Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kes te teete füüsilist tööd

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Naised, kes te teete füüsilist tööd

Postitas:
Kägu

Olen 20 aastat kontoris töötanud, kopp on ees ja pekk on pees. Trenni pole ka kunagi aega minna. Tuli mõte, et äkki peaks tegema kannapöörde ja mingit füüsilist tööd hakkama tegema. Siit linnainimlik küsimus: milliseid füüsilisi töid naised tänapäeval üldse teevad?

Aga kas su kere üldse igapäevasele füüsilisele tööle enam vastu peab, kui 20 aastat on laua taga istutud ja ülekaalu ka? Siis on vanust ka juba üksjagu ja sellised eksperimendid võivad suht kurvalt lõppeda.

Olen 45 ja kere pole siiani veel kurtma kukkunud. 😀

Siis, kui kurtma hakkab, on juba lootusetult hilja. Juba praegu on hilja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenub, et vanasti olid Eesti Naise kaanel ikka naistraktoristid jne, nüüd oleks sellised tublid naised nagu maa alla vajunud, keegi ei kirjuta neist. Igal klantspildil on mingid võltsripsmetega klamuuritädid, kes ei tee mitte midagi peale ripsmete plaksutamise. Sorri, et teemast välja!

Meenub, et vanasti olid Eesti Naise kaanel ikka naistraktoristid jne, nüüd oleks sellised tublid naised nagu maa alla vajunud, keegi ei kirjuta neist. Igal klantspildil on mingid võltsripsmetega klamuuritädid, kes ei tee mitte midagi peale ripsmete plaksutamise. Sorri, et teemast välja!

Kahju on inimestest, kes tunnevad end väärtustatuna ainult siis kui mass neile kaasa plaksutab ja nad kolhoosi/sohvoosi autahvlilt korraks saavad läbi käia. Kas enda isiklik sisemine väärtustamine indiviidina, sõltumata välistest teguritest, on nii kauge ja raske teema? Kahju seepärast, et inimloomusele on omane alati näha kõigepealt iseennast (näiteks meie enda kerge peavalu huvitab meid igal ajal palju rohkem kui tuhanded nälga surevad inimesed kas Aafrikas või Jeemenis), iseenda probleeme ja muresid, seega isegi kui konkreetne põllutööline Leida jõuab korraks jälle Eesti Naise kaanele, siis järgmiseks päevaks on ta ikkagi unustatud….Selle jaoks, et keegi oleks rahval meeles, peab ta pidevalt, igapäevaselt igal pool figureerima ja siis hakkab ta juba ka negatiivseid kommentaare saama. Kuulsust ihalevad põllutöölised unustavad, et kõik “kuulsused” saavad ka ohtralt soppa enda aadressil….piisab ainult kui lugeda artiklite juurde käivaid kommentaare

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga klamuur on hea sõna.

Nende tädide kohta käib küll. Hakka siin veel peenemaid tähti raiskama. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahju on inimestest, kes tunnevad end väärtustatuna ainult siis kui mass neile kaasa plaksutab ja nad kolhoosi/sohvoosi autahvlilt korraks saavad läbi käia.

Huvitav, et isegi Arvo Pärdil paistab rõõmus meel olevat, kui järjekordse tunnustuse osaliseks saab. Miks siis traktorist oma autahvli üle rõõmustada ei või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 20 aastat kontoris töötanud, kopp on ees ja pekk on pees. Trenni pole ka kunagi aega minna. Tuli mõte, et äkki peaks tegema kannapöörde ja mingit füüsilist tööd hakkama tegema. Siit linnainimlik küsimus: milliseid füüsilisi töid naised tänapäeval üldse teevad?

Aga kas su kere üldse igapäevasele füüsilisele tööle enam vastu peab, kui 20 aastat on laua taga istutud ja ülekaalu ka? Siis on vanust ka juba üksjagu ja sellised eksperimendid võivad suht kurvalt lõppeda.

No mis siis nüüd teha? Panen paela kaela või palun vabandust, et ennast hästi tunnen?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju on inimestest, kes tunnevad end väärtustatuna ainult siis kui mass neile kaasa plaksutab ja nad kolhoosi/sohvoosi autahvlilt korraks saavad läbi käia.

Huvitav, et isegi Arvo Pärdil paistab rõõmus meel olevat, kui järjekordse tunnustuse osaliseks saab. Miks siis traktorist oma autahvli üle rõõmustada ei või?

Terve ühiskond ei peaks tegema selle traktoristi juhi tegemata tööd: mis on enda töötajate hindamine ja tunnustamine…Kui meil on ühiskonnas probleem, et lihtsa töö tegijaid ei väärtustata, siis peaks kõigepealt vaatama otsa nende töötajate juhtidele, enda töötajate tunnustamine ja väärtustamine on nende üks esmaseid (töö)ülesandeid. Eesti Naise kaanele korraks saamine võib tõepoolest mõjuda tõsiselt uimastavalt aga nagu ma eelpool ütlesin, siis see on siiski ajutine….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka ettekandjatöö on väga füüsiline, kui vähegi tegusam restoran on. Me isegi ei märka näiteks NOAs neid trepiastmeid, mida on ehk 3-4. Ettekandja peab aga neid läbima üles ja alla, rasked veekannud ja kandik käes, sadu kordi vahetuse jooksul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mis siis nüüd teha? Panen paela kaela või palun vabandust, et ennast hästi tunnen?

Öelda taheti seda, et oled 20 aastat vanemaks saanud ja 20 aastat arvuti taga istunud. Seega ei pruugi füüsilisele tööle üleminek sulle hästi mõjuda, vaid halvasti. Mõne kuu pärast saad aru, et igatsed oma arvutitooli tagasi. Selles vanuses täiesti treenimata olles teed endale füüsilisega liiga üsna kiiresti. Sa ju praegu tunned ennast sellepärast hästi, et sa ei liiguta ennast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öelda taheti seda, et oled 20 aastat vanemaks saanud ja 20 aastat arvuti taga istunud. Seega ei pruugi füüsilisele tööle üleminek sulle hästi mõjuda, vaid halvasti. Mõne kuu pärast saad aru, et igatsed oma arvutitooli tagasi. Selles vanuses täiesti treenimata olles teed endale füüsilisega liiga üsna kiiresti. Sa ju praegu tunned ennast sellepärast hästi, et sa ei liiguta ennast.

No mul on piisavalt oidu peas, et mitte kohe lambist kekaõpsiks või kombaineriks kandideerida. 😀 Ikka tasa ja targu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas nad tänapäeval enam jala või rattaga liiguvad? Meie linnas on kõik motoriseeritud – sõidavad puha nö tõllaga treppi. Ainuke liikumine tundub olevat see pidev autosse ja autost välja seerimine, aga eks see ole muidugi ka väike koormus, selline edasi-tagasi võimlemine.

Tallinnas olen ma küll palju neid jala liikumas näinud. Ükspäev tuli hoopis kaks postiljoni oma käruga trolli (erinevatel aegadel).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärast 20 aastat kontoris ei tea iial, kuidas see elumuutus tervisele mõjuda võib. Ma oma arust ka füüsiliselt väga kehvas vormis ei ole, aga kui nädalavahetusel maal aiatöid teha (kaevata, peenraid teha, rohida, kasta jne, nii nagu kevadest suvesse aeg läheb ja töid teha on vaja), siis annab pärast ikka seljale tunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja kohta sobib hästi see ütlus, et vaim on küll valmis, aga liha jääb nõrgaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga liha jääb nõrgaks.

nõdraks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen koristaja ehk siis puhastusteenindaja 🙂 olnud tänaseks neli kuud. Stabiilselt kolm korda nädalas on vaja mitme neljakorruselise kortermaja pikad koridorid+trepid puhtaks pesta. Ühes neist on nõue, et enne pesu tuleb ka tolmuimejaga kõik trepid – trepimaded üle teha, uksemattide pealsed ja alused kaasa arvatud.Lisaks veel tellitud kodukoristused, ehitusjärgsed koristused jne. Kaalu on selle ajaga langenud 14kg.

Sama töö. Osad majad on ilma liftita, siis peab üles ka jala minema. Teen seda tööd juba peaaegu 10 aastat.

Ainuke miinus on see, et pole kohta ja aega korralikult lõunat süüa. Vahel tahaks head sooja koduse toiduga lõunat. Võileivad ja külmad salatid tüütavad ära. Ja 30 minutiga ei jõua kuhugi toidukohta ka.

Olen nagunii normaalkaalus (160cm 52kg) ja suvel langeb kaal 48 peale. Hoolimata ebatervislikust lõunast, et ole kaalunumber 52 ülespoole tõusnud kunagi.

Jalanõud peavad ülimugavad olema, muidu õhtuks on päkad ja kannad nagu telliskivid.

Päevas tuleb ca 15 000 sammu 8 töötunni peale kokku plus veel muu õhtune liikumine.

Aga miks ainult 30 min söömiseks aega on? Mina saan sööma minna, millal tahan ja kuhu tahan. peaasi, et päeva lõpuks töö tehtud on. Mingeid kellaaegu trepikodade koristamiseks ei ole ette nähtud ja lisakoristusi, kus peab kella pealt minema, ei ole iga päev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen koristaja ehk siis puhastusteenindaja 🙂 olnud tänaseks neli kuud. Stabiilselt kolm korda nädalas on vaja mitme neljakorruselise kortermaja pikad koridorid+trepid puhtaks pesta. Ühes neist on nõue, et enne pesu tuleb ka tolmuimejaga kõik trepid – trepimaded üle teha, uksemattide pealsed ja alused kaasa arvatud.Lisaks veel tellitud kodukoristused, ehitusjärgsed koristused jne. Kaalu on selle ajaga langenud 14kg.

Sama töö. Osad majad on ilma liftita, siis peab üles ka jala minema. Teen seda tööd juba peaaegu 10 aastat.

Ainuke miinus on see, et pole kohta ja aega korralikult lõunat süüa. Vahel tahaks head sooja koduse toiduga lõunat. Võileivad ja külmad salatid tüütavad ära. Ja 30 minutiga ei jõua kuhugi toidukohta ka.

Olen nagunii normaalkaalus (160cm 52kg) ja suvel langeb kaal 48 peale. Hoolimata ebatervislikust lõunast, et ole kaalunumber 52 ülespoole tõusnud kunagi.

Jalanõud peavad ülimugavad olema, muidu õhtuks on päkad ja kannad nagu telliskivid.

Päevas tuleb ca 15 000 sammu 8 töötunni peale kokku plus veel muu õhtune liikumine.

Aga miks ainult 30 min söömiseks aega on? Mina saan sööma minna, millal tahan ja kuhu tahan. peaasi, et päeva lõpuks töö tehtud on. Mingeid kellaaegu trepikodade koristamiseks ei ole ette nähtud ja lisakoristusi, kus peab kella pealt minema, ei ole iga päev.

Lõunapaus on 30 min, mis ei ole maksustatud. Selle pidamise aja võin ise otsustad. Tööpäev on ette nähtud 8h koos lõunaga aga makstakse 7.5h.
Mul on töötelefon, millega ma login igas majas ennast tööle ja välja. Samuti lõunapausile. Selle alusel makstakse ka palka.
Lisaks on 2×15 min pausi, mis kuulub tööaja sisse ja eraldi logimist ei nõua.
Aga noh samas nüüd suvisel kuival ajal on ka trepikojad puhtamad ja mõni päev saan lausa tunniajaseid pause, kuna saab varem valmis. Ja “lisapaus” on ka see, kui autoga ühelt objektilt teisele sõidan. See on ka tööaja sisse arvestatud ja makstakse ikka kinni + km kompensatsioon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga liha jääb nõrgaks.

nõdraks

Sinu arust peaks siis järgmised 20 aastat neid tagumikutunde kontoris nui neljaks edasi tegema või mida sa öelda tahtsid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, pean ka ütlema, et isegi pool-füüsiline töö nõuab päris head treenitust, et mitte õhtuks täitsa väsinud olla.
Minu esimene töökoht pärast pikaaegset kontoritööd oli ehitusel. Midagi kontimurdvat polnud ja töö oli huvitav. Naljakas on see, et kuigi ma ei pidanud eriti midagi tassima, siis just tassimisest sai mõõt täis. Mõte, ka kodus, et mina peaks midagigi tõstma või kandma, muutus ühtäkki nii vastumeelseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga liha jääb nõrgaks.

nõdraks

Sinu arust peaks siis järgmised 20 aastat neid tagumikutunde kontoris nui neljaks edasi tegema või mida sa öelda tahtsid?

Eks ma siis seleltan, mida öelda tahtsin.

Lihtsalt täpsustasin, et see väljend algupäraselt kõlab nii: vaim on valmis, aga liha on nõder (mitte nõrk). Ehk see siis oli väike sõbralik täpsustus, pigem selline lingvistiline pisinali, kaugeltki mitte kellegi poolt või vastu. Lihtsalt keelenali.

Loodan, et mu selgitus oli piisav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ma siis seleltan, mida öelda tahtsin.

Lihtsalt täpsustasin, et see väljend algupäraselt kõlab nii: vaim on valmis, aga liha on nõder (mitte nõrk). Ehk see siis oli väike sõbralik täpsustus, pigem selline lingvistiline pisinali, kaugeltki mitte kellegi poolt või vastu. Lihtsalt keelenali.

Loodan, et mu selgitus oli piisav.

No nõder on ju ometi sama mis nõrk! Aga jah, teemaalgataja võib ju vaimselt olla valmis hakkama tegema füüsilist tööd, aga kui sellist on järsku vaja teha 8 tundi päevas 5 päeva nädalas, siis organism hakkab üsna kiiresti vastupanu osutama. Jutuks ilus küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No nõder on ju ometi sama mis nõrk!

Ma ütlesin ju, et see oli lihtsalt viide algsele sõnastusele. Näiteks kui keegi ütleb, et tõru ei kuku kännust kaugele, siis mainitakse “käbi”. Mõlemad on puu nö seemnekandjad, praktiliselt sama asi.
Aga küll on mul totter tunne praegu kellegi täiesti lihtlabast viieaastaste nalja lahti seletada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei küsinud väljendi kohta – ma olen filoloog, mitte keskharidusega kohvikeetja (no offence, sekretärid!) -, vaid küsisin, mida SINA selle väljendiga öelda tahtsid. Puust ja punaseks: kas sinu arust peaksin ma siis kontoris edasi istuma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei küsinud väljendi kohta – ma olen filoloog, mitte keskharidusega kohvikeetja (no offence, sekretärid!) -, vaid küsisin, mida SINA selle väljendiga öelda tahtsid. Puust ja punaseks: kas sinu arust peaksin ma siis kontoris edasi istuma?

Kust pagan mina seda tean, miks sa minult seda küsid? Mul pole aimugi, kes sa oled, veel vähem tean, mida sa siia postitanud oled. Mul puudub sinu vastu vähimgi huvi 🙂

Tegelesin siin vaid kõnekäänuga, nagu ma ka märkisin ja sa ühtäkki tahad, et just mina otsustaksin sinu eest, kas sa pead kuskil edasi istuma? Pole õrna aimugi. Küsi kelleltki, kes on su lõime lugenud ja keda sa kuigivõrdki huvitad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul mingitki aimu on, mis tööd sa teha tahaksid, siis ma soovitan sul seda paar päeva proovida, enne kui lõplikult otsustad. Mina nihelesin ka umbes aastajagu tagasi, kuidas hakkan kontoritöö asemel füüsilist tööd tegema, sest mulle see töö meeldib. Siis sain hobikorras seda mõne päeva teha ja ikka nii, et umbes kaks tundi tegin, siis lürpisin pool tundi kohvi ja lugesin Perekooli uudiseid, siis jälle tunnike-kaks tööd ja jälle kohv ja uudised. Sellest hoolimata olin õhtuks jumala väsinud ja selge, et sellise tempoga palju ära ei teinud. Järgmistel hommikutel oli kere igalt poolt kange ja sain aru, et kui seda sellise kiirusega teha nagu teda teha tuleks ning mitte ringi vahtida ja linnukesi kuulata, siis mina vist kaua vastu ei peaks. Istun ikka kontoris edasi. Kui oleks võimalik pikema perioodi proovida, siis ma prooviksin, sest töö endiselt meeldib, kuid ma ei saa endale lubada, et mittesobivusel passin pärast tööta kodus. Ja ma pole ka nii sinisilmne, et loodan 50-aastaselt kohe uut kohta leida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eripuhastuses 😎
Ei saa just öelda, et pole mõistust vaja või mõni lihas grupp jääb treenimata. Kõik saavad oma osa. Ükspäev tõstad raskusi (näiteks jooksed 7 korruselised majas treppidest alla raskete kottide või euri alustega), teine päev teed süvapesud põrandale (saavad koormuse käed, jalad, selja ja kõhulihase) kolmas päev pesed aknaid kõeludes kuskil aknast väljas või jaburad teleskoobiga. Igav ei hakka, mõistust ja füüsilist vormi peab olema, samuti ka vastupidavust, sest tööpäevad võivad kesta 1 kui 36 h 😎

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu mees töötab koos naisest tõstukijuhiga. Aga tõstukijuht peab füüsiliselt tugev olema, vähemalt seal ettevõttes.

Töötasin ka tõstuki peal ja oli väsitav jah, kogu aeg peale ja maha ronida ja ning lisaks muid redeleid pidi ronida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaubanduses saaliteenindajad ning komplekteerijad, tootmises komplekteerijad. Nemad on jalul ja füüsiliselt liikuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina töötan kokana. Füüsiline töö at it’s finest. Ehk siis keha on rampväsinud, vabadel päevadel magan ja toimetan kodus. Kui on 3vaba päeva, siis üritan ikka maale akusi laadima minna.
Tööaeg on päevas 11-13h, kuus umbes 15-18 vahetust. Sellist tööd soovitan ainult vaimselt tugevale inimesele, füüsis väga ei mängi rolli, kui sa just endale valutavad jalgu, selga, käsi, õlgu, jalataldu ei taha.
Trenni ei tee. Ei jaksa ega pole aega. Kui mingi lihas annab tunda, siis on aeg massööri juurde minna.
Sügisest lähen hambad risti trenni, et vastupidavust suurendada. Paari aasta pärast sooviks eriala vahetada ja seal vaja vastupidavust rohkem kui puhast füüsilist.
N26

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina töötan kokana. Füüsiline töö at it’s finest. Ehk siis keha on rampväsinud, vabadel päevadel magan ja toimetan kodus. Kui on 3vaba päeva, siis üritan ikka maale akusi laadima minna.

Tööaeg on päevas 11-13h, kuus umbes 15-18 vahetust. Sellist tööd soovitan ainult vaimselt tugevale inimesele, füüsis väga ei mängi rolli, kui sa just endale valutavad jalgu, selga, käsi, õlgu, jalataldu ei taha.

Trenni ei tee. Ei jaksa ega pole aega. Kui mingi lihas annab tunda, siis on aeg massööri juurde minna.

Sügisest lähen hambad risti trenni, et vastupidavust suurendada. Paari aasta pärast sooviks eriala vahetada ja seal vaja vastupidavust rohkem kui puhast füüsilist.

N26

its*

Please wait...
Postitas:
Kägu

N26

its*

Oiii, vabandage minu niisugust autocorrect viga. Enam ei juhtu! Ausalt ka! Luban!

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen kontroitöötaja 25 aastat olnud ja lisatööna käin viimased kaks aastat mõned korrad nädalas hobuste bokse tegemas ühes tallis. väga mõnus füüsiline koormus on. kui ikka 20 boksi korda teed, sõnnik välja-uus allapanu asemele, siis oled kolm-neli tundi mütanud. alustada oli raske, kätele mõjus karmilt, aga nüüd olen harjunud.
jõusaali küll lisaks vaja pole 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kes te teete füüsilist tööd