Esileht Tööelu, raha ja seadused. Naised-mehed, mis tööd te teete, et teenite 1500 eur ja üle?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )

Teema: Naised-mehed, mis tööd te teete, et teenite 1500 eur ja üle?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen stjuuardess ja saan 1500 eurot kätte, firmat nimetama ei hakka .[/tsitaat]

Stjuardess on see sõna!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:16; 21.02 11:11; 27.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa kilomeetrite eest. 15 eur tunnis saab. Mis palku siis sinu mehed seal teenivad? Alla 2000 euro pole mõtetki Soome minna, kulud on suured ju.Mees käib mul nädalavahetustel kodus ja see maksab päris palju.[/tsitaat]

Kirjutasid et saab kuus 3500 neto. Nüüd paned, et 15 euri tunnis. Kuus on 160 norm tundi, mis teeb 2400 euri miinus maksud! Isegi kui teeb ületunde teatud määral, ei tule su mainitud palk välja. Sellise netopalga juures on juba päris kõrge tulumaks ka.

Autojuhi naisele, kelle mees teenib 4100 kätte 2 koha peal töötades. Naljakas on kohe alguses see, et saa mainid tunnipalkasid ja kirjutad, et neto palk tunnis. Soomes ei ole lepingutes tunnipalk kunagi NETO vaid BRUTO! Ei tea, miks sinu mehe puhul erand on tehtud??
Teiseks – töötab 2-s erinev firmas, ehk teises firmas peab palk minema juba teise tulumaksu protsendi alusel (sivutuloverokortti), mille % on alati palju kõrgem, nii 40-45%. Ja kui on nii kõrge palgaga nagu su mees, on ka esimene tulumaksu% päris krõbe!
Näd vahetused on vabad ja sa väidad, et teeb teises firmas ületunde – ehk 1-s firmas 5-l päeval 40 ja teises siis 40+40 nädalas lisaks või? Kui mitu tundi nädalas su mees siis töötab??? Ise ka aru saad, mida kirjutad või? Mingi aeg peab su mees kahjuks magama ka ….
Ja nii nagu siin juba mainitud, on järelikult ta \”kettad\” või \”digipiirdurikortti\” ammu lõhki sõidetud, nii et trahv on soolas … Ja ilma nendeta sõita ei saa / tohi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 10:30; 27.02 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Kirjutasid et saab kuus 3500 neto. Nüüd paned, et 15 euri tunnis. Kuus on 160 norm tundi, mis teeb 2400 euri miinus maksud! Isegi kui teeb ületunde teatud määral, ei tule su mainitud palk välja. Sellise netopalga juures on juba päris kõrge tulumaks ka.

[/tsitaat]
15 euri tunnis saab kätte. Ja loomulikult ei ole tegu normtundidega vaid 10-11 tunniste tööpäevadega. Kes läheks Soome tööle normtunde tegema? hmm, et reedel kell 3 on vaba ja passib esmaspäeva hommikuni jõude? Mis point on siis mujal töötamisel üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 14:29; 27.02 14:52; 27.02 18:49; 01.03 15:21; 06.03 09:33; 06.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ei saa kilomeetrite eest. 15 eur tunnis saab. Mis palku siis sinu mehed seal teenivad? Alla 2000 euro pole mõtetki Soome minna, kulud on suured ju.Mees käib mul nädalavahetustel kodus ja see maksab päris palju.[/tsitaat]

Kirjutasid et saab kuus 3500 neto. Nüüd paned, et 15 euri tunnis. Kuus on 160 norm tundi, mis teeb 2400 euri miinus maksud! Isegi kui teeb ületunde teatud määral, ei tule su mainitud palk välja. Sellise netopalga juures on juba päris kõrge tulumaks ka.

Autojuhi naisele, kelle mees teenib 4100 kätte 2 koha peal töötades. Naljakas on kohe alguses see, et saa mainid tunnipalkasid ja kirjutad, et neto palk tunnis. Soomes ei ole lepingutes tunnipalk kunagi NETO vaid BRUTO! Ei tea, miks sinu mehe puhul erand on tehtud??
Teiseks – töötab 2-s erinev firmas, ehk teises firmas peab palk minema juba teise tulumaksu protsendi alusel (sivutuloverokortti), mille % on alati palju kõrgem, nii 40-45%. Ja kui on nii kõrge palgaga nagu su mees, on ka esimene tulumaksu% päris krõbe!
Näd vahetused on vabad ja sa väidad, et teeb teises firmas ületunde – ehk 1-s firmas 5-l päeval 40 ja teises siis 40+40 nädalas lisaks või? Kui mitu tundi nädalas su mees siis töötab??? Ise ka aru saad, mida kirjutad või? Mingi aeg peab su mees kahjuks magama ka ….
Ja nii nagu siin juba mainitud, on järelikult ta \”kettad\” või \”digipiirdurikortti\” ammu lõhki sõidetud, nii et trahv on soolas … Ja ilma nendeta sõita ei saa / tohi!
[/tsitaat]
ei lähe teises kohas tulumaks nullist – kaks eri riikide firmat ju! netos arvestan tunnipalka, sest oleme eestlased, elame eesti riigis ja siin loeb netopalk. eks see soome firma tunnihinne ongi suhteline, st. loeb alati, millisel nädalal kui palju on õhtu- ja öötunde. See on sihuke umbes arvestus. järgm. aasta soomes tulukat tehes saab veel transp. kulu ka maha arvata, kuna soome fimra töökoht on elukohast kaugel 🙂 ja tänan muretsemast, saab magada küll. usun, et peagi see hull tempo lõppeb, praegu on vaja – ostame eestisse maja, sissemakse raha ei taha laenata vaid ise sulas panka viia. ja tõesti, iga nädalavahetus kojusõit maksab päris palju, seega tuleb tööd teha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.02 19:21; 23.02 21:26; 26.02 22:00; 27.02 19:43; 06.03 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hmm, et reedel kell 3 on vaba ja passib esmaspäeva hommikuni jõude? Mis point on siis mujal töötamisel üldse?[/tsitaat]

Point on selles, et jääda inimeseks ja mitte olla üks rahamasin. Töötan mujal normtundidega ja naudin oma vaba aega. Ma olen ka inimene ja tahan elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 11:37; 27.02 15:54; 27.02 16:13; 01.03 14:56; 01.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Point on selles, et jääda inimeseks ja mitte olla üks rahamasin. Töötan mujal normtundidega ja naudin oma vaba aega. Ma olen ka inimene ja tahan elada.[/tsitaat]
Miks sa siis üldse mujal töötad. Ole Eestis oma pere juures. Kui juba minna, siis ikka täiega panna, 5 päeva nädalas ja 10 tundi ju väga ei tapa või mis? Ja reede õhtust esmaspäeva hommikuni kodus perega. Nautimas vaba aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 14:29; 27.02 14:52; 27.02 18:49; 01.03 15:21; 06.03 09:33; 06.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa siis üldse mujal töötad. Ole Eestis oma pere juures. Kui juba minna, siis ikka täiega panna, 5 päeva nädalas ja 10 tundi ju väga ei tapa või mis? Ja reede õhtust esmaspäeva hommikuni kodus perega. Nautimas vaba aega.[/tsitaat]

Keda tapab, keda mitte. Oleneb erialast. Mina ei suudaks 5 päeva nädalas 10 tundi järjest tööd teha. Oleks mingi liini töö või rekkamees, siis veel. Aga noh ma teenin ka tavatundidega rohkem kui rekkamehed mitmekordsete ületundidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 11:37; 27.02 15:54; 27.02 16:13; 01.03 14:56; 01.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan ämmaemandana 24h vahetustes täiskohaga ja kätte saab palgaks natuke üle 500 euri. Nii et täiesti madalapalgaline. Ja ei ütles et see nüüd nii alavääristav töö oleks.

Meie kulud kuus (korterilaen,auto,maksud,lapse lastead,teise kool ja muusikakool) on juba ligi 600 euri. Lisaks siis söök ja jooksvad kulud. Oleme ka väga kokkuhoidlikud,aga siiski on väga raske hakkama saada. Varem käisin veel 0.5 kohaga lisaks tööl, aga praegu väikse lapse kõrvalt ei pea seda õigeks.

Olen ka arvamusel, et inimesi ei saa halvustada nende töökoha,ameti või palga pärast. Pigem vaataks viltu neid, kellele ükski töö ei sobi,kuna ´´pole päris see´´ ja siis vingutakse kodus,et raha pole ja raske on. Kui ikka tehakse tööd ,siis ei tohiks kellelgi kommenteerimist olla. Ja ma ei leia ka,et kõrgematel ametikohtadel inimesed oleks paremad kui madalatel. Mis siis saaks, kui kõik madalaplagalised ära kaoksid? Politsei,päästeamet,meditsiiniõed/hooldajad/ämmaemandad, müüjad,koristajad,õpetajad jne?

Aga loomulikult on tore, et inimesed rohkem teenivad, eks ise ju tahaks ka:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine Eestis, teenin 1500 EURi kuus või rohkem vahest, disainer ja ettevõtja, aga töötan nädalas 50-65 tundi. Muud elu peale töö ei ole. Hetkel ootan last ja töötan edasi:), kedagi mind asendama panna pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nn aju ühes Eesti suures ettevõttes. Nii mõnigi asi siin Eestimaal on valmis saanud tänu minule. Kogu senise taseme saavutamiseks käisin läbi kuni doktoriõppeni + õnne ikka ka natukene.

Peale arvele laekuva summa on minu kasutuses veel ka tasuta auto hooldusega, bensiin, sülearvuti, telefon, kõneaeg, mobiilne internet, jmt. Kui ei viitsi tööle minna siis ei lähe, ei juhtu midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei saa kilomeetrite eest. 15 eur tunnis saab. Mis palku siis sinu mehed seal teenivad? Alla 2000 euro pole mõtetki Soome minna, kulud on suured ju.Mees käib mul nädalavahetustel kodus ja see maksab päris palju.[/tsitaat]

Minu meestel on 10.50- 11.50 e. Kui ta sul tõesti 200 h kuus teeb, siis talle makstakse juba korraga puhkuserahad peale. Sest muidu pole koos maksudega võimalik nii palju kätte saada. Yhele soomlasele maksin 15 e, aga see oli ka haruldus. Yldiselt neil on 12,50-13.50.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 08:49; 03.03 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja 550.- eurose netopalgaga. Abikaasa kaitseväelane 900.- eurose netopalgaga. Kahepeale 3 last üleval pidada, oma elamist veel ei ole. Kuidagi tuleme toime aga muidugi võiks natuke suurem palk olla meie riigi töötajatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Leian, et rikas naine on juba see, kes suudab iseennast ülal pidada, mitte ei ehi ennast rikka mehega (ise ei käi võib-olla töölgi).[/tsitaat]

Mina ei saa hetkel 1000¤ kuus, kuid pean end ise ülal. aastaid juba. Mees on loomulikult ka, kes muideks nüüd, mitu aastat hiljem, hakkab saama suuremat töötasu kui mina 🙂

Inimesed ei peaks raha pärast koos olema, vaid puhtast ja inimlikust armastusest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

450 eurit, RIMI-s müüja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Minu meestel on 10.50- 11.50 e. Kui ta sul tõesti 200 h kuus teeb, siis talle makstakse juba korraga puhkuserahad peale. Sest muidu pole koos maksudega võimalik nii palju kätte saada. Yhele soomlasele maksin 15 e, aga see oli ka haruldus. Yldiselt neil on 12,50-13.50.[/tsitaat]
Ei maksta mingeid puhkuserahasid peale. Tavaline töötasu on. Kui teie firma maksab töötajale nii vähe, siis teenite teie selle töötaja pealt ja arvelt, nii lihtne see ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 14:29; 27.02 14:52; 27.02 18:49; 01.03 15:21; 06.03 09:33; 06.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Minu meestel on 10.50- 11.50 e. Kui ta sul tõesti 200 h kuus teeb, siis talle makstakse juba korraga puhkuserahad peale. Sest muidu pole koos maksudega võimalik nii palju kätte saada. Yhele soomlasele maksin 15 e, aga see oli ka haruldus. Yldiselt neil on 12,50-13.50.[/tsitaat]Ei maksta mingeid puhkuserahasid peale. Tavaline töötasu on. Kui teie firma maksab töötajale nii vähe, siis teenite teie selle töötaja pealt ja arvelt, nii lihtne see ongi.
Mu mees naeraks herneks, kui keegi peaks Soomes talle 10 tunnis pakkuma. See on mõnitamine ju.
Alla 13.- ei ole mingit juttugi, see on miinimum, mille eest seal riigis sellist tööd teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 14:29; 27.02 14:52; 27.02 18:49; 01.03 15:21; 06.03 09:33; 06.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen autopesija-poleerija ja ainult suure rügamisega saan 500 – 650¤ brutona (tulemuspalk), lõviosa sellest kulub tööle-koju sõitmisele aga kodu lähedal on ainsad võimalikud töökohad öiste vahetustega ja miinimumpalgaga. Sõidu peale kulub päevast ligi 2h ära. Õppisin individuaalõmblejaks ja enne seda keskkooli kõrvalt ka infotöötlejaks, kuid nende ametitega pole Lõuna-Eestis midagi peale hakata, lihtsalt ei maksta ja kõige lähemad töökohad oleksid ikka sama kaugel kui praegu. Õnneks seegi, et mulle meeldib autodega päevläbi mässata, seega tunnen oma tööst vähemalt rõõmu. Elukaaslane teenib keskmiselt samapalju, kui laenuga soetatud, kaugküttega korteris ei elaks, oleks sissetulek täiesti piisav aga kuskil ju peab elama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 13:48; 22.02 10:25; 06.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]450 eurit, RIMI-s müüja.[/tsitaat]

Ja loeme veelkord teema pealkirja: mis tööd te teete, et teenite 1500 eur ja üle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 16:24; 22.02 11:04; 06.03 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja loeme veelkord teema pealkirja: mis tööd te teete, et teenite 1500 eur ja üle?
[/tsitaat]Aga Rimi müüjalt ei saagi rohkiem eeldada. Muuseas, Rimi müüja, sa oled selles ise süüdi, et nii vähe teenid. Rimi müüjaks ei pea õppima, sinna saavad laisad ja lohakad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.02 19:21; 23.02 21:26; 26.02 22:00; 27.02 19:43; 06.03 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]miian kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma vist hakkan ikkagi kolima ja lähen koristajaks!
Turunduse kõrgharidusega ja oma alal töödates Eesti ühes suurimas kaubandusketis (pole muidugi veel erilist töökogemust, et pole siis kõrgel kohal) aga teenin 600eurot, loen teie komentaare ja mõtlen milleks ma maksin seda kooli ja raiskasin aega oleks nende 3 aastaga Soomes keele ära õppinud :S[/tsitaat]

Kogemust pole, aga palka tahaks küll kohe pärast ülikooli lõpetamist vähemalt 1500 eur? Mille eest? Ülikooli diplomi eest?

Õigekirja võiks aga küll ülikooli lõpetanu veidi osata juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan kätte viimasel ajal 400 ja 600 vahel, mees saab 600 ja veidi rohkem. Aga meil on oma maja, kaks autot, Audid mõlemad, välja makstud ka, kaasaegsed kodumasinad. Kuid me ei hädalda ja ei kurda, elame päris hästi, sest vanasti oleme saanud mitu korda rohkem palka ja selle kvaliteet asjadesse ehitusmaterjalidesse pannud. Kolisime ära maale, praegu tuleb suurem osa toidust oma põllult, kasvuhoonest, metsast, laudast.Sööme puhast toitu, elame tervislikus keskkonnas, puud tulevad oma metsast, vesi oma kaevust, kanalisatsiooni jaoks biopuhasti. Suurem osa ehitus ja remontöödest teeme ise. usun, et meie toidulaud ja elatustase on märksa kõrgem, kui neil kes lambakarre jaoks toitained Stockmani hindadega ostavad või murakamoosi samast hangivad. Olen Tallinnas aastaid elanud ja ise samamoodi kõrgepalgaline hull rügaja olnud, kes siis peale väsitavat tööpäeva haarab õhtusöögi töökohale lähimast poest, minul oli tollel ajal selleks kodupoeks Stockman, sest ma olin õhtuti nii väsinud, et poleks jaksanud mujale minna.
Praegu töötan kodukontoris, peale tööpäeva asjatan loomadega , siis käin tiiru aiamaal või metsas, lapsed jooksevad pimedani õues. Mingit hullu väsimust ega rahapuuduse stressi ei paista kusagilt.
Mehel tõsi küll terendab eest paarisaja eurone palgatõus, ma usun, et siis saab juba talvisele soojamaareisile mõtlema hakata D
Tegelikult pole ju tähtis palju teenid vaid kuidas kulutad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 12:52; 11.09 16:02; 14.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma saan kätte viimasel ajal 400 ja 600 vahel, mees saab 600 ja veidi rohkem. Aga meil on oma maja, kaks autot, Audid mõlemad, välja makstud ka, kaasaegsed kodumasinad. Kuid me ei hädalda ja ei kurda, elame päris hästi, sest vanasti oleme saanud mitu korda rohkem palka ja selle kvaliteet asjadesse ehitusmaterjalidesse pannud. Kolisime ära maale, praegu tuleb suurem osa toidust oma põllult, kasvuhoonest, metsast, laudast.Sööme puhast toitu, elame tervislikus keskkonnas, puud tulevad oma metsast, vesi oma kaevust, kanalisatsiooni jaoks biopuhasti. Suurem osa ehitus ja remontöödest teeme ise. usun, et meie toidulaud ja elatustase on märksa kõrgem, kui neil kes lambakarre jaoks toitained Stockmani hindadega ostavad või murakamoosi samast hangivad. Olen Tallinnas aastaid elanud ja ise samamoodi kõrgepalgaline hull rügaja olnud, kes siis peale väsitavat tööpäeva haarab õhtusöögi töökohale lähimast poest, minul oli tollel ajal selleks kodupoeks Stockman, sest ma olin õhtuti nii väsinud, et poleks jaksanud mujale minna.
Praegu töötan kodukontoris, peale tööpäeva asjatan loomadega , siis käin tiiru aiamaal või metsas, lapsed jooksevad pimedani õues. Mingit hullu väsimust ega rahapuuduse stressi ei paista kusagilt.
Mehel tõsi küll terendab eest paarisaja eurone palgatõus, ma usun, et siis saab juba talvisele soojamaareisile mõtlema hakata D
Tegelikult pole ju tähtis palju teenid vaid kuidas kulutad. [/tsitaat]

ma ei saanud kahjuks küll postituse mõttele pihta. elame samuti oma majas linnast väljas, mõlemal autod, lapsed jooksevad pimedani väljas jne. meil küll oma aiamaad pole, lihtsalt pole potpõllumehe tüüpi 🙂 küll on marjapõõsad, viljapuud jne. minu hobiks on hoopis lillepeenrad. meie teenime mõlemad üle 1500, oleme eraettevõtjad, stressi üle ei kurda, aega ja raha jääb üle ka tervisespordiks, spa-s käimiseks ja reisimiseks. söögi ostan põhiliselt turult, liha meie peres peaaegu ei sööda, armastame mereande ja vahemere kööki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu postituse mõte oli et alati ei peagi väga palju palka saama, saab ka väiksema palgaga ennast hästi tunda. Tore, kui te mehega eluga rahul olete, ma kahjuks oma kõrgepalgalise töö kõrvalt ei leidnud enam sugugi aega pere ega kodu jaoks.
aga praegu naudin oma lihtsat elu, sööme peamiselt seda mis kasvab meie kodu lähiümbruses, ma olen õppinud hästi ja nutikalt süüa tegema ja mees õppinud ehitama. Meil pole enam vaja potseppa, santehnikut, autoremontijat jne. Kõik kes meile külla satuvad, ei taha enam ära minna 🙂
Olen ka krooniajal saanud 40 tuhandest palka aga ma ei igatse sellit elu enam kübetki tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 12:52; 11.09 16:02; 14.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ei saa kilomeetrite eest. 15 eur tunnis saab. Mis palku siis sinu mehed seal teenivad? Alla 2000 euro pole mõtetki Soome minna, kulud on suured ju.Mees käib mul nädalavahetustel kodus ja see maksab päris palju.[/tsitaat]

Kirjutasid et saab kuus 3500 neto. Nüüd paned, et 15 euri tunnis. Kuus on 160 norm tundi, mis teeb 2400 euri miinus maksud! Isegi kui teeb ületunde teatud määral, ei tule su mainitud palk välja. Sellise netopalga juures on juba päris kõrge tulumaks ka.

Autojuhi naisele, kelle mees teenib 4100 kätte 2 koha peal töötades. Naljakas on kohe alguses see, et saa mainid tunnipalkasid ja kirjutad, et neto palk tunnis. Soomes ei ole lepingutes tunnipalk kunagi NETO vaid BRUTO! Ei tea, miks sinu mehe puhul erand on tehtud??
Teiseks – töötab 2-s erinev firmas, ehk teises firmas peab palk minema juba teise tulumaksu protsendi alusel (sivutuloverokortti), mille % on alati palju kõrgem, nii 40-45%. Ja kui on nii kõrge palgaga nagu su mees, on ka esimene tulumaksu% päris krõbe!
Näd vahetused on vabad ja sa väidad, et teeb teises firmas ületunde – ehk 1-s firmas 5-l päeval 40 ja teises siis 40+40 nädalas lisaks või? Kui mitu tundi nädalas su mees siis töötab??? Ise ka aru saad, mida kirjutad või? Mingi aeg peab su mees kahjuks magama ka ….
Ja nii nagu siin juba mainitud, on järelikult ta \”kettad\” või \”digipiirdurikortti\” ammu lõhki sõidetud, nii et trahv on soolas … Ja ilma nendeta sõita ei saa / tohi!
[/tsitaat]

Sina võid ju ametlikult palkasid teha, aga reaalsus on see, et suurem osa Soomes töötavatest meestest on mustalt tööl või siis poolmustalt. Ükski eraisik ei ole nõus maja ehitama soomlastega, kes tahavad ametlikku Soome palka. Miks siis eestlased palgatakse. Sest soomlane saab selle maja poole hinnaga. Kui nüüd eestlane maksaks ausalt kõik maksud, siis on kaks varianti. Kas see kätte jääv raha on nii mõttetult väike, et Soomes töötamine end ära ei tasu ja mehed kõnnivad minema. Või siis omanik peab maksma poole rohkem maja eest palkadeks. Seda ta muidugi pole nõus tegema. Ta tahab võimalikult odavalt saada. Tänu eestlastele Soome ehitusturg õitsebki. Soome ei saa küll maksusid, aga samas ehitus jõudsalt kasvab. Keskmiselt teenitaksegi 12-13euri neto tunnis. Ehitusmeest ei huvita, kes kuhu mingeid makse maksab. Tema tahab oma raha kätte saada ja selle eest on ta nõus võõrsil töötama. Loomulikult on päeva pikkus 10-12tundi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:26; 13.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen eriarst, töötan Eestis ja saan üle 1500 euri kuus kätte. Nii et võin siin teemas sõna võtta küll.
Täpset töötasu ei kirjuta. Teenin hästi.
Elame rahalises mõttes suhteliselt vabalt. Paari eriprojekti tõttu, mis on Eestis alustatud ja mida tahan jätkata, ei kipu praegu ka välismaale. Otsest vajadust selleks ka ei ole. Vabal ajal looderdan niisama, ei viitsiks ennast kusagil Soomes ribadeks tõmmelda ja ei tahaks ka, ma pigem kasutan oma teadmisi eesti inimeste jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Sina võid ju ametlikult palkasid teha, aga reaalsus on see, et suurem osa Soomes töötavatest meestest on mustalt tööl või siis poolmustalt. Ükski eraisik ei ole nõus maja ehitama soomlastega, kes tahavad ametlikku Soome palka. Miks siis eestlased palgatakse. Sest soomlane saab selle maja poole hinnaga. Kui nüüd eestlane maksaks ausalt kõik maksud, siis on kaks varianti. Kas see kätte jääv raha on nii mõttetult väike, et Soomes töötamine end ära ei tasu ja mehed kõnnivad minema. Või siis omanik peab maksma poole rohkem maja eest palkadeks. Seda ta muidugi pole nõus tegema. Ta tahab võimalikult odavalt saada. Tänu eestlastele Soome ehitusturg õitsebki. Soome ei saa küll maksusid, aga samas ehitus jõudsalt kasvab. Keskmiselt teenitaksegi 12-13euri neto tunnis. Ehitusmeest ei huvita, kes kuhu mingeid makse maksab. Tema tahab oma raha kätte saada ja selle eest on ta nõus võõrsil töötama. Loomulikult on päeva pikkus 10-12tundi. [/tsitaat]

ja kui majaehitaja kuskilt katuselt alla kukub või palgi alla jääb, siis on ikka õnnelik, et töötab mustalt soomes. sest et ega ju tööandja ometi kindlustust ei tee eesti ehitajale (mis muideks on kohustuslik!!!) kui ei ole huvitatud maksude maksmisest. jääb üks vigaseks või saab surma, vahet ei ole, võtab järgmise, sest neid lolle on küllaga, kes tulevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Frantsiisiäri. Töötab hetkel veel looma eest ja tõstab oma palganubri piisavalt, et edaspidi vabamalt võtta ja oma asjadega tegeleda mitte tööd rügada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kui majaehitaja kuskilt katuselt alla kukub või palgi alla jääb, siis on ikka õnnelik, et töötab mustalt soomes. sest et ega ju tööandja ometi kindlustust ei tee eesti ehitajale (mis muideks on kohustuslik!!!) kui ei ole huvitatud maksude maksmisest. jääb üks vigaseks või saab surma, vahet ei ole, võtab järgmise, sest neid lolle on küllaga, kes tulevad. [/tsitaat]

Oh, mis kindlustusest sa räägid. Ma olen kuulnud, et neil pole isegi korralikke tellinguidki. Ja kaevata pole kellelegi. Kui tahad, et sul töökoht säilib, teed nii nagu ülemus käsib. Kasvõi nööri otsas krohvid seinasid. Kui algul kästakse kõigil kiivreid kanda ja kontrollijad käivad ka ise kiivritega, siis mõne aja pärast ei kanna keegi enam kiivrit. Pole isegi kontrollijatel kiivreid peas.
Ja see ei huvitagi kedagi, kui sa sealt alla kukud. Siis tuled ja ravid oma vigastusi Eestis, kui näiteks vahendusfirma maksud Eestisse maksab. Haigekassa ju siis Eestis toimib. Puhkuserahasid ei eksisteeri nagunii. Vot nii tehakse Soomes tööd. Aga kui sa 12-13euri kätte saad tunnis, siis pole vist probleemi ka ise enda ravikulude eest tasumisega. Kui sa aga väga ametlikult töötad, siis jääb kätte ehk 8-9euri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:26; 13.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees saab tarkvaraarenduses 1600 eurot kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See jutt kõlab nii ahvatlevalt:) Ise mõtisklen ka sellise elumuutuse üle, aga ei julge hästi. kas oleksid nõus konkreetsemalt ka kirjutama, mis tööds tegite mehega linnas ja mida teete nüüd, kui kaugel nüüd elate ning kuidas selline otsus sündis? Meil ka Stockman nö kodupood ja on ikka kallis küll see elu siin:([/tsitaat]

väga detailseks ei tahaks minna aga tegelesin Tallinnas projektijuhtimisega, sama teen ka praegu, ainult väiksemal määral ja interneti teel.
Mees töötas tehnikaga ja sama teeb ka praegu ainult et kohalikus firmas, selgus, et paljuräägitud tööpuudus pole sugugi nii hull, tuli välja et tema oskustega meest oli neil hädasti vaja, muidugi ei hakanud ta suur palka kohe nõudma.
Otsus tuli, sest perekondlikult tahtsime juurte juurde saada.
Väiksem laps veel kooliealine ei ole, sellepärast saigi otsus nüüd tehtud, kui laps juba koolis käib on raske teda sõpradest eemale uude keskkonda sundida. Suuremad lapsed on iseseisvad ja nemad jäid Tallinnasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 12:52; 11.09 16:02; 14.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Naised-mehed, mis tööd te teete, et teenite 1500 eur ja üle?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.