Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Naised köögis” uus laul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Teema: “Naised köögis” uus laul

Postitas:
Kägu

Mida arvate?

Minu isiklik seisukoht on – labane. Nagu endisaegne “Meie mees”. Poliitilised pilalaulud võisid seal üleminekuajal aktuaalsed olla, aga praegu?
Lapsik ja lame, vabandan väga!

+38
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib, et rahva huumorimeel pole surnud ja elu pole nii jube, et huumorit teha ei julgetaks. Pole laulul häda midagi, üsna tabav.

+36
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

meeldib, tabavalt võtavad kokku olukorra riigis. Ainuke bänd/laulja, kelle puhul jälgin teksti!

+34
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Seeei ole mingi bänd. Need on lihtsalt mingid kunstilembelised naised, kes üritavad moodsat rahvamuusikat luua. Ma ei vaata nende lugusid, sest esinejatel ootan kaunist vormi ja HEAD esitust e. meelelahutust. Mingi poliitdeklaratsioon ei köida.
Ehin luuletajana on nagu ingel ja alati kaunilt riietatud. Lauljana nagu mingi pōhikooli plikake. Tähtsust täis oleku ja koledate teksapükstega.

+35
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mille vastu selle esimese laulu protest siis oli?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
talent

Ainuke bänd/laulja, kelle puhul jälgin teksti!

Tõesti? Oi, kui palju sa elust ilma oled jäänud!

Ei, ei meeldi. Ju ma ei kuulu siis selle “rahva” sekka.

+17
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veidi teemast välja, aga kas keegi nende live-esinemistel on käinud? Ma käisin sel suvel esimest korda ja üllatusin, kui vähesed nende pundist viisi peavad. Sõnad olid meelest jms.

Muidu on bänd nii toreda ja asjaliku, musikaalse mulje jätnud, aga nende live-esinemine ei kannatanud küll mingitki kriitikat 🙁

Küsingi, et kas keegi sama täheldanud või olid nad vaid sel ühel kontserdil, kus ma käisin, täitsa rööpast väljas.

+23
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen käinud kontserdil, seisnud täiesti lähedal ja peavad küll viis, nei on kõigil muusikataust. See ongi pidev impro, kus ei pea iga noot olema täpselt nii nagu eelmisel korral.

Lihtsalt väga isepäised naised on, sellised kes peale sukakudumise ka muud teevad.

See laul on ka hea 🙂 Mõnus iroonia.

Mulle seega väga meeldivad.

+22
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui perre sünnib beebi, siis tavaliselt ei suuda vanem laps oma uute tugevate tunnetega enam toime tulla. Sama efekt on tekkinud ekret ümbritsevate inimestega. Elu on paljudel peapeale pööratud.
Alguse on saanud massiline löömine, sülitamine, kaabutamine, süüdistamine- ühesõnaga arengus tagasiminek. Juhtus siis nii, et järsku ei osata enam oma toimetustega enam edasi minna ja selles kõiges nähakse süüd uuel valitsusel. Et iga sõna oleks ikka draama, kasutatakse oma viha eesmärgil ära sind, mind ja naabrimeest, vihapurse hakkab sõnadega: “Eesti rahvas ei ole seda ära teeninud…”.
Konkureeriv poliitik tunneb hirmu kõrvalejäämise ees. Hirmud on nüüd ka luuleks ja lauluks riietatud. Lõpptulemus on see, et need, kes muretsesid ennem, muretsevad veel rohkem ja need kes ei muretsenud varem, ei muretse ka nüüd. Igal uuel kooslusel on omad väljakutsed, kuid igast uuest valitusest võib sündida ideid meie kõikide heaoluks.

+23
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veidi teemast välj, aga kas keegi nende live-esinemistel on käinud? Ma käisin sel suvel esimest korda ja üllatusin, kui vähesed nende pundist viisi peavad. Sõnad olid meelest jms.

Muidu on bänd nii toreda ja asjaliku, musikaalse mulje jätnud, aga nende live-esinemine ei kannatanud küll mingitki kriitikat 🙁

Küsingi, et kas keegi sama täheldanud või olid nad vaid sel ühel kontserdil, kus ma käisin, täitsa rööpast väljas.

Olen käinud küll vaid ühel nende kontserdil, aga sinu kirjeldatut ei täheldanud. Väga hea oli neid kuulata.
Laul meeldib.

+11
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldis, võttis hästi kokku hetkelise pol olukorra. Üks pidev kisa, napakused ja vabandamine. Ja kui isegi suvel tundus, et see hakkab läbi saama, siis nüüd sügisel uue hooga. Ja ma ei ole ei refi ega sotside fänn. Kui EKRE suudaks veits madalamat profiili hoida, siis läheks ehk tähelepanu viimaks ka tõsistele eestlasi puudutavatele teemadele, murekohtadele ja ehk suudetakse isegi midagi paremaks muuta. Praegu on poliitikast oksemaik suus.

+20
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii huvi pärast uurin, millest ma ilma jäänud olen? Enamasti on laulud ju “ma vajan sind, sa vajad mind, sinuta elada ei saa, bla bla …”.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida arvate?

Minu isiklik seisukoht on – labane. Nagu endisaegne “Meie mees”. Poliitilised pilalaulud võisid seal üleminekuajal aktuaalsed olla, aga praegu?

Lapsik ja lame, vabandan väga!

No Meie Mehega neid küll võrrelda ei saa ja poliitiline olukord on meil ikka päris pingeline, üleminekuaeg ei puutu asjasse

+17
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ongi pidev impro, kus ei pea iga noot olema täpselt nii nagu eelmisel korral.

😀

Tean väga hästi, mis on impro, kuid paraku sel korral ei olnud tegu improga 🙂

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõme ja labane, algusest ei saanud hästi aru, see söss-suss käis sõnadest üle. Uuesti ka ei viitsi kuulata.

+21
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meeldis, politiline pila on hästi suunatud. Sellised laulud ongi laulud oma ajas, mitte igavesti püsima jäävad asjad. Hetkel hästi kohana ja teravalt täpne!

+19
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naisena on häbi kuulata lorilaulu kusemisest ja pesemisest. Labane ja matslik. Üksikemadus ja meeste tagaajamine, see on tõesti neil elus esikohal. Jäägugi oma “liistude” juurde.

+19
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Labane ja kohutavalt mannetute sõnadega, nagu ka see Aasta Ema laul oli. Kui üks neist rühma liikmetest ennast luuletajaks tihkab nimetada, siis peaks ta küll ammu enne laulu salvestamist hädapidurit tõmbama ja ütlema, et nii küündimatute sõnadega laulu me ei esita, kuna ma ei saa endale sellist lati alt läbi jooksmist lubada.

Teine asi, mis mind imestama paneb – luuletajad, kunstnikud, muidu loomingulised inimesed on ju tavaliselt alati ennast mainstreamile vastandanud, astunud vastu sellele, mida ametliku ideoloogiana peale surutakse. Eestis aga on üüratu mass loomeinimesi, kes jooksevad täpselt kaasa sellega, mida ametlikest kanalitest ette lauldakse, ja pilkavad keda? Teisitimõtlejaid, pärandikaitsjaid, ametlikule käsuideoloogiale vastandujaid. See ei ole kunst, vaid puhas agitprop, nagu seda arendas juba Lenin. Just täpselt sellised laulukesed, esinemisviis, ja isegi rühmituse nimi on 100% nagu Lenini ajast.

+26
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saage aru, et EKRE-vastasus pole mitte mainstream, vaid terve mõistuse ja elementaarse inimliku headuse poolt olemine. Sama totter oleks öelda, et oma laste armastamine, hommikune juuste kammimine või talvel saabaste kandmine on mainstream.

Laul on täitsa naks ja nutikas.
Naised Köögis tekkis muideks justnimelt vastukaaluna mainstreamile – meestekesksetele rahvalikele ja lorilauludele, mis on rahvamuusikas valdavad ja üldiselt (juba ajastust tulenevalt) üsna šovinistliku sõnumiga. Ehk siis selle bändi näol on tegemist juba idee poolest iroonilise, sarkastilise ja mitte end ülearu tõsiselt võtva kambaga, kelle puhul viisipidamine ja veatud esitused ei olegi eesmärk. Musikaalsed on nad kindlasti, aga mitte professionaalsel tasemel (Sofia Joons välja arvatud), samas viljelevad täitsa elusat ja ehtsat rahvamuusikat, mis reageerib sellele, mis ühiskonnas toimub, ja saavutab enamasti ka üsna laia kõlapinna ehk läheb mingil moel paljudele korda.

+21
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

suht sama nagu seelikukütid

+12
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Labane ja kohutavalt mannetute sõnadega, nagu ka see Aasta Ema laul oli.

Ma tahaks, et me arutaks rohkem lahti selle Aasta Ema laulu. Miks see tehti ja kelle jaoks?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tahaks, et me arutaks rohkem lahti selle Aasta Ema laulu. Miks see tehti ja kelle jaoks?

no kui sa oleks sel ajal jälginud hetkeuudiseid, siis teaksid. Nende looming ongi päevakajaline.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

õudne. Naisterahvad jorisevad nagu sauna taga mehed, kes on juba mõned liitrid bocki alla libistanud

+16
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

no kui sa oleks sel ajal jälginud hetkeuudiseid, siis teaksid. Nende looming ongi päevakajaline.

Jah, midagi ma ikka jälgisin. Oli vist nii, et ´aasta ema valmiseses, mida on korraldanud naisliit, pidi aasta ema kanditatuuri esitamiseks olema abielus vms. Sealt hakati ketrama midagi, mis oli üle võlli. Siis tuli kohe see laul, mis väga paljudele meeldis. Mullle jäi segaseks, et kas meeldis selle vaba stiili ja lahedate naiste ja lahedatesõnade jms kompoti pärast või sellepärast, et neile oli just oluline see sõnum, mida edasi anti – et loos toodud naine sobib ka aasta emaks?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naised köögis on kindlasti üks lahedamaid punte Eestis. Mõnusalt “panevad ära”. Ka see uus lugu võttis muigele.

Käisin ka ühel nende kontserdil ja kahjuks oli samamoodi nagu keegi ülal kirjutas, et kõik oli kuidagi läbimõtlemata, sõnad olid meelest. Keegi ei sanaud aru laval, kes midagi kuna rääkima peab.

Vaatamata sellele meeldivad nad mulle väga.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatamata sellele meeldivad nad mulle väga.

???
ok…kui mees oled, või lesbi

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma pole kuulnud, et keegi hardi volmerile oleks ette heitnud, et ta eluaeg pole suutnud omaenda laulusõnu meelde jätta, vaid alati vihikut kaasas tassib ja maha laulab kontserditel. topelstandardid much?

mulle meeldib nende laul, nii see uus kui ka vanemad. “üks poiss oli isa kannul pääsenud lossi” :DDD rahvalikud laulud ei ole kõik mingi õrn alleaa ja vanarahvas on alati üsna ropu suuga olnud. väga tabav laul.

“aga so! so jah! so panen ma laulu sisse!”

+15
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma pole kuulnud, et keegi hardi volmerile oleks ette heitnud, et ta eluaeg pole suutnud omaenda laulusõnu meelde jätta, vaid alati vihikut kaasas tassib ja maha laulab kontserditel. topelstandardid much?

see ongi tema teema ja temale on see lubatud, teiste puhul tundub matkimisena;)

+6
-11
Please wait...

Postitas:
talent

nii huvi pärast uurin, millest ma ilma jäänud olen? Enamasti on laulud ju “ma vajan sind, sa vajad mind, sinuta elada ei saa, bla bla …”.

Ma isegi ei oska sulle seletada millest kaunist sa oled ilma jäänud, sest kirjeldasid just enda repertuaari, aga mina niisugust sulle-mulle-bla-bla’d mingil juhul ei kuula. Poliitilised pilalaulukesed käivad ka sinna keeran-raadio-kinni alla. Sõnumiga laule on ikka tunduvalt rohkem, aga no las jääb.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
talent

suht sama nagu seelikukütid

Oo jaa, kunagi oli sellestki bändist siin teema ja need, kellele taolised laadatolad ei meeldinud, said kuulda oma “harimatuse” kohta 😁😁

+9
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Naised köögis” uus laul