Esileht Pereelu ja suhted Naine, kes ei soovi lapsi

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 118 )

Teema: Naine, kes ei soovi lapsi

Postitas:

Mina ka ei osanud neid tahta, aga nüüd ma ei taha enam mingeid lastevabasid nädalaid ja tahaks, et mul oleks vähemalt 3 last, praegu neid 2. See tühjus, mis oleks elu ilma ilma lasteta, on kirjeldamatu. Kõik puhkused, seiklused ja reisid planeerin nendega, nad on mu lemmikseltskond. Ja ärge öelge, et see on teemast välja ja et küsiti naiste kohta, kes ei taha lapsi. Sest ma olin selline naine enne lapsi: vanust üle 30, hea elu, reisid, töö peenes kontoris…. Aga ma tahan öelda, et nad ei tea, millest nad ilma jäävad ja nad ei tea, kas nad tahavad lapsi või mitte, kui neil ühtegi pole.

ma ei saa sellest loogikast aru – kui mulle pole kunagi lapsed meeldinud, siis peaksin nad saama, sest muidu ma ei tea millest ilma jään?
mulle pole kunagi tätoveeringud ka meeldinud – äkki peaksin saama?
kodus madude ja ämblike pidamisega sama – nad ei meeldi mulle, aga kuidas ma saan seda öelda, kui mul neid pole.

isegi kui ise väike laps olin, ei meeldinud mulle väikesed lapsed ja ikka veel ei meeldi. ja olen saanud päris palju oma sõbrannade lapsi hoida, nii et tean millised lapsed on ja tean päris hästi et neid ei soovi.
selleks ei pea ise lapsi saama, et seda teada.

Pole tõsi! Kui lapsi pole, siis sa ei tea, kas sa tahad neid või mitte. Võõrad lapsed ei loe. Isegi mitte õdede-vendade lapsed ei loe. Tõestatud fakt.

tõestatud fakti kohta tahaksin tõestuskäiku ja teaduspublikatsiooni näha. et sul nii läks pole tõestus ega tee seda faktiks.
ütleme et saan paar last ja siis ikka tegelikult lapsi ei taha ja ema olemisega ei soovi tegeleda. mis siis teen nendega? annan sulle, sest sulle nad meeldivad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 09:38; 30.08 09:44; 30.08 10:53; 30.08 13:02; 30.08 15:50; 30.08 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme et saan paar last ja siis ikka tegelikult lapsi ei taha ja ema olemisega ei soovi tegeleda. mis siis teen nendega? annan sulle, sest sulle nad meeldivad?

Selles on oma point olemas ja seetõttu ei hakka ka mina tungivalt moosima kedagi lapsi saama, kes lapsi ei taha. Pärast mina süüdi 😛

Aga ma arvan, et määrav on just see valmisolek lapse kõrval ise õppida ja arengut läbi teha. Kui on soov kõiges lastega seonduvas areneda ja targemaks saada, siis sa arenedki, tunned ise rõõmu oma arengust ega mõtle nii, et “annaks selle lapse poole pealt kellelegi teisele ja jätaks oma arengu nüüd selles punktis katki”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõestatud fakti kohta tahaksin tõestuskäiku ja teaduspublikatsiooni näha. et sul nii läks pole tõestus ega tee seda faktiks.
ütleme et saan paar last ja siis ikka tegelikult lapsi ei taha ja ema olemisega ei soovi tegeleda. mis siis teen nendega? annan sulle, sest sulle nad meeldivad?

Pmst küll jah. Palju on õnnetuid lastetuid inimesi ja lapsendamise järjekorrad pikad. Aga ei annaks sa neid kellelegi, ennem loovutaks mitu siseorganit tasuta. Tõestatud, ilma publikatsioonidetagi:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 10:42; 30.08 12:55; 30.08 14:28; 30.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks nendest, kes räägib teistele, et milleks mulle laps, elu sihuke lill, et ainult õitse… Tegelikult ei soovi kogu maailmaga jagada, et lapse saamine miskipärast lihtsalt ei õnnestu. On avastatud paar meditsiinilist viga, äärmiselt kerged – tablettidega parandatavad, kuid sellest hoolimata jätsin alles see kuu hüvasti oma lapsega kes oli jõudnud 2 trimestrisse kuid väidetavalt kohutava geenirikkega… Kellegile rasedusest ei räägi, sest sisse on istutatud hirm, et kõik lõppeb halvasti – ning see on ka täiesti loogiline, kuna ebaõnnestunult on lõppenud kahekordne arv rasedusi partnerivahetusest hoolimata. Vahetus ei tulnud minu soovil, vaid mees ei soovinud enam tühjade unistustega elada… Praegune veel soovib, kuigi see oli meie ühtkokku 5s proovimine. Nüüd algavad jälle uuringud ja puurimised, lootust, et miski seekord imeliselt muutub on õige vähe alles jäänud. Seega mina räägingi kõigile, et milleks lapsed… kuid samal ajal on mu kappi peidetud paar imearmast beebibodi ja papude komplekt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Pmst küll jah. Palju on õnnetuid lastetuid inimesi ja lapsendamise järjekorrad pikad. Aga ei annaks sa neid kellelegi, ennem loovutaks mitu siseorganit tasuta. Tõestatud, ilma publikatsioonidetagi:)”

Sa arvad, et kõik lapsed näiteks Tallinna lastekodus on orvud või mis? Ja kui sa seda avad, siis arutle nüüd omaette edasi – miks need õnnetud lastetud inimesed neid lapsendada ei saa? Puruloll, ma ütlen – minul on nii, seega kõigil on nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 19:19; 29.08 23:02; 29.08 23:39; 30.08 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme et saan paar last ja siis ikka tegelikult lapsi ei taha ja ema olemisega ei soovi tegeleda. mis siis teen nendega? annan sulle, sest sulle nad meeldivad?

Selles on oma point olemas ja seetõttu ei hakka ka mina tungivalt moosima kedagi lapsi saama, kes lapsi ei taha. Pärast mina süüdi ????

Aga ma arvan, et määrav on just see valmisolek lapse kõrval ise õppida ja arengut läbi teha. Kui on soov kõiges lastega seonduvas areneda ja targemaks saada, siis sa arenedki, tunned ise rõõmu oma arengust ega mõtle nii, et “annaks selle lapse poole pealt kellelegi teisele ja jätaks oma arengu nüüd selles punktis katki”.

Õppida ja areneda mida täpselt? Kuidas vannitada või mähkmeid vahetada? Või midagi metafüüsilist?
Ma ise küll ei arva, et mähkmevahetusoskus nüüd kedagi targaks teeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen kopsuvähiga vanaisa hooldada saanud. mähkmete vahetamise, lusikaga toitmise ja öiste vahetustega magamise osas on isiklik arengulagi saavutatud. usun et trumpaksin ka kogenud lapsevanemad üle.
tõepoolest, kuhu siis edasi areneda? järgmiseks klotsidega mängimine ja loomajutud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 09:38; 30.08 09:44; 30.08 10:53; 30.08 13:02; 30.08 15:50; 30.08 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Pmst küll jah. Palju on õnnetuid lastetuid inimesi ja lapsendamise järjekorrad pikad. Aga ei annaks sa neid kellelegi, ennem loovutaks mitu siseorganit tasuta. Tõestatud, ilma publikatsioonidetagi:)”

Sa arvad, et kõik lapsed näiteks Tallinna lastekodus on orvud või mis? Ja kui sa seda avad, siis arutle nüüd omaette edasi – miks need õnnetud lastetud inimesed neid lapsendada ei saa? Puruloll, ma ütlen – minul on nii, seega kõigil on nii.

OK.. et siis mõni laps on lastekodus, sest mõni inimene arvestas vähe mööda ja avastas, et ei tahagi tegelikult lapsi?? Andis ära, sest ei viitsinud ja laps ei meeldinud?? Ma ei räägi hälbega inimestest – joodikud, narkomaanid, sünnipäraselt õnnetud – nemad ei mõelnud midagi, lihtsalt ei osanud elada ja lapsed võeti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 10:42; 30.08 12:55; 30.08 14:28; 30.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ja areneda mida täpselt? Kuidas vannitada või mähkmeid vahetada? Või midagi metafüüsilist?
Ma ise küll ei arva, et mähkmevahetusoskus nüüd kedagi targaks teeks.

ma olen kopsuvähiga vanaisa hooldada saanud. mähkmete vahetamise, lusikaga toitmise ja öiste vahetustega magamise osas on isiklik arengulagi saavutatud. usun et trumpaksin ka kogenud lapsevanemad üle.
tõepoolest, kuhu siis edasi areneda? järgmiseks klotsidega mängimine ja loomajutud?

Ohohoo! See, et te selliseid küsimusi küsite, näitab ju kõige paremini, et te….

Mõelge selles suunas, et miks lastega töötavatele pedagoogidele kõrgharidus antakse? Võiks ju jalaga ukse lahti lüüa ja öelda, et lapse küüsi lõigata ja muid hooldustöid teha oskan, isiklik arengulagi on saavutatud, mis mul siin õppida ja areneda – andke kohe diplom siia!

Hooldasid, just nimelt hooldasid. Ühisjooni lapse hooldamise poolega tõesti on, aga sa ei kasvatanud oma vanaisa väiksest täiskasvanuni (tema ema kunagi kasvatas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ära hakka. Tänapäeval kasvatab ikka mõni ühiskondlik asutus lapsi, kui et lapsevanem. Heal juhul loetakse kodus unejuttu lapsele, ma usun, et ema diktsioon vöib selliselt pareneda, teadmiste hulk vaevalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ära hakka. Tänapäeval kasvatab ikka mõni ühiskondlik asutus lapsi, kui et lapsevanem. Heal juhul loetakse kodus unejuttu lapsele, ma usun, et ema diktsioon vöib selliselt pareneda, teadmiste hulk vaevalt.

Lastekodu? Ööpäevalasteaed? Internaatkool (nagu kunagi Briti jõukam klass saatis oma lapsed internaati ära, paar korda aastas vist nägid vanemaid)? Selliste juhtumite puhul ma isegi usun, ühiskondlik asutus teeb ära nii kasvatamise kui ka harimise ning vanemate mõju lapse kujunemisel jääb üsna tühiseks.

Kodus kasvava lapse puhul on vanemate/vanema mõju väga suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häid geene pole olemas ???? ütleks sulle iga bioloog. On lihtsalt geenid. Geeniuste vanemad on vägagi keskpärased. Ma usun valikuvabadusse ja kujutlusvõimesse.

No ilusa välimusega vanematel on üldjuhul ikka ilusad lapsed, ja keskpärastel keskpärased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:28; 30.08 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on seevastu arusaamatu see, miks mõnele on arusaamatu, et kõik lapsi ei tahagi?
No ei taha ja kõik, mis see teemaalgataja asi arutleda on? Või mis sellega seoses nagu kipitab? Et oled ise teinud vale otsuse?

Osadele meeldib punane auto, osadele must, aga teha teema sellest, et miks osadele punane ei meeldi…??? Noo ma ei tea…
Kergelt ohoo tundub see asi.

See ongi selliste ohoo-naiste teema, kes ei ole eriti suutelised midagi analüüsima. Lihtsalt nemad on lapsed “saanud” ja siis imestavad, miks kõik naised ei “saa”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:28; 30.08 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ja areneda mida täpselt? Kuidas vannitada või mähkmeid vahetada? Või midagi metafüüsilist?
Ma ise küll ei arva, et mähkmevahetusoskus nüüd kedagi targaks teeks.

ma olen kopsuvähiga vanaisa hooldada saanud. mähkmete vahetamise, lusikaga toitmise ja öiste vahetustega magamise osas on isiklik arengulagi saavutatud. usun et trumpaksin ka kogenud lapsevanemad üle.
tõepoolest, kuhu siis edasi areneda? järgmiseks klotsidega mängimine ja loomajutud?

Ohohoo! See, et te selliseid küsimusi küsite, näitab ju kõige paremini, et te….

Mõelge selles suunas, et miks lastega töötavatele pedagoogidele kõrgharidus antakse? Võiks ju jalaga ukse lahti lüüa ja öelda, et lapse küüsi lõigata ja muid hooldustöid teha oskan, isiklik arengulagi on saavutatud, mis mul siin õppida ja areneda – andke kohe diplom siia!

Hooldasid, just nimelt hooldasid. Ühisjooni lapse hooldamise poolega tõesti on, aga sa ei kasvatanud oma vanaisa väiksest täiskasvanuni (tema ema kunagi kasvatas).

ja sina et sellist asja ütled näitab, et sa ise… ?? 🙂
pikalt voodihaiget hooldamine on väga intensiivne ja kummaline suhe. anda endast kõik selleks, et lähedane inimene natukene aeglasemalt sureks.
arvad et valudes piinleva ja natuke halva ja kiusliku iseloomuga vanainimesega on vaimselt kuidagi lihtsam (ja vähem arendav) hakkama saada? saad talle ajalehte ja raamatut ette lugeda, siis vahepeal teda kos linadega pöörata ja pesta ja rääkida jumalast ja kuula lugusid vanadest aegadest.
hingehoidjatel ja meditsiinipersonalil on ka, muide, kõrgharidused.
jah, see pole sama mis lapse kasvatamine. kas see siis tähendab et see on ainus õige isiklik areng ja teised tegevused elus pole arendavad ega edasi viivad? raske uskuda, vaadates kes kõik lapsi on saanud ja neid üles kasvatanud.

kellel tavaliselt ei ole kõrgharidust – lapsevanemad!
keskmisel inimesel ei ole haridust ega eriti suuri vaimseid huvisid. vaevalt et tema lapsi saab soovist areneda.
selle põhjal võib ölda küll, et lapsed kasvatab terve täisringi süsteem, sest nagu ise ütlesid – kõik kes süsteemis lapsega kokku puutuvad on haritud, olgu see lapsevanem ise milline tahes.

muuseas, mu vanavanaema ei olnud see kes vanaisa üles kasvatas, vaid tema, õed ja vennad ja tädi. vanavanaema suri siberis kui lapsed olid veel väikesed.
sul peab ikka hea elu olema olnud kui ise ka usud kogu seda naivistlikku juttu mis siin räägid.
Võibolla peaksid ise hoopis rohkem laste asemel vanemate inimestega suhtlema et neilt arenguks elutarkust ja ajalootunnetust saada? elu pole alati selline, nagu meie ilusas iseseisva eesti roosas mullis paistab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 09:38; 30.08 09:44; 30.08 10:53; 30.08 13:02; 30.08 15:50; 30.08 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ja areneda mida täpselt? Kuidas vannitada või mähkmeid vahetada? Või midagi metafüüsilist?
Ma ise küll ei arva, et mähkmevahetusoskus nüüd kedagi targaks teeks.

Sellised kommentaarid kohe ajavad kirjutama :))
kuidas see ometi nii on, et lastest rääkides täiesti mõtlevad inimesed ühtäkki ei suuda muust rääkida kui mähkmetest ja titeeast. See on uskumatult tihedasti esinev sarnastes teemades. Äkki tuletaks meelde, et mähkmeiga ja beebiiga üldse kestab ikka väga väikest aega. Lapsega koos arenemine tähendab justnimelt seda midagi metafüüsilist – õpid ennast tundma, õpid uusi asju – jah, ka mähkmevahetust ülilühikesel perioodil, aga hoopis enam suhtlemist, probleemilahendusi, märkama imelisi hetki, nägema asju läbi lapse silmade, õppima koos temaga maailma jne jne jne. Suisa labane on kõik taandada vaid mähkmete-jutule, kogu see vähemalt 20-aastane kooskasvamine lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On mitmeid naisi, kes on enda aktiivse eluperioodi ajal teinud valiku lapsi mitte saada, kuid hiljem tööelust tagasi tõmbudes jne hakkavad need üksildased õhtud nukraks tegema. On ju mitmeid naisi, kellelt on küsitud, mida nad enda elus oleks teisiti teinud ja nad vastavad, et oleks saanud rohkem lapsi. Või nt ka Ivi Eenmaa, kes tunnistas, et nüüd hiljem kahetseb otsust lapsi mitte saada. Aga naistel on see nö. aken ju loetud aeg.
Kindlasti on ka neid naisi, kes teavad et nad ei taha muuta enda elu nii palju nagu lapsesaamine endaga kaasa toob. Mõni ei talu pidevat korralagedust (esimesed aastad), mõni tahab segamatult reisida ning restoranides toitu nautida (mitte 2-aastast laudade vahel taga ajada jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 06:47; 31.08 06:53; 31.08 09:34; 31.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen kopsuvähiga vanaisa hooldada saanud. mähkmete vahetamise, lusikaga toitmise ja öiste vahetustega magamise osas on isiklik arengulagi saavutatud. usun et trumpaksin ka kogenud lapsevanemad üle.
tõepoolest, kuhu siis edasi areneda? järgmiseks klotsidega mängimine ja loomajutud?

Mitte üldse lugupidamatult, aga uute hammaste tulek oleks ilmselt järgmine väljakutse. Siin ongi see paradoks, et vanemas eas inimeste areng taandareneb ning väiksemas eas areneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 06:47; 31.08 06:53; 31.08 09:34; 31.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ja areneda mida täpselt? Kuidas vannitada või mähkmeid vahetada? Või midagi metafüüsilist?
Ma ise küll ei arva, et mähkmevahetusoskus nüüd kedagi targaks teeks.

Sellised kommentaarid kohe ajavad kirjutama :))
kuidas see ometi nii on, et lastest rääkides täiesti mõtlevad inimesed ühtäkki ei suuda muust rääkida kui mähkmetest ja titeeast. See on uskumatult tihedasti esinev sarnastes teemades. Äkki tuletaks meelde, et mähkmeiga ja beebiiga üldse kestab ikka väga väikest aega. Lapsega koos arenemine tähendab justnimelt seda midagi metafüüsilist – õpid ennast tundma, õpid uusi asju – jah, ka mähkmevahetust ülilühikesel perioodil, aga hoopis enam suhtlemist, probleemilahendusi, märkama imelisi hetki, nägema asju läbi lapse silmade, õppima koos temaga maailma jne jne jne. Suisa labane on kõik taandada vaid mähkmete-jutule, kogu see vähemalt 20-aastane kooskasvamine lastega.

Suisa labane on arvata, et ma ei tea, et mähkmeaeg on paar aastat.
Kõik ülejäänu…seda kõike tehakse ka ilma lapseta. Hämmastav, kuidas emad arvavad, et inimesed ilma lapseta ei arene mitte kuidagi.Ja palun ära mine õhukesele jääle, üldiselt on emad võimelised rääkima lasteraamatutest, multikatest ja kinos vaadatakse vaid lastefilme.Täiskasvanute raamatuid hakatakse uuesti lugema heal juhul laste teismeeas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ja areneda mida täpselt? Kuidas vannitada või mähkmeid vahetada? Või midagi metafüüsilist?
Ma ise küll ei arva, et mähkmevahetusoskus nüüd kedagi targaks teeks.

Sellised kommentaarid kohe ajavad kirjutama :))
kuidas see ometi nii on, et lastest rääkides täiesti mõtlevad inimesed ühtäkki ei suuda muust rääkida kui mähkmetest ja titeeast. See on uskumatult tihedasti esinev sarnastes teemades. Äkki tuletaks meelde, et mähkmeiga ja beebiiga üldse kestab ikka väga väikest aega. Lapsega koos arenemine tähendab justnimelt seda midagi metafüüsilist – õpid ennast tundma, õpid uusi asju – jah, ka mähkmevahetust ülilühikesel perioodil, aga hoopis enam suhtlemist, probleemilahendusi, märkama imelisi hetki, nägema asju läbi lapse silmade, õppima koos temaga maailma jne jne jne. Suisa labane on kõik taandada vaid mähkmete-jutule, kogu see vähemalt 20-aastane kooskasvamine lastega.

Suisa labane on arvata, et ma ei tea, et mähkmeaeg on paar aastat.
Kõik ülejäänu…seda kõike tehakse ka ilma lapseta. Hämmastav, kuidas emad arvavad, et inimesed ilma lapseta ei arene mitte kuidagi.Ja palun ära mine õhukesele jääle, üldiselt on emad võimelised rääkima lasteraamatutest, multikatest ja kinos vaadatakse vaid lastefilme.Täiskasvanute raamatuid hakatakse uuesti lugema heal juhul laste teismeeas.

Hmm, minu laps on 1a3k ja ma lähen jätkan TÜ’s enda juuraõpinguid sel sügisel. Ilmselt loeme kogu kursusega muinasjutte ..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 06:47; 31.08 06:53; 31.08 09:34; 31.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägime pärast esimest kuud.Mõned ained on tõesti muinasjutud, nag rooma eraõigus või ka rahvusvaheline õigus.
PS katsu siis selgeks saada eraõiguse ja avaliku õiguse põhimõtete erinevus. Kohutav, kuidas tänapäeval seda ei teata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ja areneda mida täpselt? Kuidas vannitada või mähkmeid vahetada? Või midagi metafüüsilist?
Ma ise küll ei arva, et mähkmevahetusoskus nüüd kedagi targaks teeks.

Sellised kommentaarid kohe ajavad kirjutama :))
kuidas see ometi nii on, et lastest rääkides täiesti mõtlevad inimesed ühtäkki ei suuda muust rääkida kui mähkmetest ja titeeast. See on uskumatult tihedasti esinev sarnastes teemades. Äkki tuletaks meelde, et mähkmeiga ja beebiiga üldse kestab ikka väga väikest aega. Lapsega koos arenemine tähendab justnimelt seda midagi metafüüsilist – õpid ennast tundma, õpid uusi asju – jah, ka mähkmevahetust ülilühikesel perioodil, aga hoopis enam suhtlemist, probleemilahendusi, märkama imelisi hetki, nägema asju läbi lapse silmade, õppima koos temaga maailma jne jne jne. Suisa labane on kõik taandada vaid mähkmete-jutule, kogu see vähemalt 20-aastane kooskasvamine lastega.

Just! Väga tore oli lugeda, et lõpuks üks inimene saab täpselt aru, mida ma öelda tahtsin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks isa võrdles naljaga pooleks laste suhtes avalduvat armastust Stockholmi sündroomiga 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 17:07; 25.08 17:18; 31.08 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa sellest loogikast aru – kui mulle pole kunagi lapsed meeldinud, siis peaksin nad saama, sest muidu ma ei tea millest ilma jään?
mulle pole kunagi tätoveeringud ka meeldinud – äkki peaksin saama?
kodus madude ja ämblike pidamisega sama – nad ei meeldi mulle, aga kuidas ma saan seda öelda, kui mul neid pole.

isegi kui ise väike laps olin, ei meeldinud mulle väikesed lapsed ja ikka veel ei meeldi. ja olen saanud päris palju oma sõbrannade lapsi hoida, nii et tean millised lapsed on ja tean päris hästi et neid ei soovi.
selleks ei pea ise lapsi saama, et seda teada.

Nagu juba eelpool öeldud – suure tõenäosusega see muutuks, kui lapse saaksid. Ilmselt rasedus ja sünnitus mõjuvad hormonaalsele tasakaalule niimoodi, et sulle hakkab su laps meeldima ja sa tahad tema eest hoolitseda. Loodus on selle niimoodi paika pannud, et loomad oma järglaste eest hoolt kannaksid. No ja siis kui lapsed teismeliseks saavad, muutub nende käitumine tasapisi selliseks, et sul kaob see vajadus ja sa hakkad ootama, et nad juba ometigi välja koliksid :).
Minule ka enne laste saamist lapsed ei meeldinud, eriti tited, ja vanemate tutiplutitamine tundus üsna nõme. Aga tegelikult toimus mingi muutus juba raseduse ajal ja kui esimene rasedus katkes, elasin seda ikka päris raskelt üle – ma ei oleks varem kunagi arvanud, et mingisse lootesse saab niimoodi kiinduda. Kui esimene laps sündis, siis tutiplutitasin ise ka, ei olnud üldse probleemi.
Samas ma loomulikult aktsepteerin naiste valikut jääda lastetuks, eriti kui elueesmärgid on sellised, et laste saamine nende kõrvalt üldse kõne alla ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muuseas, mu vanavanaema ei olnud see kes vanaisa üles kasvatas, vaid tema, õed ja vennad ja tädi. vanavanaema suri siberis kui lapsed olid veel väikesed.
sul peab ikka hea elu olema olnud kui ise ka usud kogu seda naivistlikku juttu mis siin räägid.
Võibolla peaksid ise hoopis rohkem laste asemel vanemate inimestega suhtlema et neilt arenguks elutarkust ja ajalootunnetust saada? elu pole alati selline, nagu meie ilusas iseseisva eesti roosas mullis paistab.

Aga miks sa arvad, et ma pole suheldnud vanade inimestega ega näinud surevaid vanainimesi? Kuulnud vanade inimeste jutte? Minu (kasu)vanema oli lapsepõlves meie perega lahutamatult seotud ja kuna ta sünniaasta oli 1910, siis rääkis ta ennesõjaaegsest elust palju. Tema esimene mees küüditati Siberisse ja tapeti, ta ise pidi aastaid küüditamise hirmus elama. Aga nägi taasiseseisvumise ära. Minu vanaisal aga suri naine ära (sai tollal ravimatu haiguse). Vanaema siis sai niisiis mehe ja 2 kasulast. Surmaeelsetel aastatel füüsiline tervis tal õnneks vanainimese kohta väga kehv polnud, aga seda vanainimise omapärasust (no nagu vanainimesed paljud muutuvad) oli kõvasti ja ma tean hästi, mis on sellise vanainimesega suhtlemine. Tema minu lapsi ei näinud, aga ta oleks vaimustatud, et tal on veel lapselapselapsi (kuigi mu onu liinis tal olid juba eluajal lapselapselapsed). Mina isa pere pidi ennast isa väikelapseeas metsases kolkas varjama (repressioonide oht), peale Stalini surma tulid pisitasa tsiviliseeritumatesse kohtadesse. Ämm rääkis toredat murdekeelt, aga vajas lõpuks (pool aastat) ka põetamist, ei võtnud enam jalgu alla jms. Teda tõstma ma küll ise ei pidanud (mees tõstis), aga neid tujusid (“tahan süüa just seda” – ja järgmisel hetkel ikkagi ei, ei taha) ja suhtlemist ja jutte sain kuulda küll ja meie silmade all inimene liikus surma poole. Aga nägi oma esimese lapselapse ära! Äi…- oi, temal oli kirju ja ohtlik elu (seoses tema poliitilise meelsusega), aga teda ma ise ei näinud (mehe jutte kaudu tean aniult).

jah, see pole sama mis lapse kasvatamine. kas see siis tähendab et see on ainus õige isiklik areng ja teised tegevused elus pole arendavad ega edasi viivad?

Aga ma ütlesingi just seda, et see pole sama mis lapse kasvatamine! Need on erinevad asjad! Ei saa öelda nii,et kui ma olen vanainimese hooldamisega tegelenud, siis laste kasvatamisega poleks enam kuhugi areneda, arengulagi on juba saavutatud.

Küll aga pole ma kuskil öelnud, et teised tegevused elus pole arendavad! Kust sa selle välja loed? Mul on kõrgharidus ja peale seda 2a magistriõpinguid Eestis ja välismaal, aastasid erialast tööd. Ma pole öelnud, et ainus õige isiklik areng oleks laste saamine. Küll aga vaidlen vastu selle, mida mõned lastetud väidavad: et lastega tegelev naine ainult mandub. Ei mandu – lapsevanem olemine ja lastega tegelemine on ka arendav, arendab naist (ja ka meest) teise kandi pealt.

Ja palun ära mine õhukesele jääle, üldiselt on emad võimelised rääkima lasteraamatutest, multikatest ja kinos vaadatakse vaid lastefilme.Täiskasvanute raamatuid hakatakse uuesti lugema heal juhul laste teismeeas.

Miks see nii hirmus on, kui teatud hulk aastaid elust lapsed tahavad tõesti tahavad vaadata/lugeda lasteasju ja nii näeb neid vähem-rohkem ka vanem? Tegelikult see on vahva, kuidas laps multikat, raamatut või filmi oma sõnadega ümber jutustab – aga see selleks. Ei muutu olematuks kõik enne loetud täiskasvanute raamatud või vaadatud filmid. Ja jõuab raamatuid-filme veel pärast, pikad aastad kuni vanaduseni piisavalt jälle lugeda-vaadata. Lähed tööle tagasi – hakkad jälle erialaselt edasi arenema (teisiti pole tänapäeval tööl võimalik, sest eriala areneb edasi). Keegi ei tee peale laste sündi ema ajule mingit tühjendust ega roogi sealt kogu vaimsust välja!

Muidugi on ka naisi, kellel pole vaimseid huvisid (ei huvita rääkimine muust kui tühjendamist nõudvast prügikastist, ei huvita õppimine, ilukirjandus jne.) kunagi olnud ega tule ka kunagi. Nagu on ka selliseid mehi. Mis siis ikka – inimene võib olla väga suurte vaimsete huvidega, mõningaste vaimsete huvidega või üldse ilma vaimsete huvideta. Igasugustel inimestel võib olla ka perekond ning ilma igasuguste vaimsete huvideta perekondadega kokkupuutumine või vaimsemate huvidega inimesi šokeerida ja panna mõtlema, et äkki lapsed (ja nende multikad) ongi kurja juur, mis inimesi selliseks teeb. Mina ise seda ei arva, pole kunagi arvanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma märgin ka siinkohal,et viimane diskussioon sai alguse sellest, et EMAD hakkasid rääkima, kuidas nad laste kõrvalt erliselt arenevad, kuidas nad on ennast leidnud etc. Ma lihtsalt küsisin kuidas? Siis hakatakse oma sõnavõtte pehmendama või rääkima aiaaugust.

Me jõuame ALATI sinna välja, et lasteta naine on kuidagi alaväärtuslik. Ei arene, ei täida looduse või rahvusriigi nõudeid etc Tüütu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovin küll lapsi. Aga mõistusega võttes annan endale aru, et tõenäoliselt seda ei juhtu.

Vanus on juba ligi 40. Ma ei ole abielus ega suhtes ning selleks pole ka väljavaateid. Pole kunagi kohanud kedagi, kellega tahaks lapsi saada ning planeerimata rasedusi ei ole mul ka olnud. Tahan, et minu lastel oleks ikka kaks vanemat, kes nende elus aktiivset rolli mängivad. Lastega kaasneb tohutu kohusetunne ja vastutus, ma tahan ikka oma lastele anda parimad väljavaated eluks ning täisväärtuslikud armastavad ja mõistvad suhted mõlema elusoleva vanemaga on ikkagi elementaarsed. Ma ei pea selleks olema abielus ega ka suhtes, kuid lastel peab olema ikkagi võimalus kahe vanemaga arvestada. Kui hiljem suhe puruneb, kuid teine vanem jääb ikkagi lapse ellu, siis sellega olen valmis leppima.

Võin olla üksikvanem, kuid seda kohe alguses nii planeerida küll ei taha. Seega ei tule kõne allagi lapseprojekt kas spermapanga või suvalise mehe abiga selleks, et mul ikka laps oleks. Hea sõbraga ju võiks nii teha, aga kes ikka niisama ilma suhteta lapsi tahab ja nende elus hiljem ka olulist rolli omada sooviks. Ma ei räägi siin elatisest, selle poolega saaksin edukalt ise hakkama, vaid lapse emotsionaalsete vajaduste rahuldamisest.

Lastetus ei ole otseselt olnud mingi kindel valik, kuid ma ei ole ka ise kunagi laste saamiseks midagi planeerinud. Mul ei ole aga põhimõtteliselt mitte mingisugust kavatsust hakata sünnitama lapsi lihtsalt sellepärast, et mul oleks lapsed, kellegi survel, iibe pärast või et tunnen end üksikuna. Ja kindlasti ei soovi ma maailma juurde sünnitada rohkem inimhingi, kelle vajadusi ei ole võimalik rahuldada ning kes selle tõttu katkisteks kasvavad.

Sellisel mõtteviisil on muidugi ühiskonnale ka omad negatiivsed küljed. Kes on näinud filmi “Idiocracy”, need saavad aru. Aga minu südametunnistus ei luba vastutustundetult sigida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 14:00; 31.08 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt küsisin kuidas?

Ma märgin jällegi, et tegu ei olnud niimoodi lihtsalt küsimisega! 15.24 ja 15 50 kägude küsimustel oli veidi sellise… tooniga kommentaar ees või sabas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 19:01; 30.08 12:40; 30.08 13:34; 30.08 18:16; 30.08 19:15; 31.08 10:58; 31.08 11:46; 31.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovin küll lapsi. Aga mõistusega võttes annan endale aru, et tõenäoliselt seda ei juhtu.

Vanus on juba ligi 40. Ma ei ole abielus ega suhtes ning selleks pole ka väljavaateid. Pole kunagi kohanud kedagi, kellega tahaks lapsi saada ning planeerimata rasedusi ei ole mul ka olnud. Tahan, et minu lastel oleks ikka kaks vanemat, kes nende elus aktiivset rolli mängivad. Lastega kaasneb tohutu kohusetunne ja vastutus, ma tahan ikka oma lastele anda parimad väljavaated eluks ning täisväärtuslikud armastavad ja mõistvad suhted mõlema elusoleva vanemaga on ikkagi elementaarsed. Ma ei pea selleks olema abielus ega ka suhtes, kuid lastel peab olema ikkagi võimalus kahe vanemaga arvestada. Kui hiljem suhe puruneb, kuid teine vanem jääb ikkagi lapse ellu, siis sellega olen valmis leppima.

Võin olla üksikvanem, kuid seda kohe alguses nii planeerida küll ei taha. Seega ei tule kõne allagi lapseprojekt kas spermapanga või suvalise mehe abiga selleks, et mul ikka laps oleks. Hea sõbraga ju võiks nii teha, aga kes ikka niisama ilma suhteta lapsi tahab ja nende elus hiljem ka olulist rolli omada sooviks. Ma ei räägi siin elatisest, selle poolega saaksin edukalt ise hakkama, vaid lapse emotsionaalsete vajaduste rahuldamisest.

Lastetus ei ole otseselt olnud mingi kindel valik, kuid ma ei ole ka ise kunagi laste saamiseks midagi planeerinud. Mul ei ole aga põhimõtteliselt mitte mingisugust kavatsust hakata sünnitama lapsi lihtsalt sellepärast, et mul oleks lapsed, kellegi survel, iibe pärast või et tunnen end üksikuna. Ja kindlasti ei soovi ma maailma juurde sünnitada rohkem inimhingi, kelle vajadusi ei ole võimalik rahuldada ning kes selle tõttu katkisteks kasvavad.

Sellisel mõtteviisil on muidugi ühiskonnale ka omad negatiivsed küljed. Kes on näinud filmi “Idiocracy”, need saavad aru. Aga minu südametunnistus ei luba vastutustundetult sigida.

Aga evolutsioon? Inimkonna areng? Kui kogu eelnev ühiskond oleks sedasi kalkuleerinud, siis poleks ka meie tänapäeva. Poleks ka Sind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 06:47; 31.08 06:53; 31.08 09:34; 31.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 30. Teenin hästi, mul on ilus kodu, olen vormis ja ilus. Lapsi pole ja ei taha ka. Just sellepärast, et nad on tüütud. Vaatan oma sõpru-tuttavaid, kogu elu tiirleb laste ümber. Elu lastega on nii igav ja vastik. Pole ka kohanud last, kes oleks kift ka peale tunni ajalist koosolemist. Mul on 2 koera. Võtan vist elulõpuni koeri juurde 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkavad need üksildased õhtud nukraks tegema.

Ükdildased õhtud võivad ka emadel olla. Lapsed saavad suureks, neil oma elu, ega nad ema kätt hoidma jää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.08 21:28; 25.08 23:19; 29.08 21:37; 31.08 20:09; 02.04 21:46; 03.04 01:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 118 )


Esileht Pereelu ja suhted Naine, kes ei soovi lapsi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.