid minu arvates midagi väga väärtuslikku ja edasikandmist vajavat oleksid, aga see on lihtsalt huvitav vaadata. Lastetuna oleksin kindlasti paljude kogemuste ja hetkede võrra vaesem, samas laste olemasolu ei tee milleski vaesemaks, raha on, reisida ja töötada saab küllaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 17:29; 02.09 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle võiks keegi selgitada, miks peaks naine lapsi tahtma? No tõsiselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti mõni inimene ei ole kannatlik, läheb kiiresti põlema, hakkab kergesti sõimama ja karjuma. Kui ta teab oma nõrkust ja teab, et ei suuda sellega midagi teha ja ta ei taha, et tema lapsed selle all kannataksid, mis võimalused tal on?

Just nimelt. ja kuna minu ema karjus meie peale (ülekoormusest), siis oma lastele seda ei oleks tahtnud. On neil sündimata lastel parem.

Huvitav arutelu!

Minul isa oli kergesti põlema minev (äkkvihaga), täiskasvanuid-teismelisi ei löönud/ei löö, aga väikelaste, sh. minu, puhul kippus äkkviha lõppema löömisega. Ega tolleaegses õhustikus kasvanud laps ei hakanud ju protestima/kaebama ka.

Olen ise ka mures olnud, sest ka mina olen selline, vihastumise korral võin äkki väikest last või looma (st. kes ei räägi)lüüa. Kelle puhul pole seda alateadlikku kontrolli, et ta kellegi räägib. No mitte peksta just, aga et korraks käsi virutab – ja see pole hea asi. Ehk siis, et võib paljukirutud ahel, et seda, mida omal ajal inimesele tehti, teeb tema omakorda oma lastele. Et kas ma peangi eluringi katkestama (mis minu põhimõtetega jällegi kokku ei lähe), st. ise jätma lapsed saamata?

Tegin nii, et sain lapsed, aga kasutasin nippe – korraldasin nii, et esialgu oli minu ema meiega koos (noh, tema juuresolekul kindlasti ei löö), siis hakkaks laps juba rääkima ja kui ta isegi kogemata varba peale astumise peale kohe avaldab nördimust: “Sa astusid mulle varba peale!” ja räägib seda kõigile teistele edasi ka, et kuulge, ta astus mulle varba peale – sest erinevalt minust ta pole vanakooli õhkkonnas kasvanud laps. Niisiis on kontroll piisav ja ohtu enam pole; teist last pole võimalik lüüa, kuna esimene laps ju näeks seda (ja selle aja peale, kui esimene lasteaias, on teine juba selline, kes kannab kõik ette).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nähtus on ‘tädikohustused’? Appike, olen kellegi tädi ja mul on selle lapse ees KOHUSTUSED?

Mina küll arvan, et tädina on mul teatud kohustused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 20:11; 29.08 19:18; 30.08 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS ma täpsustan oma seisukohta. Inimene sünnib üksikindiviidina. Ta võib olla lastetu elu lõpuni, ta ei otsusta seda,ta lihtsalt on, see on tema loomulik olek. Ta aga PEAB otsustama,et ta tahab lapsi saada, ehk ta peab mõtlema,vaagima,otsustama ja selle ellu viima. Lapsed ei juhtu niisama,srlleks on ikka teadlikku tegevust vaja.

Inimesed sünnivad siia ellu ikka selleks, et elu edasi viia. Naise loomulik olek on olla ema. Loomulik on see, et seksitakse ja saadakse nii palju lapsi, kui tuleb. Loomulikult käituvad loomad ja inimene on üks neist. Kondoomid ja pillid on tehislik. Inimene otsustab neid kasutada ehk otsustab olla ilma lasteta. See eristabki meid loomadest. Me oleme mõtlevad inimesed, me kasutame oma mõistust, rajame linnu, lendame kosmoses, ravime haigeid, kes võib-olla peaksidki ära surema. Kuna rahvaarv kasvab meeletu kiirusega, sest elu on liiga hea ja kõiki üritatakse elus hoida, siis ongi need tehislikud vahendid laste ärahoidmiseks vajalikud. On ka vajalikud naised, kellel seda emageeni pole. Kõik ei pea lapsi saama ja see on ok. Lihtsalt kahju on sellest, et Aafrikas ja mujalgi paljunetakse meeletult ja Eestis on iive negatiivne.
Mul endal on kolm last ja ma ei tea, miks osad naised lapsi ei taha. Minu tutvusringkonnas on lastetud vanatüdrukud või siis need, kes lapsi ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naise loomulik olek on olla ema.

Ju ma siis pole naine.

need mittetahtjad lihtsalt ei saa lapsi

Enam ei saa jah, vanus on selline. Aga pole tõesti kunagi tahtnud ega taha ka nüüd.

Küsin samuti nagu üks eelpool: miks peaks tahtma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.08 21:28; 25.08 23:19; 29.08 21:37; 31.08 20:09; 02.04 21:46; 03.04 01:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nähtus on ‘tädikohustused’? Appike, olen kellegi tädi ja mul on selle lapse ees KOHUSTUSED?

Ega sa pea seda nii tõsiselt võtma. “tädikohustuste” all pidasin silmas, et too naine tunnistab, et jah, tal on väikesed sugulased ja ta on neile tädi. Ei ole kellelgi peale lapse vanemate laste hoidmise kohustust, kuid ühest tädist on kena, kui ta seda siiski talle sobival ajal mõned korrad teeb ja/või õe/vennalapsi nende tähtpäevadel meeles peab.
See laps, keda too tädi paar korda hoidis, ei olnud minu oma.

Laps on suur rõõmuallikas, aga ka muresid on palju. Naine, kes soovib ja saab lapse(d) on õnnelik, aga täisväärtuslikku ning õnnelikku elu saab naine elada ka ilma lasteta, ilma soovita lapsi saada ja ka ilma meheta. Mul on mitu perekonnatuttavat eakat naisterahvast, kel pole lapsi ja kes pole ka abielus olnud. Üks oli kihlatud, aga mingil põhjusel mindi siiski lahku, ühest teisest tean kindlalt, et tal pole kunagi ühtki suhetki olnud, lapsi muidugi ka mitte. Aga kõik nad on olnud oma eluga üsna rahul ja isegi üksinduse üle pole kurtnud – sõpru neil on ikka jagunud, samuti sugulasi, kes vajadusel aitavad elu vanas eas korraldada. Seejuures keegi neist ei vaja kelleltki rahalist toetust. Tean mitut meestki, kes peret loomata ja järglasteta on elanud pika täisväärtusliku elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 23:45; 29.08 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 33, mõtlen pidevalt kas saada laps või ei.
Miks pole siiani teinud otsust? Kardan olla rase ja sünnitada, loen väga palju selle kohta ja ei soovi seda kogemust endale.
Kardan, et peale sünnitust pean olema kohe superema, kes suudab pooleldi surnuna imiku eest hoolitseda, kui võibolla ei saa isegi wc-s käidud ise.
Kardan, et lähen titega hulluks, ei saa kuskile minna enam. Lõpp kõigele – reisid, kinod, kohvikud, sõbrad. Ainult titt ja kohustused.
Kardan, et ei saa pärast tööle tagasi, praegu graafikuga töö ja kui laps lasteaiaelaline, siis ei saa ju olla 21ni õhtul tööl. Mehel ka ei ole E-R töö.
Kardan, et ei saa ikkagi rahaliselt hakkama.
Kardan, et ei saa vastutusega hakkama, nagu eelpool juba mitmed kirjutanud, et on liiga palju asju mida pead tegema et lapsest kasvaks normaalne inimene, kes saab ise elus hakkama.

Samal ajal vaatan, kuidas kõik järjest lapsi saavad, hull beebibuum on lahti ja ma ei saa aru kas neil ei teki selliseid hirme?! See pole ju selline otsus, et täna teen ja homme vaatan mis saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Teema küsimusele ma vastata ei oska muud, kui et ma arvan, et need mittetahtjad lihtsalt ei saa lapsi, aga ei taha seda kuulutada. Viljatus, peetunud ja katkenud rasedused, põletikud, endometrioos, kehv sperma jne.”

Ja kui ma snusugusele ütlen, et ma lihtsalt ei taha, ise ja mees igati terved, aastakümneid väldime rasedust, sest lihtsalt EI TAHA – siis sa ikka ju ajad oma jonni, et pole võimalik, kindlasti on “Viljatus, peetunud ja katkenud rasedused, põletikud, endometrioos, kehv sperma jne” – ja samas, mina ei aruta selle üle, et kuidas sa ikka tahad, MINA ju ei taha, sa kindlasti valetad, et tahtsid, niikuinii said ühiskonna survel ja ema käsul. Sest sina tead ju minu motiive ja elueelistusi paremini, kui ma ise ja sa ei suuda ettegi kujutada, et kõik ei mõtle ega tunne samamoodi, kui sina. Primitiivne olend oled – seetõttu on sul ka lapsed. Instinkt käskis oma geenide paljunemist vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 19:19; 29.08 23:02; 29.08 23:39; 30.08 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti naine, kes ei soovi lapsi (kas keegi on juba meid kokku loendanud?:) Mees on, maja ja aed ja meeldiv töö on. Minu meelest ka absurdne seletada, et MIKS ei taha?! Pole mina üheltki titemammalt palunud detailset ülevaadet, et miks ta ikka otsustas selle lapse saada. Mulle meeldib mu elu, suhe, töö, vaba aeg, rasestumisvastased vahendid jne jne. Mitte midagi pole üle ega puudu.
Mulle ei meeldi väikelapsed. Tutiplutitajaid vaatan alati kahtlusega, et nad on kuidagi silmakirjalikud. Kui töökollektiivi tuleb móni lapsepuhkusel olija lapsega, on see veidi ebamugav ja ahistav. Tittesid ei peaks tööle vedama.
Ärgem unustagem ka, et meie esiemadel puudusid vahendid pereplaneeringuks, paljuneti palju torust tuli. Seega kindlasti on väär arusaam, et kunagi vanasti kóik naised tahtsid lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Mina küll arvan, et tädina on mul teatud kohustused.”

Teised inimesed otsustasid seksida ja lapsed saada ja see kohustab sind millekski? Imelik arusaam elu asjadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 19:19; 29.08 23:02; 29.08 23:39; 30.08 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei soovi lapsi, sest ei seedi lapsi. Lisaks muidugi muud hirmud seoses emaks olemisega, hakkamasaamise ja tervisega (sünnitusejärgselt, väikelaste haigused). Ei ole tekkinud mingeid kellatiksumisi kuklas nagu mõningatel. Ka lapsepõlves ei huvitanud mind nukkudega mängimine. Olen lasteteemast kaugel juba üle 40 aasta ja nii ka jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Mina küll arvan, et tädina on mul teatud kohustused.”

Teised inimesed otsustasid seksida ja lapsed saada ja see kohustab sind millekski? Imelik arusaam elu asjadest.

Need lapsed on minu pereliikmed ja pere on mulle väga oluline. Ma armastan neid lapsi ja tunnen moraalset kohustust nende jaoks olemas olla. Minu meelest ei ole imelik oma perekonda aidata ja nende jaoks olemas olla. Loomulikult ei pidanud ma silmas mingit seaduslikku kohustust, vaid sisemist kohustust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 20:11; 29.08 19:18; 30.08 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see kellegi teise asi on, kas keegi tahab või ei taha lapsi
mina ei soovi lapsi, sest olen teismelisest peale kuulnud, kuidas ma nüüd kohe sünnitama kukun ja siis jääb kool lõpetamata/tulen töölt ära /mida iganes
kõrini on teiste silmis eelrase olemisest. olen juba täna terviklik inimolend ja mind ei pea läbi mu emaka võimekuse hindama.
poleks ma seda jura kuulnud viimased 10 aastat, poleks laste saamine nii vastumeelne. aga kui kõik ümber suhtuvad nagu puudega inimesesse, sest ma VÕIN saada lapsi. igasuguse isu ajab ära
umbes nagu kui sulle terve elu sisestataks,e et sa pole õige eestlane kui hapukoort ei söö. hakkad sa selle pärast hapukoort sööma, kui see ei maitse – ei hakka ju, pigem tahad seda veel vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 09:38; 30.08 09:44; 30.08 10:53; 30.08 13:02; 30.08 15:50; 30.08 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS ma täpsustan oma seisukohta. Inimene sünnib üksikindiviidina. Ta võib olla lastetu elu lõpuni, ta ei otsusta seda,ta lihtsalt on, see on tema loomulik olek. Ta aga PEAB otsustama,et ta tahab lapsi saada, ehk ta peab mõtlema,vaagima,otsustama ja selle ellu viima. Lapsed ei juhtu niisama,srlleks on ikka teadlikku tegevust vaja.

Inimesed sünnivad siia ellu ikka selleks, et elu edasi viia. Naise loomulik olek on olla ema. Loomulik on see, et seksitakse ja saadakse nii palju lapsi, kui tuleb. Loomulikult käituvad loomad ja inimene on üks neist. Kondoomid ja pillid on tehislik. Inimene otsustab neid kasutada ehk otsustab olla ilma lasteta. See eristabki meid loomadest. Me oleme mõtlevad inimesed, me kasutame oma mõistust, rajame linnu, lendame kosmoses, ravime haigeid, kes võib-olla peaksidki ära surema. Kuna rahvaarv kasvab meeletu kiirusega, sest elu on liiga hea ja kõiki üritatakse elus hoida, siis ongi need tehislikud vahendid laste ärahoidmiseks vajalikud. On ka vajalikud naised, kellel seda emageeni pole. Kõik ei pea lapsi saama ja see on ok. Lihtsalt kahju on sellest, et Aafrikas ja mujalgi paljunetakse meeletult ja Eestis on iive negatiivne.
Mul endal on kolm last ja ma ei tea, miks osad naised lapsi ei taha. Minu tutvusringkonnas on lastetud vanatüdrukud või siis need, kes lapsi ei saa.

loomulik on, et naine on 24/7 rase ja sureb viimasel sünnitusel koos viimase lapsega, ja et eelnevatest lastest ka enamik surevad.
veel on väga loomulik kui kümne aasta tagant on näljahäda ja mõnekümne-saja aasta tagant suurem haiguspuhang mis külad pooltühjeks teevad.
ja täiesti ebaloomulik on elada raugaeani, vaktsineerid aja süüa vitamiine.

tõesti, võite sohu käia oma loomulikkusega. tänapäeva inimesel on loomulikkusega väga vähe ühist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 09:38; 30.08 09:44; 30.08 10:53; 30.08 13:02; 30.08 15:50; 30.08 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei osanud neid tahta, aga nüüd ma ei taha enam mingeid lastevabasid nädalaid ja tahaks, et mul oleks vähemalt 3 last, praegu neid 2. See tühjus, mis oleks elu ilma ilma lasteta, on kirjeldamatu. Kõik puhkused, seiklused ja reisid planeerin nendega, nad on mu lemmikseltskond. Ja ärge öelge, et see on teemast välja ja et küsiti naiste kohta, kes ei taha lapsi. Sest ma olin selline naine enne lapsi: vanust üle 30, hea elu, reisid, töö peenes kontoris…. Aga ma tahan öelda, et nad ei tea, millest nad ilma jäävad ja nad ei tea, kas nad tahavad lapsi või mitte, kui neil ühtegi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 10:42; 30.08 12:55; 30.08 14:28; 30.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei osanud neid tahta, aga nüüd ma ei taha enam mingeid lastevabasid nädalaid ja tahaks, et mul oleks vähemalt 3 last, praegu neid 2. See tühjus, mis oleks elu ilma ilma lasteta, on kirjeldamatu. Kõik puhkused, seiklused ja reisid planeerin nendega, nad on mu lemmikseltskond. Ja ärge öelge, et see on teemast välja ja et küsiti naiste kohta, kes ei taha lapsi. Sest ma olin selline naine enne lapsi: vanust üle 30, hea elu, reisid, töö peenes kontoris…. Aga ma tahan öelda, et nad ei tea, millest nad ilma jäävad ja nad ei tea, kas nad tahavad lapsi või mitte, kui neil ühtegi pole.

ma ei saa sellest loogikast aru – kui mulle pole kunagi lapsed meeldinud, siis peaksin nad saama, sest muidu ma ei tea millest ilma jään?
mulle pole kunagi tätoveeringud ka meeldinud – äkki peaksin saama?
kodus madude ja ämblike pidamisega sama – nad ei meeldi mulle, aga kuidas ma saan seda öelda, kui mul neid pole.

isegi kui ise väike laps olin, ei meeldinud mulle väikesed lapsed ja ikka veel ei meeldi. ja olen saanud päris palju oma sõbrannade lapsi hoida, nii et tean millised lapsed on ja tean päris hästi et neid ei soovi.
selleks ei pea ise lapsi saama, et seda teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 09:38; 30.08 09:44; 30.08 10:53; 30.08 13:02; 30.08 15:50; 30.08 21:29;
To report this post you need to login first.

Aga ma tahan öelda, et nad ei tea, millest nad ilma jäävad ja nad ei tea, kas nad tahavad lapsi või mitte, kui neil ühtegi pole.

Aga mina tahan öelda, et lastetud teavad millest ilma jäävad. Teada saamise kohaks on “perekool” kõigi oma teemadega, alates rasestumisest jne. Loeme siin nagu juturaamatut!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS ma täpsustan oma seisukohta. Inimene sünnib üksikindiviidina. Ta võib olla lastetu elu lõpuni, ta ei otsusta seda,ta lihtsalt on, see on tema loomulik olek. Ta aga PEAB otsustama,et ta tahab lapsi saada, ehk ta peab mõtlema,vaagima,otsustama ja selle ellu viima. Lapsed ei juhtu niisama,srlleks on ikka teadlikku tegevust vaja.

Inimesed sünnivad siia ellu ikka selleks, et elu edasi viia. Naise loomulik olek on olla ema. Loomulik on see, et seksitakse ja saadakse nii palju lapsi, kui tuleb. Loomulikult käituvad loomad ja inimene on üks neist. Kondoomid ja pillid on tehislik. Inimene otsustab neid kasutada ehk otsustab olla ilma lasteta. See eristabki meid loomadest. Me oleme mõtlevad inimesed, me kasutame oma mõistust, rajame linnu, lendame kosmoses, ravime haigeid, kes võib-olla peaksidki ära surema. Kuna rahvaarv kasvab meeletu kiirusega, sest elu on liiga hea ja kõiki üritatakse elus hoida, siis ongi need tehislikud vahendid laste ärahoidmiseks vajalikud. On ka vajalikud naised, kellel seda emageeni pole. Kõik ei pea lapsi saama ja see on ok. Lihtsalt kahju on sellest, et Aafrikas ja mujalgi paljunetakse meeletult ja Eestis on iive negatiivne.
Mul endal on kolm last ja ma ei tea, miks osad naised lapsi ei taha. Minu tutvusringkonnas on lastetud vanatüdrukud või siis need, kes lapsi ei saa.

Oh, Sa suutsid nüüd elu müsteeriumi lahendada.

Aborigeenid ei osanud veel 20.sajandil seostada seksi ja lapse saamist. Ürginimesed samuti mitte. Kui hakati seosest aru saama,hakati kohe leidma vahendeid, et rasedusest hoiduda või rasedust katkestada. Läänemaailmas, kys nüüdseks nii 40.a olemas tõhusad ja legaalsed rasestumisvastased vahendid, on sündimus drastiliselt vähenenud. Ehk, kui naised kontrollivad rasestumist, laste sündivus väheneb. MOTT

ps naine on homo sapiens, kel on xx kromosoomid. Ehk ikkagi inimene

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 33, mõtlen pidevalt kas saada laps või ei.
Miks pole siiani teinud otsust? Kardan olla rase ja sünnitada, loen väga palju selle kohta ja ei soovi seda kogemust endale.
Kardan, et peale sünnitust pean olema kohe superema, kes suudab pooleldi surnuna imiku eest hoolitseda, kui võibolla ei saa isegi wc-s käidud ise.
Kardan, et lähen titega hulluks, ei saa kuskile minna enam. Lõpp kõigele – reisid, kinod, kohvikud, sõbrad. Ainult titt ja kohustused.
Kardan, et ei saa pärast tööle tagasi, praegu graafikuga töö ja kui laps lasteaiaelaline, siis ei saa ju olla 21ni õhtul tööl. Mehel ka ei ole E-R töö.
Kardan, et ei saa ikkagi rahaliselt hakkama.
Kardan, et ei saa vastutusega hakkama, nagu eelpool juba mitmed kirjutanud, et on liiga palju asju mida pead tegema et lapsest kasvaks normaalne inimene, kes saab ise elus hakkama.

Samal ajal vaatan, kuidas kõik järjest lapsi saavad, hull beebibuum on lahti ja ma ei saa aru kas neil ei teki selliseid hirme?! See pole ju selline otsus, et täna teen ja homme vaatan mis saab.

Hmm, sa teed selle vea, et muretsed korraga nii rasedusaegsete, sünnitusaegsete, sünnitusjärgsete, beebiga kodus olemise, lasteaiaealise lapse kui ka lõppude lõpuks juba täiskasvanud järglase aja võimalike (mitte tingimata esinevate) probleemide pärast. Mina paristasin ka kogu loetelu ette, aga õnneks ütles üks tark inimene: pea nüüd hoogu! Pärielus ei esine sul ju raseduse, lasteaia ja täiskasvanud lapse probleemid korraga, üheaegselt. Tegelikult (ühe lapsega) on ikka nii, et kui algavad imiku hoolduse probleemid, oled rasedusest ja sünnitusest juba vaba jne. Et kõige pärast korraga muretsemine ongi selline murekoorem, et seda ei kannataks üksi inimene välja! Ei kannata ka sina – seega ära ole loll ja ära nii tee.

Mind õpetati, et raseduse-lapsega seotud murede-hirmudega tuleb tegeleda step-by-step ehk samm sammu järel: rasedana püüa ennast rasedana nii hästi tunda kui võimalik, kui tekib vaevusi, siis tegelegi nende vaevusetega – küsi nõu, tunneta ise, mis leevendab jne. Loe rasedana sünnituse, imetamise ja imikuhoolduse põhialuseid (ja kui põhjalikumalt tahad, mine võta osa mõnest koolitusest) – aga ära muretse ega püüa kõiki võimalikke järgmistes astmetes ettetulevaid probleeme ette ära oma peas lahendada! Praegu on sinu töö olla rase ja saada hakkama rasedusega. Nii – kui algab sünnitus, siis keskendud sünnitusele, küsid abi ja nõu ämmaemandalt. Kui beebi on käes, siis keskendud beebi imetamisele-sünnitusest taastumisele (“imeasju” ja “superema” just sünnitanud emme veel tegema ei pea – vastsündinud beebi on pisike ja kerge olevus, püsib seal, kuhu ta paned, jah uinumisraskused võivad olla – aga magab, siis jällegi nagu nott) – kui tekib probleeme, küsid imetamisnõustaja või kelle iganes käest nõu. Lasteaialapse võimalike probleemidega tegeled siis, kui laps on lasteaias (rasedus, sünnitus, beebietapp on sul siis seljataga – selle pärast enam muretsema ei pea), teismelise võimalike probleemidega teismeeas jne. Kui tekib teise lapse soov, on juba iseenda esimesega omandatud kogemus toeks, toetud sellele.

Niimoodi samm-sammult, tegeledes parasjagu just selle etapiga, mis on käsil, ja küsides asjakohast nõu, saavadki emad alguses raseduse, siis sünnituse ja siis lapse erinevate etappidega hakkama.

Eks ju kõiki uusi asju, näiteks autoga sõitmist, inimesed ikka kardavad. Aga mõtelavd enda jaoks selgeks, kas nad ikkagi rohkem tahavad või ei taha seda asja (näiteks ise auto juhtimist) – ja siis käärivad käised üles, ületavad raskused ja hakkavad pihta. Algus on ebakindel (“teised on superautojuhid, aga mina…”), mõne aja pärast tunnevad ennast autojuhi rollis juba kindlalt ja isegi naeravad enda üle, et “kui ebakindlalt ma ikka autoroolis alustasin, hahhaa”.

Samamoodi võib laste ema iseenda üle naerda “kuidas ma kujutasin ette beebisid, kui mul oli bebeidega 0 kogemust ja mõtlesin igasugu asju kokku”. Mul oli näiteks see,et ma ei osanud väikelastele midagi vastu rääkida, kui keegi laps mind kõnetas, jonnivaid lapsi kartsin – preagu ajab ennast naerma… ja see on hea tunne, et kui “tume maa” ma kunagi olin ja mis ma olen praegu. Tegelikult see oli isegi üks tõuge laste saamiseks – ma ei tahtnud olla enam sünnituse, raseduse ja laste asjus selline “tume maa”, nagu ma kunagi olin, ma tahtisin kõikides neis asjades kogemust (kasvõi üht) ja isiklikku arengut läbi teha.

Ainus, millele puhul kehitan õlgu, on see mõlema vanema graafikuga töö… Pole endal kogemust (tavaline kella 5-ni tööpäev oli/tuleb mul).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei osanud neid tahta, aga nüüd ma ei taha enam mingeid lastevabasid nädalaid ja tahaks, et mul oleks vähemalt 3 last, praegu neid 2. See tühjus, mis oleks elu ilma ilma lasteta, on kirjeldamatu. Kõik puhkused, seiklused ja reisid planeerin nendega, nad on mu lemmikseltskond. Ja ärge öelge, et see on teemast välja ja et küsiti naiste kohta, kes ei taha lapsi. Sest ma olin selline naine enne lapsi: vanust üle 30, hea elu, reisid, töö peenes kontoris…. Aga ma tahan öelda, et nad ei tea, millest nad ilma jäävad ja nad ei tea, kas nad tahavad lapsi või mitte, kui neil ühtegi pole.

ma ei saa sellest loogikast aru – kui mulle pole kunagi lapsed meeldinud, siis peaksin nad saama, sest muidu ma ei tea millest ilma jään?
mulle pole kunagi tätoveeringud ka meeldinud – äkki peaksin saama?
kodus madude ja ämblike pidamisega sama – nad ei meeldi mulle, aga kuidas ma saan seda öelda, kui mul neid pole.

isegi kui ise väike laps olin, ei meeldinud mulle väikesed lapsed ja ikka veel ei meeldi. ja olen saanud päris palju oma sõbrannade lapsi hoida, nii et tean millised lapsed on ja tean päris hästi et neid ei soovi.
selleks ei pea ise lapsi saama, et seda teada.

Pole tõsi! Kui lapsi pole, siis sa ei tea, kas sa tahad neid või mitte. Võõrad lapsed ei loe. Isegi mitte õdede-vendade lapsed ei loe. Tõestatud fakt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 10:42; 30.08 12:55; 30.08 14:28; 30.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 118 )


Esileht Pereelu ja suhted Naine, kes ei soovi lapsi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.