Esileht Hobinurk Naiskodukaitse

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Naiskodukaitse

Postitas:
Kägu

Oskab keegi öelda, et milleks neil on vaja saata neile kogu elulugu. Nagu tööle kandideeriks CV-ga?

Kui soovitajat pole, et siis ei saagi liituda? Mul isiklikult pole ühtegi tuttavat seal.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll liituda kui soovitajaid pole. Minul liitudes ka polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll liituda kui soovitajaid pole. Minul liitudes ka polnud.

Minu kogemus: ei saanud!

 

Siit küsimus, miks nii on? Liituda enam ei soovi. Läks üle, kui see nii raske on

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas soovitajaks ei sobi  niisama sõber, kes kiidaks kui tubli sa oled?

See, et sa liituda ei saanud võib kinni olla tegelikult milleski muus. Sinu hoiakud ja vaated, sinu taust jne. Aga ei saa öelda ju, et vaatasime sinu fb  postitusi ja sa ei sobi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 17px;”>4. Leia endale organisatsiooni seest 2 soovitajat (vähemalt 1 soovitaja peab olema naiskodukaitsja, teine võib olla ka kaitseliitlane). Kui Sul soovitajaid ei ole, siis pea nõu oma ringkonna instruktoriga, tema aitab leida lahenduse.</span>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 17px;”>4. Leia endale organisatsiooni seest 2 soovitajat (vähemalt 1 soovitaja peab olema naiskodukaitsja, teine võib olla ka kaitseliitlane). Kui Sul soovitajaid ei ole, siis pea nõu oma ringkonna instruktoriga, tema aitab leida lahenduse.</span>

 

Ja nis sellesr kasu? No ei.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll liituda kui soovitajaid pole. Minul liitudes ka polnud.

Minu kogemus: ei saanud!

Siit küsimus, miks nii on? Liituda enam ei soovi. Läks üle, kui see nii raske on

Ja mida imet sa seal naiskodukaitses üldse teeksid, kui isegi see väike asi sinu jaoks nii raske on??? Selliseid polegi vaja sinna.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll liituda kui soovitajaid pole. Minul liitudes ka polnud.

Minu kogemus: ei saanud!

Siit küsimus, miks nii on? Liituda enam ei soovi. Läks üle, kui see nii raske on

Ja mida imet sa seal naiskodukaitses üldse teeksid, kui isegi see väike asi sinu jaoks nii raske on??? Selliseid polegi vaja sinna.

 

Raske? Sinu meelest peaksin mööda linna kerjama sõpru, et soovitage, äkki siis meeldin neile?

Vaagisin seda otsust neli aastat ja tulemus, et pole vaja. Ei tunne siin linnas mitte kedagi.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nis sellesr kasu? No ei.

Pidasid ringkonna instruktoriga nõu ja ei olnud kasu?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole nii keeruline. Kui soovitajaid endal pole, siis instruktorid, kes liitujatega tegelevad, on nõus ise sinu soovitajateks hakkama! Isegi kui te varem pole kordagi kokku puutunud. Protsessi jooksul saabki aru kas oled normaalne inimene.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üsna kummaline ja arusaamatu tegelikult ka. Tegemist ei ole ju mingi fäänsi golfiklubi või mingi muu rakukesega, kes võib enda liikmeid valida, kuidas aga ise soovib. Naiskodukaitse on põhimõtteliselt organisatsioon, mis tegeleb Eesti riigi kaitsega, seega on sügavalt  arusaamatu, miks mul peaks olema vaja soovitajad, kui ma tahan sinna kuuluda? Kui ma tahaksin põhimõtteliselt vabatahtlikult panustada enda aega, oskuseid jne. Ime et veredoonoritelt soovitajaid ei küsita…

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole nii keeruline. Kui soovitajaid endal pole, siis instruktorid, kes liitujatega tegelevad, on nõus ise sinu soovitajateks hakkama! Isegi kui te varem pole kordagi kokku puutunud. Protsessi jooksul saabki aru kas oled normaalne inimene.

Defineeri normaalne inimene!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit küsimus, miks nii on? Liituda enam ei soovi. Läks üle, kui see nii raske on

“Läks üle…” No järelikult polnud tahtmine ka niiväga suur, kui esimese takistusekõrrekese taha see tahtmine kuhtuski. Ju siis pole vaja ja organisatsioon, mis püsibki vabatahtlikkusel ja liikmete aktiivsusel, ei kaota sellest liitumata jäänud liikmest mitte midagi. Neil on niigi ca 1000 uut liiget paaru kuuga juurde tulnud ja koormus suur.

Kui pole ühtegi naiskodukaitses olevat tuttavat ega kaitseliitlast siis saab alati ühendust võtta selle rühmaga, kuhu liituda soovid, ja küsida. Vaja on ainult nimesid ja üksust ja need soovitajad ikka leitakse.

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitajaid on vaja, et igasugused hulkud, kahjulikud elemendid või lihtsalt mõtlematud tuulepead sinna liitumisi ei esitaks, vaid need, kellel tõepoolest tahtmine on ja kes ka midagi tegema hakkavad. Taustauuring tehakse ka. Kodukaitses ju keegi ei sunni kedagi, aga üht-teist on vaja teha, nt käia nädalavahetustel oma vabast ajast baasväljaõppeski päris alguses. Ma sain liitumisavaldusele kodukaitse kõige kõrgema ülemuse soovitajaks, kuigi ma ei tunne isiklikult teda ja oleme näinud 1 korra, ühtegi inimest kodukaitsest ma ei tunne (ei tundnud). Järelikult sa üldse ei küsinudki tegelikult ega võtnud ühendust oma rühmaga. Sellise asja taha ei jää ükski tõsiseltvõetav liitumisavaldus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ime et veredoonoritelt soovitajaid ei küsita…

Veredoonoritel on päris põhjalik “taustakontroll”, sest ka siin on vastutus ja küsimus, kas inimene on ohutu verd loovutama (ja lisaks analüüsid, selleks võetakse lisaverd). Iga soovija ei ole sobilik loovutama (ühest küljest varasaaja ohutus, teisest küljest ka enda ohutuse pärastm nt rasedad ei saa verd anda, läheb omal vaja), see ei tähenda, et veredoonorlus oleks “fäänsi”, eksole?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaagisin seda otsust neli aastat ja tulemus, et pole vaja. Ei tunne siin linnas mitte kedagi.

Ma kujutan ette, et Naiskodukaitse eeldab ka teatud suhtlemisoskusi ja -valmidust ja kogukonnatunnet. Kui keegi elab neli aastat ühes linnas ja ei tunne seal ikka mitte kedagi, siis sobibki talle ehk mingi individualistlikum tegevus rohkem kui Naiskodukaitse.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi elab neli aastat ühes linnas ja ei tunne seal ikka mitte kedagi

Soovitajad peavad olema vähemalt 1 naiskodukaitse liige ja 1 võib olla kaitseliitlane või sõjaväelane, lihtsalt linnakodanik ei lähe arvesse. Kui ei tunne, siis tuleb ühendust võtta oma üksusega ja need soovitajad leitakse. Teemaalgataja ei võtnud päris kindlasti ühendust kellegagi, lihtsalt räägib siin. Kuidas sa BVÕ ajal võhivõõrastega seltsis saaksid olla, kui ei suuda kõige esmasemat kontakti luua?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskab keegi öelda, et milleks neil on vaja saata neile kogu elulugu. Nagu tööle kandideeriks CV-ga?

Kui soovitajat pole, et siis ei saagi liituda? Mul isiklikult pole ühtegi tuttavat seal.

soovitaja leiad  mõnelt ürituselt, kus nad väljas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll liituda kui soovitajaid pole. Minul liitudes ka polnud.

Minu kogemus: ei saanud!

Siit küsimus, miks nii on? Liituda enam ei soovi. Läks üle, kui see nii raske on

Raske? Jeerum, kui raske saab olla saata üks e-kiri koos avalduse, tervisetõendi (tegevliikmeks soovi korral) ja 1 foto.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis CV, kui küsitakse elementaarseid isikuandmeid? Isegi eraldi tervisetõendit pole vaja, kui on olemas juhiluba (ja sellega seoses automaatselt tervisetõend).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit CV ega elulugu pole küsitud. Soovitajad on pigem ajalooline. Minul soovitajaks üks koolitaja sealt, keda päriselt ei tundnud. Pakkus kõigile, et võib soovitaja olla. Teise saab ka hiljem lisada. Aga saamatuid vingatseid polegi sinna vaja.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ime et veredoonoritelt soovitajaid ei küsita…

Veredoonoritel on päris põhjalik “taustakontroll”, sest ka siin on vastutus ja küsimus, kas inimene on ohutu verd loovutama (ja lisaks analüüsid, selleks võetakse lisaverd). Iga soovija ei ole sobilik loovutama (ühest küljest varasaaja ohutus, teisest küljest ka enda ohutuse pärastm nt rasedad ei saa verd anda, läheb omal vaja), see ei tähenda, et veredoonorlus oleks “fäänsi”, eksole?

“Taustakontroll” on see, et ma täidan ära lehe küsimustega, et kas mul on esinenud elus geiseksi. See ei ole taustakontroll, vaid just nimelt “taustakontroll”. Aga soovitaja on ikka soovitaja. Seega ma imestangi, et ime, et doonoritelt ei küsita soovitajalt, aga naiskodukaitse arvab, et nad on lihtsalt selline kingitus oma liikmetele.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit CV ega elulugu pole küsitud. Soovitajad on pigem ajalooline. Minul soovitajaks üks koolitaja sealt, keda päriselt ei tundnud. Pakkus kõigile, et võib soovitaja olla. Teise saab ka hiljem lisada. Aga saamatuid vingatseid polegi sinna vaja.

No milleks see soovitamise jant siis, kui see on tegelikult kõigi jaoks formaalsus?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk Naiskodukaitse