Esileht Pereelu ja suhted Naiselikkus vs. “munadega naine”

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Naiselikkus vs. “munadega naine”

Postitas:

Oleme abikaasaga viimasel ajal aina sagedamini ja järsemini tülitsemas. Mehe süüdistused/nõudmised on sellised:
– ma peaksin olema nõrgem ja naiselikum, tema kui mehe vajadus on olla tugevam pool suhtes (aga ma ei oska olla nõrk/targem ja järele anda)
– ma ei tohiks vastu vaielda (aga ma ei suuda keelt hammaste taga hoida)
– ma ei tohiks tema ärritunud märkustele veel teravamini vastata (aga ma olen ju solvunud ning pean talle kohe \”tagasi tegema\”)
jne.

Mina olen aga lapsest peale olnud \”munadega naine\”, ja nüüd tagasi vaadates võib-olla olin armununa kuidagi teistmoodi, pehmem ja õrnem, aga nüüd, 4a möödudes olen taas selline, nagu ma alati olnud olen (mis, kuigi, meeldis noorest peast paljudele meestele, on siiski lõpuks igat mu suhtet purustanud).
On küll valus, kui mõtlen, et mu armastatu tahaks mind muuta, kuid samas mõistan, et tegelikult on tal õigus ja ma olen endas Naiseliku poole kas minetanud või polegi seda üldse veel avastanud. Ilmselt on süüdi rasked lapsepõlv ning -täiskasvanuea algus, kui pidin elu eest kümne küünega kaklema, et liiga ei tehtaks ning et ellu jääks, aga see seisund ongi mu jaoks loomulikuks saanud ning jäänud.

Ka tema pole enam nii tähelepanelik, pehme ja õrn minu vastu, nagu ta enne oli… Kui ma seda talle mainin, ütleb ta, et minu käitumine ja \”munadega\” vehkimine on teda selliseks teinud, ja et kui ma suudan taas õrn ja naiselik olla, loomulikult muutub ka tema taas \”normaalseks\”.

Tahan kindlasti abielu säilitamise nimel tööd teha.. aga ma ei oska olla Naine. Olengi Hitler seelikus, õrn ja armas olen ehk ainult pisikese tütrega..kui keegi ei näe. Ja kui mõtlengi, et tõesti, prooviks olla selline, nagu ta seletab, et ma olin veel 3a tagasi, siis ma ei oska, ma ei saa täpselt aru, mida ta silmas peab ja kuidas selleni jõuda ilma, et iga keharakk kisendaks \”ära alanda ennast!!!\”.
Ei tea, kas sai nüüd liiga segane jutt..

Kas oskaksite mulle äkki soovitada midagi, mis suudaks mu maailmapilti avardada ja aitaks leida endas naiselikkus ja õrnus? Olete te sama probleemiga võidelnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 23:59; 22.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase ennast lõdvaks, paljude praktiliste küsimuste puhul on tegelikult jumala ükstaskõik kas tulemus on natuke niimoodi või naamoodi. Oledki kohe tiba pehmem ja närvid jäävad ka alles.

Endine \”micro-management\” kuninganna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Relax ja loe Viilmad http://www.luuleviilma.ee/index.php?id=7838, siis saad aimu, mis on naiselikkuse ja mehelikkuse sisu. Naiselikkus ei võrdu enese alandamisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 01:01; 20.02 18:52; 21.02 12:11; 25.02 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb targemaks saada, muud pole vajagi. Asi pole iseloomus vaid kuidas sellega ümber käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ütle oma mehele, et sa ei saa naine olla kui tema ei ole mees!!! Naine ja mees peavad olema tasakaalus. Naiselikust pole ilma mehelikuseta. Kuskil olete teinud vea ja sulle kasvasid munad tagasi.
Ei ole süüdi üks ilma teiseta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen samasugune.
Selle vahega, et ma olengi sellise terava ja nipsakana oma partneritele meeldinud 🙂 Ma meeldin ka iseendale sellisena. Olen iseseisev ja isemõtlev inimene ja pole kunagi arvanud, et naised kuidagi alaväärtuslikud on.

Kuidas sa muudad enda põhiloomust- ja miks peaksid?, sa oled ju nagu sa oled. Ja sa oled täiesti normaalne inimene.
Miks peaks kõik naised olema ühe vitsaga löödud malbed allujad?

Mis paneb mind imestama, on see sinu ebakindlus- et sa üleüldse võtad tõsiselt oma mehe äärmiselt ¨ovinistlikku maailmapilti.

Kurb on lugeda ka kommentaare- tõesti nii üheülbaliselt mõtletegi, 21. sajandil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi selline kaaslane. Üks ühele kirjutasid minu elu sellel ajal. Ega sellest midagi välja ei tulnud. Jahus muudkui,et pean olema selline ja selline ja selline ja selline. Pakkisin oma asjad kokku ja tulin tulema. Ei saa koos olla inimesega,kes sind iga hinna eest soovib allutada. Aga eks iga suhe ole erinev,ehk saate oma erimeelsustest üle ja kõik saab veel korda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, ütle oma mehele, et sa ei saa naine olla kui tema ei ole mees!!! Naine ja mees peavad olema tasakaalus. Naiselikust pole ilma mehelikuseta. Kuskil olete teinud vea ja sulle kasvasid munad tagasi.
Ei ole süüdi üks ilma teiseta![/tsitaat]

Ehee…teine küsib kuidas vähem kraagelda ja mitte olla Hitler seelikud ja sina soovitad tal süüdistusi esitada. Kuigi põhimõtteliselt on sul õigus, siis niisugune taktika teemaalgatajat küll ei aita.

Mina olin oma esimeses abielus samasugune munadega naine ja püüdsin kõike ise otsustada, sest \”elu ju oli vaja korraldada\”. Tulemus oli, et elu ja abielu kokkusid hoopis kokku.
Praeguses abielus püüan olla kael, mis pead pöörab. Lasen mehel uskuda, et tema otsustab ja korraldab :). Eks see tahtis alguses kõva harjutamist, aga tulemus on, et olen hoitud ja armastatud ja muretsemist on tõepoolest vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära lahenda seda olukorda võtmes \”ma pean mehele meele järele olema ja ennast selleks muutma\”
Vaid hoopis: \”mida teha, et ma ise ka suhtega rahul oleksin, aga meest sealjuures ei orjastaks\”.
Kraaklejad ju ei ole ise ka eluga rahul. Isegi kui peale jäävad.

Sa ei pea mehele alistuma, aga ära meest ise ka alistada püüa.
Küsimus pole selles, kellel on munad. Küsimus on selles, kas te olete võrdsed. Kas sa tunnustad meest võrdse partnerina enda kõrval, kellel on sinuga täpselt sama palju õigus tema oma nägemusele ja kelle lahendusi saab usaldada sama palju kui sinu omi? Kas sa usaldad oma meest ja tema mõistust? Kui ei, siis on see abielu igal juhul vildakas. Paarisuhe peaks käima kõrvuti kulgedes, mitte nii, et üks lohistab teist järel.

Võite ka suhteteraapiasse minna, kolmas osapool võib asja hoopis uues valguses näha.
Hea on, et sa mehe ära kuulasid ja tema jutu arvesse võtsid. Teil on väga palju lootust, tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle seletas üks meesterahvas ükspäev, kui ma kurtsin, et tööl jube kiire ja mitte ei ole vaba aega, et kui ma oleks Naine, siis ma saaks tegeleda hobidega ja ei peaks midagi muud tegemagi, sest kõige muu eest hoolitseb Mees

ma aga tunnen seda inimest ja tean tema suhteid, jah, naine ei pea tööl käima, talle antakse raha, et ta organiseeriks söögi, koristamise jne, aga mees saabub koju vaid ööseks, lapsega ei tegele, naine on alati üksi, otsib meelelahutust tuttavatelt jne

mis ma tahan öelda, et mulle tehti ka selgeks, et õige naine oleks selline naiselik õrn lilleke, mitte mundage mutt, kes tööd rabab, ja ise otsutab ja ise elab, aga kui annad oma otsustamisõiguse ära, kaotad ka eneseväärikuse, nii et iga kell on ikka munadega olla etem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lugeda \”Julgus alistuda\” Laura Doyle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:49; 20.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Julgus alistuda\” toimib seal, kus ühiskondlik arvamus ei lase meestel reeturlikult käituda.

Ühiskondades kus meelelahutustööstus ja sellega seotud meedia õhutab nautlemist, vastutustundetust, kõigi soovide rahuldamist kohe ja iga hinnaga, truudusetust jne, ning ühiskondlik arvamus kujuneb selle tarbimisele suunatud pildi järgi, oleks iga naine LOLL, kui ta võtaks endale riski ehitada oma elu üles teisele inimesele, st oma mehele. Alistud, oled naiselik jne – aga kas sinu mees on sama palju mees, kes peab oma sõna, ei purusta sinu habrast maailma?

Kuigi teemaalgataja puhul on väga võimalik et tegu tõesti natuke ülekompenseerimisega, st hirmuga kontrolli kaotada, siis ei ole ma sugugi veendunud, et tema praegune mees on see, kes suudaks talt selle hirmu ära võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:04; 25.02 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka natuke sellline. Viimase 10 aasta jooksul on minu elus juhtunud asju, mille tõttu on ka minul pidev hirm kontrolli kaotada ja jälle näha ning tunda, kuidas kõik koost laguneb. Olen alles viimase paari aastaga end enam-vähem korda saanud, kuid hirm on siiski püsima jäänud. Minu mees tuleb sellega toime, õigemini talle tegelikult meeldibki, et ma olen selline okkaline 😀 Ta ise on enesekindel ja väga rahulik inimene, ilmselt seetõttu ta kannatabki mu \”isasust\”, st ta ei tunne enda mehelikkust ohustatuna. Millegipärast tundub mulle, et sinu mehel ongi ehk enesekindlusega probleem. See aga tegelikult on suuremas osas tema enda mure.. Eks kaks varianti ongi: kas püüda natuke naiselikum olla, või laiali minna.. Ma ei usu, et suhe, kus üks pool- ükskõik, kumb- end pidevalt alla peab suruma, saaks püsima jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen ajaloo valguses asja hoopis nii, et naisi on sunnitud kogu aeg olema keegi muu, kui nad olla tahaksid. Lõpuks on naistel õigus olla see, kes nad on – lihtsalt inimesed. Nõrgad mehed otsivad aga muidugi viga ikka kelleski teises ja unistavad salamisi Stepfordi naistest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”Julgus alistuda\” toimib seal, kus ühiskondlik arvamus ei lase meestel reeturlikult käituda.

Ühiskondades kus meelelahutustööstus ja sellega seotud meedia õhutab nautlemist, vastutustundetust, kõigi soovide rahuldamist kohe ja iga hinnaga, truudusetust jne, ning ühiskondlik arvamus kujuneb selle tarbimisele suunatud pildi järgi, oleks iga naine LOLL, kui ta võtaks endale riski ehitada oma elu üles teisele inimesele, st oma mehele. Alistud, oled naiselik jne – aga kas sinu mees on sama palju mees, kes peab oma sõna, ei purusta sinu habrast maailma?

Kuigi teemaalgataja puhul on väga võimalik et tegu tõesti natuke ülekompenseerimisega, st hirmuga kontrolli kaotada, siis ei ole ma sugugi veendunud, et tema praegune mees on see, kes suudaks talt selle hirmu ära võtta.[/tsitaat]

Soovitasin vaid lugeda, sealt saab häid taipamisi. Kindlasti ei pea ma võimalikuks muutuda üks-ühele raamatustoodud alistuvaks naiseks. Mõni ptk oli üsna naljakas, kui oma reaalset elu sellisena ette kujutasin. Aga raamat avardab ning näitab erinevat lähenemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:49; 20.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma ütleks, et probleem on mehes ja mitte sinus.

Kuid ok. Rääkigem kogemustest.

Mul oli sarnane mees, kes arvas, et ma olen liiga pealetükkiv. Oma \”tõelises armastuses\” ma siis muutsin end. Kandsin lihtsamaid riideid (tema nõue, khmm, et ma pidada nagu pankuriproua välja nägema), pesin-koristasin, kasin-kokkasin süüa, vaidlustes alati toetasin teda (vaidlusi enam polnud, varsti ka üldse mingit arutelu polnud), ei küsinud tema käikude kohta(ta ei vaevunud varsti päevde kaupa koju tulema), andsin talle alati raha (sest mehe kaks korda suurem palk oli miskipärast alati otsas ja arved maksmata).

Paaria aastaga muutusin non-inimeseks. Halliks varjuks. Härra seevastu õitses üha rohkem kodust eemal. Mulle hakati ette heitma – oled nii igav, nii rumal, sinuga pole millestki rääkida. Kui ma midagi üritasin öelda selle ümberlükkamiseks, siis see oli targutamine. Ühtäkki oli kõik see, mis ma varem olin, minu peamised puudujäägid!

Eneseusk ärkas üles. Võtsin oma seitse asja ja lahkusin. Mees halas veel aastat kolm, kuidas ma olin õel ja vastik libu, et temasuguse kullatüki maha jätsin – ta ju andis mulle suurepärase võimaluse endale kuuletuda, aga mina miskipärast ei tahtnud.

Ta on kõigile oma sõpradele kurtnud, kuidas meil oli \”ideaalne abielu\” mille mina oma \”feministlike vaadetega\” lörri ajasin. Et see ongi tõend, et meil pole naiste eneseteadlikkust vajagi.

Täiendan:

Nüüd olen uues suhtes. Elukaaslane kuulab ja arvestab alati minu arvamusega. Me võime üsna tuliselt teatud teemadel vaielda, kuid me ei solva üksteist. Minu olek pole talle teemaks, ta pole kunagi öelnud mu välimuse kohta muud kui: ilus oled, kallis! Kord küsisin otse, et kas ta tahaks midagi muuta. Mees oli hämmingus ja vastas: aga miks? Sa ju ise tead ennast paremini?

Küsisin, kas minu otsekohene olek ei ohusta tema maskuliinsust. Ta pidi naerukrambid saama. Et mis mõttes? Rahunedes ütles ta, et omada tarka ja tugevat naist partnerina on puhas rõõm, sest sa saad olla tema peale hädas kindel ja muul ajal uhke ta üle.

Ja mis munadesse puutub, siis need on meil mõlemail, sest ahem, naistel on munad sarjadena ju 😉 Ning otsuseid ja juhtimist jagame peres nii, kuidas hetkel on kompententsi ja võhma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:46; 21.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, ütle oma mehele, et sa ei saa naine olla kui tema ei ole mees!!! Naine ja mees peavad olema tasakaalus. Naiselikust pole ilma mehelikuseta. Kuskil olete teinud vea ja sulle kasvasid munad tagasi.
Ei ole süüdi üks ilma teiseta![/tsitaat]
Tõsi ta on, kui mees ei suuda mees olla, võtab naine rolli üle. Minule kasvasid munad abielu ajal. Ühel hetkel tundsin, et kahte meest pole suhtesse vaja. Läksin ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa vist üldse aru, mida teemaalgataja ja osad vastajad naiselikkuse all mõtlevad. Kui mõtlema hakata, siis naiselikkus seostub minu jaoks eelkõige välimusega. Naiselikku käitumist ja iseloomu ei taha ma hästi tunnistada. See on rohkem nagu mingi stereotüübi järgi käitumine minu meelest.

Minu abielus ei ole küll mitte mingit mehelikku ja naiselikku osa. On kaks võrdset inimest, kelle mõlema arvamus on samaväärselt oluline. Ma ei näe ühtegi põhjust olla \”nõrgem\” või \”naiselikum\” kui ma tegelikult olen ega kavatsegi oma arvamust alla suruda sellepärast, et ma naine olen. Mul on olnud mitu suhet ja peab ütlema, et minu teele ei ole sattunud selliseid \”koopainimesi\”, kes eeldaks, et ma \”naiselikum\” oleks. Minu vanemad on mind nii õpetanud ja õpetan ka oma tütart nii. Parem olla üksi kui oma loomust mingi stereotüübi järgi raamidesse suruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei arva,et naiselik naine on alluja. Pigem on naiselikkus midagi loomuomast, naine on koduhoidja, looja, ema … ja paraku on need väärtused, mis on devalveerumas ja muudetud naeruväärseks eelkõige naiste eneste poolt. Ja kui siin eelpool keegi kommenteeris,et sellised üheülbalised vaated 21.saj, siis julgen öelda, et tegin tegusid juba 20.saj., muuhulgas ka lapsi ja sai melegelgi ära käidud… läbi erinevate suhete olengi aru saanud,et mees saab olla mees naise kõrval, kes on naine ja just niipidi need asjad käivadki. Ja olgu lisatud veel, et ma ei ole hall kodukana, mehe suss ega mingi mimmu. Mul on oma arvamus, aga selle avaldamiseks ja teostamiseks pole vaja olla seelikus Hitler 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 01:01; 20.02 18:52; 21.02 12:11; 25.02 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ma liialdan, aga äkki sa oled kuidagi tahumatu ja mees mõtles hoopis seda, et sa oled tulehark? Kui sa varem oled selline pehmem olnud, siis sul on ilmselt nüüd lihtsalt närvid läbi ja sinuga on raske koos elada? Öelda võid ju küll, aga ütlemiseks on omad moodused, kõiki asju ei pea otse ütlema, neid saab kuidagi lilleliselt öelda või siis üldse mõelda asjad ringi ja ütlemata jätta. See, et sa üritad end haiglaselt kehtestada, ei vii kusagile, see peletab inimesi eemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Koduhoidja?

Ei viitsi mina üksi kodus olla, kui herra mööda maailma ringi tuulab. Ma nagu ka tahaks koos temaag tuulata, muidu olen palgata majapidajanna.

Partnerlussuhte, abielu, kooselu eesmärk on maailma koos avastada, tunnetada, kogeda.

Rollid, et üks vaid kodus ja teine laia ilma peal, ei ole ammu enam amorfsed, vaid liikuvuses ja seda nõuab ka kaasaja kiire elu. Tänu sellele, et ka naine saab end teostada ja selle eest tasu, on perekond kui üksus saatuselöökide eest paremini kaitstud, sest meheks olek ei tähenda teflonkatet. Ta võib ikka töö kaotada, tahta veidi hinge tõmmata, ka kodule pühenduda hetkeks, lapsi aidata.

Seega mis on mehelik ja naiselik – seda ei saagi enam öelda. Liiga privaatne ja liiga isikutes kinni. Minu jaoks on mehelik just lapsega mängida ja siis koos perele midagi ülihead valmistada. Mu abikaasa jaoks on aga naiselik (so minulik, tema naise-lik), kui ma oma tugeva häälega kehtestan end ametnikega asju ajades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:46; 21.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduhoidja ei tähenda kindlasti seda, et naine istub kodus kui mees ringi tuulab. Lihtsalt see on selline ilukirjanduslik võrdlus :-). Sisuliselt ikka naine nö punub pesa ja loob kodust koha, kus kõigil pereliikmetel on hea olla. See ei välista maailma ühist avastamist, koos arenemist jmt.
Partnerlussuhe kõlab minu jaoks väga häirivalt ,abielu ei ole äri… kooselu võib-olla on …
Isikutes on paljud asjad kinni, kuid inimesed ei peaks suures võrdsusetuhinas materdama neile igiomast. Minu hinnangul on just seetõttu palju üksikuid ja õnnetuid inimesi ning suhted ei püsi.
Munad kas on sünnipäraselt ja kõik toimib või on arenguprotsessis midagi nihu läinud. Kaasaegne maailmakorraldus seda nihuminekut ka igati soosib paraku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 01:01; 20.02 18:52; 21.02 12:11; 25.02 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nägemus: üldiselt nähakse \”mehelikkust\” tugevusena ja \”naiselikkust\” kas nüüd just nõrkusena, aga kui need kaks mõistet kõrvuti panna, siis võrreldes mehelikkusega on naiselikkus nõrgem, leplikum, järeleandlikum …
Ma arvan, et naiselik saab olla mehe kõrval, kes on sinust tugevam. Kui mees ei ole sinust tugevam, siis sa ei saa lõputult olla naiselik, sest sa peaksid siis kunstlikult olema või tegema ennast nõrgemaks, kui sa loomupäraselt oled. Mul on omast käest näide ühest suhtest, mis lõppes, kuna ma pidin suhtes ohjad enda kätte võtma, kuna selgus, et ma olen tugevam kui mees.
Algas suhe nii, et mehel oli võimalik osutada mulle paar teenet, millest jäi mulje, et ma olen nõrk (naiselik) ja abivajav, tema aga tugevam pool (mehelik). Kui olime juba mõnda aega, aasta ja kakski, koos elanud, siis hakkas argipäeva elu käigus selguma, et on palju asju, millega mees ei tegele ja et need tehtud saaks, pean ma need ise ära tegema. Näited: otsus, et ostame korteri; otsus teha remont ja teostus – palkasin remondimehed, kellele ise ka maksin – mees solvus kohutavalt – kas tema siis polegi mees, et naine selliseid asju ajab! Siis ma sain ametiauto ja temale pereauto ostmiseks poolt summat ei eraldanud. Mees ütles, et tutvudes ma meeldisin talle seetõttu, et olin jätnud väga naiseliku mulje. Aga et tegelikult ma pole üldse selline – naiselik siis.
Nüüd elan koos mehega, kellel on tööl 30 alluvat ja kes kodus hea meelega näeb, et mina lahendan ka tavaliselt mehelikuks peetud probleeme – ajan asju remondimeestega, tellin uusi aknaid jne. Me võime seda koos ka teha, aga tema töökoormus on lihtsalt suurem.
Nii et, et naine saaks olla naiselik ja piirduda ilus olemisega (kui seda pidada naiselikkuseks), siis peab kõrval olema mehelik mees, kes need tõsisemad võitlused ise ära võitleb.
Iga naine saab olla nii naiselik, kui mehelik on tema mees.
Veel üks lugu tuleb meelde. Minu sõbrannad on emantsipeerunud naised, kellel on oma meestega võrdväärsed suhted. Mitte küll seda, et naine lõhuks puid sellal, kui mees suppi keedab, aga nt igasuguste pere asjade otsustamisel räägivad nii mees kui naine ühtmoodi kaasa. Samal ajal mõned mehe sõprade naised on küllaltki allaheitlikud ja peres otsustab peamiselt mees. Oli selline olukord, et olime puhkusel koos ühe minu sõbranna perega ja ühe mehe sõbra perega. Õhtul istusime terrassil ja arutasime järgmise päeva plaane. Sõbranna ja tema mees olid eriarvamusel, kuhu minna ja mida teha. Vaidlesid. Pärast ütles mu mehe sõbra naine nii: see naine ja mees lähevad küll varsti lahku, neil on nii halvad suhted omavahel! Ma kukkus karp lahti üllatusest, sest võrreldes neid kaht tuttavate paari, hindan ma suhteid selle vaidleva paari peres küll kõvasti paremateks ja liitu tugevamaks. Kui selles peres, kus naine on alati vait ja mees otsustab kõik, aga kui ei pea vajalikuks otsustada, siis asjad lihtsalt seisavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Autor siinpool)

Kummardus kõigile vastanutele!! Huvitav oli lugeda erinevaid arvamusi ja soovitusi, mille käigus jõudsin ka iseendas ja oma käest ära läinud käitumises paremini selgusele.
SUUUUR aitäh ka raamatusoovituse eest, alustasin üleeile lugemist ning juba peale sissejuhatust ning paari peatükki hakkaski vaikselt rahu mu õuele tulema – hakkasin mõistma, et asi pole mitte mu loomuses, vaid minu kombes ennast väljendada ning vähese suhtlemise tõttu (kodune väikelapse ema) kurjaks minemisest.

Pole veel jõudnud edasi lugeda, aga juba eile ja täna proovisin natuke oma käitumist ning suhtlusstiili muuta – ei haukunud mehele iga asja peale vastu (jaa, TÕESTI oli selle tõe mõistmiseks raamatut vaja :D) – samu asju saab tõesti ka pehmelt ning konstruktiivselt väljendada; näitasin hoolivust välja, eeldamata, et ta loeb mu mõtteid, tegin hommikusöögiks ta lemmiku (mitte selle, mis eilsest järel oli ja vajas \”hävitamist\”), jpm. Tegelikult absoluutselt mitte midagi alandavat, nagu enne arvasin,- pigem oli see kõik ka mulle rahuldust pakkuv. Panite mulle lihtsalt mõistuse tagasi paika 🙂

Ausaltöeldes tulemus on hämmastav, mees on juba täna nagu uus inimene, rahulolev, rahulik, tegi ilma minu meeldetuletuseta osad asjad ära, mille tegemata jätmise pärast nädalaid nääklesime, näitas õrnust välja (mida pole ammu juhtunud) ning ka voodielu on taas…olemas 😛 ;))

Väikesed asjad loevad.

Aitähaitähaitäh. Olge sama armsad ka edasi. 🙂 Mina aga jätkan nüüd raamatu lugemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 23:59; 22.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle mehele, et sa oledki rohkem mees kui tema, sest sul on mune terve SARI!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin ühe asjaliku artikli naiselikkusest

\”Naiselikkus on omadus, mis tuleneb naise süvaolemusest ja seal valitsevast tasakaalust ning rahulolust, et ta on naine. Naiselikkus ei vaja tõestamist (liigset meiki, liiga lühikesi seelikuid jms., liigselt palju meessuhteid), naiselikkus ei võitle vastassugupoolega ega taha tõestada oma paremust. Naiselikkus on naise loomulik olek- nii nagu linnule on loomulik lendamine ja kalale ujumine. Naiselikkus on nauding naiseks olemisest, see sära, mis annab erilise hinguse, ilu ja külluslikkuse kõigele ning kõigile, mida see puudutab.\” – See more at: http://alkeemia.ee/artiklid/Naiselikkus/l-12/c-1578/#sthash.tTpKKXIQ.dpuf

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 01:01; 20.02 18:52; 21.02 12:11; 25.02 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ütle mehele, et sa oledki rohkem mees kui tema, sest sul on mune terve SARI![/tsitaat]KAKS SARJA!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:04; 25.02 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ka parasjagu siin soovitatud raamatut \”Julgus alistuda\”. Super!
Sealt saab nippe, kuidas vingumisest lahti saada, kuidas oma soove normaalselt väljendada – sest mees ei taha seksida oma emaga, kes pidevalt käsutab ja näägutab!

Samuti on siin nippe sensuaalsuse tõstmiseks – näita end, ära nõua, lase tal olla mees ja sind imetleda. Ja kui naine usaldab meest ja usub, et ta on armastatud, siis see särab ka väljapoole ja muudab naise tunduvalt ahvatlevamaks.

Mina olen selle raamatu põhjal juba suures osas alistuv naine, aga raamatu autor ise on pigem endine padufeminist, nii et nõu saab igaüks, kes soovib.

100% ma seda raamatut tõe pähe ei võtaks, aga unustustehõlma kippuv vaatenurk tänapäevamaailmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Naiselikkus vs. “munadega naine”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.