Esileht Ilu ja tervis Naistevärk endromeetriumi hüperplaasia ,vererohked päevad

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Naistevärk endromeetriumi hüperplaasia ,vererohked päevad

Postitas:
Kägu

Täna sain arsti juured diagnoosiks endromeetriumi hüperplaasia.Olen ise 51 aastane ja päevad käivad ebaregulaarselt.Aga siiski vererohked,arst arvas et peaks panema spiraali aga ma ei soovi .Kirjutas mulle rohud  medroksüprogesteroon 5mg.Kuidas teil on selle diagnoosi puhul asi lõppenud.Kui vanalt teil päevad ära jäid.UH tegi ka praegu oli imaskest suht ok võttis ka biopsia.Issand hirm on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on hirm? See on tavaline hormoonide segadus selles eas.

Mul oli midagi sarnast 40-aastaselt. Aga, kuna ma ei soovinud mistahes tableti või spiraali kujul hormoone, siis asi aina hullenes. 49-aastaselt käisin ilmselt seetõttu emaka eemaldusel, sest päevad olid nii vererohked, et enam ei oleks vist muidu ellu jäänud.

Sinu asemel vast katsetaksin seda horm.spiraali. Kui ei sobi, siis saab edasi vaadata.

Praegu olen ca 1 aasta emakata olnud ja olen rahul. Siiski arvan, et kui saab teisiti, siis ei peaks nii radikaalsele opile minema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna arst arvas et peaks panema spiraali aga ma ei soovi.

Sa ei soovi täita arsti korraldusi? Oled poolearuline või? Mind võtab sõnatuks sinu mõtteavaldus.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna arst arvas et peaks panema spiraali aga ma ei soovi.

Sa ei soovi täita arsti korraldusi? Oled poolearuline või? Mind võtab sõnatuks sinu mõtteavaldus.

See ei ole ju arsti korraldus. Spiraali (ja kõiksuguseid hormonaalseid ras. vastaseid vahendeid) saab ainult soovitada. Minu arust on igati normaalne, kui naine ei soovi hormonaalseid vahendeid kasutada. Vaatamata sellele, et need tõesti võtavad veritsemist vähemaks, on neil siiski küllaltki tugevad kõrvaltoimed.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei soovi täita arsti korraldusi? Oled poolearuline või? Mind võtab sõnatuks sinu mõtteavaldus.

Ise oled sa poolearuline. Muidugi peab ka ise mõtlema ja vahel ka mitme arsti juures käima. Pole haruldane, et üks soovitab hoopis ühte ja teine midagi muud, eks siis peabki patsient otsustama, mida ta teeb. Mina näiteks ei lõiganud emakat arsti soovituse peale ära ja olen rahul selle otsusega. Samas saan temast selles mõttes aru, et kuna ta iga päev operereerib vähkkasvajaid, siis tema vaatenurgast mida vähem seal neid naisteasju alles on, seda vähem võimalust, et sured nende organitega seotud vähki ära.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ka just hüperplaasia kahtlusega naistearstil. Nagu aru sain, siis sellega ongi 3 varianti – hormoonspiraal, hormoontabletid või emaka eemaldamine. Minu puhul küll ei tuvastatud hüperplaasiat aga kirjutati siiski hormoontabletid (beebipillid) välja. Ise eelistaksin olukorda kontrolli all hoida ja ikkagi tarbida vajalikke vahendeid, mida arst soovitab. Arsti sõnul kaitsevad näit. beebipillid ka endomeetriumivähi tekke eest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Verejooks on vaja seisma saada ja selleks on esimene valik just hormoonspiraal. Päris tihti see töötab. Kui ei taha spiraaliga jamada, siis emaka eemaldamine on igal juhul oluliselt suuremate riskidega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna arst arvas et peaks panema spiraali aga ma ei soovi.

Sa ei soovi täita arsti korraldusi? Oled poolearuline või? Mind võtab sõnatuks sinu mõtteavaldus.

Neil siiski küllaltki tugevad kõrvaltoimed.

Arusaadav tänapäeva moesõna nr1 on kõrvaltoime. On vaktsiinide kõrvaltoimed.Igal ravimil on kõrvaltoimed. Parem kui ravimeid üldse ei võta,sest kõrvaltoimed on kohutavad. Maailmas pole hullemat asja kui kõrvaltoime. Perekool tuleks ümber nimetada KõrvaltoimeKooliks.Põhimõtteliselt on kõrvaltoime saadanast ning igaüks peab end päästma nii kuidas suudab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurel verejooksul hüperplaasiaga on ka kõrvaltoimed su organismile, koged neid just praegu. Spiraal võtab need siiski ära ja parandab elukvaliteeti tunduvalt. Kui oled 51, siis piisab ilmselt ühest spiraalist enne menopausi. Võid ka ju lasta varem välja võtta, kui tunned, et sulle üldse ei sobi.
Olen 47, samuti varem kõiksuguste hormoonide vastane, ei ole kasutanud beebipille ega spiraali. Aga verejooksud muutusid väljakannatamatuks, tehti lõpuks narkoosi all protseduur, mis iganes selle nimetus oli. 🙂 Usaldasin arste ja nüüd üle aasta juba koos spiraaliga. Kõrvaltoimeid ei ole, elu on palju rahulikum.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kaks väga lähedast inimest ka selle probleemiga maadelnud. Arsti esimene soovitus oli kas beebipillid või horm.spriaal. Mõlemad katsetasid algul pillidega. Kuna see ei aidanud, siis lasid spiraali panna. Abi ei olnud ka spiraalist. Lihtsalt piinlesid ja kannatasid ning üks võttis spriaali pärast veel müraki! 10 kilo juurde. Aga see jama, mille pärast neile horm. vahendid määrati, jäi alles. Mõlemad lõpetasid ikka opilaual. Emakas eemaldati. Praegu kiidavad mõlemad, et elukvaliteet on nii kõvasti tõusnud, et lausa kahetsevad, et lasid enda peal enne tableti ja spiraali katsetusi läbi viia.

Muidugi on operatsioon radikaalne ja see ei saa olla kuidagi esimene soovitus. Aga tuleb arvestada, et tõsisel juhul lihtsalt ei ole mingit abi pillidest või spiraalist. Ja mina läksingi seda teed, et jätsin need sammud vahele. Pärast emaka eemaldamist tunnen end jälle inimesena.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina annaksin siiski ka spiraalile või pillidele võimaluse. Oleneb muidugi sellest, milline on sinu tervislik seisund (s.t. kui oled kõvasti ülekaaluline, kõrge vererõhuga vmt, siis kaaluksin pikemalt). Vanus 51 on selline, et tõenäoliselt jääb see spiraal ainsaks või pille üle 3-4 aasta kasutama ei pea, mis tähendab, et midagi olulist (halba) need hormonaalsed vahendid organismis tekitada ei jõua. Kirjutad, et võeti biopsia. Kui endomeetriumil on kalduvus nii paksuks minna, siis on hoopis võimalus, et hoopis seal midagi “kahtlast” arenema hakkab. Spiraalide /pillide boonuseks on see, et emaka limaskest jääb nii õhukeseks, et on väiksem tõenäosus ka emakavähi tekkeks.

Mina olen küll veidi noorem, kuid 40ndate alguses hakkas ka vererohkete päevadega jama. Mingit muud põhjust neile ei leitud kui see, et hormoonid hakkavad selles vanuses veidralt käituma ning endomeertium pakseneb liialt. Proovisin mitu aastat kõiksugu looduslikke vahendeid, kuid elukvaliteet käis täiesti alla. Sisuliselt ei olnud päevade ajal enam võimalik kuskile minna, sest iial ei võinud teada, millal hakkab kõik  lahmama. Emotsionaalselt võttis see täiesti läbi, sest päevad käisid siis kui nad tahtsid, ka laste esinemiste või tähtsate koosolekute ajal. Kahekümnendate eluaastate alguses olin ma tarvitanud pille, kuid peale laste sündi olin “teadlikum” ning tundsin, et ei soovi neid enam kasutada. Arst soovitas spiraali,  kuid mind hirmutas mõte selle valusast paigaldamisest (see hirm ei ole tegelikult ilmselt põhjendatud). Otsustasin proovida pille. Praeguseks olen neid tarvitanud 3 aastat ja ma olen väga-väga rahul. Mul on ilmselt vedanud, sest  kui enne oli enne päevi igasugu tujumuutused ja halb enesetunne, siis pillid hoiavad asja stabiilsena. Mis kõige olulisem, päevad on peaaegu olematud ja endomeetrium on väga õhuke. Ma väga-väga loodan, et mul ei teki mingeid  takistusi nendega ja saan neid tarvitada kuni menopausini. Olen kõrvalt näinud enda ema, kellel lõppes asi ka emaka eemaldamisega. Jah, ka see on võimalus, kuid ka seal on igasugused riskid, seega mina isiklikult prooviks enne teisi vahendeid. Kõigil inimestel ei teki kõrvalmõjusid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei taha spiraaliga jamada, siis emaka eemaldamine on igal juhul oluliselt suuremate riskidega.

Mis riskidega? Minule räägib naistearst kolmandat aastat, et mingit riski pole, lõika ära. Tema jutu järgi pole emakat üldse muuks vaja kui ainult laste kandmiseks ja mina olen rumal, et ei soovi lõigata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks iga organi puudumine nihutab teisi organeid.

Mul spiraal, raud läks ülimadalaks, sportida enam ei jaksanud. Nüüd päevad nii 6x väiksemad.

Peale oppi katsetasin suurema hormooni sisaldusega spiraali, see ei sobinud, rinnad olid koguaeg valusad, määris nonstop mitu aastat.

Praegusega vist tõusis kaal, minu treeningkoormuse juures üsna üllatav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spiraal loomulikult. Minule pandi ka sügisel, just suurte verejooksude tõttu – verekaost oli tekkinud juba aneemia. Miks sa spiraali kardad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Naistevärk endromeetriumi hüperplaasia ,vererohked päevad