Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )

Teema: Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?

Postitas:
Kägu

Ma olen ka 10 aastat kooselus/abielus olnud (praeguseks on liit lahutatud) ja sellist mälu-errorit küll ei esine, et ei teaks/mäletaks, kes mida soetanud on.

Vaatan praegu elutoas ringi ja mul pole tõesti vähimatki mälestust, kas telekas, yucca, graafiline leht seinal, see nuuskamispaberi karp, diivanilaud ja see vein seal veinijahutuskapis sai ostetud minu või mehe kaardiga. Miks sa sellist asja ometi pead meeles pidama. Mis vahet seal on päris abielus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga et ei mäleta, kes ostis maja ja/või traktori, on küll kummaline. Võimalik vaid Perekoolis 🙂

Kusjuures ma näiteks ei mäletagi, kes viimase auto ostis. Kord üks, kord teine, aga kes viimase, peab dokumentidest järele vaatama. Traktorit ei mäleta ammugi (oma 7 aastat vana, aga vot käsiniiduki ostsin küll ise, seda tean, sest see pidi olema punane ja Husqvarna, mehel oli teine värvi- ja tootjaeelistus – lõpuks viskas käega, et tee, mis tahad. Ma ei näe seal midagi imelikku, kui tegu on perega, liiduga, nagu öeldi. Üksikul inimesel on muidugi asi lihtne.

Kui pere võtab kahasse laenu, siis kelle oma on kinnisvara? Tähendab, kellegi nimel võib ju olla, aga kes reaalselt maksab, hooldab või elab, siis kuidas seda formuleerida? Igatahes imelik kräunumine siin, et kelle oma ja kuidas ei mäleta. Mõned tõesti ei mäletagi, sest neil on elus muudki meelespidamist, kui et kes 20 aastat tagasi kohvimasina või lumesaha soetas.

Muide minu ämmal on detailideni meeles, kes ostis liniku ja kes kööginoa. Mulle on see alati veider tundunud, sest harmoonilise kooselu juures omab see õudselt vähe tähtsust, leian. Niisugune sinu-minu viitab mittetervele ja alateadlikult kahtlevale suhtele. Veel kord – üksikul inimesel on tõesti lihtne kõike meeles pidada.

Lol.
A. Iga teema kõlbab, et oma õnnelikust perest rääkida
B mäletad ikka
C sellise jutu põhjal arvatavasti mees

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen ka 10 aastat kooselus/abielus olnud (praeguseks on liit lahutatud) ja sellist mälu-errorit küll ei esine, et ei teaks/mäletaks, kes mida soetanud on.

Vaatan praegu elutoas ringi ja mul pole tõesti vähimatki mälestust, kas telekas, yucca, graafiline leht seinal, see nuuskamispaberi karp, diivanilaud ja see vein seal veinijahutuskapis sai ostetud minu või mehe kaardiga. Miks sa sellist asja ometi pead meeles pidama. Mis vahet seal on päris abielus.

Vaks vahet siiski, kas tegemist on diivanilaua/veiniga või auto/traktoriga.
Üks siin väitis äsja, et ei mäleta sedagi, kes viimase auto eest maksis.. Minu loogika ütleb siinkohal, et ju on järelturult hangitud masinad kasutusel, mis ei maksagi suurt midagi. Miks mitte! Samas ikkagi kummaline selline lünklik mälu..

Meie oma sõidukid oleme kõik soetanud poest (Silberautost) ja tean täpselt, kes maksis ja kellel oli au salongist nendega välja sõita.. 🙂 Kuigi sai ka autosid u. kolme aasta tagant vahetatud..veel parema, uuema ja võimsama vastu! Meeste värk! 😉 Kui raha oli (mehel ja tema firmal), miks mitte võimalust kasutada.

Kuna varasemalt siin mu kulude nimistus autoga seonduvat ei kajastunud, siis järelikult praegu autoga ei liikle. Ega tunne ka otsest vajadust selle järele. Kokkuhoid missugune! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
talent

Päriselt ka leidub nii tuhmi mäluga inimesi? Või oli see lihtalt “poos”, et “oi, me oleme ühtne pere” ja ninnunännu..

Äh, aitab küll! Juba su esimesest postitusest oli näha piskut kibestumust. Sorry, a ma pole mitte ses süüdi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt ka leidub nii tuhmi mäluga inimesi? Või oli see lihtalt “poos”, et “oi, me oleme ühtne pere” ja ninnunännu..

Äh, aitab küll! Juba su esimesest postitusest oli näha piskut kibestumust. Sorry, a ma pole mitte ses süüdi!

Vale! Ei ole sul oskust inimest “lugeda” : teda mõista. Saaks vaid ära panna ja halvasti öelda. Vigu otsida.. Lisaks vale kasutajanime olete endale valinud..
Sellised on pigem ise kibestunud ja õnnetud oma elus.
Või tunned end hästi oma õeluses? Oled õnnelik? Sama küss teistele negativistidele siinses teemas..

Päriselt (naljasõna juba siinsetes tekstides :D) õnnelikul inimesel ei tule pähegi hakata teist inimest kritiseerima ja maha tegema.. Ikka sellised, kes end mingil moel puudutatuna tunnevad..on altid sõna sekka ütlema (ja miinuseid laduma 😉 ). Mõni heatahtlik ja sõbralik nende hulgas, teema fooni mahendades 🙂

Pai aktiivsele miinuste ladujale 😉 Ilmselgelt Te südamerütm pole korras.. Neid tekste lugenuna. Perekool 🙂

Please wait...
Postitas:
talent

Päriselt (naljasõna juba siinsetes tekstides :D) õnnelikul inimesel ei tule pähegi hakata teist inimest kritiseerima ja maha tegema..

Aga just täpselt! Loe oma esimest postitust. Emotikonid on lubatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt (naljasõna juba siinsetes tekstides :D) õnnelikul inimesel ei tule pähegi hakata teist inimest kritiseerima ja maha tegema..

Aga just täpselt! Loe oma esimest postitust. Emotikonid on lubatud.

?
Ei ole kedagi maha teinud, kirjeldanud hakkamasaamist “meeste töödes” omal moel: teenust sisse ostes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda, et eestlastel raha ei oleks, seda juttu ei ole ma iial uskunud. Ostetakse, reisitakse, salongitatakse pidevalt. Lahe.

Ja jaa, aga makse riigikassasse ei lakuvat. Rahahädas riik saeb samal ajal linnupoegadega hiiepuid maha. Midagi on valesti. Tuleks see parasiitide pillerkaar seisma panna. On aeg hakata juba raha teenima, mitte kulutama. Ja loodust säästma. Lõpetage oma ringiratast lennureisid, et poosetada. Tulge maa peale ja mõelge ikka ka. Annetage oma pediküüriraha parem haigele tüdrukule, võiksite ise oma jalad puhtaks harida küll, nii palju võiks viitsimist olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks siin väitis äsja, et ei mäleta sedagi, kes viimase auto eest maksis.

Ausõna, ka mina ei mäleta, kumb nüüd kaardi välja tõmbas ja sissemakse ära maksis ning see sündmus oli alles eelmise aasta jaanuaris. Aga see ei toimunud ka Silberautos, nagu sa täpsustad 🙂 vaid ELKE Autos. Ei mäleta, kes maksis uue pliidi ja murutraktori eest. Miks? Sest perekonnana kui meil raha mingi ostu jaoks pole, siis me ei osta. Kui on, siis me ei soiu pikalt sel teemal, kes millise kaardiga parajasti maksab – maksab see, kelle arvel parajasti selline vajaolev summa on. Või klapitame emma-kumma kaardile raha kokku. Tõesti, miks ma peaksin mäletama, kumb parajasti selle plastikkaardi 12 kuud tagasi välja tõmbas.

Meie oma sõidukid oleme kõik soetanud poest (Silberautost)

Ma olen su üle uhke.

Please wait...
Postitas:
talent

Lisaks vale kasutajanime olete endale valinud..
Sellised on pigem ise kibestunud ja õnnetud oma elus.
Või tunned end hästi oma õeluses? Oled õnnelik? Sama küss teistele negativistidele siinses teemas..

No vaata, ma vähemalt kasutan oma siinset netinime, mida sina ei söanda. Seda, et kasutajanime kasutama ei peaks, olen korduvalt mõistnud: tuleb keegi sinusugune, kel väidetavalt elu on lill, siis vihastub iseenda peale ja hakkab plärtsuma kuni selleni välja, et pole midagi muud öelda, kui kellegi kasutajanime kallal saagida. Nagu nõukaaegne propaganda Ameerika kohta: kui enam midagi sulepea otsast välja imeda ei andnud, tuli “aga teil pekstakse neegreid!”. Ja sai jälle silm kirja.

Küsid, kas ma olen õnnelik? Muidugi olen! Õel inimene ei ole ja läbi interneti diagnoosidesse ei usu. Kindlasti mitte selle pandud, kes ise päris kriitiline on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausõna, ka mina ei mäleta, kumb nüüd kaardi välja tõmbas ja sissemakse ära maksis ning see sündmus oli alles eelmise aasta jaanuaris. Aga see ei toimunud ka Silberautos, nagu sa täpsustad 🙂 vaid ELKE Autos.

Minumeelest üle 6500.- ei saa kaardiga maksta? Või ma eksin?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see ei toimunud ka Silberautos, nagu sa täpsustad 🙂 vaid ELKE Autos.

Ma ei tea kust ühel mu tuttaval olid varasemad autod ostetud, kuid läbikäimine oli sel ajal igati normaalne. Kui aga soetati juba mersu, siis anti mõista et peab neist kaugele hoiduma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sekkun teemasse vaid nii palju, et öelda, et asjade mittemäletamine ei ole uhkustamise asi, see võib viidata tõsisematele terviseprobleemidele.
Jah, tore, kui paarisuhtes pole vahet, kumb maksab, aga mittemäletamine on hoopis teine teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutan oma ostusummad alati üles ja maikuus olid minu isiklikud kulud 392,85€.

Lotopiletid 30

Mobiil, tahvel jm maksed 37,24

Töökaaslase sünnipäeva lilleraha 1,7

Apteek 16,84

Kollageen 47,20

Dr Ohhira probootikumid 48,60

Juuksevärv 4,14

Näokreemid 98,64

Niisked salvrätikud 0,85

Juuksur 20

Teksad 46,5

Miniristiku aastatellimus 17

Kaelaehe 8,44

Kliendikaardi pikendamine 1,5

Telefonikaaned ja näomaskid Aliexpressist 14,2

Kiire kuu oli, töölõunaid majast väljas ei olnud, näohooldust, sõbrannadega kohvikus istumist vms minu “üksinda” väljaskäimist samuti mitte. Samas näokreeme tellisin “varuga”. Aga kusil 400 euro ringis ma enda peale kuus keskmiselt kulutangi.

(53 aastane, peres peale minu veel mees ja üks gümnaasiumi- ning üks lasteaialaps (2 vanemat last on juba oma elu peal).

Nii detailselt poleks tõesti vaja olnud tule taevas appi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausõna, ka mina ei mäleta, kumb nüüd kaardi välja tõmbas ja sissemakse ära maksis ning see sündmus oli alles eelmise aasta jaanuaris. Aga see ei toimunud ka Silberautos, nagu sa täpsustad 🙂 vaid ELKE Autos.

Minumeelest üle 6500.- ei saa kaardiga maksta? Või ma eksin?

3000 oli ehk 10% – auto hind oli 30 000

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toit ja hügieen on igapäevane: arusaadav, et selle üle täpset arvet ei peeta, kes mida poest tõi.
Aga et ei mäleta, kes ostis maja ja/või traktori, on küll kummaline. Võimalik vaid Perekoolis

Need on ju need “ühise rahakoti” naised, kelle tähtsaks ülesandeks on “arveid maksta” 😀
Kust raha sinna “ühisele arvele” tuleb, ei ole neile täpselt räägitud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna mul on üksjagu kallis hobi, siis keskmiselt 500 euri kuus kokku võin kulutada vabalt. Üles ei kirjuta ja kokku arvutada ei taha.
Küll aga tean, kes mida kodus ostnud on. A võibolla see tuleneb ka sellest, et me pole abielus ja rahaasjad on eraldi. Jooksvad majapidamiskulud muidugi on ühised, a suuremad asjad ei ole ühiselt ostetud. Koos oleme elanud 17 aastat ja no kurat, ma mäletan küll, et 10 aastat tagasi ma ostsin kuivati näiteks. Rääkimata autost. Arvan ka, et kui selliseid asju ei mäleta, võiks oma tervise pärast muretsema hakata

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris huvitav, sest mina oma elamises ringi vaadates tean ja mäletan täpselt, kes mida ostnud on. Ma küll reaalselt iga päev ei mõtle sellele, aga kui niimoodi teadlikult vaadata, siis tean küll, riiete ja lauanõudeni välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris huvitav, sest mina oma elamises ringi vaadates tean ja mäletan täpselt, kes mida ostnud on. Ma küll reaalselt iga päev ei mõtle sellele, aga kui niimoodi teadlikult vaadata, siis tean küll, riiete ja lauanõudeni välja.

No täpselt, mina tean samuti. Ja tean kohe kindlasti, millisest pangast ja kes on autode eest maksnud, pole nii väike raha, et korraks nuusata. Kontode seisuga olen kursis, ei kujuta ettegi, et unustaks (kuigi autosid on elu jooksul ikka päris palju olnud).
Eriti jälgin krediitkaartide summasid, sest eelmisel aastal läks lausa kahel tuttaval üsna suur summa kaduma. Mõlemad said küll oma raha tagasi, aga ehmatus oli suur, kui kogemata avastasid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tean kohe kindlasti, millisest pangast ja kes on autode eest maksnud, pole nii väike raha, et korraks nuusata.

Einoh kui ma hakkaks samm sammu haaval meenutama, kas seal automüügisalongis tippisin mina masinasse oma pangakonto koodid või mees, eks ma pika lihasmälu painamise peale ka suudaksin meenutada. Võibolla. Ent mis tähtsus sellel peaks olema, sest raha on niikuinii ühine ning kui on vaja mingi ost ühe maksena teha, siis see puhtalt pin-koodi tippimine ei tähenda ju veel, et tippija kitsalt isiklik raha oli see, mis maksis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tean kohe kindlasti, millisest pangast ja kes on autode eest maksnud, pole nii väike raha, et korraks nuusata.

Einoh kui ma hakkaks samm sammu haaval meenutama, kas seal automüügisalongis tippisin mina masinasse oma pangakonto koodid või mees, eks ma pika lihasmälu painamise peale ka suudaksin meenutada. Võibolla. Ent mis tähtsus sellel peaks olema, sest raha on niikuinii ühine ning kui on vaja mingi ost ühe maksena teha, siis see puhtalt pin-koodi tippimine ei tähenda ju veel, et tippija kitsalt isiklik raha oli see, mis maksis.

Mis see lihasmälu siia puutub?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis see lihasmälu siia puutub?

Lihasmälu ütleb mulle, kas ma selles konkreetses salongis olen kunagi näppudega teinud koodisisestusliigutusi või liigutust kaardi rahakotist võtmiseks. Loomulikult. See, et ma salongis olin, on mul ka ilma selleta meeles 🙂

Please wait...
Postitas:
talent

No ma uurisin nüüd välja – praegune auto on minu “tipitud”, eelmine mehe. Ja teemast lähtuvalt küsisin eile, et kes selle teleka ostis ning mind vaadati päris imelikult, et mis siis? Kusjuures me mõlemad ei mäletanud. A see-eest ma võin peast “Tsaar Saltaani” tsiteerida või välja mõelda, mida sa tegid eelmisel suvel…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma uurisin nüüd välja – praegune auto on minu “tipitud”, eelmine mehe. Ja teemast lähtuvalt küsisin eile, et kes selle teleka ostis ning mind vaadati päris imelikult, et mis siis? Kusjuures me mõlemad ei mäletanud. A see-eest ma võin peast “Tsaar Saltaani” tsiteerida või välja mõelda, mida sa tegid eelmisel suvel…

Jah. Sama siin. Mul küll mitte Tsaar Saltaan, aga mõned teised pikemad kirjandusteosed. Kui pole oluline, kes tippis, ei jää see ka meelde (muidugi kui see pole epohhiloov sündmus, et see oli ainus kord, kui maksis mees).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ongi tõestatud, et need “mäluaugud” siin on naised, kellele mees on ka “oma kaardi” teinud, millega (mehe teenitud) “ühist” raha kasutada. Mis mõte on sellistega üldse siin arutleda, kust raha tuleb või kuhu läheb. Neil ei ole ju aimugi ja ilma meheta sureksid nälga. Mees teeb vahest mõne asja naise nimele, et riske hajutada, siis tädil hea meel, et sai ka koodi tippida – “mina ostsin!” 😀
Kui keegi tahab vastupidist väita, siis seletage mulle ära, mis point on teha mingi ühine arve (ja selle külge mitu kaarti siduda), kui mõlemad teenivad võrdselt ja piisavalt, et ka üksi hakkama saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui keegi tahab vastupidist väita, siis seletage mulle ära, mis point on teha mingi ühine arve (ja selle külge mitu kaarti siduda), kui mõlemad teenivad võrdselt ja piisavalt, et ka üksi hakkama saada?

Ühise arve eest ostetakse ühiseid asju, sinna panustavad kõik teenivad leibkondlased. Oma isiklik arve on ka kõigil, selle eest ostetakse mida soovitakse
kas ainult endale või samuti perele või naabrile – mida iganes. Mina ostsin mingi aeg tagasi mehhanismiga suure tugitooli. Ei ole ainult minu tool, eks.
Sa tahad uskuda, et naised ilma meeste ja nende “ühisarveta” hakkama ei saa. Kui sind see oht ähvardab, siis mõistan. Mõistan väheteenivate inimeste mõttekäiku, sest neid on meil liiga palju. Aga oleks hea teada, et paljud naised ei kuku mehe puudumisest kokku, et ühisarvesse panustavad ka nemad ja et on naisi, kes lausa mehi üleval peavad. Steteotüüp vaesest ahnest koduperenaisest/ madalapalgalisest töötajast võiks juba kaduma hakata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ongi tõestatud, et need “mäluaugud” siin on naised, kellele mees on ka “oma kaardi” teinud, millega (mehe teenitud) “ühist” raha kasutada. Mis mõte on sellistega üldse siin arutleda, kust raha tuleb või kuhu läheb. Neil ei ole ju aimugi ja ilma meheta sureksid nälga. Mees teeb vahest mõne asja naise nimele, et riske hajutada, siis tädil hea meel, et sai ka koodi tippida – “mina ostsin!” 😀

Mäh? Meie peres on minul umbes kolmandiku võrra suurem palk kui mehel ja seda juba ca 15 aasatat. Enne oli mul kaks korda suurem palk. Mis sa räuskad?
Mingist ühisest arvest ja ühisest kaardist pole ma sõnagi rääkinud. Selle mõtlesid sa ise välja.

Vastupidi, olen korduvalt maininud, et maksab see, kellel kaardil on või kui ei ole, kanname ühele arvele kokku. Rääkisin sellest, et ei mäleta, kas mina olin see, kes tippis OMA pangaarve koodi Ja et tõesti ei määleta, kumb oma kaardiga maksis.

Jutt oli ühisest rahast. Meil ei ole ühist arvet, aga on ühine raha, mis liigub meie arvete vahel, nagu parajasti vaja on.

Loe rahulikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi, olen korduvalt maininud, et maksab see, kellel kaardil on või kui ei ole, kanname ühele arvele kokku. Rääkisin sellest, et ei mäleta, kas mina olin see, kes tippis OMA pangaarve koodi Ja et tõesti ei määleta, kumb oma kaardiga maksis.

Jutt oli ühisest rahast. Meil ei ole ühist arvet, aga on ühine raha, mis liigub meie arvete vahel, nagu parajasti vaja on.

No aga point on selles, et ÜKSI sina (või siis ka sinu mees) ei ole suuteline samaväärseid kulutusi tegema. Vaja ikka klapitada. Milleks mingi kontode vahet raha kärutamine, kui mõlemad ka üksi samasugused ostud tehtud saaks? Või ikka hästi ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühise arve eest ostetakse ühiseid asju, sinna panustavad kõik teenivad leibkondlased. Oma isiklik arve on ka kõigil, selle eest ostetakse mida soovitakse
kas ainult endale või samuti perele või naabrile – mida iganes.

Ikka ei saa aru, milleks see ühine arve vajalik on, kui kõigil on enda isiklikel arvetel piisavalt raha.

Sa tahad uskuda, et naised ilma meeste ja nende “ühisarveta” hakkama ei saa. Kui sind see oht ähvardab, siis mõistan. Mõistan väheteenivate inimeste mõttekäiku, sest neid on meil liiga palju. Aga oleks hea teada, et paljud naised ei kuku mehe puudumisest kokku, et ühisarvesse panustavad ka nemad ja et on naisi, kes lausa mehi üleval peavad. Steteotüüp vaesest ahnest koduperenaisest/ madalapalgalisest töötajast võiks juba kaduma hakata?

Jah, ükskõik kumba pidi, aga ühine arve on vajalik vaid juhul, kui üks pooltest vajab teise rahalist tuge. Väga tore, kui partner on nii taktitundeline ja on nõus delikaatse teema niimoodi lahendama, aga sisult jääb asi samaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga point on selles, et ÜKSI sina (või siis ka sinu mees) ei ole suuteline samaväärseid kulutusi tegema. Vaja ikka klapitada. Milleks mingi kontode vahet raha kärutamine, kui mõlemad ka üksi samasugused ostud tehtud saaks? Või ikka hästi ei saa?

Mitte alati ei saa hästi. Pole ju rääkinud, et meil on alati raha kõriauguni, kaugel sellest. Kustkohast sa selle võtsid.

Aegajalt on ühe arvel ühist raha rohkem, teise arvel vähem. Mõnikord on vaja nii kallist asja, et selleks on vaja peaaegu kogu meie ühist raha.

See on ühine raha. Meil = meie pere raha = raha minu arve + mehe arve. Ehk siis mingit vajadust ei ole osta asju kas ainult minu kaardil oleva raha eest või ainult tema kaardil oleva raha eest. Meil on see arve pluss see arve. Kuidas seda saab raske olla mõista 🙂 Kui on rohkem korraga ühe maksena vaja maksta, kui tavalisel kaardil ja tava-arvel ühel meist korraga on, saame kokku kanda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naised, kui palju kulutate enda peale kuus?