Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kes te teete füüsilist tööd

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Naised, kes te teete füüsilist tööd

Postitas:
Kägu

Olen 20 aastat kontoris töötanud, kopp on ees ja pekk on pees. Trenni pole ka kunagi aega minna. Tuli mõte, et äkki peaks tegema kannapöörde ja mingit füüsilist tööd hakkama tegema. Siit linnainimlik küsimus: milliseid füüsilisi töid naised tänapäeval üldse teevad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Treener ja kekaõps olen

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Majahoidja – koristaja. Hea füüsiline koormus. Suvel liigutan hoovi ja tänavat pühkides luuda. Talvel roogin lund. Värske õhk. Pekk ei tule kehale ligi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan suusakuurordis. Mäesuusatamine annab ikka päris hea koormuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Treener ja kekaõps olen

See v https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=78164828

Please wait...
Postitas:
Kägu

Treener ja kekaõps olen

See v https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=78164828

Kahjuks mitte, olen umbes 20 aastat vanem 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 20 aastat kontoris töötanud, kopp on ees ja pekk on pees. Trenni pole ka kunagi aega minna. Tuli mõte, et äkki peaks tegema kannapöörde ja mingit füüsilist tööd hakkama tegema. Siit linnainimlik küsimus: milliseid füüsilisi töid naised tänapäeval üldse teevad?

Aga kas su kere üldse igapäevasele füüsilisele tööle enam vastu peab, kui 20 aastat on laua taga istutud ja ülekaalu ka? Siis on vanust ka juba üksjagu ja sellised eksperimendid võivad suht kurvalt lõppeda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kas su kere üldse igapäevasele füüsilisele tööle enam vastu peab, kui 20 aastat on laua taga istutud ja ülekaalu ka? Siis on vanust ka juba üksjagu ja sellised eksperimendid võivad suht kurvalt lõppeda.

Olen 45 ja kere pole siiani veel kurtma kukkunud. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töö erivajadustega lastega koolis. Liikumine läbi kolme korruse. Tööle jala või jalgrattaga (~ 3km).
Lisaks oma maja ja aed – liikumine garanteeritud.
Veel lisaks mittetegulaarne lisatöö – pakendan lõhutud küttepuid võrkudesse (40 l kotid) ladustan ja tõstan hoiuruumi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koristamine, tootmistöö, põllutöö ja kui veel lisaks tööle ja koju pikem maa vaja maha kõndida.
Minuga on just vastupidi, et terve elu füüsilist tööd teinud. Nüüd on liigesed haiged, osaline töövõime ja oleks vaja minna just kontoritöö peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen kuulnud mitme füüsilist tööd tegeva inimese käest, et trenni peab ikkagi tegema.et muidu ei jõuaks teha seda tööd, mida nad teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koristamine, tootmistöö, põllutöö ja kui veel lisaks tööle ja koju pikem maa vaja maha kõndida.

Minuga on just vastupidi, et terve elu füüsilist tööd teinud. Nüüd on liigesed haiged, osaline töövõime ja oleks vaja minna just kontoritöö peale.

Mulle meeldiks tegelikult, kui oleks mõistlik kogus nii füüsilist kui vaimset tööd. Et ei oleks selline istuv ja stressav töö, kus oled kleebitud arvuti külge, ühe käega klõbistad 8 tundi klahve, teisega ajad see 8 tundi saia näost sisse. Ja et ei oleks ka nii füüsiline, et aju lülitad välja ja keha tõmbad pooleks. Tasakaal oleks tore. Ma kujutan ette, et näiteks see kekaõps võib päris rahul olla. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Treipingi operaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen kuulnud mitme füüsilist tööd tegeva inimese käest, et trenni peab ikkagi tegema.et muidu ei jõuaks teha seda tööd, mida nad teevad.

See on küll täiesti tõsi. Füüsilist tööd tehes kipuvad ikka mingid lihasgrupid rohkem koormust saama, kui teised ning see võib ajapikku probleeme tekitada (ka töö tegemisel). Ma teen tööle lisaks ülakehatrenni ning selja- ja reielihastele mõeldud füsioteraapiaharjutusi, et keha töötegemisel toetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldiks tegelikult, kui oleks mõistlik kogus nii füüsilist kui vaimset tööd. Et ei oleks selline istuv ja stressav töö, kus oled kleebitud arvuti külge, ühe käega klõbistad 8 tundi klahve, teisega ajad see 8 tundi saia näost sisse. Ja et ei oleks ka nii füüsiline, et aju lülitad välja ja keha tõmbad pooleks. Tasakaal oleks tore. Ma kujutan ette, et näiteks see kekaõps võib päris rahul olla.

Minul ei ole tootmistöö ainult füüsiline olnud. On vaja olnud ikkagi mõelda ka. Sisaldas matemaatikat näiteks, kiire käigu pealt pidi otsuseid vastu võtma jne. Kui olin ka lisaks vahetuse vanem, pidin lisaks veel pabereid täitma, kaupa lugema, tooma õiged töövahendid ehk siis näiteks õiged kleebised, mis teatud sorti toodangule peale käib. Kohati oli üsna keeruline, kui juba väsimus oli peal ja tööpäev kestis 12 tundi, lisaks ka öövahetused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiidan heaks. Mul on internetiäri rohkem kui kümme aastat, juhtimine käib telefoni ja arvutiga. Kui arvutist isu täis saab, siis käin laos abis pakkimas. Arvuti taha heameelega tagasi enam ei läheks, aga tuleb minna, kuid püüan delegeerida arvutitööd teistele ja ise laos rohkem teha. Tegelikult teeksin palju rohkem füüsilist tööd, arvuti taga töötamine on minu jaoks raskem. Töötasin enne ettevõtte tegemist ainult kontoritööl 15 aastat, praegu võrdub see töö vanglaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen lihtne põllutööline ehk traktorist juba mitu head aastat. Sellest aastast ka kombainer. Ei ole lihtne istumistöö vaid füüsiline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenub, et vanasti olid Eesti Naise kaanel ikka naistraktoristid jne, nüüd oleks sellised tublid naised nagu maa alla vajunud, keegi ei kirjuta neist. Igal klantspildil on mingid võltsripsmetega klamuuritädid, kes ei tee mitte midagi peale ripsmete plaksutamise. Sorri, et teemast välja!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu mees töötab koos naisest tõstukijuhiga. Aga tõstukijuht peab füüsiliselt tugev olema, vähemalt seal ettevõttes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinaine ja ratsutaja, alguses oli väga raske, nüüdseks harjunud, aga õhtuti olen ikka läbi, eriti siis pimedal ajal, klaas veini õhtuti paneb lõpuks vere käima.. ja siis sügavalt magama. Praegu suvel on mõnus, rohelus ja valgus hommikust õhtuni, energiat jagub korralikult. Päevas kõnnin ikka 20-30 km maha kindlasti, pea iga lihasgrupp saab koormust, aga oluline on siis ka venitada ja painutada end vabadel hetkedel, väga kangeks jääb keha muidu. Kokku võttes ma naudin väga, värske õhk, loomad, vaheldusrikas… palk võiks muidugi asjalikum olla, vahel unistan mina just vastupidi soojast mugavast kontorist kus siis hommikust õhtuni asjalik olla, keskmine palk garanteeritud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenub, et vanasti olid Eesti Naise kaanel ikka naistraktoristid jne, nüüd oleks sellised tublid naised nagu maa alla vajunud, keegi ei kirjuta neist. Igal klantspildil on mingid võltsripsmetega klamuuritädid, kes ei tee mitte midagi peale ripsmete plaksutamise. Sorri, et teemast välja!

Loeksin huviga erinevate tööde tegijatest ja töödest, aga jah, keegi ei kirjuta nendest. Saagim võiks uhhuude asemel päris inimeste tegemisi tutvustama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen põllutööline. Mul on mõni hektar maasikaid ja jooksen nii, et kannikad lööksid vahtu, kui rõõsa koorega määrida. Hooaeg algab aprilli lõpus ja septembrini. Rohin käsitsi, niidan reavahesid masinal. Raskuste tõstmist ja muud lihaste pingutust palju. Töötajad on ka, kuna üksi ei jõua ära rohida maasikapesasid ka nädalaga. Süüa ei jõua või ei tule meelde. Kondid kolisevad vastu puutooli. Unustan tihti osta peekonit, millega üritan ennast kosutada. Varsti algab müük. Ise müün. Leti tagant ära minna ei saa. Jälle kaal langeb, kuna ei saa süüa ja magu on juba nii väike, et kui söön, siis kohe kõht täis. Tõstan hooajal tonnides erinevaid raskusi. Vahel talvel teen ka trenni, et kehal ühtlasemalt lihast oleks. Rasva on kehas vähem, kui meessportlasel. Võiks fitnessi võistlusele minna, kui rinnad ei meenutaks praemune. Päris õudne iseenesest, aga ei viitsi põdeda. Administratsiooni tööd nõuavad ka arvutis istumist, aga parema meelega oleks põllul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen koristaja ehk siis puhastusteenindaja 🙂 olnud tänaseks neli kuud. Stabiilselt kolm korda nädalas on vaja mitme neljakorruselise kortermaja pikad koridorid+trepid puhtaks pesta. Ühes neist on nõue, et enne pesu tuleb ka tolmuimejaga kõik trepid – trepimaded üle teha, uksemattide pealsed ja alused kaasa arvatud.Lisaks veel tellitud kodukoristused, ehitusjärgsed koristused jne. Kaalu on selle ajaga langenud 14kg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vahel tahaks olla postiljon. Aga mitte läbi aasta. Mõnus töö tundub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Massöör olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No seni ei ole sa ennast ka eriti liigutanud, nagu ma aru saan.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No seni ei ole sa ennast ka eriti liigutanud, nagu ma aru saan.

Kas see mitte vastupidi käima ei peaks? Rooste läheb tavaliselt ikka seismajäänud masin. 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

Ma vahel tahaks olla postiljon. Aga mitte läbi aasta. Mõnus töö tundub.

Kas nad tänapäeval enam jala või rattaga liiguvad? Meie linnas on kõik motoriseeritud – sõidavad puha nö tõllaga treppi. Ainuke liikumine tundub olevat see pidev autosse ja autost välja seerimine, aga eks see ole muidugi ka väike koormus, selline edasi-tagasi võimlemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teenistuskoerte treener on hea amet.
Aga klamuur on hea sõna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen koristaja ehk siis puhastusteenindaja 🙂 olnud tänaseks neli kuud. Stabiilselt kolm korda nädalas on vaja mitme neljakorruselise kortermaja pikad koridorid+trepid puhtaks pesta. Ühes neist on nõue, et enne pesu tuleb ka tolmuimejaga kõik trepid – trepimaded üle teha, uksemattide pealsed ja alused kaasa arvatud.Lisaks veel tellitud kodukoristused, ehitusjärgsed koristused jne. Kaalu on selle ajaga langenud 14kg.

Sama töö. Osad majad on ilma liftita, siis peab üles ka jala minema. Teen seda tööd juba peaaegu 10 aastat.
Ainuke miinus on see, et pole kohta ja aega korralikult lõunat süüa. Vahel tahaks head sooja koduse toiduga lõunat. Võileivad ja külmad salatid tüütavad ära. Ja 30 minutiga ei jõua kuhugi toidukohta ka.
Olen nagunii normaalkaalus (160cm 52kg) ja suvel langeb kaal 48 peale. Hoolimata ebatervislikust lõunast, et ole kaalunumber 52 ülespoole tõusnud kunagi.
Jalanõud peavad ülimugavad olema, muidu õhtuks on päkad ja kannad nagu telliskivid.
Päevas tuleb ca 15 000 sammu 8 töötunni peale kokku plus veel muu õhtune liikumine.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kes te teete füüsilist tööd