Esileht Ilu ja tervis Naistearst Galina Litter

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Naistearst Galina Litter

Postitas:

Sai mindud tema vastuvõtule seoses sellega, et juba 2 aastat pole rasestumine õnnestunud. Vastuvõtt oli väga ebameeldiv, ta keskendus rohkem sellele, et olen liiga noor, et lapsi saada (22) ja sain loengu, kuidas nii noorelt peaks veel ikka oma elu elama mitte lapsi tegemata hoolimata sellest, et selgitasin talle, et meie elu on paigas ja soovime last.

Lõppudelõpuks kirjutas ta mulle digiloosse “vaimselt ebastabiilne”

Kas keegi on käinud tema juures siit? Googeldades teda, siis ma pole ainuke, kes sellise ebameeldiva kogemuse osaks saanud on. Kahju vaid, et enne vastuvõtule minekut ei tulnud pähe tausta uurida.

+20
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wow, kohutav. Mida kõike arstid endale lubavad.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et arstil on õigus.

+11
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 23:21; 08.12 02:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et arst väga ei eksinud.

20 aastane ja hakkasid last tahtma? Räägime 10 aasta pärast uuesti, kas ikka on elu paigas.

+13
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka kunagi tema juures.
Vaieldamatult kõige ülbema suhtumisega arst, kellega olen üldse kunagi kokku puutunud. Kirjutas minu kohta ka mingit ebapädevat soga, kuid võtsin hoiaku, et ju tal mingid tõsised probleemid, et ta nii kibestunult noorte naiste peale end välja elab.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et arst väga ei eksinud.

20 aastane ja hakkasid last tahtma? Räägime 10 aasta pärast uuesti, kas ikka on elu paigas.

Midagi on väga valesti, kui 20-aastane ei rasestu kahe aasta jooksul! Peabki arsti poole pöörduma ja mida varem, seda parem.

+35
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskendu oma soovile, lapse saamisele. Ja võta mõne teise arsti arvamus lisaks. Lase enda ja mehe tervist uurida. Kas GL on ebameeldiv või mitte, pole ju tegelikult oluline. Tal võis õigus olla, aga ta võis ka eksida, onju.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mina 2 aastat ei rasestunud ja hakati põhjust uurima. Mis siis, et olin palju vanem ja abielus.
Üks sisearst on ka väga kohutav inimene, kelle hobi tundubki olevat teist tervisega hädas naisterahvast alandada, lõputult vaielda jne. Müstika, et kuidas sellised küll arstiks saavad ja arstina püsivad. Rohkem kahju kui kasu. Selliseid tulekski tegelikult hakata ülesse andma.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 23:37; 07.12 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad sa tõesti öelda et 20 aastaselt on sul oma kodu ja ole majanduslikult nii hästi kindlustatud et võid endale last lubada? Vaevalt. Pigem usun et arst motles materjaalset poolt.

+7
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 23:49; 08.12 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad sa tõesti öelda et 20 aastaselt on sul oma kodu ja ole majanduslikult nii hästi kindlustatud et võid endale last lubada? Vaevalt. Pigem usun et arst motles materjaalset poolt.

See ei ole arsti asi tegelikult. Mina sain esimese lapse 21-aastaselt ja olin tõesti kindlustatud. Tööl olin käinud ka juba mitu aastat.

+21
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 23:37; 07.12 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris julmad kommentaarid ikka tema kohta. Tekkis kohe huvi tema kylastamiseks 😉
Endal on siiani ITK arstid olnud ja kiidusõnad kõigi kohta

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad sa tõesti öelda et 20 aastaselt on sul oma kodu ja ole majanduslikult nii hästi kindlustatud et võid endale last lubada? Vaevalt. Pigem usun et arst motles materjaalset poolt.

Mina sain lapse, kui olin 26,elasin üürikorteris. Arst küll huvi ei tundnud, kas oma korter. Et miks peaks arst kellegi materiaalse poole osas huvi tundma nii sisuliselt?

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui nii noor sünnitab siis miks ei või arst seda küsida? No kui mina olin 19 siis küsis arst minult otse et kas saan lapse kasvatamisega hakkama olles nii noor. Tegemist Tartu arstiga kes sellel alal töötanud 22 aastat.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 23:49; 08.12 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin 18aastaselt keskkooli kuldmedaliga. Oli olemas kindel noormees, armastus oli suur ja tekkis mõlemapoolne soov kohe ka laps saada. Mees oli ettevõtja, materiaalseid probleeme meil ei olnud. Enam kui kaks aastat võttis aega, et rasestuksin. Selle aja sees tehti laparoskoopia munajuhade läbitavuse kontrolliks, uuriti mehe spermat ja tehti muid uuringuid. Üks arst hurjutas samamoodi, et miks ma küll nii noorelt emaks tahan saada. Olin vankumatu oma tahtmistes. Jõudsin ülikoolis 2 aastat läbida ning sündis mu esimene laps. Teise lapse sain aasta hiljem.
Praeguseks olen nelja lapse ema, mitu ülikooli diplomit taskus, lisaks veel hobikorras üks kutseharidus. Mehega koos 25+ aastat.
Ei saa küll kuidagi öelda, et ma noorelt lapsi soovinuna oleksin kuidagi vaimselt ebastabiilne olnud 🙂 Elu parim otsus!

+23
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin 18aastaselt keskkooli kuldmedaliga. Oli olemas kindel noormees, armastus oli suur ja tekkis mõlemapoolne soov kohe ka laps saada. Mees oli ettevõtja, materiaalseid probleeme meil ei olnud. Enam kui kaks aastat võttis aega, et rasestuksin. Selle aja sees tehti laparoskoopia munajuhade läbitavuse kontrolliks, uuriti mehe spermat ja tehti muid uuringuid. Üks arst hurjutas samamoodi, et miks ma küll nii noorelt emaks tahan saada. Olin vankumatu oma tahtmistes. Jõudsin ülikoolis 2 aastat läbida ning sündis mu esimene laps. Teise lapse sain aasta hiljem.

Praeguseks olen nelja lapse ema, mitu ülikooli diplomit taskus, lisaks veel hobikorras üks kutseharidus. Mehega koos 25+ aastat.

Ei saa küll kuidagi öelda, et ma noorelt lapsi soovinuna oleksin kuidagi vaimselt ebastabiilne olnud ???? Elu parim otsus!

Jah, ka mul läks hästi. Sünnitasin 21-aastaselt, tänaseks päevaks kolm last, korralik haridus, tubli ja kõrgelt haritud mees, meil on enda ettevõte jne. Koos oleme olnud 16a. Ometigi kahetseme mõlemad, et nii noorelt lapsed otsustasime saada. See on meie elu kõige halvem otsus siiani, päris tõsiselt. Meil on veel isegi hästi läinud, enamik selliseid noori peresid ei püsi paari aastatki koos.
Mina enda tütrele ütleksin päris ausalt ja südamest, et palun oota sellega. Aga ega ta kuulaks. Mina ka ei kuulanud kui mulle öeldi.
Galina Litteri juures olen korra käinud. Midagi erilist silma ei jäänud ja abi sain. Õnneks polnud HPV vaktsiini sihtgrupp. Tervisetrendist loen, et ilma selleta tema juurest ei pääse. 🙂

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 23:21; 08.12 02:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin 18aastaselt keskkooli kuldmedaliga. Oli olemas kindel noormees, armastus oli suur ja tekkis mõlemapoolne soov kohe ka laps saada. Mees oli ettevõtja, materiaalseid probleeme meil ei olnud. Enam kui kaks aastat võttis aega, et rasestuksin. Selle aja sees tehti laparoskoopia munajuhade läbitavuse kontrolliks, uuriti mehe spermat ja tehti muid uuringuid. Üks arst hurjutas samamoodi, et miks ma küll nii noorelt emaks tahan saada. Olin vankumatu oma tahtmistes. Jõudsin ülikoolis 2 aastat läbida ning sündis mu esimene laps. Teise lapse sain aasta hiljem.

Praeguseks olen nelja lapse ema, mitu ülikooli diplomit taskus, lisaks veel hobikorras üks kutseharidus. Mehega koos 25+ aastat.

Ei saa küll kuidagi öelda, et ma noorelt lapsi soovinuna oleksin kuidagi vaimselt ebastabiilne olnud ???? Elu parim otsus!

Kui sa 18-aastaselt gümnaasiumi lõpetasid ja mehega koos 25+ aastat oled, siis pidid lõpetama enne 1995. aastat. Eesti iseseisvus 1992, esimestel aastatel oli majanduslikult kindlustatud ainult mafiooso ja tema perekond. Su mees oli mafiooso, seda mõtled ettevõtja all? Olgu peale. Aga igal juhul said sa tänu looduse tahtele mitu lisa-aastat, kus said õppida ning täiskasvanuks saada. Oleks sa kohe 18-aastaselt lapse saanud, poleks sul praegu tõenäoliselt sugugi nii palju haridust ega hüvesid. Võimalik, et poleks ka seda meest enam.

Galina Litterit ma ei tea, aga olen käinud mitme naistearsti juures, keda perekool on hurjutanud, ning pole neis ühtegi viga märganud.
Seda ma ei usu, et kui sa lihtsalt “selgitasid, et meie elu on paigas ja soovime last”, siis selle pealt taoline draama tekkis. Ju ikka sa käitusid ka veidi ebastabiilselt. Arsti poolt selline diagnoosi kirjutamine on muidugi ka lubamatu. KUI muidugi sa seda just välja ei mõelnud. Kõlab kuidagi uskumatult.

Aga jah. Minagi pooldan laste saamist 25+ vanuses, peale koole ja esimesi töökogemusi. Ehk siis täiskasvanuna. Ei, 18-aastaselt ei saada moraalselt täiskasvanuks. See tuleb umbes 25-selt. Kui üldse.

+11
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 03:38; 08.12 13:19; 09.12 11:59; 09.12 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina olen tema juurest saanud elu kõige halvema kogemuse. Käisin tema vastuvõtul u 5 aastat tagasi, olin siis 34 aastane, 2 lapse ema, pikalt abielus olnud. Põhjus,miks pöördusin, oli pidev veritsus. Mul oli tookord hormoonapiraal. Läbivaatusel ütles ta mulle, et mul on emakakaelahaavand. Ja siis hakkas hurjutama, et miks ma vaktsineeritud ei ole, et mul on oht emakakaelavähiks. Käskis kohe ära vaktsineerida tema juures, hind muidugi 300 eurot. Tegelikult ei saanud ma aru, miks ma peakin vaktsineerima kui mul on üks kindel partner. Lasin tema juures spiraali eemaldada, aga vaktsineerima ei läinud.kirjutas mulle rasestumisvastased tabletid. Kuna mul veritsus ei lõppenud, siis hakkasin galina litteri pärast arvama, et mul ongi emakakaelavähk. Olin murest hullumas ja pöördusin naistekliiniku erakorralisse vastuvõttu. Seal öeldi mulle, et mul pole mingit haavandit, kõik on puhas ja korras ja veritsus on hormonaalne probleem ja kästi mõneks ajaks hormoontablettidest loobuda ja kondoomi kasutada. Nii läks asi korda. Seega minu kogemus oli et GL on täiesti ebakompetentne arst, kes paneb valesid diagnoose, sunnib naisi vaktsineerima ja tekitab asjatut terviseärevust. Iial ei soovita tema juurde pöörduda.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldasin siis antud naistearsti. Leidsin isegi infot, et tal endal 2 poega ja 2 lapselast – Link

Ja no arvestades, et ta mingeid 40+ tervise raamatuid teinud… on ta ise mingi 40ndates või 50ndates. Ja need pojad või üks neist on kindlasti 20ndates lapse saanud (või noh, nende naised/üks naistest siis) seega tema kommentaar sinu lapsesoovi ja vanuse kohta on tõesti tiba… kuidas öelda hüpokriitiline(??).
Siin on ka arvustused tema kohta

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole normaalne ju!
Noor täiskasvanud naine ei rasestu 2 aasta jooksul ja arst kommenteerib täiesti asjasse mittepuutuval teemal. Kas ta arvab, et kui 20-sena ei õnnestu 2 aasta jooksul lapseootele jääda, siis 40-sena õnnestub see 2 kuuga?
Mine mõne teise arsti juurde.
Ma olin 24a kui soovisin last. Ei õnnestunudki 5 aasta jooksul rasedaks jääda – esimese lapse sünnitasin alles 29-aastasena (ja tänu meditsiini abile). Noortel võivad ka terviseprobleemid olla ja kui nende lahendamine edasi lükata, siis ei pruugi soovitud arv lapsi sündidagi.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldasin siis antud naistearsti. Leidsin isegi infot, et tal endal 2 poega ja 2 lapselast – Link

Ja no arvestades, et ta mingeid 40+ tervise raamatuid teinud… on ta ise mingi 40ndates või 50ndates.

40ndates-50ndates? Nalja teed või? Kui sa selle lingi avasid, siis pidid ju nägema, et tema hariduskäik on 1963-1974 Rapla Keskkool.
Ta oli Anne Veski pinginaaber. Ja Anne Veski ole mitte 40ndates-50ndates, vaid 63-aastane.

Lisaks, tood lingi, aga kirjutad ikka valesti maha. Seal on ju kirjas, et lapselapsi on kolm.

Mitte, et see nüüd kõik nii tähtis oleks, aga Galina Litteri 40-aastaseks pidamine tundus tõesti väga veider. Tõesti ei ole sa teda kunagi kuskil telekas või ajakirjas näinud?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 10:17; 08.12 10:29; 08.12 10:56; 08.12 14:27; 05.01 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas günekoloog ikka tohib epikriisis kirjeldada tema erialasse mittepuutuvaid sündroome?
Mina olen lasknud (mul komisjoni hinnangul, tsiteerin “üliraske haigestumine” ja hunnikutes eriarste) epikriisidest igasugused sellised totakad repliigid välja visata. Mõned on põtkinud aga eks siis on tulnud seaduse jõudu kasutada. Hilisemalt on küll mossitanud, aga nüüd enam probleeme pole.
Ainsad allesjäänud on Tallinna Kiirabi naksitrallid, kes põikpäiselt keelduvad epikriisi parandamast (nad keelduvad lisamast sinna, et mul on mõni südameklapi protees).

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 10:22; 08.12 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad sa tõesti öelda et 20 aastaselt on sul oma kodu ja ole majanduslikult nii hästi kindlustatud et võid endale last lubada? Vaevalt. Pigem usun et arst motles materjaalset poolt.

Minu esimene laps sündis, kui olin 18-aastane. Tänapäeva mõistes on see tõesti liiga noor, aga sel ajal ei midagi ebatavalist. Päris mitu klassiõde said samuti kohe pärast keskkooli lapsed.

Ma ei ole veel 50-aastanegi, aga kõik mu 4 last on tänaseks täiskasvanud. Kõik lapsed on ühe ja sama mehega, kellega oleme koos olud palju aastaid. See on ilmselt midagi sellist, mida tänapäevased nö. õigel ajal alustanud, ei suuda vaatamata kõigele, saavutada. Ehkki on eluks hoolikalt ettevalmistunud.

Elu parim otsus on see, et sain lapsed väga noorelt. Abilisi (hoidjaid) meil ei olnud. Rikkad me ei olnud, aga hakkama saime ilusti. Sel ajal nagu ei tundnud pähegi, et laps peab sündima siis, kui meil on oma maja ja meeletu materiaalne kindlustatus. Mõni inimene ei saa neid asju mitte kunagi. Kas ta peaks siis lastetuks jääma?

Meie lastest ei ole mitte keegi nurisenud, et oleks millestki ilma jäänud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 10:17; 08.12 10:29; 08.12 10:56; 08.12 14:27; 05.01 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

25+ aastat tagasi ei olnud edukat ettevõtjat. Aga no sel ajal võis muidugi 18selt sünnitata, ajastu oli selline. Üks vahekord, laps järgi. Polnud ju erilisi kaitsevahendeid. Ei tääkinud tol ajal keegi materiaalsest kindlustatutest.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 10:34; 08.12 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

25+ aastat tagasi ei olnud edukat ettevõtjat. Aga no sel ajal võis muidugi 18selt sünnitata, ajastu oli selline. Üks vahekord, laps järgi. Polnud ju erilisi kaitsevahendeid. Ei tääkinud tol ajal keegi materiaalsest kindlustatutest.

Saan aru, et oled vist väga noor ja eriti ei mäleta 25+ aastat tagasi aegu. Sel ajal olid esimesed ettevõtjad ja edukad inimesed täiesti olemas. Kooperatiivide ajastu algas Eestis 1987ndal aastal – 33 aastat tagasi! Ja 1989 oli Eestis loodud juba tuhatkond kooperatiivi. Peagi avati Pingviini jäätise müügikohad, hakati müüma vahvleid ja suhkruvatti. Ja 90ndatel aastatel oli (maffia kõrval) juba hulk ettevõtlikke ja edukaid inimesi ka tõsisemates valdkondades. Huvitav, keda need maffioosnikud muidu siis pigistamas käisid? Katust käidi ju pakkumas neile samadele ettevõtlikele.

Inimestel oli vägagi soov saada edukaks ja rikkaks. Ja paljud said ka. Lihtsalt, lapse saamist ei planeeritud sel ajal range reegli järgi, et enne maja, auto, suvila, jaht ja suur summa pangakontol, ja alles siis esimene laps.

Ei ole vaja rääkida, et 90ndatel ei olnud veel rasestumisvastaseid vahendeid ja ei teatud raseduse ärahoidmisest midagi. See on ülim rumalus! Meile käis günekoloog koolis vastavaid loenguid pidamas esimest korda siis, kui oli veel vene aeg. See oli 5ndas klassis (aasta oli siis 1985). Sel ajal olid kondoomide kõrval olemas nii rasedusvastased tabletid kui ka spiraal. Minu vennanaine pani spiraali 1987. Tõsi, sel ajal ei olnud hormoonspiraale, vaid oli plastmassist spiraal.
90ndatel oli olemas päris arvestatav valik ras.vastaseid vahendeid. Nii spiraalid (siis juba vaskspiraalid) kui ka pillid. Ise, isiklikult kasutasin mõlemaid variante.

Nii, et ära loo mingeid valesid pilte ajast, kus sa ise veel ehk sündinudki polnud ja mileest sul endal tegelikud teadmised puuduad.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 10:17; 08.12 10:29; 08.12 10:56; 08.12 14:27; 05.01 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wow, kohutav. Mida kõike arstid endale lubavad.

Kui arst ka ei tohi diagnoosi panna, siis kes tohib? 😀 😀

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 11:15; 08.12 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstika, et kuidas sellised küll arstiks saavad ja arstina püsivad. Rohkem kahju kui kasu. Selliseid tulekski tegelikult hakata ülesse andma.

See “müstika” on väga lihtne – nad on koolis käinud ja aastaid õppinud selle nimel.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 11:15; 08.12 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tema juures käinud, eks ta olegi selline vanakooli käre tädike. Mõnele sobivad tema nn naljad, mõnele mitte. Oma isiklikke hinnangulisi arvamusi digiloosse kirjutada on muidugi tase omaette, ega teised arstid seda ka nagunii tõsiselt ei võta. Mulle kirjutas, et mehega ebastabiilsed suhted, kuigi selle mõtles üldiselt nagu ise välja, mul polnudki siis meest. Mina vaatasin, et sellise jama eest veel ise maksta on küll jabur, kui väga häid arste on ju olemas, kelle juures on meeldiv käia. Millegipärast on ta siiski päris populaarne arst ja saab endale sellist käitumist lubada. Eks need käivad, kellele sobib. Enne sobis mulle Kapp, keda ka väga kirutakse, aga tema on vähemalt vait ja ei arva millestki midagi, teeb lihtsalt oma tööd, Litter on rohkem nagu mingi klatšimoori tüüpi.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 12:05; 08.12 21:08; 09.12 08:30; 05.01 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka käinud tema vastuvõttudel mitmel korral.
Tal tundub, et oleneb päevadest. Vahest on ta täitsa okei, aga vahel on tunne nagu oleks sattunud hoopis teise arati juurde.
Käisin spiraali eemaldamas, et rasestuda ja siis ta hakks eelmist arsti maha tegema, et mulle spiraal pandud on. Et kui ma spiraali ksutan, siis võiks juba operatsiooni teha, et rasedaks enam ei jääks ja et eelmine arst oleks võinud seda ikka soovitada. Ma ei saanud nagu midagi aru, et kui ma tahtsingi spiraali panna ainult 3ks aastaks siis miks ma peaks operatsioonil käima, kui ma hiljem uuesti last tahan.
Teine kogemus oli tuttavaga, kes käis kontrollis menopausiga. Aga dr. Litter suhtus asjasse nii, et patsient vajab depressiooni ravimeid ja raseduse soodustamiseks vajavaid rohtusid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti iseseisvus 1992, esimestel aastatel oli majanduslikult kindlustatud ainult mafiooso ja tema perekond.

Järjekordne mälukaotus mõnel. Kooperatiivid olid juba enne iseseisvumist.

https://et.wikipedia.org/wiki/%C3%9Chistu

Saan aru, et oled vist väga noor ja eriti ei mäleta 25+ aastat tagasi aegu. Sel ajal olid esimesed ettevõtjad ja edukad inimesed täiesti olemas. Kooperatiivide ajastu algas Eestis 1987ndal aastal – 33 aastat tagasi! Ja 1989 oli Eestis loodud juba tuhatkond kooperatiivi. Peagi avati Pingviini jäätise müügikohad, hakati müüma vahvleid ja suhkruvatti.

Neile pole mõtet rääkida, et kooperatiivid olid olemas juba enne iseseisvust. Nende ajalugu algab teistmoodi ja peale Perekooli pole nad muud lugenudki. Mõtlesin ühes teises temas, et sellele 03:38 käole viskan lausa lingid ette, kuid siis loobusin, sest vaevalt ta peake rohkemaks võimeline on.

Tibulinnud, kooperatiivid olid loomulikult olemas, kuid me rääkisime siiski majanduslikust kindlustatusest, mitte sellest, et suutsid omale vahetevahel valuutapoest saapad ja liha osta? Nõuka ajal ja veel eriti kooperatiivis ei saanud olla vähimatki majanduslikku kindlustatust, sest kooperatiivi sissetulek polnud midagi stabiilset ja kindlat, kinnisvara polnud sinu oma, sul ei olnud tegelikult mitte midagi püsivat. Ükski suhkruvatti ja Kaukaasia turult toodud sukkpükse müüv kooperatiiv ei olnud nii edukas, et kedagi paari aastaga materiaalselt kindlustada. Vaid salaäri ajavad ja riigi varaga susserdavad kooperatiivid võisid ehk päriselt edukad olla. Ja need, keda maffia toetas. Ka maffia oli, muide, olemas juba enne 92. aastat. Ma jään oma väite juurde, et 90.-ndate alguses oli tõsine edu äris alati seotud kuidagi musta äriga, jäädi siis vahele või mitte.

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 03:38; 08.12 13:19; 09.12 11:59; 09.12 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas günekoloog ikka tohib epikriisis kirjeldada tema erialasse mittepuutuvaid sündroome?

Mina olen lasknud (mul komisjoni hinnangul, tsiteerin “üliraske haigestumine” ja hunnikutes eriarste) epikriisidest igasugused sellised totakad repliigid välja visata. Mõned on põtkinud aga eks siis on tulnud seaduse jõudu kasutada. Hilisemalt on küll mossitanud, aga nüüd enam probleeme pole.

Ainsad allesjäänud on Tallinna Kiirabi naksitrallid, kes põikpäiselt keelduvad epikriisi parandamast (nad keelduvad lisamast sinna, et mul on mõni südameklapi protees).

Kuidas sa seaduse jõudu kasutad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Ilu ja tervis Naistearst Galina Litter