Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

Postitas:
Kägu

Ma olen alati imestanud nende teemade üle, kus arutletakse, kes peres maksab arved ja kas naine saab mehelt raha, sest meil mõlemal on olnud alati oma korralik sissetulek ja pole olnud vajadust sellele mõelda.

Ma mehega koos otseselt ei ela (vähemalt pole kunagi olnud juttu sellest, et ta sisse kolib), aga ta viibib siin 5-6 ööd nädalas, ehk suurema osa ajast.

Kuidagi on välja kujunenud nii, et korteriga seonduvad kulud katan mina (sest mina kunagi üksi üürisin selle), süüa ostes maksab kord üks, kord teine (rohkem vist siiski tema), väljas käies ka see, kellel on parasjagu täpsem raha.

Ma olen aastaid omadega kenasti hakkama saanud, aga tunnistan, et pärast mehega kohtumist on ka min kulud suurenenud – käime igapäevaselt kohvikus, poest ostame kvaliteetsemat toitu, veedame rohkem vaba aega kodust väljas. Nagu ütlesin, tasub selle eest suures osas tema, aga kuna mulle ei meeldi kellegi teise kulul elada, olen seda osaliselt ka ise teinud.

See kuu olen olukorras, kus tööl toimuvate muutuste tõttu on jaanuaris-veebruaris minu sissetulek oluliselt väiksem kui muul ajal aastas. Kohustuslikest maksudestki jääb puudu, rääkimata siis kohvikus käimiste või suurejooneliste kodus kokkamiste lubamine.

Ometi olen vait olnud ja pole mehele öelnud, et mul pole raha. Olen alati ise hakkama saanud ja mul on ebamugav seda tunnistada. Olen end halvasti tundnud juba neil paaril korral, kui ta on poes mõne minu mitte väga kuluka hobi eest tasunud, sest mul pole sularaha kaasas ja tema ei viitsi minuga pangaautomaadi juurde tulla ning kaardiga poes maksta ei saa.

Samas ma tean, et kui ma ütleks, siis ta annaks mulle, tema sissetulek on mitmekordselt suurem minu omast. Ja kui ta saab tagant järele teada, et ma ei rääkinud, kui vaja oli, oleks ta ilmselt pettunud.
Aga kuidas sellest blokist lahti saada? Meil on muidu väga avatud suhe, mingeid kitsaskohti pole, aga rahateema on minu jaoks millegi pärast alati out olnud, sest olen harjunud, et peab ise hakkama saama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

Seda ebamugavustunnet ma tean, kui ei taha ega julge rääkida inimesega sellest, et pole rahaga parimad lood hetkel. Ühest küljest on tegu lähedase inimesega ja teisalt ei taha endale just kui häbi teha eks? Oled vist minu tüüpi inimene, kel tekib tunne nagu väärikus saaks riivata. Samal ajal ma ei mõtle sugugi nii, et naised, kes saavad meeste käest raha, peaksid nii tundma. See on minu isiklik kompleks ja ma ei jõua ära imestada, kui loll ma olen, et ei oska raha vastu võtta. Raha ma siiski olen vastu võtnud ja näinud, kuidas on võimalik selle vastu võtmist teha kas väga raskeks või äärmiselt lihtsaks. Inimene, kes siiralt sind toetada soovib, oskab teha raha andmise nii mugavaks, et sul ei hakka halb.
Muide, olen pannud tähele, et \”asjad\”, millesse mehed rohkem panustavad ja investeerivad, muutuvad nende jaoks oluliseks ja tähtsaks. Ma ei tea, kas see mõte ka nii kohale jõuab nagu ma seda silmas pean.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

jah minu jaoks on ka raske küsida, kui lapsega kodus olin ja palka ei saanud, olin nagu solvunud, et ta ise ei taipa pakkuda kui teab, et ma palka ei saa

Please wait...
Postitas:
shoot

Mis mõttes ostate kvaliteetsemat toitu? 😀 Mida Sa enne sõid siis?

Tavaliselt on ikka nii, et kui mees võtab naise, siis kulud kasvavad, Sinul vastupidi. 🙂 Kulukas mees Sul.
Las mees rahulikult maksab ja Sa ära põe, kui Sa tead, et tal ei ole midagi selle vastu 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah minu jaoks on ka raske küsida, kui lapsega kodus olin ja palka ei saanud, olin nagu solvunud, et ta ise ei taipa pakkuda kui teab, et ma palka ei saa[/tsitaat]

Olete juba mõnda aega koos olnud ja peregi, sestap on sul tüüpiliselt käituv mees. Ise pakub raha värske huviline, kes on armunud jmt. Oma mehe käest tuleb küsida otse ja ilma tseremooniata. Nad ei vihasta, vaid eeldavadki, et küsid, kui vaja on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ühelt poolt ongi tunne nagu väärikus saaks riivata, teisalt ma tean, kuidas ta eksnaine teda kunagi ära kasutas ja ei taha samasugune paista.

See ongi kentsakas, et mul endal ei ole armsate inimeste jaoks kunagi kahju, olen tallegi teinud kalleid kingitusi ja suvel, kui temal oma ettevõttega keerulised ajad olid, rohkem arveid enda kanda võtnud. Minu jaoks oli see normaalne, aga teist pidi aktsepteerida ei suuda.

Nüüd tekitabki trotsi see, et mees plaanib toredat nädalalõpureisi, mis pikalt mõttes olnud, aga kuhu nende samade suviste raskuste tõttu ei jõudnud, ehkki olin siis valmis need kulud ise maksma ja ei eeldanudki, et tema seda tegema peaks. Praegu on temal võimalusi rohkem, aga minul mitte ja ma tunnen end halvasti ära sõites, kui ma tegelikult ei saaks seda endale lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]shoot kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes ostate kvaliteetsemat toitu? 😀 Mida Sa enne sõid siis?

[/tsitaat]

Ma ikka enne sõin ka 🙂 Kusjuures täiesti normaalselt, aga näiteks merilestafileed või muud taolist tõesti ei ostnud. Ja süüa tegin ka nii, et sain järgmisel, vahel ka ülejärgmisel päeval soojendada. Nüüd kaob kõik, mis ma õhtul valmis teen, ühe õhtuga 🙂

Selles mõttes ta minu jaoks kulukas pole, et tema eesmärk pole kunagi olnud minu kulul elada. Aga kuna mingis mõttes olid meie elustandardid suhteliselt erinevad, siis ma vahel tunnen, et ei jaksa tema omadega sammu pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jah, ühelt poolt ongi tunne nagu väärikus saaks riivata, teisalt ma tean, kuidas ta eksnaine teda kunagi ära kasutas ja ei taha samasugune paista.

See ongi kentsakas, et mul endal ei ole armsate inimeste jaoks kunagi kahju, olen tallegi teinud kalleid kingitusi ja suvel, kui temal oma ettevõttega keerulised ajad olid, rohkem arveid enda kanda võtnud. Minu jaoks oli see normaalne, aga teist pidi aktsepteerida ei suuda.

Nüüd tekitabki trotsi see, et mees plaanib toredat nädalalõpureisi, mis pikalt mõttes olnud, aga kuhu nende samade suviste raskuste tõttu ei jõudnud, ehkki olin siis valmis need kulud ise maksma ja ei eeldanudki, et tema seda tegema peaks. Praegu on temal võimalusi rohkem, aga minul mitte ja ma tunnen end halvasti ära sõites, kui ma tegelikult ei saaks seda endale lubada. [/tsitaat]

No näed, nii ma arvasingi. Olen ise läinud lausa sellise narruseni suutmatusest oma hetkelist kehva seisu tunnistada, et panen viimase hakkama, aga küsima ka ei hakka. Tegelikult oleksin vajanud kõrvaltvaatajat, kes mulle aru pähe paneb. Kui kirjeldada tunnet, mis tekib, kui mees toetab ja annab raha, siis on see midagi taolist, et tema on täiskasvanu ja mina olen täiskasvanu, kummalgi on käed-jalad otsas ja võrdne võimalus teenida raha ja ma IKKAGI saan selle kelleltki lisaks. Teistele nõu oskan anda küll (siin ma seda eriti teha ei viitsi :P), aga endale nõu anda ei oska, sest on mingi tõrge, millest on raske üle astuda.

Lisan, et ka mina ei ole kade. Teen meelsasti kingitusi ja toetan oma lähedasi, kui mul on. Valmistan mõnusaid õhtusööke ja kutsun sõbrad külla \”peenutsema\” ja head veini rüüpama 🙂

Please wait...
Postitas:
Alfonss

elate ju koos nagu võõrad inimesed. mis seal häbeneda on, kas edukus on pähe hakanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]elate ju koos nagu võõrad inimesed. mis seal häbeneda on, kas edukus on pähe hakanud?[/tsitaat]

Alfonss, seal on see nüanss, et nad ei ela päriselt koos, kuigi veedavad enamuse ajast ühiselt. Seal on väga suur vahe, kas on ühine pere ja rahakott või on kavaler, kes pole naist naiseks \”teinud\”.

Please wait...
Postitas:
kessel

meil on mehega mõlemal umbes samasugune kuusissetulek, aga sularaha andmine üksteisele käib küll süümepiinadeta, sest paratamatult tuleb olla valmis selleks, et osa oste ja makseid tuleb sooritada sularaha eest ja täpselt samamoodi nagu mina küsin koolilapselt, küsin ka abikaasalt (ja tema minult) kas sul on piisavalt sularaha, kui endal on seda taskus mingil põhjusel parajasti rohkem ja teine pole tükk aega sularahaautomadi juurde pääsenud.
on normaalne, et oleks mingi 20-40¤ täiskasvanul ja 10¤ lapsel pidevalt ka sularaha taskus, hoolimata sellest, et kasutame pangakaarte ja arvel on piisavalt, lihtsalt alati terminalid ei tööta või pole kaardimakse võimalust (nt turul, minu töökoha sööklas, kodule lähimas lillepoes, mõnes taksos jne)

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

Alfonss, seal on see nüanss, et nad ei ela päriselt koos, kuigi veedavad enamuse ajast ühiselt. Seal on väga suur vahe, kas on ühine pere ja rahakott või on kavaler, kes pole naist naiseks \”teinud\”. [/tsitaat]

ei saa aru, on koos ja ei ole ka..

jälle mingi uus kooselu vorm või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei saa aru, on koos ja ei ole ka..

jälle mingi uus kooselu vorm või?
[/tsitaat]

Loe siis läbi uuesti teemaalgatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liikuge armukese staatusest edasi ja rääkige rahateema selgeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb ju kellelt sa raha küsid?
Kui on lihtsalt kaaslane, siis küsiks ehk völgu kuni järgmise palga päevani. Kui on aga elukaaslane, abikaasa, laste isa, vot siis ei oleks piinlik ja küsisks nii, et silm ka ei pilguks.

Sa saad praegu väga hästi hakkama ja oled iseseisev ning kaaslane harjub sellega ära. Aga, kui teil sünnib laps, siis tihti sellised mehed arvavadki, et saad ka selle lapse üleskasvatamisega üksi hakkama ja ei vaja rahalist toetust- näiteid on siit perekoolist sadu, kus laps on naise enda löbu.

Sinu praegune kaaslane pöhimötteliselt ju elab sinuga koos. Kui ta kommunaalarveid ei maksa, siis vähemalt olgu mees ja väljas káies maksku tema ja toidupoes ka. Kommunaalarved ja üür on ikka kordades kallim, kui möned korrad süüa poest tuua, kas pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sa ei pea raha kysima. Sa võid hoopis mingi yrituse puhul öelda, et sa ei saa tulla, sest praegu ei ole rahalisi võimalusi. Ja siis saad seletada seda et paar kuud kehvemad võimalused.

Nii sa ei mangu raha ja saad probleemi ausalt välja tuua. Mina kyll teeks nii. See on aus, aga samas ei alanda väärikust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see vist muutub ajaga järjest lihtsamaks. minule pole ka arusaadav, kuidas saab mehe raha kulutada oma hobide või kodutööde peale, kui naine ise on kodune.
nt ma ei suuda mõista oma ämma ja äia elu. ämmal on koristaja, olles ise kodune. eks ega ämm peagi olema koduori, aga siiski, ta elab ju mehe kulul.
ämmal on hobi. väga kallis hobi. see ka ju kõik mehe raha eest. ma vahel nii mõtlen, et ämm peaks ikka hirmus tänulik olema küll äiale, et ta sellise elu talle võimaldanud on.
no muidugi on ämm lapsed kasvatanud suureks ja võib mõelda, et see on siis nagu tasu selle eest et on lapsed kasvatanud äiale. aga samas ei saa ju ka öelda, et ta on kasvatanud suureks äia lapsed. ikka enda omad ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul küll raske pole. Kuna teenin hästi, siis mu isiklik pangakonto ei saa tavaliselt kunagi tühjaks, aga mees kannab ikkagi sinna aeg-ajalt minu teadmata mingeid summasid, selgitusse kirjutab alati \”niisama\”. Kusjuures pangalaenu, kommunaalmaksed ja laste koolitamise ning huviringidega seotud perioodilised kulud katab ka kõik mees. Mina muretsen laste ja enda garderoobi eest, majapidamisvahendite ja kultuuriürituste piletite eest, vahel ostan ma ka süüa, kui mehel pole aega poodi minna. Ülejäänud raha jääb niisama laristamiseks ja laste kontodele kogumiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sul on korralik sissetulek kogu aeg olnud ja nüüd saad 2 kuud vähem palka ja sul pole tagavarasid, millest elada? kui korralik on üks korralik palk, millest midagi kõrvale panna ei saa? kui palgast midagi üle ei jää, siis see pole ju korralik palk.
mehele ütledki otse, et paar kuud on sul sissetulekud väiksemad ja meelelahutuse eest tasub tema või lesite lihtsalt diivanil ja vahite telekat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raha on peredes üks oluline, kui mitte lausa kõige olulisem tülide põhjustaja ja nende vältimiseks ongi ainus variant see, kui ilusti paika panna, mismoodi see asi teie meelest käima peaks. Täiesti normaalne jutuajamine. Te elate ju sisuliselt koos, kui ta 6 ööd nädalas sinu juures veedab, seega ongi paras aeg rääkida, kuidas selle ühise elu kulutusi jagada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina, abielus 32 aastat, elan viimasel ajal mehe kulul, kuna jäin töötuks. elan sellises ääremaa kohas, kus on karta, et minuvanune ei leiagi enam tööd. ja minuvanune ei taha ka enam kuhugi suuremasse linna üürikasse kolida, sest oma kodu on oma kodu. korterit siin müüa ei õnnestuks kunagi (isegi võileiva hinna eest), sest keegi ei tule kohta, kus töökohad puuduvad. samuti ei kohaneks kuskil võõral maal (koristades?).
tegelikult tunnen end halvasti. väga tahaks oma raha, kasvõi miinimumpalkagi. mehelt raha ei küsi otseselt, maksude ja söögiraha saan nagunii (kasutan pangaarvet). aga iial pole nii nahaaalne, et kuritarvitan seda (ostan näit. omale hilpe). kui midagi vaja ja miski meeldib ja mehel parasjagu raha on, siis ta ise tahab mulle seda osta. olen senini keeldunud. väiksed säästud on endal veel vanast ajast (kosmeetika, ravimite ja muu sellise jaoks).
päris kasutu ma pole, olen suurim tugi lastelaste kasvatamisel (mul neid 4), et oma lapsed saaksid rahulikult tööl käia. aga ikkagi ei ole ma õnnelik, et olen ülalpeetav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]sul on korralik sissetulek kogu aeg olnud ja nüüd saad 2 kuud vähem palka ja sul pole tagavarasid, millest elada? kui korralik on üks korralik palk, millest midagi kõrvale panna ei saa? kui palgast midagi üle ei jää, siis see pole ju korralik palk.
[/tsitaat]

Kuna ma tegelen põhitöö kõrvalt ka natukene ettevõtlusega (põhitöö tõesti üksi ei toida, aga ala meeldib mulle), siis sellest tekkinud tagasilöögi klaarimiseks läksid ka vahepealsed säästud. Ei hakka lahti kirjutama kuidas täpselt, see polegi hetkel oluline.
Mees on sellega ka kursis ja teab, kui suur rahaline auk sellest tekkis. Kuna ma pole kunagi rahapuudust kurtnud ja ei ole seda teinud ka peale seda lugu, siis ilmselt ta eeldab, et saan sellest hoolimata kenasti hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul pole üldse raske raha vastu võtta, mees teeb lihtsalt mulle ülekandeid suht suurtes summades iga kuu, ma isegi ei kuluta seda ära, nii et see toimib nagu säästmisena ka. me oleme ka pikalt abielus ja 3 ühist last samuti, siis kui oleks niisama nö poiss-sõber, oleks kindlasti raskem raha vastu võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me oleme koos olnud pea 2 aastat, nagu enne kirjutasin, on ta sujuvalt poolenisti siia elama ka end sättinud. Mille vastu mul pole loomulikult midagi.

Ma varemalt pakkusin talle ikka iga asja eest raha, mis ta minu eest maksis, aga kuna ta seda kunagi vastu ei ole võtnud, siis ühelt maalt loobusin.
Aga oma raskustest rääkima ikka ei kipu.

Please wait...
Postitas:
Venice

Blokk on raha küsimise peale. Ära küsi. Räägi mehega olukorrast, vaata, mis lahendusi ta pakub.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Me oleme koos olnud pea 2 aastat, nagu enne kirjutasin, on ta sujuvalt poolenisti siia elama ka end sättinud. Mille vastu mul pole loomulikult midagi.

Ma varemalt pakkusin talle ikka iga asja eest raha, mis ta minu eest maksis, aga kuna ta seda kunagi vastu ei ole võtnud, siis ühelt maalt loobusin.
Aga oma raskustest rääkima ikka ei kipu. [/tsitaat]

eks igaüks elab nagu tahab muidugi, kuid mis eesmärgil teie koos elate, sellest ma aru ei saa. kui olete pere, siis olgu ka üks rahakott.

pange hakatuseks üks karp kapi ääre peale, liitke kõik kulud kokku ja iga kuu panete kumbki sinna karpi pool raha sisse. kes käib poes või maksab makse, võtab selleks karbist raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Venice kirjutas:[/small]
[tsitaat]Blokk on raha küsimise peale. Ära küsi. Räägi mehega olukorrast, vaata, mis lahendusi ta pakub.[/tsitaat]
kui on aga selline feminismi idu sees, et ongi raske ka kinnisilmi kapipealsest karbist raha võtta?
mis siis saab? asi pole minu arust küsimises ega raha andmises ega ülekandmises. see feminismi ja võrdõiguslikkuse asi ei lase lihtsalt raha küsida ja kinnisilmi vastu ka võtta. selline ebameeldiv tunne on, et no nagu isa jätab lapsele raha, kannab üle, on suuremeelne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Venice

[tsitaat]

kui on aga selline feminismi idu sees, et ongi raske ka kinnisilmi kapipealsest karbist raha võtta?
mis siis saab? asi pole minu arust küsimises ega raha andmises ega ülekandmises. see feminismi ja võrdõiguslikkuse asi ei lase lihtsalt raha küsida ja kinnisilmi vastu ka võtta. selline ebameeldiv tunne on, et no nagu isa jätab lapsele raha, kannab üle, on suuremeelne.[/tsitaat]
Mina ka ei tahaks küsida ja vastu võtta. Pigem laenaks. Kas siis mehelt, vanematelt või võtaks laenu:)

Please wait...
Postitas:
siccy1

Kõige kergem on siis kui kõik ära rääkida. Isegi oma rumalad mõtted. Ka mul on mõnedest asjadest rääkides kuidagi piinlik. Kui rääkisin mehele sellest, siis ta muigas selle peale, et ma ei julenud rääkida. Endal hakkas kergem. Ta isegi kallistas ja lohutas et ma sihuke arg olin.
Nüüd kui avastan, et varjan tema eest midagi, kartes tema reaktsiooni. Siis sihilikult räägin ära ja miks ma kardan rääkida. Siis tea teab, et teatud tema reaktsioonid panevad varjama midagi. Ning ta püüab teistmoodi reageerida, et ma saaks temaga vabamalt rääkida 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me teadsime algusest peale, et mina olen õpetaja ja tema programmeerija, palgavahe ligi kümnekordne. Mees sponsoreerib mu hobi, kui talle sobib, pole ka mul probleemi. On selline vanakooli mees, kes uhkusega peret ülal peab.
Eks mul ole jälle muud plussid, miks ta muidu minuga peret tahtis?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.