Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naiste- või meestekeskne ühiskond?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Naiste- või meestekeskne ühiskond?

Postitas:
Kägu

Eestis on soovolinik ja igasugu ahistamisjuhtumitega tegeletakse. Aga mis te arvate kas meil on naiste-või meestekeskne ühiskond?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No mis sa arvad?

Kaja Kallase umbusaldus näitas täna päris hästi, kuidas naistesse suhtutakse.

Teiseks tooks ma näitena linnakeskkonna. Lapsekäruga on väga raske meie tänavatel liikuda, äärekivid on suured ning kõnniteed lünklikud ja kitsad, lisaks sellele on tihti tänavapostid keset teed. Tihti peangi kärutama autotee ääres, sest kõnniteed lihtsalt pole. Sügisesel ajal on see eriti lõbus. Seda siis Tallinnas.

+17
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestis on soovolinik ja igasugu ahistamisjuhtumitega tegeletakse. Aga mis te arvate kas meil on naiste-või meestekeskne ühiskond?

Viimased ajad on meil ikka viirusekeskne ühiskond, kõik soolised ja sootud tantsivad ümber viiruse.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis sa arvad?

Näiliselt naistekeskne kuid tegelikult käivad mehed kogu aeg rusikas taskus ringi?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis sa arvad?

Kui juba oled poliitikasse trüginud, siis unusta, et oled NAINE. Keegi sulle hinnaalandust tegema ei hakka. Tuletagem meelde Margaret Thatcherit.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui juba oled poliitikasse trüginud, siis unusta, et oled NAINE. Keegi sulle hinnaalandust tegema ei hakka. Tuletagem meelde Margaret Thatcherit.

Kas meessoost poliitikutesse suhtutakse sama lugupidamatult? See lillekese-kommentaar on meelest läinud? Miskipärast ei ole kuulnud, et Rataselt nii oleks küsitud. Või Helme kommentaar Kaja Kallase nööpide kohta…  Selliseid kommentaare lubatakse ainult naiste suunas.

„No näiteks ükskord sai kirehetkel mitu korda valju häälega Kaja nime hüütud, ikka mitu korda ja no ütleme siis nii, et isegi pehmelt öelduna tuli sellest ikka probleem,“ naeris Mart Helme.  https://lugejakiri.ee/mart-helme-olen-kirehetkel-huudnud-kaja-nime-ja-sellest-on-tulnud-kodus-probleeme/

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on aastatuhandeid olnud meestekeskne ühiskond. Ja “meie” all pean ma silmas kogu lääne ühiskonda. Inimene on eluaeg igas keeles tähendanud meest. Inimkond – mankind – mehed.
Kristliku loomimüüdi järgi loodi inimene/mees ja hiljem inimese küljeluust naine. Arva ise, kelle keskne see ühiskond on.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miskipärast ei ole kuulnud, et Rataselt nii oleks küsitud.

Ratase aadressil tehti ju igasuguseid rattanalju. Kert Kingot peedistati ka üsna inetult. See vist enam meeles ei ole? Või et tundub loomulik, et mehi võib pässideks, töllideks ja nakatunud raibeteks nimetada, kuid naisi lillekeseks ei või?

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristliku loomimüüdi järgi loodi inimene/mees ja hiljem inimese küljeluust naine.

“Kristliku loomismüüdi” järgi Jumal lõi inimese meheks ja naiseks. See on seal öeldud hulka enne, kui Eeva üldse jutuks tuli. Piiblist on välja jäetud päris hulka algupärast kristliku materjali. Koraanis, mille juured on otsapidi kristluses, on aga ka räägitud Lilithist ja mis temast sai.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis sa arvad?

Delfis avaldati eile peaministrieelistuse uuring ja tulemused näitasid, et mehed toetasid peaministrina Kaja Kallast rohkem kui naised. See, et meil on Riigikogus isikuid, kes käituvad matslikult ja maksumaksja raha eest klouni mängivad, ei tähenda, et kogu ühiskond oleks selline.

Kusjuures, ma ei poolda Kaja Kallast peaministrina. Mitte seepärast, et ta naine on, vaid seepärast, et ta ei sobi sellesse ametisse. Ta oleks võinud olla hea jurist, tippametnik, Riigikohtus karjääri teha. Ka Riigikogusse sobib, aga ministriametisse mitte.
See, kuidas Riigikogus umbusaldamisel käituti, oli aga täiesti ebasobiv. Mina oleks ka umbusaldamist pooldanud, aga ma ei saa pooldada sellist käitumist.

Meil ei ole meestekeskne ühiskond ega pole ka naistekeskne ühiskond, aga on lastetute karjääriinimeste keskne ühiskond. Lapsed, lastega tegelevad ametikohad, lapsi kasvatavad vanemad ja vanemad inimesed pole meie ühiskonnas piisavalt väärtustatud.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ratase aadressil tehti ju igasuguseid rattanalju. Kert Kingot peedistati ka üsna inetult. See vist enam meeles ei ole? Või et tundub loomulik, et mehi võib pässideks, töllideks ja nakatunud raibeteks nimetada, kuid naisi lillekeseks ei või?

Ratase umbusaldamisel? Ei. Tsahkna ütles, et Kingo on ebakompetentne, sest tal on puudulik keeleoskus. Kas sina nimetad seda peedistamiseks? Kas Kaja Kallas on mõnda EKRE liiget nimetanud pässiks, tölliks või nakatanud raipeks?

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes keda nakatunud raipeks nimetas? Olen vist selle uudise maha maganud.

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Maga edasi.

See oli su suur jumal ja sinu poolt valitav Jürgen Ligi.

Tema sõnavarasse kuuluvad veel:
– “Ära kaaguta, ole vait” – see oli muidugi naisele öeldud.
– “Ma ei viitsi enam”
– „Kaunid suured silmad on tavaliselt olnud kinnise suu kohal” (see viimane oli Kaja Kallase kohta ja on ühtlasi ka täna põhjuseks, miks Ligi ühtegi ministriportfelli ei saanud)

jne, kes neid kõiki viitsib siia sinusuguse lolli magaja jaoks kirja panna.
Eks uuri ise, kui huvitab ja kui ei huvita, vali RE edaspidigi.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oli Jürgen Ligi kes Kalle Muulit nakatunud raipeks nimetas. Ülevaade Ligi ütlemistest: https://www.delfi.ee/artikkel/70005925/ara-kaaguta-nakatunud-raibe-lihunik-ja-laibamonitaja-vaike-ulevaade-urmas-reinsalu-taandumst-noudva-jurgen-ligi-klassikalistest-solvangutest

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oli Jürgen Ligi kes Kalle Muulit nakatunud raipeks nimetas.

Noh, nimetas siis nimetas.

Aga arusaamatu on muidugi see, et sajad perekopolikad selle peale põrmu langevad ja Ligi`t ja RE edasi valivad.

Nende ajupestute jaoks ta on endiselt ilmeksimatu jumal.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ei ole meestekeskne ühiskond ega pole ka naistekeskne ühiskond, aga on lastetute karjääriinimeste keskne ühiskond. Lapsed, lastega tegelevad ametikohad, lapsi kasvatavad vanemad ja vanemad inimesed pole meie ühiskonnas piisavalt väärtustatud.

Su silmaring on ikka üsna kitsas. Emad ja lapsed on meil lausa üle kullatud, paraku on see hakanud nendele endale kätte maksma igast otsast: noori naisi ei taheta tööle võtta, nende kodusolemise aeg on pikk, kaob kvalifikatsioon, hiljem ei saa nende aastate eest peaaegu mitte mingit pensioni. Lapsed on sellegipoolest kasvatamata, nõudlikud, valjuhäälsed, nad on harjunud, et nende soove loetakse silmist ja täidetakse minutipealt.

Need “lastetud karjääriinimesed” on kõik need soodustused kehtestanud, emapalk, pikk emapuhkus, tasuta töövihikud ja koolilõunad jne. Lasteaiatasu on peaaegu olematu, lapsed on hoitud, söödetud, õpetatud.

Uuri natuke, kuidas mujal Euroopa riikides on emade-laste elu ja siis tule ütlema.

PS Ise olen kolme lapse ema.

Siin samas kõrval on ridamisi teemasid, kus stigmatiseeritakse paljulapselisi sarisigijateks ja vaesuriteks, kuigi statistika näitab vastupidist: suurpere kahe vanemaga on märgatavalt vähem vaesusriskis kui üksikema ühe või kahe lapsega.

“Mujal Euroopas” on nii, et teatud religioon paneb sünnitama ja “pärismaalased” seevastu surevad välja. Eesti on üritanud veidigi teisiti teha. Aga ju siis on seda “ülekuldamist” veel tsipa vähe. Või peaks ka olema see teatud religioon meil? Kas on üleüldse võimalik saavutada loomuliku positiivset iivet ühiskonnas (kogukonnas), kus naised pole allasurutud??

Muide, töötavad lastega naised on ka siiski tööandjate poolt vist üle kullatud ja palgalõhet pole olemas. Sest kuidas muidu seletada asjaolu, et emad hoiavad lapsi lasteaias tüüpiliselt kell 8.30-16.30, sinna sisse mahub veel täistööaeg 8 tundi ja lõunapaus? Ei mahu ju. Kui palju nad siis veel võiksid teenida, kui hoiaksid lapsi lasteaias 7.30-18.00 ja töötaksid päriselt 8 tundi ehk täistööaja? Siis peaks vist hakkama rääkima sellest, et mehed saavad liiga vähe palka võrreldes naistega…

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teiseks tooks ma näitena linnakeskkonna. Lapsekäruga on väga raske meie tänavatel liikuda, äärekivid on suured ning kõnniteed lünklikud ja kitsad, lisaks sellele on tihti tänavapostid keset teed. Tihti peangi kärutama autotee ääres, sest kõnniteed lihtsalt pole. Sügisesel ajal on see eriti lõbus. Seda siis Tallinnas.

Tõsi. Ent huvitaval kombel on just teised naised need, kes käruga üle äärekivide ukerdavat noort ema põlastavalt vaatavad ja sisistavad: “Mis see siia välja üldse ronis, beebiga peab kodus olema!” Sama jutt ka siis, kui käruga ema on julgenud sisse astuda kodusesse toidupoodi. Meestelt pole küll eales sihukesi “komplimente” kuulma juhtunud.

Olen ennast tegelikult eluaeg feministiks pidanud. Lihtsalt, minu jaoks on loomulik, et mitte kellelegi ei tohiks halvasti öelda ja jutt stiilis “Naise kohta juhid sa täitsa hästi” ei ole minu silmis aktsepteeritav ega tule mõistusega inimese suust.

Meie ühiskond muutub üha naistekesksemaks. Isegi meie president on nüüd naine. Naised on vallutanud paljud alad, eriti sotsiaalalad. Kuid tundub, et egas naised meestest tegelikult niiväga erinegi. Maslow püramiid on kõigil üks. Ja nii nagu meestel on võimujanu, nii on see olemas ka naistel. Lihtsalt selle saavutamise viisid on pisut erinevad. Mehed n-ö vehivad mõõkadega, naised näiliselt naeratavad, räägivad muudkui abistamisest ja käiavad, et “ma ju tahtsin sulle ainult head”, aga suure aitamise ja headuse kattevarjus lõhuvad-vigastavad teisi inimesi ja isegi perekondi vaat et meestest rohkemgi. Ehk siis, naistele on omane rahuldada oma võimuambitsioone pehmete väärtuste näilise propageerimise kaudu.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga suure aitamise ja headuse kattevarjus lõhuvad-vigastavad teisi inimesi ja isegi perekondi meestest rohkemgi.

Räägid endast?

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Inimene on eluaeg igas keeles tähendanud meest. Inimkond – mankind – mehed.

Mis filoloogilis-kultuuriline idiootsus see on?

Inglise keel ei ole maailmas ainus ega ole kõigi keelte alus.

Soomeugrilastel on inimene sooneutraalne, kui vaja, täpsustatakse, kas mees, naine või laps, kui tarvis last täpsustada, siis poiss või tüdruk.

Ühes soomeugri keeles samastub inimene väidetavalt hoopis naist tähistava sõnaga. Materjali kindlaks väiteks siiski napib ja keel on ise kadumas.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su silmaring on ikka üsna kitsas. Emad ja lapsed on meil lausa üle kullatud, paraku on see hakanud nendele endale kätte maksma igast otsast: noori naisi ei taheta tööle võtta, nende kodusolemise aeg on pikk, kaob kvalifikatsioon, hiljem ei saa nende aastate eest peaaegu mitte mingit pensioni. Lapsed on sellegipoolest kasvatamata, nõudlikud, valjuhäälsed, nad on harjunud, et nende soove loetakse silmist ja täidetakse minutipealt.

Need “lastetud karjääriinimesed” on kõik need soodustused kehtestanud, emapalk, pikk emapuhkus, tasuta töövihikud ja koolilõunad jne. Lasteaiatasu on peaaegu olematu, lapsed on hoitud, söödetud, õpetatud.

Uuri natuke, kuidas mujal Euroopa riikides on emade-laste elu ja siis tule ütlema.

PS Ise olen kolme lapse ema.

Mul on neli last, esimesed juba päris suured ja olen ka mujal Euroopas natuke aega elanud.

Sina näed raha. Jah, 1,5 aastat makstakse meil vanemahüvitist ja see on suur asi, väga hea asi. Aga suhtumine lastesse, lastega töötajatesse on tihti kehv. Palju kehvem kui lääne pool. Samuti on ikka veel lastega töötavad spetsialistid tagasihoidliku palgaga ning paljudele lastele ning nende peredele väga vajalike spetsialistide teenuseid rahastab riik nii vähe, et neist ei jagu mitte kuidagi kõigile vajajatele. Mujal Euroopas on ka sellega asjad palju paremad.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maga edasi.

See oli su suur jumal ja sinu poolt valitav Jürgen Ligi.

Tema sõnavarasse kuuluvad veel:

– “Ära kaaguta, ole vait” – see oli muidugi naisele öeldud.

– “Ma ei viitsi enam”

– „Kaunid suured silmad on tavaliselt olnud kinnise suu kohal” (see viimane oli Kaja Kallase kohta ja on ühtlasi ka täna põhjuseks, miks Ligi ühtegi ministriportfelli ei saanud)

jne, kes neid kõiki viitsib siia sinusuguse lolli magaja jaoks kirja panna.

Eks uuri ise, kui huvitab ja kui ei huvita, vali RE edaspidigi.

Kui ma Jürgen Ligi valija oleks, siis oleks ma ju tema sõnavõttudega kursis.

Aga miks tunned, et pead mind solvama, kui ma Jürgen Ligi väljaütlemisi ei tea, jääb küll arusaamatuks? Kas peaks kõigi poliitikute ütlemiste vastu huvi tundma ning neid peast tsiteerida oskama? Olen oma valitava erakonna poliitikute tegemistega kursis ja sellest piisab.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa tõestada üritad? Kert Kingo on naine.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igasuguste “eriliste” keskne ühiskond. Tavaline inimene peab kogu aeg vaatama, et midagi valesti ei ütle ega tee, et kedagi ära ei solvaks.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igasuguste “eriliste” keskne ühiskond. Tavaline inimene peab kogu aeg vaatama, et midagi valesti ei ütle ega tee, et kedagi ära ei solvaks.

Ma olen täitsa tavaline inimene ja ei pea küll pingutama, et kellelegi sõnade või tegudega liiga ei teeks. Tundub kuidagi elementaarne kasvatus, et teisele halvasti ei ütle.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

</p>

<p style=”text-align: left;”>Ma olen täitsa tavaline inimene ja ei pea küll pingutama, et kellelegi sõnade või tegudega liiga ei teeks. Tundub kuidagi elementaarne kasvatus, et teisele halvasti ei ütle.

</p>
Sellest enam ei piisa.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene on eluaeg igas keeles tähendanud meest. Inimkond – mankind – mehed.

Mis filoloogilis-kultuuriline idiootsus see on?

Inglise keel ei ole maailmas ainus ega ole kõigi keelte alus.

Soomeugrilastel on inimene sooneutraalne, kui vaja, täpsustatakse, kas mees, naine või laps, kui tarvis last täpsustada, siis poiss või tüdruk.

Ühes soomeugri keeles samastub inimene väidetavalt hoopis naist tähistava sõnaga. Materjali kindlaks väiteks siiski napib ja keel on ise kadumas.

See oli illustreeriv näide.

Soome-ugri sõna inimene etümoloogia on ebaselge. On peetud vanaks tuletiseks tüvest ime. Veel on arvatud, et indoeuroopa laen, ← indoeuroopa *ǵn̥h1-(e-), *ǵn̥h1-(o-), mille vasted on nt ladina genius ‘geenius, kaitsevaim; hing’, vanakreeka génos ja vanaindia jās ‘järeltulija’.

Vana Testament on kirja pandud heebrea keeles ja seal on selleks sõnaks אָדָם‎ (‘adam), millega tähistatakse piiblis nii esimest inimest kui inimkonda kui meesterahvast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kristliku loomismüüdi” järgi Jumal lõi inimese meheks ja naiseks. See on seal öeldud hulka enne, kui Eeva üldse jutuks tuli. Piiblist on välja jäetud päris hulka algupärast kristliku materjali. Koraanis, mille juured on otsapidi kristluses, on aga ka räägitud Lilithist ja mis temast sai.

Siis Issand Jumal laskis tulla raske une inimese peale ja see jäi magama; siis ta võttis ühe tema küljeluudest ning sulges selle aseme taas lihaga. Ja Issand Jumal ehitas küljeluu, mille ta inimesest oli võtnud, naiseks ja tõi tema Aadama juurde. (1Ms 2:21-22)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naiste endi seisukohti vaadates läbi perekooli, on ikka päris palju naiste seas naistevaenulikkust suhtumist. Olge solidaarsed ja põhimõttekindlad ikka. Nii palju on nn meestepugejaid. Olgu petmise- reetmiseteemades, elatiseteemades ja ahistamise, kiusu, vägivallateemades. Haige värk. Veel haigemaks teeb selle see, et ollakse kahepalgelised, aga lambist võtavad sõna. Kui teema ennast puudutaks, oleks jutt kihe teine

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naiste endi seisukohti vaadates läbi perekooli, on ikka päris palju naiste seas naistevaenulikkust suhtumist. Olge solidaarsed ja põhimõttekindlad ikka. Nii palju on nn meestepugejaid. Olgu petmise- reetmiseteemades, elatiseteemades ja ahistamise, kiusu, vägivallateemades. Haige värk. Veel haigemaks teeb selle see, et ollakse kahepalgelised, aga lambist võtavad sõna. Kui teema ennast puudutaks, oleks jutt kihe teine

Noh, nagu Moonika Helme ja või Kert Kingo, kes itsitavad, kui keegi nende erakonnast Kallase kulul nalja teeb. Ma olen veidi sinuga nõus, inimese enda probleemid on ikka südamelähedasemad, ent tegelikult leidub nimetatud teemades alati ka neid, kes teiste naiste suhtes solidaarsed on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on matsikeskne ühiskond. Rahvasaadikud näitavad halva käitumisega eeskuju ja truud alamad teevad kohe järgi.

Vaadates, kuidas ekrelased suures vihas K.Karu solvama tormasid tema sotsiaalmeedia postituse peale, ei ole enam eriti vahet, kas sihtmärk on mees või naine. Kui ikka partei arvamusega midagi kokku ei lähe, siis tehakse isiklikke solvanguid kasutades see teisitimõtleja maatasa.

+2
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naiste- või meestekeskne ühiskond?