Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 121 )

Teema: Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?

Postitas:
Kägu

No mina peaks olema siis ikka meeletus paanikas, sest mul pole võimalik säästa isegi mitte kolme PÄEVA elamisraha, rääkimata kuudest ja aastatest. Aga huvitaval kombel, on see just see koht, millepärast ma kõige vähem stressan. Ehk seepärast, et julgen TÕELISE vajaduse (ravim nt või mingi kodumasina katkiminek nt) ka abi küsida. Ja ma ei leia, et kui seda nii poole aasta jooksul kord teha umbes 10 või maksimum 30 euro eest, oleks see kohutav kerjamine! Oma sissetulekut arvestades on see pigem tõeline saavutus- hakkama saada!

Tere

Tore näha, et oled ikka elus. Miks sa oma blogi maha jätsid?

Ma pole lõplikult veel seda teinud, võtsin mõtlemisaega kuidas edasi liikuda, tekkis teemasid, mida rääkida ei tahtnud ja noh ausalt…paar tegelast suutsid ikka päris korralikult üle visata!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

150 € sel kuul – püksid, jalanõud, deodorant, t-särk (kõik allahindlustelt) + potilill aeda ja lillepotid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin teemas pole seni veel keegi vastanud, kes kulutaks arutuid summasid. Max summad, mis siin välja toodud, on ju umbes 500. Kelle jaoks see on ilmatu priiskamine, peaks teiste asemel hoopis iseenda finantsolukorra üle muret tundma. Ei näe siin ühtegi kägu, kelle kulutuste või iluteenuste kulude peale peaks näägutama kukkuma. Pigem olen üllatunud, et suur enamus kulutab nii vähe ja mõni üksik siis nimetas selle teema “suuri summasid” nagu 500.

Ei olnud plaanis teemasse sekkuda, aga minu kulud on olnud paaril viimasel kuul suuremad kui 500.-
Elan üksi (pole lapsi- teadlikult ega ka meest…enam, vanus: 38), seega ikka iseenda peale saan arvestada need kulud.
Mai ja juuni kulutused:
Akende vahetus maja ühel korrusel: 1600.- /kuldne tamm ja pronksikarva käepidemed: imeilus!/

Uus voodi: 550.- + kattemadrats 140.- /väga mõnus koos kassiga laiutada :p /
Ummistuse likvideerimine: 40.- /ei tohi kohvipaksu kraanikaussi valada, sa ohmu!: nüüd rändab aeda põõsa alla murule/

Uksel kogu lukusüsteemi vahetus (kutsusin Lukuexperdi kohale), koos korpusega + lukk ise: 75.- /üle tunni aja kulus mehikesel selleks tegevuseks + uks ka paksem tavapärasest ning vajas omajagu nikerdamist uue sobitamisel/

Muruniiduki hooldus (taas kutsusin mobiilse töökojaga tegelase kohale): 35.- /vahetas õli, teritas tera, putitas mootorit veidi, mille tulemusel nüüd käivitub masin paarist tõmbest, mitte paarikümnest, nagu varem../

Ühe naabrinaisega, kes on mu ema vanune ja elab samuti üksi (lapsed ammu oma elu peal), naljatasimegi üks päev, et “näed, pole meest majja vajagi, kõik tööd saab ka teenusena kohale tellida” 🙂 Nii ongi!

Samas olen endamisi imestanud “nähtuste” üle, kus mees on majas, aga aed lääpas! Näiteks. Ennast küll selline asi häiriks ja kohe orgunniks aia kordategemise. Sellist saamatut meest aga kodus ei peakski, nii-öelda.

Akende sisemised liistud nt. hankisin ja saagisin parajasse mõõtu + paigaldasin ise..küll samas ka natuke üht näppu saega nülgides 😛 Aga väga ilus sai!

Eks mul ole meessõpru ka ikka, ent kuna tasuta lõunaid pole, siis..parem juba spetsialist kui “käib kah” variant. Nende oskusi antud valdkondades teadmata. Seega teenustega jäänud igati rahule.
Tüüpiline sõnnitarist perfektsionist 😉

Nii, palju see siis kokku teeb..
2440.-

Samas olen soetanud paar raamatut: 20.-
Suvesandaalid: 40.-
Väiksemat sorti viisaka seljakoti: 50.- (allahindlusega)
Suvelilli õue ja potililli tuppa.. ei teagi enam peast nende maksumust.

Minu ilu tuleb saunast. Seega iluteenindajate peale raha ei kulu. Koorimised, maskitamised, peale seda pediküür ja maniküür.
Puhast nahka õnneks polegi vaja meikida, on kena ja klaar niisamagi: nii ei kulu ka nendele tarvikutele finantsi. Päevakreemile ja silmakreemile küll, aga ühest potsikust jagub kogu aastaks.

Juuksed on looduse poolt head antud, millede otsi käin u. 5 kuu tagant kärpimas (3-4 cm) ja lisaks šampoonile ja palsamile kulub ka veidi juusteotste õli. Ning kogu muusika. Läigivad kenasti.

Telefon ja nett 10.-
Elekter paarkümmend.
Prügi: 5.-

Üritustel käimised (suvetater, motoüritus ja kinopilet) on välja tehtud 😉
Samas Metallica kontserdile nt. on pilet endal soetatud. Eelmisel kuul. Oli 70.- v 80.-
Nii et…elu on ilus! 🙂 Ja see kõik enda kujundada olnud..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ostan maru harva mingeid kreeme ja ilutooteid. Rõivaid ostan paar korda aastas. Samas iga kuu ostan raamatu või ainult endale laste eest salaja ära söömiseks 🙂 hallitusvorsti, just ostsin endale kalli fotoka. Aga jah enamus kulutusi teen lastele. Ja ma pean seda täiesti normaalseks ja ei kannata selle all. Lisaks ma ei arva, et tarbimine ja kulutamine üldse mingi eesmärk iseenesest peaks olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin teemas pole seni veel keegi vastanud, kes kulutaks arutuid summasid. Max summad, mis siin välja toodud, on ju umbes 500. Kelle jaoks see on ilmatu priiskamine, peaks teiste asemel hoopis iseenda finantsolukorra üle muret tundma. Ei näe siin ühtegi kägu, kelle kulutuste või iluteenuste kulude peale peaks näägutama kukkuma. Pigem olen üllatunud, et suur enamus kulutab nii vähe ja mõni üksik siis nimetas selle teema “suuri summasid” nagu 500.

Ei olnud plaanis teemasse sekkuda, aga minu kulud on olnud paaril viimasel kuul suuremad kui 500.-

Elan üksi (pole lapsi- teadlikult ega ka meest…enam, vanus: 38), seega ikka iseenda peale saan arvestada need kulud.

Mai ja juuni kulutused:

Akende vahetus maja ühel korrusel: 1600.- /kuldne tamm ja pronksikarva käepidemed: imeilus!/

Ummistuse likvideerimine: 40.- /ei tohi kohvipaksu kraanikaussi valada, sa ohmu!: nüüd rändab aeda põõsa alla murule/

Uksel kogu lukusüsteemi vahetus (kutsusin Lukuexperdi kohale), koos korpusega + lukk ise: 75.- /üle tunni aja kulus mehikesel selleks tegevuseks + uks ka paksem tavapärasest ning vajas omajagu nikerdamist uue sobitamisel/

Muruniiduki hooldus (taas kutsusin mobiilse töökojaga tegelase kohale): 35.- /vahetas õli, teritas tera, putitas mootorit veidi, mille tulemusel nüüd käivitub masin paarist tõmbest, mitte paarikümnest, nagu varem../

Ühe naabrinaisega, kes on mu ema vanune ja elab samuti üksi (lapsed ammu oma elu peal), naljatasimegi üks päev, et “näed, pole meest majja vajagi, kõik tööd saab ka teenusena kohale tellida” 🙂 Nii ongi!

Samas olen endamisi imestanud “nähtuste” üle, kus mees on majas, aga aed lääpas! Näiteks. Ennast küll selline asi häiriks ja kohe orgunniks aia kordategemise. Sellist saamatut meest aga kodus ei peakski, nii-öelda.

Akende sisemised liistud nt. hankisin ja saagisin parajasse mõõtu + paigaldasin ise..küll samas ka natuke üht näppu saega nülgides 😛 Aga väga ilus sai!

Eks mul ole meessõpru ka ikka, ent kuna tasuta lõunaid pole, siis..parem juba spetsialist kui “käib kah” variant. Nende oskusi antud valdkondades teadmata. Seega teenustega jäänud igati rahule.

2440.-

Minu ilu tuleb saunast. Seega iluteenindajate peale raha ei kulu. Koorimised, maskitamised, peale seda pediküür ja maniküür.

Puhast nahka õnneks polegi vaja meikida, on kena ja klaar niisamagi: nii ei kulu ka nendele tarvikutele finantsi. Päevakreemile ja silmakreemile küll, aga ühest potsikust jagub kogu aastaks.

Juuksed on looduse poolt head antud, millede otsi käin u. 5 kuu tagant kärpimas (3-4 cm) ja lisaks šampoonile ja palsamile kulub ka veidi juusteotste õli. Ning kogu muusika. Läigivad kenasti.

Telefon ja nett 10.-

Elekter paarkümmend.

Samas Metallica kontserdile nt. on pilet endal soetatud. Eelmisel kuul. Oli 70.- v 80.-

No sina paned küll teemast mööda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma sissetulekut arvestades on see pigem tõeline saavutus- hakkama saada!

Sinu puhul on hakkamasaamine su oma asi, sest sa ei suurenda nimme oma sissetulekuid, kuna see pole mugav. Natuke eri asjad, kas töötada ennast ribadeks ja katsuda perega hakkama saada või istuda niisama iga päev arvutimänge mängudes ja meie sotsiaalsüsteemi kirudes. Hooajaline lisateenistus on muidugi ok, aga see ongi ju vaid hooajaline. Siiski minu meelest ei saa nõuda/ tahta, et sellise äraelamise eest sind kiidetakse/ tunnuststakse. Tõenäoliselt tuleks tunnustust rohkem, kui ennast tööturul aktiivsemaks teeksid.

Mis blogisse puuutub, siis eks inimesi ole igasuguseid. Sellega tuleb arvestada, kui interneti- ja/ või reaalmaailmas avalikult toimetada. Hulle ja lolle on igal pool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai ja juuni kulutused:

2440.-

Telefon ja nett 10.-

Elekter paarkümmend.

Ee…jutt oli siis mehe mittevajalikkusest majapidamises, kui nii ilus, tark ja andekas tädi ISE liistu saeb ja muidu majandab? Tubli! Medal anda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai ja juuni kulutused:

2440.-

Telefon ja nett 10.-

Elekter paarkümmend.

Ee…jutt oli siis mehe mittevajalikkusest majapidamises, kui nii ilus, tark ja andekas tädi ISE liistu saeb ja muidu majandab? Tubli! Medal anda!

Tere!
Jutt oli pigem, et kui meest majas pole, siis on LISAKS sellised väljaminekud..
Ega siis suur aedki iseenesest korras püsi.. Muru juba niidab mitu tundi ja nii igal nädalal!
Samas tasuta sport ju! /seega ei delegeeri edasi/ Vot jah, selle unustasin sootuks :p Rattasõit, metsajooks, sõbrannaga kepikõnd, ujumine suviti: ei kulu ka sportimisele raha, v.a. riietus ja jalanõud. Need aga kestavad = ühekordne vähe korralikum väljaminek olnud.

Tegemisi on seega endalgi piisavalt /kommentaari peale, mis “liistu saagimist” puudutas, muig. vähemalt on mul nüüd korralik käsisaag olemas :p ikka läheb teinekord tarvis 🙂 /

Eks neid “meeste töid ” ole teisigi olnud, pajatasin mai ja juuni kuludest. Kuidagi on läinud nii, et kui n-ö juhtuma hakkas, siis ikka kõik samal ajal.. /Murphy seadus 😉 /

Mõnel vbl on samuti kodus miski ligadi-logadi (mees aga “siidikäpp” või luristab pigem õltsi telku ees, kui..), sai ehk mu jutust “inspiratsiooni”, et polegi teenused nii metsikult kallid, kui vastava ala spetsialist kohale kutsuda. Mul oma kolleeg näiteks küsis niiduki hooldaja tel. nr-t..kui pajatasin muu jutu seas, miks mind x-hommikul polnud. Tiir hooldajal nimelt oli plaanitud nõnda, et alustas hommikul minu juurest.

Miks nii vaenulik kohe, ei taipa?!

Ajaviite foorum ju! Nii ma kirjeldasin enda viimaste kuude väljaminekuid, ei muud.

Tädiks sain tõesti mõni aeg tagasi (tänu venna perele) ja medali eest olen tänulik 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere…

Teema oli ju konkreetne ja lühike, sina aga heietad pikki jutte ebaolulisest. Saan aru, et üksik inimene ja suhelda vaja, aga kõik need aknad, voodid, kassid ja mehed on täiesti ebaolulised ja tunduvad kohati nagu teismelise eputamine. Usu, on paljudel majad, aiad, murutraktorid ( meil lausa raider – nii äge mutt olen!), aga lisaks ka pered ja toredad kaaslased. Mingite materiaalsete asjade üle kilkamine neid detailideni kirjeldades on üsna piinlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere…

Teema oli ju konkreetne ja lühike, sina aga heietad pikki jutte ebaolulisest. Saan aru, et üksik inimene ja suhelda vaja, aga kõik need aknad, voodid, kassid ja mehed on täiesti ebaolulised ja tunduvad kohati nagu teismelise eputamine. Usu, on paljudel majad, aiad, murutraktorid ( meil lausa raider – nii äge mutt olen!), aga lisaks ka pered ja toredad kaaslased. Mingite materiaalsete asjade üle kilkamine neid detailideni kirjeldades on üsna piinlik.

Ta loetles oma kulutused, küll natuke liiga raskestioloetavalt, aga ikka. Kui sulle tundub see eputamisena, vaata endale otsa. Mulle küll sõna raider eputamisena ei tundu. Kui sul kui inimesel on raider, miks sa peaks seda kadedike rahustamiseks käsikäivaks muruniidukiks kutsuma? Siis ka ei tea, äkki on sinu jaoks muruniiduki olemasolu isenesest juba rõve eputamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere…

Muide, pole kohustust lugeda! Saad ju teksti alla kerida ja kui on pikem jutt, siis sellest sujuvalt üle hüpata..järgmiseni. Lihtne!
Nüüd seda teegi: hopsti! 🙂

Mul on jah täna arvuti taga konutamist (olude sunnil), nii loen rõõmuga ka Perekooli.
Hmm… piinlik?

Sa selle maja, aia ja trakatsi oled ikka ise oma raha eest soetanud, eksole?
Mina nt. oma nn. mammoona olen. Kui jah, siis medal ka sulle! Mitte pole mehe rahakoti peal tiksuja.. Ja miskipärast ka tühitähi peale ärrituja!?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere…

Ta loetles oma kulutused, küll natuke liiga raskestioloetavalt, aga ikka. Kui sulle tundub see eputamisena, vaata endale otsa. Mulle küll sõna raider eputamisena ei tundu. Kui sul kui inimesel on raider, miks sa peaks seda kadedike rahustamiseks käsikäivaks muruniidukiks kutsuma? Siis ka ei tea, äkki on sinu jaoks muruniiduki olemasolu isenesest juba rõve eputamine.

Ei, raideriga püüdsin proua kulutamiste ja eputamistega samastuda, aga jah, ma ei oska. Minu jaoks liiga tavaline, et mul on tööriistad, juhiluba või mõni veel nii elementaarne asi. Tema meelest midagi erakordset, et tänapäeval on võimalik tasulisi teenuseid kasutada või et naisterahval on käsisaag. Samas halvustab mitteettevõtlikke inimesi ja ilmselt see panigi veidi teravamalt vastama. Proua ei või iial teada, miks kellegi aed on lääpas või miks keegi teleka ees “õltsi” joob (kui hästi kursis!). Taoline üleolevus ei tekita just väga suurt sümpaatiat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere…

Muide, pole kohustust lugeda! Saad ju teksti alla kerida ja kui on pikem jutt, siis sellest sujuvalt üle hüpata..järgmiseni. Lihtne!

Nüüd seda teegi: hopsti! 😀

Mul on jah täna arvuti taga konutamist (olude sunnil), nii loen rõõmuga ka Perekooli.

Hmm… piinlik?

Sa, tädike 😉 , selle maja, aia ja trakatsi oled ikka ise oma raha eest soetanud, eksole?

Mina nt. oma nn. mammoona olen. Kui jah, siis medal ka sulle! Mitte pole mehe rahakoti peal tiksuja.. Ja miskipärast ka tühitähi peale ärrituja!?

Nüüd lähed küll täiesti lapsikuks!

Miskipärast neil enda jutu järgi üliaktiivsetel ja asjalikel tegelastel on samuti “just täna olude sunnil” nii palju vaba aega, et Perekoolis unistada.
Aga eks sa kirjuta, kirjuta…olid ju sunnivad.
Luulelennukat päeva!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks liiga tavaline, et mul on tööriistad, juhiluba või mõni veel nii elementaarne asi.

Nojah ja siis teinekord mainid neid jutu sees, sest need on sulle nii tavalised asjad. Näiteks ütled kolleegile, et pead raiderile mingi uue jupi tooma, käid 10 min ära. Või et pead muru niitmiseks mingit kütust ostma.

Sama tegi ka see kirjutaja. Tema jaoks sama elementaarne kui sulle raider ja näe, mõlemad mainisite selles teemas kodumasinaid. Ainult et sina kargasid talle kallale nagu koer kondile, tema oma pisut lohiseval moel lihtsalt vastab teemasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere…

Ei, raideriga püüdsin proua kulutamiste ja eputamistega samastuda, aga jah, ma ei oska. Minu jaoks liiga tavaline, et mul on tööriistad, juhiluba või mõni veel nii elementaarne asi. Tema meelest midagi erakordset, et tänapäeval on võimalik tasulisi teenuseid kasutada või et naisterahval on käsisaag. Samas halvustab mitteettevõtlikke inimesi ja ilmselt see panigi veidi teravamalt vastama. Proua ei või iial teada, miks kellegi aed on lääpas või miks keegi teleka ees “õltsi” joob (kui hästi kursis!). Taoline üleolevus ei tekita just väga suurt sümpaatiat.

See prouatamine kõlab nüüd küll naljakalt, ilmselt daam ise on vanemapoolne..
Kuna endavanuseid vaevalt et prouataks.

Garaaž on tööriistu täis, aga vot hea ja korralik käsisaag puudus. Oli üks suuremate ‘hammastega’ ja see ei sobinud.

Mul oli varem kuldsete kätega mees ja ei pidanud teenuseid sisse ostma..

Ning jah, olen kursis ka nende õllelisi joovate tegelinskite eluoluga. Õnnetu elu selliste naistel..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere…

Nüüd seda teegi: hopsti! 😀

Hmm… piinlik?

Sa, tädike 😉 , selle maja, aia ja trakatsi oled ikka ise oma raha eest soetanud, eksole?

Nüüd lähed küll täiesti lapsikuks!

Miskipärast neil enda jutu järgi üliaktiivsetel ja asjalikel tegelastel on samuti “just täna olude sunnil” nii palju vaba aega, et Perekoolis unistada.

Aga eks sa kirjuta, kirjuta…olid ju sunnivad.

Luulelennukat päeva!

Tänan 🙂
Oleks vaid nii… et saaks pelgalt unistades raha… Mis ju teemaks siin ongi- raha!

Mul oleks vaja nt. sõstraid ja tikripõõsaid rohida (kasvavad põõsa keskelt välja rohututid), kuid passi selle asemel siin arvuti taga, olgugi et õues terrassil… Vahel juhtub ka nii olema & päriselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ongi paar raideri-ja liistumutti teema kaaperdanud. KÕTT!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mais ostsin kleidi, 100.-, käisin juuksuris 14.-. Reisirahast pool kulus ka minu peale, ca 750.-.
Juunis pole veel ekstra endale midagi ostnud (siiski, üks jalakreem, ei mäleta, palju maksis, alla 20.- igal juhul).
Söök, jook, ei muud.
Aga suvelilled aeda, oma auto hooldus ja kütus – ei ütleks, et need kulud üksi mulle on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja ongi paar raideri-ja liistumutti teema kaaperdanud. KÕTT!

Vabandust!
Meeleldi.
Toreda päeva jätku! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks liiga tavaline, et mul on tööriistad, juhiluba või mõni veel nii elementaarne asi.

Nojah ja siis teinekord mainid neid jutu sees, sest need on sulle nii tavalised asjad. Näiteks ütled kolleegile, et pead raiderile mingi uue jupi tooma, käid 10 min ära. Või et pead muru niitmiseks mingit kütust ostma.

Sama tegi ka see kirjutaja. Tema jaoks sama elementaarne kui sulle raider ja näe, mõlemad mainisite selles teemas kodumasinaid. Ainult et sina kargasid talle kallale nagu koer kondile, tema oma pisut lohiseval moel lihtsalt vastab teemasse.

Ma juba ütlesin, mis põhjus on “kallalekargamisel” – see on (endast) vähem hakkamasaavate inimeste madaldamine. Proua kiitles ja klikas kui vahva on teenuseid sisse osta, aga näe, need “õltsilibistajad” ei saa millegagi hakkama. Maru tase küll ennast sellistega võrrelda?
“Kas sa ikka ise ostsid maja ja TRAKATSI?” näitab jälle lapsikust, samas taas sooviga üle olla (kas või anonüümselt). Mul on pere – ühtne liit. Meil ei ole “minu ostetud ja sinu ostetud”. Kes täpselt rahakotirauad tol hetkel avas, pole meeles ja ei oma minu jsoks absoluutselt mingit tähtsust. Me ei hoia kiivalt ka toidu või hügieenitarvetel silma peal, et kes parasjagu ostis. On ühisarve, on kummalgi omad arved, on mõlemat nii rahaline kui esemeline pensionifond, aga see ei ole teema, millega võõrastele muljet avaldada. Täiesti normaalne elu, ma leian. Sõnaga – puudub vajadus anonüümselt kiidelda, millise voodi või akna ostsin.

Mis puutub kütuse või varuosa ostmisse, siis väldin töö ajal niisuguste käikude tegemist. Ma ei soovi kolleegidele lisatööd ega taha ärakäimise eest tasu. On vältimatuid käike, aga mitte seoses muruniitmisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See prouatamine kõlab nüüd küll naljakalt, ilmselt daam ise on vanemapoolne..
Kuna endavanuseid vaevalt et prouataks.

No näed – ka vanemad daamid satuvad halvustamuse alla. 38-aastane on vägagi proua. Neiuks on ka veidi imelik pidada, naiskodanik? Jah, sobib küll.

* proua 31

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proua kiitles ja klikas kui vahva on teenuseid sisse osta, aga näe, need “õltsilibistajad” ei saa millegagi hakkama.

Ta lihtsalt rääkis oma elust. Kas inimene, kes saab endale lubada pesumasinaparandajat, ei tohiks seda, et tal käis pesumasinaparandaja, kunagi elus mainida? Pfff, see on sul alles tasemel kadedus ja väiklus.

Please wait...
Postitas:
talent

Maitia, mul on mees, ma ise pean ennast terveks ja hakkamasaavaks inimeseks, aga mõningaid teenuseid ostame loomulikult. Kogu mu lapsepõlve ehitasid ja nokitsesid isa ja onu meie suvila kallal. Kõik vabad minutid ja paljugi pere arvelt. Isal oli ka põhimõte, et nui neljaks – kui käed-jalad otsas, siis tema teeb. Tubli! Kahjuks aga ei saanud suvila iial valmis ja isa pole ka enam ammu. Oleks veidigi vabamalt võtnud, sest rahaprobleeme polnud, aga vot ei. Endale sellist elu ei taha – mugavus loob meeleolu, nagu üks reklaam hõiskab. Vot ja siis käivadki aegajalt inimesed, kes millelegi spetsialiseerunud. Pidada oluliseks mainida, et mingi töömees käis, on perekoolilikult öeldes – “puuviljad on alati laual”, ehk et imestage, mis maailmas me elame! Nõukaajal oleks jah suu ananassi või laumi peale ammuli vajunud – enam ju mitte.

Teemasse: arvet ei pea, kulud on nii subjektiivsed. Nagu öeldud – mugavus loob meeleolu, ja mugavuse eest tuleb ka maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Kas sa ikka ise ostsid maja ja TRAKATSI?” näitab jälle lapsikust, samas taas sooviga üle olla (kas või anonüümselt). Mul on pere – ühtne liit. Meil ei ole “minu ostetud ja sinu ostetud”. Kes täpselt rahakotirauad tol hetkel avas, pole meeles ja ei oma minu jsoks absoluutselt mingit tähtsust. Me ei hoia kiivalt ka toidu või hügieenitarvetel silma peal, et kes parasjagu ostis.

Õhtust!
Tulin ikka korra veel vaatama, mis sellest “möllust” siin sai..
Toit ja hügieen on igapäevane: arusaadav, et selle üle täpset arvet ei peeta, kes mida poest tõi.
Aga et ei mäleta, kes ostis maja ja/või traktori, on küll kummaline. Võimalik vaid Perekoolis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proua kiitles ja klikas kui vahva on teenuseid sisse osta, aga näe, need “õltsilibistajad” ei saa millegagi hakkama.

Ta lihtsalt rääkis oma elust. Kas inimene, kes saab endale lubada pesumasinaparandajat, ei tohiks seda, et tal käis pesumasinaparandaja, kunagi elus mainida? Pfff, see on sul alles tasemel kadedus ja väiklus.

Tänan mõistmise eest!
Leidub sõbralikke ja taiplikke inimesi ka siin..õnneks 🙂
Head!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma juba ütlesin, mis põhjus on “kallalekargamisel” – see on (endast) vähem hakkamasaavate inimeste madaldamine. Proua kiitles ja klikas kui vahva on teenuseid sisse osta, aga näe, need “õltsilibistajad” ei saa millegagi hakkama. Maru tase küll ennast sellistega võrrelda?

Jeerum!
Seda madaldamise juttu oli piinlik lugeda! Ei tulnud tõesti selle pealegi, et mõnele kirjutatu nõnda hinge võiks minna. Et kohe kiitlemisena kõike võtab!? Jagasin vaid eluolust/väljaminekutest teavet, üksi elava naisena. Oih, prouana :p .

Kas endal ongi see õllelibistajast mees? Näib nii küll..et selline reaktsioon. /lisasin taas õli tulle../

Please wait...
Postitas:
talent

Aga et ei mäleta, kes ostis maja ja/või traktori, on küll kummaline. Võimalik vaid Perekoolis 🙂

Kusjuures ma näiteks ei mäletagi, kes viimase auto ostis. Kord üks, kord teine, aga kes viimase, peab dokumentidest järele vaatama. Traktorit ei mäleta ammugi (oma 7 aastat vana, aga vot käsiniiduki ostsin küll ise, seda tean, sest see pidi olema punane ja Husqvarna, mehel oli teine värvi- ja tootjaeelistus – lõpuks viskas käega, et tee, mis tahad. Ma ei näe seal midagi imelikku, kui tegu on perega, liiduga, nagu öeldi. Üksikul inimesel on muidugi asi lihtne.

Kui pere võtab kahasse laenu, siis kelle oma on kinnisvara? Tähendab, kellegi nimel võib ju olla, aga kes reaalselt maksab, hooldab või elab, siis kuidas seda formuleerida? Igatahes imelik kräunumine siin, et kelle oma ja kuidas ei mäleta. Mõned tõesti ei mäletagi, sest neil on elus muudki meelespidamist, kui et kes 20 aastat tagasi kohvimasina või lumesaha soetas.
Muide minu ämmal on detailideni meeles, kes ostis liniku ja kes kööginoa. Mulle on see alati veider tundunud, sest harmoonilise kooselu juures omab see õudselt vähe tähtsust, leian. Niisugune sinu-minu viitab mittetervele ja alateadlikult kahtlevale suhtele. Veel kord – üksikul inimesel on tõesti lihtne kõike meeles pidada.

Please wait...
Postitas:
talent

Jagasin vaid eluolust/väljaminekutest teavet,

Vot seda esimest ju ei küsitudki. Vestlemine ja arutlemine on igati ok, aga konkreetse teema või küsimuse juures eelistan ise ka lühikest ja asjalikku juttu. Mitte heietusi lapsepõlvest vm. See on selline, et küsides kas Malle on kolitud saanud, tuleb vastuseks, et Malle jäi haigeks ja siis käis tal arst kodus, tead küll, see, kes kuuekümnendatel meie tänavasse selle kollase maja ostis, aga tead? – selle ostis eelmisel aastal – või oli see 2017?, oota, see oli ikka siis, kui Kalle juba keskkooli lõpetas? või oli veelgi varem?, ühesõnaga ostis see poliitik ära, kes, mäletad jäi purjus peaga roolis vahele ja naine lasi jalga, pärast veel kogu tänav imestas, et kuhu lapsed jäävad ja…. Uhh! Iisklikult eelistaksin vastusena “Ja, Malle sai kolitud”. Ilmselt siinne jutt ebaolilistest lisadest ja vastaja meelest üleolevast suhtumisest tekitaski kärinat. Minu arvamus.

Kas endal ongi see õllelibistajast mees? Näib nii küll..et selline reaktsioon.

Selleks, et teada erinevaid inimtüüpe, ei pea ilmtingimata “ise oledki see/ su mees on selline” olema. Tsiteeritu ju teadis ka üsna täpselt pilti kirjeldada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures ma näiteks ei mäletagi, kes viimase auto ostis. Kord üks, kord teine, aga kes viimase, peab dokumentidest järele vaatama. Traktorit ei mäleta ammugi (oma 7 aastat vana, aga vot käsiniiduki ostsin küll ise, seda tean, sest see pidi olema punane ja Husqvarna, mehel oli teine värvi- ja tootjaeelistus – lõpuks viskas käega, et tee, mis tahad. Ma ei näe seal midagi imelikku, kui tegu on perega, liiduga, nagu öeldi. Üksikul inimesel on muidugi asi lihtne.

Kui pere võtab kahasse laenu, siis kelle oma on kinnisvara? Tähendab, kellegi nimel võib ju olla, aga kes reaalselt maksab, hooldab või elab, siis kuidas seda formuleerida? Igatahes imelik kräunumine siin, et kelle oma ja kuidas ei mäleta. Mõned tõesti ei mäletagi, sest neil on elus muudki meelespidamist, kui et kes 20 aastat tagasi kohvimasina või lumesaha soetas.

Muide minu ämmal on detailideni meeles, kes ostis liniku ja kes kööginoa. Mulle on see alati veider tundunud, sest harmoonilise kooselu juures omab see õudselt vähe tähtsust, leian. Niisugune sinu-minu viitab mittetervele ja alateadlikult kahtlevale suhtele. Veel kord – üksikul inimesel on tõesti lihtne kõike meeles pidada.

Ma olen ka 10 aastat kooselus/abielus olnud (praeguseks on liit lahutatud) ja sellist mälu-errorit küll ei esine, et ei teaks/mäletaks, kes mida soetanud on. Ka 10 a tagasi. Samas mingit arvet pole ka sel teemal pidanud, kes kui palju..lihtsalt hea mälu! Just suuremaid oste silmas pidades. Nii et minu silmis jätkuvalt kummaline!

Päriselt ka leidub nii tuhmi mäluga inimesi? Või oli see lihtalt “poos”, et “oi, me oleme ühtne pere” ja ninnunännu..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes arvet ei pea – kulutan nii palju kui hing ihaldab 🙂 Kui näen midagi ilusat/meeldivat, siis ostan. Mõnel kuul kulub ainult paarkümmend eurot, kuid mõnel kuul võib sadu eurosid ka minna.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 121 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?