Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 121 )

Teema: Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?

Postitas:
Kägu

Viimase 30 päeva sees on kulunud tavapärasest suurem summa. Riideid 50€ eest, juuksehooldusvahendeid oma 100€ eest, juuksuris läks 115€, kõrvarõngaid ostsin 30€ eest (ei kanna mittemingisugust metalli, sellest teie jaoks tavapärasest odavam hind). Lõunatamise peale üle 5€/kord ei kulu. Iga kuu üritan panna 500€ kõrvale, aga see kuu ei õnnestu, sest ees ootab miniremont ja pean säästude kallale minema.

Enne selle kuu algust olin nii rahul endaga, et olin 4 kuud järjest suutnud tubli olla ja isiklikud kulud suutnud hoida alla 300€. Mis seal ikka, peale suve sama hooga edasi. Lapsi ei ole, kassi peale läheb iga paari kuu tagant ~100€.

Elad ema juures või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimase 30 päeva sees on kulunud tavapärasest suurem summa. Riideid 50€ eest, juuksehooldusvahendeid oma 100€ eest, juuksuris läks 115€, kõrvarõngaid ostsin 30€ eest (ei kanna mittemingisugust metalli, sellest teie jaoks tavapärasest odavam hind). Lõunatamise peale üle 5€/kord ei kulu. Iga kuu üritan panna 500€ kõrvale, aga see kuu ei õnnestu, sest ees ootab miniremont ja pean säästude kallale minema.

Enne selle kuu algust olin nii rahul endaga, et olin 4 kuud järjest suutnud tubli olla ja isiklikud kulud suutnud hoida alla 300€. Mis seal ikka, peale suve sama hooga edasi. Lapsi ei ole, kassi peale läheb iga paari kuu tagant ~100€.

Elad ema juures või?

Ei ela, aga ei pea seda enda peale kulutamiseks. Tegu on paratamatusega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kirjutan oma ostusummad alati üles ja maikuus olid minu isiklikud kulud 392,85€.

Lotopiletid 30
Mobiil, tahvel jm maksed 37,24
Töökaaslase sünnipäeva lilleraha 1,7
Apteek 16,84
Kollageen 47,20
Dr Ohhira probootikumid 48,60
Juuksevärv 4,14
Näokreemid 98,64
Niisked salvrätikud 0,85
Juuksur 20
Teksad 46,5
Miniristiku aastatellimus 17
Kaelaehe 8,44
Kliendikaardi pikendamine 1,5
Telefonikaaned ja näomaskid Aliexpressist 14,2

Kiire kuu oli, töölõunaid majast väljas ei olnud, näohooldust, sõbrannadega kohvikus istumist vms minu “üksinda” väljaskäimist samuti mitte. Samas näokreeme tellisin “varuga”. Aga kusil 400 euro ringis ma enda peale kuus keskmiselt kulutangi.

(53 aastane, peres peale minu veel mees ja üks gümnaasiumi- ning üks lasteaialaps (2 vanemat last on juba oma elu peal).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan üksi, seega kõik kulutused ongi enda peale – korterilaen, kommunaalid, transport, toit, reisimine, riided, kosmeetika, pediküür, trenn jne. Kõik vaid endale ja olen väga rahul – ei oota kelleltki midagi ja ei võlgne kellelegi midagi. Kingitusi teha meeldib, seega aeg-ajalt siiski kulutan ka teiste peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

53 aastane, lasteaialaps

😶

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

iga kord kui need teemad on siis tekib küsimus, et naised, kas te samas mahus ka säästate kui enda peale kulutate? kui turvaliselt te end majanduslikult tunnete? kas siin vastavad need kes on juba saavutanud piisava majandusliku heaolu ja mitte need kes elavad palgapäevast palgapäevani

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

iga kord kuineed teema on siis tekib küsimus, et naised, kas te samas mahus ka säästate kui enda peale kulutate? kui turvaliselt te end majanduslikult tunnete? kas siin vastavad need kes on juba saavutanud piisava majandusliku heaolu ja mitte need kes elavad palgapäevast palgapäevani

Mis mõttes “juba”? Et 20a versus 50a? Sellisel juhul saan sest “jubast” aru, aga on ka küllalt neid, kes 50-aastaseltki pole “piisava majandudliku heaoluga”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

selles mõttes juba, et kas see kes paneb enda mitte hädapärase meelelahutuse alla mitusada kuus on naine kellel on näiteks kuu lõpus vähemalt kolme kuu elamisraha ikka olemas. kas sellel naisel on võimalik uus pesumasin osta samal päeval kui vana katki läheb ilma et miski muu kannataks. jne
vanusega see seotud nii väga ei ole alati

Please wait...
Postitas:
Kägu

selles mõttes juba, et kas see kes paneb enda mitte hädapärase meelelahutuse alla mitusada kuus on naine kellel on näiteks kuu lõpus vähemalt kolme kuu elamisraha ikka olemas. kas sellel naisel on võimalik uus pesumasin osta samal päeval kui vana katki läheb ilma et miski muu kannataks. jne

Noh, tõenäoliselt on (rääkida võin vaid enda eest ja täna on ka üks ost ees – külmkapp andis eilse äikesega otsad. Lähen ja ostan, aga mitte järelmaksuga – nii rikas ka pole). Teiste elukorraldus pole muidugi meie asi. Vnl mõni on suhtumisega, et kulutab viimase penni, et on midagigi saanud, samas ettepoole mõelda ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, tõenäoliselt on (rääkida võin vaid enda eest ja täna on ka üks ost ees – külmkapp andis eilse äikesega otsad. Lähen ja ostan, aga mitte järelmaksuga – nii rikas ka pole). Teiste elukorraldus pole muidugi meie asi. Vnl mõni on suhtumisega, et kulutab viimase penni, et on midagigi saanud, samas ettepoole mõelda ei oska.

Tegelikult enamus kulutab viimse pennini. Ma töötan kodumasinaid ja koduelektroonikat müüvas firmas ja umbes 20% asjadest ostetakse kohe välja, 80% võetakse järelmaksu peale. Isegi selliseid 100-euro ringis asju ostetakse järelmaksuga. Hoolimata, et lisandub lepingutasu ja intress.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda, et eestlastel raha ei oleks, seda juttu ei ole ma iial uskunud. Ostetakse, reisitakse, salongitatakse pidevalt. Lahe.

Aga selle eest süüakse ühte kana terve nädal ja kogu perega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutan oma ostusummad alati üles ja maikuus olid minu isiklikud kulud 392,85€.

Lotopiletid 30

Mobiil, tahvel jm maksed 37,24

Töökaaslase sünnipäeva lilleraha 1,7

Apteek 16,84

Kollageen 47,20

Dr Ohhira probootikumid 48,60

Juuksevärv 4,14

Näokreemid 98,64

Niisked salvrätikud 0,85

Juuksur 20

Teksad 46,5

Miniristiku aastatellimus 17

Kaelaehe 8,44

Kliendikaardi pikendamine 1,5

Telefonikaaned ja näomaskid Aliexpressist 14,2

Kiire kuu oli, töölõunaid majast väljas ei olnud, näohooldust, sõbrannadega kohvikus istumist vms minu “üksinda” väljaskäimist samuti mitte. Samas näokreeme tellisin “varuga”. Aga kusil 400 euro ringis ma enda peale kuus keskmiselt kulutangi.

(53 aastane, peres peale minu veel mees ja üks gümnaasiumi- ning üks lasteaialaps (2 vanemat last on juba oma elu peal).

Ise 53 ja kodus lasteaialaps?

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olemas, ära sina selle pärast muretse. Muide, soovituslik on omada 6 kuu palga suurust tagavara.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab, kui palju raiskavad inimesed raha kosmeetika ja ilusalongides käimise peale. Kosmeetikatööstused oskavad inimestega manipuleerida ja salongid küsivad ulmelist hinda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

üsna palju, sõltuvalt kuust 500-700. enamus kulub sellest hobile. igast ilutoodete ja protseduuride jaoks ei jagu.
peres oleme kahekesi, mina ja teismeline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ela kuumaksete põhiselt, seega pole aimugi.

Kuidas kuumaksed isiklike kulutuste üle arvestuse pidamisega seotud on?

Seotud ses suhtes, et me kulutused ei sõltu mingi kindla kuupäeva saabumisest, vaid need tehakse siis, kui selleks vajadus tekib. Mu meelest on nonsenss jagada kulutusi isiklikeks, lastele jne. ning siis neid veel eraldi limiteerima asuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtumise küsimus. Kui mul oleks vaid kolme kuu elamisraha arvel, oleksin ma vaikselt paanikas. Praegu on nii paari aasta oma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Suhtumise küsimus. Kui mul oleks vaid kolme kuu elamisraha arvel, oleksin ma vaikselt paanikas. Praegu on nii paari aasta oma.

alles oli uudistes kuidas 20% on enne palgapäeva alla 100 arvel ja 40% alla 1000

need pole mingi kaudvväike vähemus võrumaal, neid inimesi on palju.

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/veerand-miljonil-inimesel-on-kuu-lopus-pangakontol-vahem-kui-sada-eurot?id=85438065

Please wait...
Postitas:
Kägu

iga kord kui need teemad on siis tekib küsimus, et naised, kas te samas mahus ka säästate kui enda peale kulutate? kui turvaliselt te end majanduslikult tunnete? kas siin vastavad need kes on juba saavutanud piisava majandusliku heaolu ja mitte need kes elavad palgapäevast palgapäevani

üks grupp vastajatest on ilmselgelt need, kelle jaoks iluteenused ongi kindlustunde aluseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasi on “mitte hädapärane meelelahutus”? Juuksur, pediküür, riided, näokreem?
Ma ütleks, et naised, kellel on võimalik endale seda (siiski täiesti elementaarset) kulu lubada, aga kes seda ei tee ja valmistuvad selle asemel kogu elu mingiteks “ootamatusteks”, tegelevad närutamisega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei säästa nii palju, ei säästa peaaegu üldse.

Mingis vanuses peab ju saama ka oma elu nautida. Hoiame mehega silma peal, et majas oleksid olulised asjad nagu elekter, katus, kütteseadmed, kanalisatsioon pidevalt korras. Mööbel on kõik vajalik olemas ja kui peaks ka vaja olema uut tooli, siis selle ju jaksab ka osta. Kodutehnika on uuendatud ja on ka isegi tagavara (no näiteks meil on kaks pesumasinat erinevates pesuruumides, millest kasutame ainult üht, teist käivitame-kuivatame nii kolm korda aastas, et ta ka natuke liikuda saaks). Arvutid-telekad-mobiilid on kõik selle süsteemiga hangitud, et teenusepakkuja võtab nad iga 3 aasta tagant soovi korral tagasi ja annab uued.

Söögivarud on, elektrigeneraator on, gaasigrill igaks juhuks on, metsa puude jaoks on, tavagrill on (no ja need ufod ei maksa ju ka midagi). Kolm kasutamata krediitkaarti kokku ca 20 000 euroga seisavad ootamatute kulutuste tarbeks kasutamata sahtlis. Elu- ja tervisekindlustus on – soodustatud isikud oleme teineteisele, majakindlustus on, lemmikloomakindlustused on, kasko autole on, ravimid on lähemaks 2 kuuks välja ostetud. Kodulaenu viimane makse on tuleva aasta märtsis ja makse pole suur.
Mõnes ruumis tuleks teha kerget värskendusremonti, aga praegu ei taha selle peale kulutada, ehk tuleval aastal. Jupi kaupa ka ei taha teha, kole tüütu on remondi sees elada. Pole nii oluline asi.

Lapsed on suured ning neil on omad pered ja omad sissetulekud – meie kulud seonduvad vaid kingitustega. Lemmikloomad on ussikuuritatud, vaktsineeritud ja nende tervis vaadatakse loomaarsti poolt kord-kaks aastas põhjalikult üle. Iga-aastased kaks 500-eurost annetust, mida me teeme, on juba jaanuaris tehtud ja rohkem meil pole kavas annetada.

Kui kumbki peaks töö kaotama, siis korraga see ei ilmselt juhtu ning me mõlemad oleme juba ka korra vanuses 50+ uue töökoha leidnud ja ei juhtunud meie elustandardiga midagi hullu sellel ajal, kui üks tööl ei käinud ja sai tuge töötukassalt. Tõmbasime lihtsalt kulutusi koomale, sõime odavamalt.

Pangaarvel on hetkel alla 800 eur minul ja kuller Selverist koos lähima nädala söögiga on teel, juba makstud ning nädalane reis soojale maale on sel kuul juba tehtud ning kulud makstud. Juuni alguses sai ka vahetatud kaks akent, need olid juba aprillis ka tasutud. Seega ilmselt jääb mulle pangaarvele kuu lõpuks mõnisada eurot, mida ma ei kavatsegi säästa vaid see jääb siis koos järgmise palgaga kulutamiseks.

Palju mehel arvel on, ma ei tea, aga kuna ta eile ostis endale uue paarisajase spordivahendi, siis järelikult tal on veel raha – muidu poleks ju ostnud.

Ma ei näe vajadust eriti midagi koguda. Olulisem on, et vajalikud asjad (kodu, auto – maapiirkonnas ei saa selleta, söök, vajalikud riided, vältimatu kodutehnika, ravimid jms) oleksid joonel, et nendega seonduvaid ootamatuid kulusid vältida.

Meil on ühine arusaam, et mingist vanusest võiks hakata elu nautima ka. Samuti usume mõlemad, et tööd tuleb teha kõvasti, pühendunult, südamega, hästi ja ajasäästlikult, et oleks aega logeleda, et ei peaks päris pidevalt koonerdama. Kui abiellusime, otsustasime, et see vanus meie jaoks, kui me enam ei kogu, vaid teenime ja kulutame, on 45. Nüüd on mees 61 ja mina olen mned aastad noorem ja meil on õnnestunud seda joont hoida. Ei taha terve elu säästa, noorena oli seda närutamist niigi palju, 45 aastaselt soovisime olla vabamad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mina peaks olema siis ikka meeletus paanikas, sest mul pole võimalik säästa isegi mitte kolme PÄEVA elamisraha, rääkimata kuudest ja aastatest. Aga huvitaval kombel, on see just see koht, millepärast ma kõige vähem stressan. Ehk seepärast, et julgen TÕELISE vajaduse (ravim nt või mingi kodumasina katkiminek nt) ka abi küsida. Ja ma ei leia, et kui seda nii poole aasta jooksul kord teha umbes 10 või maksimum 30 euro eest, oleks see kohutav kerjamine! Oma sissetulekut arvestades on see pigem tõeline saavutus- hakkama saada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasi on “mitte hädapärane meelelahutus”? Juuksur, pediküür, riided, näokreem?

Ma ütleks, et naised, kellel on võimalik endale seda (siiski täiesti elementaarset) kulu lubada, aga kes seda ei tee ja valmistuvad selle asemel kogu elu mingiteks “ootamatusteks”, tegelevad närutamisega.

minu toodud näited ei ole, tsiteerin: elu mingid “ootamatusted”, tsiteeringu lõpp – kodumasinad lähevad nii 5 aastaga läbi, siis peab olema raha neid parandada või välja vahetada. ka autosid kipuvad inimesed umbes sama sagedusega vahetama. ja ükski töökoht ei hoia meid igavesti, kuigi see on tõesti juba ‘mingi ootamatuse’ piir, kui olla pidevalt oma oskusi täiendanud ja parasjagu pole majanduskriisi

jah on naljakas kui 2 aasta raha pangakontol hoida nagu keegi mainis, nii suurt summat saaks hoida natuke arukamalt. Kuid puhver mis laseb elul edasi minna (mitte juhul kui vaid siis kui) juhtub mõni kallim majapidamise jama võiks olemas olla neil inimestel kellel on raha et pidada kosmeetikut, pediküüri ja regulaarset riiete ostmist elementaarseks.

omaette valikute küsimus on et kas elementaarsem on osta orgaanilist või fair-trade toitu tervele perele või käia ilusalongis. kas osta auto välja või maksta liisingut ja osta palju uusi riideid. kas osta kodumasin välja (80% seda ei tee, mis sest et on lisanduvad tasud) või käia pediküüris selle asemel et ise teleka ees oma varvastega sahmerdada õhtuti.

hästi muidugi, kui on inimesi kellel raha pole takistuseks et nende vahel valida

Please wait...
Postitas:
Kägu

omaette valikute küsimus on et kas elementaarsem on osta orgaanilist või fair-trade toitu tervele perele või käia ilusalongis. kas osta auto välja või maksta liisingut ja osta palju uusi riideid. kas osta kodumasin välja (80% seda ei tee, mis sest et on lisanduvad tasud) või käia pediküüris selle asemel et ise teleka ees oma varvastega sahmerdada õhtuti.

Seda ei saa nii üheselt võtta, et kas üks või teine. Ma arvan, et paljud võtavad kodumasinaid ja mööblit liisingusse, sest pigem vahetatakse need korraga välja, näiteks remondi käigus ja ei saa pahaks panna, et inimestel pole tagavara, et nii palju kalleid asju korraga osta. Mul ämmal on kõik kodus järelmaksu peal, sest tegi korraga suure remondi ning vahetas sisuliselt kogu mööbli välja. Ta ei käi juuksuris ega tarbi ühtegi teist teenust, mille sa välja tõid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lol. Naistega ikks ei saa. Kui pole 3 kuu elamisraha, oled loll. Kui on paari aasta varu, oled ka loll.
Kui sul on paarkümmend tonni arvel, siis käitu sellega nii arukalt kui soovid. Mina olen oma finantskäitumisega siiani ellu jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin teemas pole seni veel keegi vastanud, kes kulutaks arutuid summasid. Max summad, mis siin välja toodud, on ju umbes 500. Kelle jaoks see on ilmatu priiskamine, peaks teiste asemel hoopis iseenda finantsolukorra üle muret tundma. Ei näe siin ühtegi kägu, kelle kulutuste või iluteenuste kulude peale peaks näägutama kukkuma. Pigem olen üllatunud, et suur enamus kulutab nii vähe ja mõni üksik siis nimetas selle teema “suuri summasid” nagu 500.

Please wait...
Postitas:
Kägu

üks grupp vastajatest on ilmselgelt need, kelle jaoks iluteenused ongi kindlustunde aluseks.

No nagu siit läbijooksnud teemadeski, et kui vaene ja sms-laenu võttev inimene kunsküüsi ja juuksepikendusi paneb, siis las paneb – ta tahab ju ka midagi omale lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meelelahutus, reisimine, riided, kosmeetika, iluteenused, väljas söömine jms. Märkige vanus ka ja kui suur pere on.

Panen oma kulud kirja igakuiselt. Tegin endale kulutatud kuludest sellise valiku siia:
Aprill
koolitus 155€
ilu (kosmeetik, juuksur) 59€
riided 12€
kontsert 7€
ajakirjandus 8,5€
väljas söök 21€

Mais:
ilu (kosmeetik, juuksur) 82€
riided 100€
raamatud 52€
ajakirjandus 4€
spordiklubi 50€
kino 21€
väljas söömine 60€
hambaarst 58

Juuni (2 nädalat)
ilu (kosmeetik) 15€
riided 51€
kino 6
ajakirjad 7€
raamat 24€
söök väljas 20,5€

Vanus 37. Kaks last ja hästi teeniv abikaasa. Ise teenin keskmiselt (osalise koormusega).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina peaks olema siis ikka meeletus paanikas, sest mul pole võimalik säästa isegi mitte kolme PÄEVA elamisraha, rääkimata kuudest ja aastatest. Aga huvitaval kombel, on see just see koht, millepärast ma kõige vähem stressan. Ehk seepärast, et julgen TÕELISE vajaduse (ravim nt või mingi kodumasina katkiminek nt) ka abi küsida. Ja ma ei leia, et kui seda nii poole aasta jooksul kord teha umbes 10 või maksimum 30 euro eest, oleks see kohutav kerjamine! Oma sissetulekut arvestades on see pigem tõeline saavutus- hakkama saada!

Olen sinuga väga nõus. Oskus hädavajadusel abi küsida ja valmidus kriisiolukorras abi vastu võtta on Eestis kahjuks kaduv nähe. Ka perekoolis on korduvalt viidatud, et pigem nälg kui et võtan tasuta abina vastu või ka laenan laste söögiks 10 eurot. Minu arvates pole see uhkus, see on lausrumalus – ja ma räägin seda pigem, aga mitte ainult, abipakkuja seisukohast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere
Tore näha, et oled ikka elus. Miks sa oma blogi maha jätsid?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 121 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?