Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naiste riided poes – kohutav!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 180 )

Teema: Naiste riided poes – kohutav!

Postitas:
Kägu

Kas nõustute minuga, et riiete poodides midagi normaalset eriti saada ei ole enam? Ma ei räägi sellest, kui oled rikkur ja raatsid iga hilbu eest 50+ eurot välja käia ja vbl sul on oma õmbleja, kes vorbib sulle kõik, mis vajad. Või sul on vaba aega et päevade kaupa kaubanduskeskuseid läbi kammida ja proovikabiinides muudkui proovide ühtesid ja teisi asju – kuni leiad sobiva.

Ma räägin siin sellest, kui sa oled keskmise sissetulekuga ja tavalise kehaehitusega naine, kuid midagi ilusat ja naiselikku selga saada poest on ikka raketiteadus. Sest enamus riided on järgmised: nt seelikud – kas mingid minid nagu diskoseelikud või pikkusega keset sääremarja nagu vanaema kitli pikkus kunagi. Sooviks kena põlveni seelikut, aga no lihtsalt ei ole selliseid.

Kleidid: keskelt laiad nagu kotid ja jälle kas minid või vanaema kitli pikkusega. Topid ja kleidid: keskelt laiad ja dekoltee tehtud nii sügavaks, et ikka kogu partii sealt välja vahiks. Sooviks kena taljesse õmmeldud naiselikku põlveni kleiti normaalse dekolteega (nii et ei vahi sealt rinnad välja), aga ei ole selliseid saada lihtsalt tavahinnaga.

Värvid riietel: no õudne – kakapruun, hall, must, kakaroheline v kakabeez. Kuhu on kadunud ilusad, puhtad ja säravad toonid?

Üleüldse – domineerivad kolm äärmust: kas selline gänksta stail (a la lai nabani dressipluus), vanaema stiilis mutiriided või vabandust väljenduse pärast aga hoorariided (tissid väljas litritega minikleit).

Paljud poed seest haisevad juba nagu kaltsukad ja proovikabiinid on räpased ning üle-lagastatud juba proovitud riietest eelnevate proovijate poolt. Mis juhtunud on kaubanduskultuuriga Eestis?

Sooviks saada normaalset shoppingu elamust ja leida kenasid klassikalisi naiselike lõigetega (taljesse töödeldud) ja ilusate värvidega riideid, aga paraku selliseid leide annab ikka otsida sellest tohuvabohust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tea ju, millises vanuses oled. Põhjusmõtteliselt võid Denim Dreami proovida. Värvivalikut peaks seal olema. Mul on endal Vildersoni juures näkanud. Vanasti sobis ka Mosaic, aga nemad on ka satsiga mutipikkuses kottkleitidele üle läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

proovikabiinid on räpased ning üle-lagastatud juba proovitud riietest eelnevate proovijate poolt. Mis juhtunud on kaubanduskultuuriga Eestis?

Neile on mingid “õigused” tekkinud, mida nad kurjasti ära kasutavad, ma pakun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värvid riietel: no õudne – kakapruun, hall, must, kakaroheline v kakabeez. Kuhu on kadunud ilusad, puhtad ja säravad toonid?

Ju siis ka riietega on arvestatud et Eestis elab depressiivne rahvas, kes armastabki tumedates toonides käia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tea ju, millises vanuses oled. Põhjusmõtteliselt võid Denim Dreami proovida. Värvivalikut peaks seal olema. Mul on endal Vildersoni juures näkanud. Vanasti sobis ka Mosaic, aga nemad on ka satsiga mutipikkuses kottkleitidele üle läinud.

Kusjuures Denim Dreami toodetes on tõesti head valikut, aga hinnaklass on ikkagi natuke kallis, et sealt endale igapäeva riideid osta… Mosaicist olen saanud üksikuid häid asju varasemalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju siis ka riietega on arvestatud et Eestis elab depressiivne rahvas, kes armastabki tumedates toonides käia.

Siis ju võikski just säravaid toone kanda, et meel paremaks läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean paraku nõustuma. Olen korduvalt üritanud omale uusi riideid leida kaubanduskeskus test, aga ei leia. Igas poes suht ühesugused Soome ja Ameerika kaltsud. Ei leia normaalseid teksapüksegi. Ikka peab mingi vigur küljes olema, nartsud küljes rippuma jne. Palun mulle soovitada miskeid venku riietepoode. Tõesti ei tea, kus need on. Selline on mu maitse. Mitte kulinad ega läikivad vidinad, vaid naiselikud ja viisakad riided ja ka erilisemad teistsugused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

HM nt on puhas kräpp. Tahad osta lihtsat t- särki tööle, no pole- lühikesed, laiad, vormist väljas, imelikud mustrid. Ja terve pood on sellist jama täis.
Teemaalgatajal soovitan teksasid vaadata Lindexist. Seal on mu lemmikmudeliks Tova. Odav, lihtne, istuvad hästi, vastavad numbrile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teksad soovitan siiski denim dreamist osta. Saad hästi istuvad ja kestavad rohkem kui kiirmoe kräpp, mis peale esimest pesu välja venib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle need vanaema pikkusega seelikud meeldivad. Tunnen ennast kontoris mugavamalt, kui pikem seelik on. Muidu tunnen, et vahivad mu sääri.:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis ju võikski just säravaid toone kanda, et meel paremaks läheks.

Tumedate ja p*savärvi pruuni kandmine on juba nõukaajast sisse kodeeritud. Teha selgeks, et teisiti saab ka, on võimatu. Olen ise näinud ühe kohaliku õmblusfirma tooteid nende poevitriinil – no ei kipu ostma. Kõik ühesuguse lõikega ja võta üks ning viska teist. Veidi aja pärast koliti sealt minema, sest kaup ei läinud müügiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavateksaseid võib saada ka Espriti poodidest. Ostan endale just sealt. Keskmise hinnaga, lihtsad ja istuvad hästi. Montonit tasub silmas pidada kleitide ja seelikute osas, sealt leiab vahel ühtteist, aga nad on hinnad väga üles ajanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lisada ebanormaalsetele lõigetele ja ”disainile” veel ebanormaalsed kilekott-materjalid (polüester, akrüül, polüamiid ja teised sellised), ei jäägi tõesti midagi poest ostmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teksad soovitan siiski denim dreamist osta. Saad hästi istuvad ja kestavad rohkem kui kiirmoe kräpp, mis peale esimest pesu välja venib.

Denim on ka ok. Lihtsalt üllatusin Lindexis seekord. Üht paari kandsin pidevalt ja väga ilusad olid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastikud on need mutipikkusega seelikud ja kleidid. Need ei sobi isegi peenikestele ja siresäärsetele, ikka väga üksiku kohta võiks öelda neid kandes “ilus”. Väga lühikese seelikuga tööle nagu ei lähe, kuigi neid on ilusamaid olemas. Tahtsin lihtsaid kleite suvel kandmiseks, tumedate värvide vastu pole mul midagi. Tavaliselt olen Kaubamajast leidnud midagi, aga mitte midagi. Läksin Promodisse (kuangi ammu leidsin sealt väga ilusa kleidi) ja sain sealt lausa kaks tükki, ei olnud ka väga kallid. Debenhamsis on ka kohati ägedaid asju.
Teksadest Levi’s ja G-Star, muid ei osta juba ammu, sest teksad peavad 1. püsima normaalselt üleval (olenevalt mudelist ka ilma vööta); 2. olema jalas mugavad; 3. mitte välja venima; 4. kestma kauem kui aasta.
Võib-olla leiad ka netist midagi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ilusaid ja naiselikke kleite leiab Orsayst näiteks. Olen ostnud ka Reservedist, aga seal on tõesti väga harva heast materjalist riideid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõustun täielikult. Olen terve juulikuu ilusaid igapäevaseid naiselikke kleite otsinud. Kahjuks pole leidnud. Eks muidugi Tartus on ka väiksem valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba aastaid ostan peaaegu kõik riided aluspesust kingadeni ja õlapaeltega topist sügisjopedeni välismaalt, reisidelt. Eestist ostan vaid pakse üleriideid ja talvesaapaid (mida ma kusjuures nagunii ei osta igal aastal). Ka kõik kotid, peaaegu kõik ehted ja enamus kosmeetikat ostan reisidelt. Seega mitte netist, vaid füüsiliselt poodidest, kus saab proovida. Eestis müüakse s*tta kullahinnaga. Eestis ostan toidupoest süüa, muudes poodides ei käi.
Nii et soovitan. Kui just see teemaalgatuses mainitud ‘keskmine sissetulek’ ei ole takistuseks reisimisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ostnud ka Reservedist, aga seal on tõesti väga harva heast materjalist riideid.

Kusjuures, Reserved’is on jah sageli kenad lõiked, aga materjal alla igasugust arvestust, kuid mõnikord veab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks nii mõnelegi tundub, et poest pole asju saada. Minu jaoks on see pikkus kleidil, mis kataks põlved, aga ei ulatuks poolde sääremarja ka. Kaelus kolmnurk. Mitte ümar.vanus mitte noor, eakam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui teemaalgatuses märgitud keskmine sissetulek on takistuseks reisimisele, siis pole muud, kui tuleb hakata avastama veebipoodide maailma. yoox, asos, gap on põhilised, kust mina tellin. Lapsele saan nextist riideid, sealt ka tavalisi t-särke endale. Yooxis pead õppima orienteeruma ja peale passima, millal on aled. Seal on hea see, et on väga lihtne tagastada, halb see, et eks sealgi müüakse ka igasugust sodi ja sa pead oskama seal orienteeruda, õnneks on mitmeid filtreid, mille abil leida just endale sobivat. Ja mõõdud on itaallastel pisut teised kui meie oleme harjunud, aga selle sa saad kiiresti käppa. Gapist olen tellinud peamiselt erinevaid kampsuneid, spordiriideid, teksasid ja suvepükse. Kleidid on seal kotid.

Mõnikord ikka annan meie kaubandusvõrgule ka võimaluse, viimati käisin läbi terve ülemiste keskuse, et leida seelik. No ei ole. Lõpuks Zarast sain ühe, see oli alega ja viimane.

Teksasid olen varem ostnud lindexi, promodi ja esprit poest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen nii rõõmus, et avastasin Kilomaxi. Kogu suvise garderoobi sain sealt. Muidu olen ka ostnud Lindexist ja Reservedist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen nii rõõmus, et avastasin Kilomaxi. Kogu suvise garderoobi sain sealt. Muidu olen ka ostnud Lindexist ja Reservedist.

seal on ju nii jube valik …. raudselt 90% on mingist polüestrist lirakad

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kiidan ka Espriti teksaseid, vähesed, mis sobivad ja peavad hästi vastu. Mosaicist sai varem osta, aga ka mulle ei meeldi saatsid. Montoni lõiked ei sobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul täpselt sama!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul pole ka tavaliselt aega šopata. Olen leidnud omale Zarast ja River Islandist riideid. Kiirmood jääb minu poolt puutumata ja mina seda välja ei kannaks ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul pole ka tavaliselt aega šopata. Olen leidnud omale Zarast ja River Islandist riideid. Kiirmood jääb minu poolt puutumata ja mina seda välja ei kannaks ka.

Mis need Zara ja RI siis on? Puhas kiirmood.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
kirilind2

ma olen selline humana 1€ päeva ostja. mis teha, kui ma ei pea vajalikuks riietesse investeerida. see ei ole minu prioriteet. mul on tõesti täiesti ükskõik riietest. tähtis, et mul endal hea on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ostan kallima otsa riideid sageli järelturult, on kujunenud kindlad lemmikbrändid. Kuna materjal ja kvaliteet on head, näevad esemed aastaid head välja.
Denim Dreamist ostan aeg-ajalt, kui järelturult midagi ei leia. Riideid ostan üsna harva ja väga läbimõeldult, nii et siis hinda väga ei jälgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen viimasel ajal mõelnud täpselt sama asja. Käisin täna Rotermanni kvartali kiirmoepoodides ja mõtlesin, et nagu kaltsukas oleks. Mitte midagi pole osta ja poodides on kvaliteet kuidagi väga alla käinud. Olen hetkel kahekümnendate alguses ning mäletan kui mõningad aastad tagasi isegi NewYorkerist ja Bershkast jmt kohtadest sai küll trendikaid, kuid enamvähem kvaliteediga riideid. Nüüd on küll maitse muutunud ja pigem ostan riideid H&M-ist, Mohitost ja Reservedist ja kui sealt midagi leiabki, siis üldiselt peab ikka vaeva nägema ning ostukogemus on tihti vilets. Tolmurullidega (sõna otseses mõttes) riietuskabiinid ja laiali olevad riided on nii tavaline.

Kallemaid riideid hetkel veel ei jõua osta ja nii käingi H&M-is pärleid otsimas. Ehk siis sain oma pettumuse ka välja elatud ja vaatan, kas siin mõni soovitus ehk ka silma jääb.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 180 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naiste riided poes – kohutav!