Esileht Pereelu ja suhted Näitus T1-s

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Näitus T1-s

Postitas:

“Body worlds”, palsameeritud inimkehad. Kas on keegi käinud, kas on äkki liiga õudne algklasside lapsele? Seal on ju ehtsad kehad, päris inimesed… Pildi peal võibolla pole nii jube, aga seal kohal olles?
Ühtlasi tikub pähe mõte, mida arvavad nende inimeste lähedased, kui nad oma kallist kadunukest niimoodi nülituna kusagil näitusel näevad?

Kas te ise laseksite endast (pärast surma loomuikult) sellise preparaadi teha, kus nägu ja kõik olulised osad on küljes (ainult ilma nahata)?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 15:35; 06.03 15:40; 06.03 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ee, sai vist valesse alafoorumisse… Äkki mõni mode tõstab ümber.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 15:35; 06.03 15:40; 06.03 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisin vaatamas, aga ma ei teadnudki et päris inimesed seal. päris õõvastav.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehtsad jah, üks eestikeelne artikkel ilmus miskipärast Maajas(!):
https://maaja.ee/dr-gunther-von-hagens-surnukuuride-indiana-jones/

Okei, see Maaja artikkel on päris kuri ja kurjad artiklid äratavad minus alati vastuseisu, Õhtulehe oma on leebem:
https://elu.ohtuleht.ee/991497/galerii-olgugi-et-eksponaatideks-on-surnud-inimesed-on-naitus-ikkagi-elamisest-ja-elust-selle-taies-ilus-

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 15:35; 06.03 15:40; 06.03 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Body worlds”, palsameeritud inimkehad. Kas on keegi käinud, kas on äkki liiga õudne algklasside lapsele? Seal on ju ehtsad kehad, päris inimesed… Pildi peal võibolla pole nii jube, aga seal kohal olles?

Ühtlasi tikub pähe mõte, mida arvavad nende inimeste lähedased, kui nad oma kallist kadunukest niimoodi nülituna kusagil näitusel näevad?

Kas te ise laseksite endast (pärast surma loomuikult) sellise preparaadi teha, kus nägu ja kõik olulised osad on küljes (ainult ilma nahata)?

Eks see oleneb sellest, kuivõrd oma last vati see oled kasvatanud ja/või sellest, kui õrn, fantaseerija, haavatav su laps on. Enamus lastele oleks see ilmselt jube huvitav, sest paljusid lapsi huvitavadki veidi jubedad ja morbiidsed asjad. Kui ise sinna juurde selgitavat ja asjalikku juttu juurde rääkida, siis oleks see ideaalne kvaliteetaeg lastega.
Mis aga nende eksponaatide lähedastesse puutub, siis suure tõenäosusega neid pole, nad ei tea või neid ei huvita, mis nende surnud lähikondsest saanud on. Inimesed müüsid oma keha teadusele, pajud neist ilmselt alkohoolikud. Samas, kui korralikult makstaks, siis vbl müüks ise ka, sest minu jaoks vahet pole, mis mu maisest kestast peale surma saab. Saadud rahaga saaks senise elu ehk huvitavamaks ja mugavamaks muuta…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ei ole palsameeritud, vaid selle tehnika nimetus on plastineerimine. Kui mina käisin, oli küll vanemaid koos lastega, aga ei tundunud küll, et neil oleks õudne olnud, pigem põnev. Eks sa ise tead, kui tundlik su laps on.
Need inimesed on oma kehad ise annetanud ja minu silmis on nad selles suhtes austustväärivad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mäletamist mööda on olnud ka artikleid, kus on süüdistatud teda selles, et kõik need laibad ei ole saadud päris eetilisel teel, et kasutatud on ka vangide surnukehi (Hiina hukatud olid vist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka seal. Hinna (17 eurot/1 täiskasvanu/nädalavahetus/Tallinna röögatud hinnad) ja ‘kvaliteedi’ suhe oli minu jaoks nibin-nabin paigas, aga see võis tulla ka sellest, et ma pole tallinlane ja 17 eurot on minu jaoks suur raha.

Kuna ma mingi anatoomiaspets ei ole, siis minul oli küll huvitav. Ühes kohas näidati loodet erinevatel nädalatel, sh 12 nädalal, mis on esimene nädal, kuu aborti ei või enam teha. Ma arvasin, et kui aborti tehakse, siis on loode vaevu märgatav, aga tegelikult oli umbes poole sõrme pikkune. Väga huvitav.

Vererõhku sai ka mõõta ja. Üldiselt tekitas sellise sooja tunde enda kehakese osas, et küll tema ikka näeb palju vaeva, et mind töökorras hoida ja haavu kiiresti parandada ja kõik need protsessid, mis keha sees toimuvad ja mille kohta me ei mõtle iga päev. Siis oli küll paha tunne, et talle vahepeal rasvast nõretavaid friikartuleid pakun. Koju jõudes läksin jooksuga trenni, sest näitusel oli kirjas (noh, eks ma teadsin muidugi varem ka), et teha tahab trenni saada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:10; 06.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka seal. Hinna (17 eurot/1 täiskasvanu/nädalavahetus/Tallinna röögatud hinnad) ja ‘kvaliteedi’ suhe oli minu jaoks nibin-nabin paigas, aga see võis tulla ka sellest, et ma pole tallinlane ja 17 eurot on minu jaoks suur raha.

Kuna ma mingi anatoomiaspets ei ole, siis minul oli küll huvitav. Ühes kohas näidati loodet erinevatel nädalatel, sh 12 nädalal, mis on esimene nädal, kuu aborti ei või enam teha. Ma arvasin, et kui aborti tehakse, siis on loode vaevu märgatav, aga tegelikult oli umbes poole sõrme pikkune. Väga huvitav.

Vererõhku sai ka mõõta ja. Üldiselt tekitas sellise sooja tunde enda kehakese osas, et küll tema ikka näeb palju vaeva, et mind töökorras hoida ja haavu kiiresti parandada ja kõik need protsessid, mis keha sees toimuvad ja mille kohta me ei mõtle iga päev. Siis oli küll paha tunne, et talle vahepeal rasvast nõretavaid friikartuleid pakun. Koju jõudes läksin jooksuga trenni, sest näitusel oli kirjas (noh, eks ma teadsin muidugi varem ka), et teha tahab trenni saada.

Ok kui ma nüüd üle loen, siis ma ei vastanud mitte ühelegi teemaalgataja küsimusele, aga ehk on kellelegi teisele abiks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:10; 06.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Body worlds”, palsameeritud inimkehad. Kas on keegi käinud, kas on äkki liiga õudne algklasside lapsele? Seal on ju ehtsad kehad, päris inimesed… Pildi peal võibolla pole nii jube, aga seal kohal olles?

Ühtlasi tikub pähe mõte, mida arvavad nende inimeste lähedased, kui nad oma kallist kadunukest niimoodi nülituna kusagil näitusel näevad?

Kas te ise laseksite endast (pärast surma loomuikult) sellise preparaadi teha, kus nägu ja kõik olulised osad on küljes (ainult ilma nahata)?

Järelikult sa pole lapsega AHHAA keskuses Tartus käinud… Üldiselt öäkitavad täiskasvanud rohkem kui lapsed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisin oma 7aastasega. mitte midagi hirmsat polnud. ei minul ega ka mu lapsel. ma ütleks, et igav oli, aastaid tagasi oli sama näitus solarises, siis olin küll eufoorias, nii äge oli 😛 aga nüüd?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassilapsele on ikka pigem huvitav ja need on realistlikud. Sa ei pea ju talle rääkima, et need on plastitseeritud päris surnukehad (neid rändnäitusi on mitu, mina käisin kunagi, siis olid hiinlased, inimesed, kes vabatahtlikult oma keha selle jaoks olid annetanud), siis tema jaoks on need modelleeritud kehad. Aga hea ülevaate saab ja väga huvitav on küll, kus mujal saab nt päris veresoonkonda näha jne.

Just, AHHHAA keskuses on samasugused eksponaadid vanast anatoomikumist ammu olemas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 08:57; 08.03 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi lapsele ja uuri ka ise teaduse, meditsiini, elundidoonorluse jne kohta ning uuri, kuidas see kõik inimkonda aidanud on.
Sinu hirmud on loomulikud, laps neid tõenäoliselt ei tunne

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervishoiu Muuseum ja AHHAA jäävad alla või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on aastaid tagasi Solarise näitusest kuidagi erinev? Käisin tookord ja oli huvitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, AHHHAA keskuses on samasugused eksponaadid vanast anatoomikumist ammu olemas.

EI ole samasugused, plastineerimine on uus tehnoloogia, vanas anatoomikumis polnud täiskehi ja enamik on märgpreparaadid – kuivadest on seal vaid mõned veresoonestikud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 12:51; 08.03 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kopsuveresoonkonnad ongi just plastikuga tehtud ja aastakümneid vanad eksponaadid, uus on selle näituse juures ainult see, et saab plastineerida kõike, mitte ainult õõnsaid veresooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 08:57; 08.03 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kopsuveresoonkonnad ongi just plastikuga tehtud ja aastakümneid vanad eksponaadid, uus on selle näituse juures ainult see, et saab plastineerida kõike, mitte ainult õõnsaid veresooni.

No ma leian, et kopsuveresoonkond on palju igavam preparaat kui kogu kehast tehtu ja vahe on ikka päris suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 12:51; 08.03 13:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Näitus T1-s