Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naiste- või meestekeskne ühiskond?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Naiste- või meestekeskne ühiskond?

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal tundub, et idiootidekeskne. Jah, saan aru küll, et enamus inimesi siiski pole idioodid, kuid idioodid on oluliselt sõnakamad, seega puhtalt meediakajastuse põhjal võib jääda mulje, et nad on enamuses.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naiste endi seisukohti vaadates läbi perekooli, on ikka päris palju naiste seas naistevaenulikkust suhtumist. Olge solidaarsed ja põhimõttekindlad ikka. Nii palju on nn meestepugejaid. Olgu petmise- reetmiseteemades, elatiseteemades ja ahistamise, kiusu, vägivallateemades. Haige värk. Veel haigemaks teeb selle see, et ollakse kahepalgelised, aga lambist võtavad sõna. Kui teema ennast puudutaks, oleks jutt kihe teine

Noh, nagu Moonika Helme ja või Kert Kingo, kes itsitavad, kui keegi nende erakonnast Kallase kulul nalja teeb. Ma olen veidi sinuga nõus, inimese enda probleemid on ikka südamelähedasemad, ent tegelikult leidub nimetatud teemades alati ka neid, kes teiste naiste suhtes solidaarsed on.

Jah leidub, aga üllatavalt palju on neid teisi. See ikkagi näitab seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah leidub, aga üllatavalt palju on neid teisi. See ikkagi näitab seda.

Ju siis nähakse teistes naistes enda konkurente, ja see on tegelikult kurb, sest sama moodi lükatakse endale kaikaid kodaratesse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

sest sama moodi lükatakse endale kaikaid kodaratesse.

Mis kaigastest sa räägid?
Ekre toetus ju pidevalt kasvab ja see “klaaslagi” mida Kallas tähtsa näoga (ja kahjuks valesti) ennustas, on ammu ületatud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ekre toetus ju pidevalt kasvab ja see “klaaslagi” mida Kallas tähtsa näoga (ja kahjuks valesti) ennustas, on ammu ületatud.

Üsna lihtne ju – kui sa ise teisi naisi ei toeta, siis ühel hetkel võib juhtuda see, et sul endal on abi vaja, ja siis ei ole kedagi teist sind aitamas, sest sa ise sõdisid aktiivselt selle vastu. Toon näite USAst: naine oli aktiivne abordivastane, ta oli väga õnnelik kui tema osariigis abort keelustati. Kui ta vägistati, siis oli ta veendunud, et tema on see erand, kellele peab abort siiski lubatud olema. Ei olnud. Ei saa loota sellele, et minuga nii kunagi ei juhtu ja teised naised on kõik rumalamad kui mina olen.

EKRE on siiski meeste seas oluliselt populaarsem kui naiste:

https://www.err.ee/reitingud

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll ei toeta kedagi lihtalt tema soo või nahavärvi pärast. Imelik isegi mõelda, et kuskil on inimesed, kelle meelest see on normaalne tegevus (minu meelest on see rassistlik ja seksistlik).  See et mingi erakonna tippjuht saab solvanguid tunda … tõesti kurb, aga võimu tipus ongi üsna kibe olemine. Kui keegi arvab, et tee tippu on ainult heatahtesoovidega sillutataud, see inimene on vale eesmärgi natuke valinud, õigupoolest igasugune konkurents on ühele osapoolele (kaotajale enamasti) ju üsna ebameeldiv. Kui poliitikas mingeid pingeid poleks – järelikult käsi peseb kätt  ja vot see peaks hoopis rahva murelikuks tegema.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja see naiste solidaarsuse ja sõpruse musternäide on loomulikult Perekool ise. Rohkem näiteid vist pole vaja lisada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa sellest naiste “solidaarsusest” hästi aru. See eeldab, et kõik mehed on a priori vaenlased. Ja siis peaksin kõikidele naistele – vaatamata sellele, kes või mis nad on – takka kiitma.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei saa sellest naiste “solidaarsusest” hästi aru. See eeldab, et kõik mehed on a priori vaenlased. Ja siis peaksin kõikidele naistele – vaatamata sellele, kes või mis nad on – takka kiitma.

Mis ajast see seda tähendab, et kõik mehed vaenlaseks muutuvad? Kui üks meestöötaja teeb nt naistöötaja kohta seksistlikke märkusi, siis empaatiavõimeline inimene suudab mõelda, et ka temale ei meeldiks selliseid kommentaare saada, seega ütleb ta sellele mehele, et nii pole okei käituda, ja ei itsita nende kommentaaride peale. Sest sina võid olla see järgmine inimene, kelle säärejooksu või rinnakorvi suurust kommenteeritakse.

Seda märkab ka ahitamisteemades. On naisi, kes tõepoolest usuvad, et ohver on ise süüdi, et valet riietust kandis ja mees ei suutnud seetõttu oma instinkte kontrollida.

Või siis need emad, kes ei usu oma tütart, kui see neile räägib, et kasuisa teda ahistab. Sest osadel naistel ongi arusaam, et naised ongi ussid, ja valetavad ja vassivad kogu aeg.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

matsuse suhtes võib nõustuda. Tekst, mida eraviisiliselt soliidsed ärimehed ja poliitikud suust välja ajavad, on sageli selline, et ootaks poetagustelt, aga mitte kõrgharitutelt. Ju on neilgi sõna täiesti vaba. EKRE omad on eraviisiliselt veel suhteliselt viisakad. Nemad nii vabad veel ei ole.

Ka Jürgen Ligi saab mõista. Kui pead aina jagelema nendega, kes räägivad protsentidest, aga arusaamist ei ole, no kaua võib. Ei ole ju tema põhikooli matemaatika järeleaitaja.

Kaja Kallase vastused ajavad lõpuks vihale ka kannatlikuma kuulaja. Küsitakse konkreetselt, vastus kestab 3 minutit, aga mingit vastust ei tule. Mingi juristi jutuloba, mis vaid kaudselt teemasse puutub. Õpiks siis isaltki, kes oskab, aga ilmselt pole võimeid.

Kunagi oli ka vastupidi: küsimuse esitaja rääkis pika jutu, kus küsimus alles lõpus formuleerus. Toonase peaministri Vähi vastus oli selge ja konkreetne: “Ei”. Oma jutust lummatud küsija ei saanud esialgu arugi, et vastus anti ja kordas loba.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meestekeskne ei ole Eesti ühiskond kohe kindlasti mitte. Täiesti neutraalne on. Pigem kehtib ikka see anekdoot, et mees küll vahel käratab:“Kes on majas peremees? “ ja selle peale naiselt panniga vastu pead saades ütleb õnnetult: “Kas küsida ka enam ei tohi või?”. Eesti mehed on ikka üldiselt viisakad ja naisest ennast soo tõttu küll kuidagi paremaks ei pea. See on vastik, et mingid tähelepanuvajajad grupid üritavad sellist teemat meil üles kiskuda. Küll üritatakse rahvusi tülli ajada, siis mehi- naisi, noori- vanu, koguaeg peab konflikti õhutama. Eks sellest konfliktist on ka kasusaajaid – küll mingitest rahvusvahelistest organisatsioonidest ja meie endagi riigieelarvest vist. Ega probleemi ei peagi olema, aga kuna mujal maailmas on, siis piisavalt kõvasti kisades ja vaenu õhutades mingi raha või tähelepanu (või kogunisti auraha) ikka kukub.

Eelmise kirjutajaga muidu matsluse ja kõige muu osas 100% nõus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üsna lihtne ju – kui sa ise teisi naisi ei toeta, siis ühel hetkel võib juhtuda see, et sul endal on abi vaja, ja siis ei ole kedagi teist sind aitamas, sest sa ise sõdisid aktiivselt selle vastu. Toon näite USAst: naine oli aktiivne abordivastane, ta oli väga õnnelik kui tema osariigis abort keelustati. Kui ta vägistati, siis oli ta veendunud, et tema on see erand, kellele peab abort siiski lubatud olema. Ei olnud. Ei saa loota sellele, et minuga nii kunagi ei juhtu ja teised naised on kõik rumalamad kui mina olen.

EKRE on siiski meeste seas oluliselt populaarsem kui naiste:

https://www.err.ee/reitingud

Ei ole mul elu sees ses suhtes abi vaja läinud. Kui mingi totu on kukkunud nt töises olukorras jama ajama, saab talle konkreetselt öeldud, et äkki püsiks teemas. Toimib. Aga ainult siis, kui kompetents lubab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naiste- või meestekeskne ühiskond?