Esileht Hobinurk “Näita oma häält”

Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )

Teema: “Näita oma häält”

Postitas:
Kägu

Ja selle postituse algne teema ongi juba perse kukkunud ????

Mis selle algse teema juures siis veel arutada oleks? Mitte midagi ju!

Eks täna õhtul tuleb uus saade ja siis saab jälle algse teema juurde tagasi pöörduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja selle postituse algne teema ongi juba perse kukkunud ????

Laulusaate teemas ei või lauluhääle nüansse arutada? Minule on ka kummaline tundunud, et mõnel muusikakoolis käinud või muusikaga tegelenud inimesel seal saates rütmitunnetus ja viisipidamine absoluutselt puuduvad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule on ka kummaline tundunud, et mõnel muusikakoolis käinud või muusikaga tegelenud inimesel seal saates rütmitunnetus ja viisipidamine absoluutselt puuduvad.

Aga seal ju suunatakse asja vastavalt. Kes on need mittelauljad, need laulavad meelega mööda ja mängivad lolli, kes on lauluoskajad, nende häält töödeldakse jne, et vahe ikka kindlasti välja tuleks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seal ju suunatakse asja vastavalt. Kes on need mittelauljad, need laulavad meelega mööda ja mängivad lolli, kes on lauluoskajad, nende häält töödeldakse jne, et vahe ikka kindlasti välja tuleks.

Nojah, sellega olen nõus, et seal saates peab vahe hästi selgelt välja tulema. Sellepärast ka lauldakse rõhutatult halvasti. Kui mõni viisipidaja, kuid lihtsalt kehva häälega, seal laulu enam-vähem ära esitab, siis ei pruugigi ju aru saada, kas ta siis oskab või mitte.

Kas nende laule, kes oskavad laulda, töödeldakse? Arvata võib, sest nad laulavad seal ju tõesti imeilusasti. Pareminigi kui  mõni tuntud Eesti laulja.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvata võib, sest nad laulavad seal ju tõesti imeilusasti. Pareminigi kui mõni tuntud Eesti laulja.

Jah, see tippjuht laulis Oti “Kuulat” paremini kui Ott ise. Arvan küll, et oli töödeldud ja teiste omad ka. Ja see tantsupoiss laulis nii mööda, et see oli juba lihtsalt naljakas, kuigi tantsu osas oli rütm väga hea. Ilmselt on teistega samamoodi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänased mitteoskajad olid minumeelest eelnevatest oluliselt usutavamad. Ei laulnud 100% mööda vaid oli selline… realistlikum.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas viimases saates nõuandjad ja arvajad Maria Listra häält ära ei tundnud? Seda enam, et tegu on täiesti avaliku esitusega. Kõvad muusikaeksperdid 😀 https://m.youtube.com/watch?v=2u2Ffz8EXRw 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uhh, selle “itimehe” hääl…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

The “I Promised Myself” tüüp ei laulnud üldse hullusti, paaris kohas läks väga mööda, aga mõnes kohas oli mu meelest täitsa nagu õige. Liiga lihtne laul? Kõige lollim oli mu arust eelmises saates see, et kui nad kuulsid, et Tõnissoniga komplektis olnud teine tegija oskas laulda, kui nad hääletasid ta välja, ja teises paaris olnud kandlemängija ei osanud, siis nad ikka ei arvanud, et Tõnisson pole järelikult lauluoskaja. Loogiline ju oleks, et ikkagi, kui kahest üks on vaja välja hääletada, siis pannakse paari üks, kes oskab lauda, ja teine, kes ei oska. Mitte nii, et ühes paaris, kust ühe pead välja hääletama, on kaks lauljat, ja teises kaks mittelauljat.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiline ju oleks, et ikkagi, kui kahest üks on vaja välja hääletada, siis pannakse paari üks, kes oskab lauda, ja teine, kes ei oska. Mitte nii, et ühes paaris, kust ühe pead välja hääletama, on kaks lauljat, ja teises kaks mittelauljat.

Näed ju isegi, et neid ei “panda” paari, nad juhtuvad väljahääletamise käigus paari sattuma. Ja midagi pole ette määratud 🙂 Vabalt võivad viimaseks valikuks jääda kas 2 lauljat või 2 teesklejat. Kedagi ei panda eelnevalt paari.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

The “I Promised Myself” tüüp ei laulnud üldse hullusti, paaris kohas läks väga mööda, aga mõnes kohas oli mu meelest täitsa nagu õige. Liiga lihtne laul? Kõige lollim oli mu arust eelmises saates see, et kui nad kuulsid, et Tõnissoniga komplektis olnud teine tegija oskas laulda, kui nad hääletasid ta välja, ja teises paaris olnud kandlemängija ei osanud, siis nad ikka ei arvanud, et Tõnisson pole järelikult lauluoskaja. Loogiline ju oleks, et ikkagi, kui kahest üks on vaja välja hääletada, siis pannakse paari üks, kes oskab lauda, ja teine, kes ei oska. Mitte nii, et ühes paaris, kust ühe pead välja hääletama, on kaks lauljat, ja teises kaks mittelauljat.

no miks see peaks loogiline olema, seal ei pea isegi võrdne arv ühte ja teist olema, sellest räägib ka saatejuht pidevalt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no miks see peaks loogiline olema, seal ei pea isegi võrdne arv ühte ja teist olema, sellest räägib ka saatejuht pidevalt

Ma olen mõnda saadet vaadanud ja praktikas on jaotus olnud 3 ja 4. oskab ja 3 ei oska. Võib olla vahel ka vastupidi. Ilmselt jaotust 2 ja 5 saates ei kasutata.

Nojah, sellega olen nõus, et seal saates peab vahe hästi selgelt välja tulema. Sellepärast ka lauldakse rõhutatult halvasti. Kui mõni viisipidaja, kuid lihtsalt kehva häälega, seal laulu enam-vähem ära esitab, siis ei pruugigi ju aru saada, kas ta siis oskab või mitte.

Mõtlesin ka sama asja peale peale eilset saadet. Maailm ei ole ju must ja valge. Et ühed inimesed oskavad laulda ja teised ei oska laulda. On palju inimesi, kes peavad viisi, aga häälematerjal on vilets. Kas nemad siis kvalifitseeruks oskajateks või mitteoskajateks saates? Teine variant, et selliseid inimesi saatesse ei võeta ja võetakse äärmused (oskab/ei oska). Samas eilse saate vanem mees (puutööõpetaja). Tema oli laulnud punkansamblis. Samas saates pandi ta mitteoskajate gruppi. Järeldus-pungilaulja ei peagi laulda oskama?

Sellised mõtted.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uhh, selle “itimehe” hääl…

Nii võimas. Nagu oleks Michael Buble laulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ongi sellepärast jama saade, et need oskajad ja mitteoskajad on suvaliselt pandud. Tegelikul lauluoskusel ei pruugi erilist vahet ollagi. Aga mitteoskajad siis laulavad meelega mööda ja oskajate häält töödeldakse, et vahe ikka selgelt välja tuleks. Nende päris lauluoskusel ei ole mõnikord üldse vahet.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti on väike. Seal on head lauljad tihtipeale kas muusikapedagoogid, laevalauljad või mingi bändi solistid. Ei ole võimalik, et nõandate hulgast, kes ise paljud on lauljad, neid ära ei tunne. Isegi mina tundsin ära ühe bändi laulja! Mis veel pro lauljatest rääkida! Muidugi, ega nad saates hüüa: aaa, see on ju tema! Mängivad tobukesi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mitteoskajad siis laulavad meelega mööda ja oskajate häält töödeldakse, et vahe ikka selgelt välja tuleks.

Seal on casting, valitakse välja ikka need kellele elevant on kõrva peale astunud, mitte need kes karaoke tasemel laulda oskavad. Ülejäänud head lauljad on üldjuhul kas koolitatud või väga pikka aega bändides laulnud. Karaoke tasemel laulja tunneb ära sellest, et peab küll viisi , aga laul on toores, hingetu ja lame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS. Möödalaulmist teeselda on kerulisem kui hästi laulda 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal on casting, valitakse välja ikka need kellele elevant on kõrva peale astunud, mitte need kes karaoke tasemel laulda oskavad.

Osade puhul on küll tunda, et mängivad lolli ja lamedaid ja tooreid on nende “päris” lauljate hulgas ka. Sellepärast mulle ei meeldigi, et see liigitus, kes on laulja ja kes pole laulja, on vahepeal suhteliselt kallutatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järeldus-pungilaulja ei peagi laulda oskama?

Ei peagi.  Sid Vicious oli vahest kuulsaim selline. Aga on teisigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ongi sellepärast jama saade, et need oskajad ja mitteoskajad on suvaliselt pandud. Tegelikul lauluoskusel ei pruugi erilist vahet ollagi. Aga mitteoskajad siis laulavad meelega mööda ja oskajate häält töödeldakse, et vahe ikka selgelt välja tuleks. Nende päris lauluoskusel ei ole mõnikord üldse vahet.

aga mind jälle ei häri, et suvaliselt pandud, saade ei pea olema minule meeltmööda tehtud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )


Esileht Hobinurk “Näita oma häält”