Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

Postitas:
Kägu

RE: Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Venice kirjutas:[/small]

kui on aga selline feminismi idu sees, et ongi raske ka kinnisilmi kapipealsest karbist raha võtta?
mis siis saab? asi pole minu arust küsimises ega raha andmises ega ülekandmises. see feminismi ja võrdõiguslikkuse asi ei lase lihtsalt raha küsida ja kinnisilmi vastu ka võtta. selline ebameeldiv tunne on, et no nagu isa jätab lapsele raha, kannab üle, on suuremeelne.[/tsitaat]

mina olen täielik feminist. See ei tähenda aga, et peres peaks igaüks rangelt ise rabelema ja sendipealt midagi jagama – see on korterikaaslaste elu, mitte pere. Kui te olete ühine pere, siis on peres hulk erinevaid kohustusi ja need tuleb kuidagi ära jagada – et mees elab sinu juures, enda teenitud raha kulutab siis ilmselt enda peale ja sina maksad nii elamiskulud kui söögi, ei ole ka kuidagimoodi õiglane.

Meie peres teenib kord üks rohkem, kord teine. Kumbki ei küsi teiselt raha, perele elamiseks vajalik raha läheb ühele kontole ja sealt kulutab kumbki nagu vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ärge nüüd saage valesti aru, mees ei ela minu kulul, panustab ka ise nt igapäevasesse toitu ja meelelahutusse.
Meil pole rahateema kunagi varem jutuks tulnud, sest pole ka vajadust selleks olnud – kogu aeg on raha, vahet pole, kes maksab.

Nüüd ongi asi selles, et hetkel minu võimalusel väiksemad kui muidu. Ja minul on ebamugav seda tunnistada, sest olen alati ise kõigega hakkama saanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ärge nüüd saage valesti aru, mees ei ela minu kulul, panustab ka ise nt igapäevasesse toitu ja meelelahutusse.
Meil pole rahateema kunagi varem jutuks tulnud, sest pole ka vajadust selleks olnud – kogu aeg on raha, vahet pole, kes maksab.

Nüüd ongi asi selles, et hetkel minu võimalusel väiksemad kui muidu. Ja minul on ebamugav seda tunnistada, sest olen alati ise kõigega hakkama saanud. [/tsitaat]

Mees elab sinu juures igapäevaselt peaaegu, ja sina maksad kommunaalmakse ka tema eest. Kas vahelduseks ei saa näit mehe juures elada või et ta ka panustaks sellesse, mida ta koguaeg kasutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis sendipealt jagamisest sa räägid.13.40.
ei ole mingit sendipealt jagamist. lihtsalt minu palk ongi palju väiksem kui mehel.
meie peres ei teeni kunagi mina rohkem kui mees.
lihtsalt palk ongi 3 korda väiksem, kui mehe oma.
seepärast mõtlengi et meil pole peres mingit võrdsust. mees veel nii hea, et võtaks veel koristaja ja maksaks mu trenne jne. aga see feminismi idu ei lase. hea et ta lastega seotud kuludki kõik maksab. hea et ta maksud maksab.
aga raha on küll nadi võtta talt. eks katsun siis vähemalt toidupoes oma teenitud rahadega käia. ja lastele riideid osta. mis ei tähenda et tema toidupoes ei käiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui mina olin vahepeal kaks aastat kodune, pärast koondamist, siis olid meie suhted mehega kuidagi eriti mõnusad. Ma praegu tõsiselt mõtlen, et tulen tööölt ära jälle koju. Mees muutus siis kuidagi eriti mehelikuks, hoolivaks ja hoolitsevaks. Ma sain aru, et talle tõesti meeldis see, et ta sai minu eest hoolitseda, rahalises mõttes. Otseselt minu leivatükk ei sõltunud temast, natuke oli sääste ja töötukindlustus ja juhutööd, aga suuremad ostud maksis mees ja suure hea meelega.
Nii et ma arvan, et võibolla su mehele teeks hea meelt, kui ta saaks mõne sinu kulutuse eest maksta?

Please wait...
Postitas:
Alfonss

minu naine täna küsis 20 euri, andsin 50, sest väiksemat rahakotis polnud. ei näe probleemi, miks naise ei võiks mehelt raha küsida, ole sa siis feminist või kommunist..:D

Please wait...
Postitas:
Kägu

einoh, mul ka maksab mees ja suurema heameelega. aga minu feminismi idu, ei lase sellest olukorrast rõõmu tunda. nii ta maksabki mu eest. aga ma püüan kokku hoida, ei taha et ta raiskab. sest ega kui mul meest poleks, ma ei saaks nagunii oma palga eest endale peale maksude maksmist miskit lubada. mu kolleegid ju ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

ärge olge enam feministid, sest see pole enam moes.

nüüd on moes kommunistid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli tutvudes kummalgi oma üürikorter. Käisime vastastikku külas. Väljas söömised maksis mees.

Nüüd elame koos mehe korteris, kõiki sellega seotud kulusid maksab tema. Auto on mehe oma, ka sellega seotud kulud kannab mees (kuigi ka mina kasutan vahel autot). Toidupoes käin igapäevaselt mina, kui juhtume vahel harva koos käima, maksab tema. Väljas söömised maksab samuti mees. Riided ostab kumbki endale ise. Minu palk on tema omast palju madalam.

Mul pole vähimatki probleemi kui mees maksab, tunneksin end halvaasti hoopis siis, kui peaksin kõik oma kulud ise katma. Selles mõttes olen sõltumatu, et saaksin ka ise hakkama, aga kui mees mitmed kulud enda kanda on võtnud, saan lihtsalt veidi rohkem endale lubada ja veidi igakuiselt kõrvale panna. Mulle näiteks meeldib koristada ja süüa teha, mehele ei meeldi neist kumbagi teha. Mõlemad oleme asjade seisuga rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on väiksem palk kui mehel ehk siis Eesti keskmine. Minu mehel on minust kordades suurem sissetulek ja seetõttu elama elu, mid ma endale oma palga eest lubada ei saaks. Seega on üsna tavaline, et minu arved maksab mees. Minu palgaga ei ela ega sure. minu jaoks isiklikult on normaalne, et mees maksab minu kulud. Tegelikult pean normaalseks, et ka teised mehed maksavad minu kulud, näiteks kui mõni mind kohvikusse vms kohta kutsub. Olen küll oma vaadetelt feminist, kuid lasen siiski meestel mees olla. Minu feminismus väljendub pigem võrdsetes võimalustes kodanikuna kui selles, et ma pean tõestama, et suudan teenida:)

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kas mehelt raha on lihtne vastu võtta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.