Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kas keegi teist häid raamatuid ka loeb?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Naised, kas keegi teist häid raamatuid ka loeb?

Postitas:
Kägu

Klat¨imoorid, Valge Raamatu sari, kahtlase väärtusega elulookirjeldused kohalikest staaridest, Twilight, Musta pori näkku, Kati Murutar, Kerttu Rakke ja kümned teised plärakirjanikud, Girl with the dragon tattoo, roosade kaantega armastusromaanid… Selline oleks läbilõige kehvadest raamatutest, mida lausa pimesi sisse ahmitakse.

Aga ma tahaks teada, kas keegi midagi HEAD ka loeb? 🙂 Võiksite mainida, millised olid need filosoofilised, ajaloolised, erialaseid teosed, huvitavamad romaanid, luulekogud, kirjandusklassika jms, mida viimati lugesite, mis muljet avaldas ning mille üle arutlesite.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Naised, kas keegi teist häid raamatuid ka loeb?

Ma juturaamatuid enam ei loe (klassikud on läbi loetud mudugi), vaid ainult erialast – enamasti artiklid ja analüüsid. Vaevalt, et see mind paremaks inimeseks teeb nendest, kes loevad. Etem meelelahutus ikka, kui televiisor, kas või sõnavara laiendamise poolest

Please wait...
Postitas:
hetkel tööl

Väga imelik küsimus, see mis sinu jaoks on hea, ei pruugi ju kellegi teise maitsega kattuda. Mis siis on sinu jaoks hea, too näiteid palun.Ise loen heameelega kõike, va.luuletused ja naistekad.Sel aastal olen palju lugenud eesti kirjanikke, küll mitte Murutari ja Rakket.Valge sari meeldib ka väga, ajalooga seotud raamatud ka lemmikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Erilist tarkust sinu lahmimine ei näita, seepärast ei vaevu sinuga ka arutlema. Millegi üle arutlemine eeldab avatust, mitte silmaklappe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klat¨imoorid, Valge Raamatu sari, kahtlase väärtusega elulookirjeldused kohalikest staaridest, Twilight, Musta pori näkku, Kati Murutar, Kerttu Rakke ja kümned teised plärakirjanikud, Girl with the dragon tattoo, roosade kaantega armastusromaanid… Selline oleks läbilõige kehvadest raamatutest, mida lausa pimesi sisse ahmitakse.

Aga ma tahaks teada, kas keegi midagi HEAD ka loeb? 🙂 Võiksite mainida, millised olid need filosoofilised, ajaloolised, erialaseid teosed, huvitavamad romaanid, luulekogud, kirjandusklassika jms, mida viimati lugesite, mis muljet avaldas ning mille üle arutlesite.[/tsitaat]

No näiteks eestlastest Alar Niguli \”Võitlus kahel rindel\”. Alles poole raamatu pealt jõudis mulle kohale, mida ta pidas silmas selle kahe rinde all. Tegu on tõsielulooga, mida ta Afganistaanis teenides läbi elas. Huvitav hakkas samuti umbes poole lugemise pealt. Päris meeldivalt kirjutatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hetkel loen Jüri Lina raamatut \”Varjatud tervisevalem\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Kivirähk sobib? Ilukirjanduse valdkonnas on tema siiski nn väärtkirjanduse kirjutaja ja tema teoseid ma naljalt vahele ei jäta. Kaasaaegsetest novellimeistritest meeldib Kõosaar, keda Tuglase preemiagagi pärjatud.
Filosoofia lugemine jäi 20 aasta tagusesse aega, kus ma alles 30-ndates olin. Siis sai loetud inglise keeles nii Wittgensteini kui Russellit, Descartes’i kui Spinozat. Enam, ausalt, ei viitsi – praegu ei anna see mulle enam midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, loen. Kõike loetut siia kirja panna läheks pikale, aga lõpetasin Ulitskaja Imaago ja praegu on käsil Kjell Westö Kus kõndisime kunagi.

Please wait...
Postitas:
elke2010

miks ma peaksin lugema midagi sellist, mis tundub mulle igav, lihtsalt sellepärast et see on klassika või siis niinimetatud väärtkirjandus? loen seda, mis mulle meeldib ja eriti veel raamatuid mida lugedes tekib mingi deja vu efekt- vau, see on ja see koht, kus ma olen käinud või siis jälle, et olen isegi midagi sarnast üle elanud või sellise olukorraga kokku puutunud. mulle meeldib samastamine ja seepärast on minu lemmikraamatud pärit kaasaegse eesti kirjanduse hulgast. jah, ka Rakkel ja Tohvril on väga häid raamatuid, Murutar…no ei avalda erilist muljet.
aga Cartlandi või elulugusid ei loe. ja \”häid raamatuid\”-mida iganes selle all ka mõeldakse, ka mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju eesti kirjandusklassikat viimasel ajal. Mitmed neist küll juba kooliajal loetud, aga sellest on palju möödas ja 17 ja üle 30 aastase inimese mõttemaailm on ikka üsna erinev ja märkad teisi asju kui tol ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen just Khaled Hosseini \”Tuhat hiilgavat päikest\” ja imestan. Seal see paljukirutud moslemiühiskond Afganistanis enne NL sissetungi ja selle ajal. Olen hetkel poole peal. Aga mida olen juba lugenud. Ärimees, kolme naisega ametlikult abielus, saab lapse majapidajannaga. See laps, tüdruk, on siis raamatu peategelane. Abieluvälise lapse emale ehitatakse majake soovitud kohta (oma isa majas keeldub naine elamast, kuigi ka see on olemas). Kord nädalas tuuakse kärutäis süüa. Kord nädalas neljapäeviti käib isa oma last vaatamas. Ok, hiljem pannakse tüdruk 15-aastasena mehele. Aga ikkagi. Kõik see tundub palju normaalsem, kui meil siin Eestis paljudel lahutatud naiste ja nende laste elu. Vähemalt see Afganistani isa hoolitses, et tema lapse ja lapse ema kõht oleks täis ja katus pea kohal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
pretty woman

Minu vaieldamatu lemmikud on Issai Kala¨nikov \”Julm sajand\”, siis veel Fjodor Abramov \”Prjaslinid\”, Silver Anniko \”Rusikad\”, Herman Sergo \”Näkimadalad\” ja \”Randröövel\” jms. Vilis Lācis`ise teosed ja Kaur Kender meeldib ka.
Kodus käivad ajakirjad \”Imeline ajalugu\” ja \”Imeline teadus\”.
Üldse ei huvita, kas teema algataja peab neid HEADEKS raamatuteks või mitte.
Muide, Valget sarja ja Musta sarja fännan ka täiega. Mis võiks huvitavam olla, kui sellised erilised elud? Ainult oma väikese mätta otsas elada on üsna mõttetu.

Ja muide, Perekooli fännan ka 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

teemaalgataja, enamik inimesi loeb meelelahutust ja tõsisemat kirjandust segamini. olen lugenud Valget sarja, Lohetätoveeringuga tüdrukut, kuid loetud on ka näiteks Zetterbergi \”Eesti ajalugu\” ja Suetoniuse \”Keisrite elulood\”. VAT Teatri etenduse mõjul lugesin uuesti läbi Shostaki \”Nisa\”. loen ka autoreid, kelledest arvatavasti kunagi räägitakse kui klassikutest. arutleda siin ei viitsi, arutleda saab ikka nendega, kes samu raamatuid lugenud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

M. Tuulik \”Kasvatuse klassika\”
A. Juske \”Joonistav laps. Onto-ja fülogeneetilised paralleelid\”

Please wait...
Postitas:
amatöör

tunnistan – ei ole aega ja võimalust süvenemiseks. Lugesin tohutult keskooli ja ülikooli ajal – siis ei avaldatud ka mingit jama nii palju.
Nüüd ei viitsi, õhtul kui saan veits lugeda – siis midagi kerget, ilmselt töö on ka pingeline ja õhtuks on aju väsinud.
Vahest loen üle vanu klassikuid – Meister ja Margarita, Dorian Gray portree jne- aga need on omal ajal kordi üle loetud. Uut kirjandust ikka suht vähe v.a. Kross ja Traat – need on mu lemmikud ajast aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju on inimestest, kes valivad endale lektüüri selle järgi, et raamat oleks ikka piisavalt intellektuaalne ja kuuluks kõrgkultuuri hulka, soovitavalt oleks ka kriitikutelt positiivse hinnagu saanud. Sama filmidega. Ja kui on sunnitud möönma, et on tuttavad mõne Kroonika artikliga, siis lisavad juurde \”juuksuris oodates sattusin lehtisema\”, et keegi jumala pärast ei arvaks, et nad vahel täiesti omal algatusel ja hetkeemotsiooni ajel ostavad Kroonika ja lausa loevad seda ka kodus (jube, kuidas see võib maine alla viia).
Minu meelest peaksid inimesed lugema seda, mis neile huvi pakub ja millest nad midagi enda jaoks leiavad, ja staaride elulugude lugejaid ei tohiks kohe in corpore ajudeta pööbliks liigitada, raamatulugejate hulgas on palju \”kõigesööjaid\”.
Igal eluetapil on oma lektüür: näiteks ülikooli ajal klassikaline kirjandus ja muud kirjanduspärlid, hiljem lapsed-töö orvarattas kergem kirjandus, sekka ka mõni tõsisem, ja kui lapsed suured, on taas aega rohkem tõsisemaid teoseid lugeda.
Aga sinu loetelust, teemaalgataja: valge raamatu sarja pole lugenud, aga usun, et see võib päris huvitav ja kohati harivgi olla, Twilight ei tõmba kahjuks (vist ealiste iseärasuste tõttu, mulle näib, ets ee on rohkem koolilastele), Kati Murutar on minu meelest väga hea ajakirjanik ja tal on ka häid raamatuid (tema loomingut mitte segi ajada tema eraelu ja selle pealetükkiva afi¨eerimisega meedias), Kertu Rakke on andekas seriaaliautor, lohetätoveeringuga tüdruku lugemine ja vaatamine on kindlalt plaani võetud, sest paljud kiidavad väga (ka krimkade hulgas on oma eliitteosed), roosasid armastusromaane lugesin keska ajal, siis need sobisid hästi, hiljem enam eriti mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühinen nendega, kes avaldasid siin arvamust, et mis ühe jaoks on hea, see teisele saast ja vastupidi. Igaühel oma maitse ja kellelgi pole õigust teiste loetud kirjandust kohe halvaks tituleerida. Ise ma ei loe armastusromaane, küll aga humoorikaid naistekaid ja krimkasid. Elu on niigi keeruline ja stressirohke, tahan õhtuti raamatu taga lõõgastuda, mitte end sealt vägisi läbi närida, kuna see olla \”hea\” raamat. Las igaüks loeb seda, mida tahab.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Lang saaks ilmselt rabanduse ja mõni kõrgkultuurihuviline ka, aga ma soovitan Juha Vuorineni ja Daniil Harmsi lugeda. Mell Pikk ei tee ka paha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina loen ainult halbu raamatuid. Millenniumi triloogia olen kaks korda läbi töötanud. Kindlasti tuleb ka kolmas kord 🙂 Praegu naudin Trainspottingu narkareid. Ootamas on Hüpnotisöör. Musta pori näkku kattub ajaga, kui sai mööda kontserte käidud ja Singer-Vingerit fännatud. Minu arust on see maru naljakas raamat. Loetud kaks korda. Kindlasti loen üks päev veel. Väikesed vanamehed. Loetud ka kaks korda. Käisin etendust vaatamas ja siis tekkis kohe tahtmine uuesti lugeda. Enamus raamatuid, mis endale olen soetanud, tahan ikka ja jälle uuesti üle lugeda. Mingi kiiks vist.

Elulooraamatuid ei loe ja padunaistekaid ka mitte. Aga olgem ausad – riiulis on Johnny Deppi elulooraamat 😀 Sest mulle meeldib Johnny Depp.

Kooli ajal sai kohustusliku kirjanduse nimistu ka läbi võetud – Anna Karenina, Kuritöö ja karistus, Tõde ja õigus. Ja veel mõned muud teosed. Ma muidugi ei tea, kas need on head raamatud teemaalgataja jaoks. Kui vanemaks saan – võib olla võtan uuesti lugemiseks 🙂

Aga teemaalgatajale – mis sinu jaoks halb, on teisele hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

\”Armastab ei armasta\”, \”Teekond läbi hiiukirnu\”, \”Au riismed\”, \”Kiirusta aeglaselt\”, \”Toetuse vägi\”, \”Roheliseks kasvamine\”, \”Mitte sellest maailmast\” jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just lõpetasin Roy Strideri \”Himaalaja jutud\”. Väga hästi ja haaravalt kirjutatud reisiraamat, lausa imekspandav, et autor on eestlane. Toob hingekriipivalt välja tiibetlastega toimuva tragöödia.
Enne seda lugesin Heljo Männi \”Nõgesed ja nartsissid\”. Huvitav tagasivaade möödunud aastatele. Heljo Mänd tundub just praegu, kõrges eas, olevat oma loomejõu tipus. Tekstid ja laused lähevad aina lühemaks, mõte sügavamaks.
Praegu on käsil Heinz Valgu \”Lugu poisist, keda kallistas ilus pastoriproua\”. Jälle väga tore lapsepõlvemeenutus. Minu jaoks seda huvitavam, et oleme käinud ühes koolis. (Westholm).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina nt lugesin eelmisel nädalal paralleelselt \”Südaöö hea ja kurja tundmise aias\” ja üht Dontsovkat.
Esimese eest saaks vast Langi heakskiidu, teisest vast mitte. Olen vist kahestunud isiksus!

Please wait...
Postitas:
helevalge

Lugesin Klaus Joehle \”Sõnumitooja\” – new age ilukirjandus. Andres Kasekamp (ajaloolane) Balti riikide ajalugu. Raamatute lugemise mõte on minu arust nii enda harimises, kui ka selles, et avardada inimese maailmapilti, et massteabe propaganda ei saaks ükskõik mida tõe pähe esitada.

Näiteks A. Kivikase \”Nimed marmortahvlil\” (film tõenäoliselt on juba lauspatriootlik)on pigem ka ajaviite kirjandus. Populaarsusele aitas kaasa ära keelamine nõukogude ajal.Romaan esitab suht moonutatud pilti s.t. ideaalpilti.Koolipoiste ehk laste kasutamine rindesõjas on väga erandlik ja kokku kukkuvale riigile omane, mitte midagi eriti kangelaslikku. Ka ei olnud koolipoiste kaotused nii suured, kui raamatus kirjutati, lihtsalt heroiline oli neil ükshaaval surra lasta. Tõenäoline, et neid hoopis kasutati lahingutegevuses nii vähe kui võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi jah.
Tead, oleks aega üldse lugeda, siis oleks tore. Oli periood, mil lugesin ainult klassikuid Remarque, Balzac, isegi Shakespeare kogutud teosed kogu sari on läbi töötatud kunagi. Tammsaare meeldis ja meeldib siiani. Loetud korduvalt ja ilmselt loen jälle.
Siis tuli erialakirjanduse aeg, mida pidi ja peab ka nüüd pidevalt lugema.
Koormused on tõusnud ja pere ja kõik muu nõuab oma. Kogu selle pingelisuse juures enam ei jõua süveneda.
See on vist nagu jaapanlastega, kes töötavad nagu hullumeelsed ja suudavad pärast tööd ainult neid kiiksuga naljashowsid vaadata.
Ja mida sa lahmid, küsiksin ka mina??? Mingi eluvõõras kibestunud tüüp oled või?

Ühte raamatut tahaks soovitada eestlastele Arto Paasilinna \”Lummav vabasurmasõit\”. See on tõeliselt lahe musta huumoriga vürtsitatud raamat ja äratundmisrõõmu jätkub kauemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina loen ainult halbu raamatuid. Millenniumi triloogia olen kaks korda läbi töötanud. Kindlasti tuleb ka kolmas kord 🙂 Praegu naudin Trainspottingu narkareid. Ootamas on Hüpnotisöör. Musta pori näkku kattub ajaga, kui sai mööda kontserte käidud ja Singer-Vingerit fännatud. Minu arust on see maru naljakas raamat. Loetud kaks korda. Kindlasti loen üks päev veel. Väikesed vanamehed. Loetud ka kaks korda. Käisin etendust vaatamas ja siis tekkis kohe tahtmine uuesti lugeda. Enamus raamatuid, mis endale olen soetanud, tahan ikka ja jälle uuesti üle lugeda. Mingi kiiks vist.

Elulooraamatuid ei loe ja padunaistekaid ka mitte. Aga olgem ausad – riiulis on Johnny Deppi elulooraamat 😀 Sest mulle meeldib Johnny Depp.

Kooli ajal sai kohustusliku kirjanduse nimistu ka läbi võetud – Anna Karenina, Kuritöö ja karistus, Tõde ja õigus. Ja veel mõned muud teosed. Ma muidugi ei tea, kas need on head raamatud teemaalgataja jaoks. Kui vanemaks saan – võib olla võtan uuesti lugemiseks 🙂

Aga teemaalgatajale – mis sinu jaoks halb, on teisele hea.

[/tsitaat] mulle meeldis Millenniumi-triloogia väga. võtsin Hüpnotisööri ka suurte lootustega kätte ja olin nii jubedalt pettunud. ma praegu rohkem ei kirjuta, aga kui läbi loed, siis tee teema või vasta siia teemasse, kuidas sulle meeldis.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Elulugusid on ka mitut sorti. Päevalehe memuaarisari tasub kyll põhjalikku tudeerimist. Just nimelt enam-vähem joonelt, siis hakkavad nad yxteisega suhestuma — näitex 1905. aasta syndmusi kirjeldavad kõrvuti kuberner Bellegarde & sotsialist Marta Lepp. Aga ‘linnaplaneerija Adson kimpus Kompasnaga’ ajas ohjeldamatult irvitama ka kolmandal ylelugemisel.

Väljaspool seda sarja väärivad lugemist Bernsteini Vana kaev, juba mainitud Heljo Mänd, väliseestis välja antud Veera Poska mälestused (pealkirja ega midagi ei mäleta, kellelt laenasin, ka ei mäleta), Jaan Krossi Kaasteelised & tingimata minu lemmik — Debora Vaarandi autobiograafia.

Kusjuures yhe postitusega ma elulugudest kaugemale ei jõuagi . . .

Seda muidugi ka, et Musta pori näkku on tegel’t väga hea raamat. Just ilukirjandusliku taseme, mitte sensatsioonilisuse poolest. Ise samas õhkkonnas kasvanuna & samas ringkonnas viina visanuna — täiesti tõeliselt olnud tegelikkuse jõuline & kujundikyllane yldistus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mulle meeldis Millenniumi-triloogia väga. võtsin Hüpnotisööri ka suurte lootustega kätte ja olin nii jubedalt pettunud. ma praegu rohkem ei kirjuta, aga kui läbi loed, siis tee teema või vasta siia teemasse, kuidas sulle meeldis.[/tsitaat]

Kui ma Hüpnotisööri läbi loen ja selle teema üles leian, siis võin öelda, kuidas raamat oli mu jaoks 🙂

Please wait...
Postitas:
helevalge

[tsitaat]Oi jah.
Tead, oleks aega üldse lugeda, siis oleks tore. Oli periood, mil lugesin ainult klassikuid Remarque, Balzac, isegi Shakespeare kogutud teosed kogu sari on läbi töötatud kunagi. Tammsaare meeldis ja meeldib siiani. Loetud korduvalt ja ilmselt loen jälle.
Siis tuli erialakirjanduse aeg, mida pidi ja peab ka nüüd pidevalt lugema.
Koormused on tõusnud ja pere ja kõik muu nõuab oma. Kogu selle pingelisuse juures enam ei jõua süveneda.
See on vist nagu jaapanlastega, kes töötavad nagu hullumeelsed ja suudavad pärast tööd ainult neid kiiksuga naljashowsid vaadata.
Ja mida sa lahmid, küsiksin ka mina??? Mingi eluvõõras kibestunud tüüp oled või?

Ühte raamatut tahaks soovitada eestlastele Arto Paasilinna \”Lummav vabasurmasõit\”. See on tõeliselt lahe musta huumoriga vürtsitatud raamat ja äratundmisrõõmu jätkub kauemaks. [/tsitaat]

See viimane raamat on tõesti hea, vist ka ajaviide või hoopis kohustuslik kirjandus vabasurmaharrastajatele? \”Murerikkuja\” oli ikka väga hea kild.

Please wait...
Postitas:
talent

Hetkel pooleli Sofi Oksaneni \”Stalini lehmad\”, selle põhjal otsustaks, kas \”Puhdistus\” ka ette võtta. Olen nii kahevahel. Paralleelselt loen ühte Soome nn. krimiraamatut, mille autorit ja isegi pealkirja ei mäleta kunagi enne raamatu kättevõtmist, sest see on nii kuradima igav ja ilmetu raamat, et loen vaid puht huvist – kas niisuguse üllitise saab ikka raamatuks ja veel krimijutuks formuleerida. Kohutav soperdis, vabandust väga.

Olen enamikuga nõus, et kellele ema, kellele tütar. Mõistlik inimene ei alahinda kellegi raamatu-, muusika- või kunstimaitset.

Please wait...
Postitas:
pärnakas29

[tsitaat]Klat¨imoorid, Valge Raamatu sari, kahtlase väärtusega elulookirjeldused kohalikest staaridest, Twilight, Musta pori näkku, Kati Murutar, Kerttu Rakke ja kümned teised plärakirjanikud, Girl with the dragon tattoo, roosade kaantega armastusromaanid… Selline oleks läbilõige kehvadest raamatutest, mida lausa pimesi sisse ahmitakse.

Aga ma tahaks teada, kas keegi midagi HEAD ka loeb? 🙂 Võiksite mainida, millised olid need filosoofilised, ajaloolised, erialaseid teosed, huvitavamad romaanid, luulekogud, kirjandusklassika jms, mida viimati lugesite, mis muljet avaldas ning mille üle arutlesite.[/tsitaat] Miks Sa arvad, et raamatud, mis Sulle ei meeldi ongi halvad? Head ega halba ei saa vaid Sinu eelistuste järgi paika panna! Mulle ei meeldi meeldi ajakoolised teosed- aga ma saa küll väita, et need halvad oleksid..lihtsalt valin teistsuguseid raamatuid lugemiseks..

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kas keegi teist häid raamatuid ka loeb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.