Esileht Koolilaps Nakatumine koolinoorte seas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Nakatumine koolinoorte seas

Postitas:

Vaadates suurenevaid  numbreid oleks võib olla mõistlik minna distantsõppele?

https://tervise.geenius.ee/rubriik/uudis/koroonaviirusesse-nakatub-aina-enam-10-19-aastaseid-lapsi-ja-noori/

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 16:18; 19.11 16:46; 19.11 18:29; 19.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No osaliselt ju ongi juba. Klassid, kus on keegi haigeks jäänud, kogu klass ja õpetajad ka kohustuslikus isolatsioonis. Üldiselt on näha, et asi liigub ühes suunas, st seda et varsti pole õpetajaid koolides, kes saaks tundi anda. Õpilasi palju, õpetaja ees üksi ja nii kui on kontakt, on kohustus olla isolatsioonis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No osaliselt ju ongi juba. Klassid, kus on keegi haigeks jäänud, kogu klass ja õpetajad ka kohustuslikus isolatsioonis. Üldiselt on näha, et asi liigub ühes suunas, st seda et varsti pole õpetajaid koolides, kes saaks tundi anda. Õpilasi palju, õpetaja ees üksi ja nii kui on kontakt, on kohustus olla isolatsioonis.

Praegu on Tallinnas ja osdes Harjumaa koolides lihtsalt suur segadus. Minu arvates oli kevadel õpet rohkem kui praegu, mil pidevalt on osa koolist distantsil. Mõni klass ja mõni õpetaja juba mitmendat korda; rääkimata sellest, et klassi ees istuvad juba ka klassiruumide koristajad, huvijuht  ja sekretär. Ühesõnaga, tundi lähenb koolis see täiskasvanu, kes veel minna saab (pole suunatud eneseisolatsiooni).

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 16:18; 19.11 16:46; 19.11 18:29; 19.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on siiralt nendest õpetajatest juba kahju. Valmista ette tunde koolis andmiseks ja siis kohalfa distantsversioon.

Horror.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassijuhataja (2.klass) paneb Stuudiumisse kõik tunnid üles nii, et kes soovib saab ka distantsõppel olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No osaliselt ju ongi juba. Klassid, kus on keegi haigeks jäänud, kogu klass ja õpetajad ka kohustuslikus isolatsioonis. Üldiselt on näha, et asi liigub ühes suunas, st seda et varsti pole õpetajaid koolides, kes saaks tundi anda. Õpilasi palju, õpetaja ees üksi ja nii kui on kontakt, on kohustus olla isolatsioonis.

See osaline olukord on hullem kui täielik distantsõpe paariks nädalaks. Mõni klass on täies koosseisus kodus, mõnes osad kohustuslikus korras pluss mõned vabatahtlikult. Osa õpetajaid on kodus, osa koolis. Lisaks on enamus õpetajaid 50+ vanuses.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 17:39; 20.11 09:18; 20.11 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu on tegelikult ikkagi kontaktõpe parem, isegi kui mõned klassid on kodus ja õpivad distantsilt. Probleem on aga, kui lapsed koolis, aga suur osa nende aineõpetajaid mingi teise klassiga kokkupuutumise pärast või ise nakatumise pärast isolatsioonis ja siis midagi toimub, midagi jääb ära või õigemini päriselt on neile iseseisev töö antud, aga nad tahaks ikka juba järgmist tundi, kus reaalne õpetaja olemas on, ja muu sarnane anarhia. Samas pole ju ette teada, kas ja millal olukord paremaks läheb. Kas ehk märtsiks on vaktsiini loota? Siis ka saavad ainult riskirühmad, mis iganes see täpselt tähendab. Ilmselt üle 60aastased õpetajad ehk kvalifitseeruvad, ülejäänud peavad ikka õnnele, hügieenile ja kohanemisvõimele lootma. Selles valguses pole mõtet enneaegu kodus munema hakata. Kui muus mõttes eriolukorda pole, siis ega noorte kokkupuuted ilmselt nagunii olemata ei jää, parem siis juba õppigu ka midagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu on tegelikult ikkagi kontaktõpe parem, isegi kui mõned klassid on kodus ja õpivad distantsilt. Probleem on aga, kui lapsed koolis, aga suur osa nende aineõpetajaid mingi teise klassiga kokkupuutumise pärast või ise nakatumise pärast isolatsioonis ja siis midagi toimub, midagi jääb ära või õigemini päriselt on neile iseseisev töö antud, aga nad tahaks ikka juba järgmist tundi, kus reaalne õpetaja olemas on, ja muu sarnane anarhia. Samas pole ju ette teada, kas ja millal olukord paremaks läheb. Kas ehk märtsiks on vaktsiini loota? Siis ka saavad ainult riskirühmad, mis iganes see täpselt tähendab. Ilmselt üle 60aastased õpetajad ehk kvalifitseeruvad, ülejäänud peavad ikka õnnele, hügieenile ja kohanemisvõimele lootma. Selles valguses pole mõtet enneaegu kodus munema hakata. Kui muus mõttes eriolukorda pole, siis ega noorte kokkupuuted ilmselt nagunii olemata ei jää, parem siis juba õppigu ka midagi.

No aga ei õpi ju. See, kui suvline inimene klassi ees  annab vaid töö kätte, ei ole ju kvaliteetne õpe  ( õige(d) õpetaja(d) on isolatsioonis). Mis mõte on siis klassil kooli kokku minna? Proovitakse ka nii, et lapsed klassis ja õpetaja siis läbi arvuti ekraanile, kuid see ka suht mõttetu (eriti matemaatikas). Samas pidev risk kellegi lähikondlaseks sattuda ja seeläbi eneseisolatsiooni. Minu arvates on see ebanormaalne olukord ja sellest ei võida hetkel keegi.

Lisaks veel see- kui mõni lastest nakkuse koju toob, oleme mehega mõlemad kohe eneseisolatsioonis ning sealt juba raskused meie tööandjatele.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 16:18; 19.11 16:46; 19.11 18:29; 19.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mulle tundub tänavapildi järgi, et päris paljud noored ei püsi teps mitte seal koduõppes, vaid kogunevad rõõmsalt kampadesse ringi trallitama. Noorte kampasid näeb palju rohkem kui tavapärasel ajal. Täiesti loogiline tagajärg, et noored massiliselt haigestuvad.

Lugege oma noortele sõnad peale, et praegusel ajal tuleb vältida kambana hängimist. Ühistranspordis ei tohiks omavahel laterdada, sest sellega pritsib oma tatti ja pisikuid praktiliselt kõigile transpordis viibijatele.  Varustage nad maskidega ning õpetage õiget maski kandmist. Seda ei hoita lõu all,  ei näpita, mask peab katma ka nina, mitte ainult suu.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 19:16; 19.11 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub tänavapildi järgi, et päris paljud noored ei püsi teps mitte seal koduõppes, vaid kogunevad rõõmsalt kampadesse ringi trallitama. Noorte kampasid näeb palju rohkem kui tavapärasel ajal. Täiesti loogiline tagajärg, et noored massiliselt haigestuvad.

Lugege oma noortele sõnad peale, et praegusel ajal tuleb vältida kambana hängimist. Ühistranspordis ei tohiks omavahel laterdada, sest sellega pritsib oma tatti ja pisikuid praktiliselt kõigile transpordis viibijatele. Varustage nad maskidega ning õpetage õiget maski kandmist. Seda ei hoita lõu all, ei näpita, mask peab katma ka nina, mitte ainult suu.

Õues ongi ohutum kui siseruumides. Täna tuli koolidesse Terviseametilt juhtkiri, mille soovitati jätta ära huviringide tegevus või siis viia tegevus siseruumidest õue.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 16:18; 19.11 16:46; 19.11 18:29; 19.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mulle tundub tänavapildi järgi, et päris paljud noored ei püsi teps mitte seal koduõppes, vaid kogunevad rõõmsalt kampadesse ringi trallitama. Noorte kampasid näeb palju rohkem kui tavapärasel ajal. Täiesti loogiline tagajärg, et noored massiliselt haigestuvad.

Lugege oma noortele sõnad peale, et praegusel ajal tuleb vältida kambana hängimist. Ühistranspordis ei tohiks omavahel laterdada, sest sellega pritsib oma tatti ja pisikuid praktiliselt kõigile transpordis viibijatele. Varustage nad maskidega ning õpetage õiget maski kandmist. Seda ei hoita lõu all, ei näpita, mask peab katma ka nina, mitte ainult suu.

Õues ongi ohutum kui siseruumides. Täna tuli koolidesse Terviseametilt juhtkiri, mille soovitati jätta ära huviringide tegevus või siis viia tegevus siseruumidest õue.

Ühistransport ja kaubanduskeskused ei ole välisruum. Aga ka seal väljas, kui üksteisega suheldakse peaaegu röökides ja itsitades, on nakatumine tõenäoline. Peale selle jagatakse omavahel krõpse, komme, saiakesi jne.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 19:16; 19.11 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on siiralt nendest õpetajatest juba kahju. Valmista ette tunde koolis andmiseks ja siis kohalfa distantsversioon.

Horror.

Mis tunde tuleb ette valmistada? Võtsin karbist usb pulga varasema esitlusega ja kaks akadeemilist tundi TTÜ-s.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemad lapsed algklassides (1. ja 3. klass). Nii et ei olegi eriti kursis, mis suuremate laste klassides toimub. Tean, et nende koolis on mõni klass paar nädalat distantsõppel olnud vahepeal. Algklasse see tundide ja õpetajate poolest väga ei puuduta, sest suurem osa aineid annab klassiõpetaja. Teistest õpetajatest puutuvad vaid kehalise õpetaja ja muusika õpetajaga kokku. Nii et algklasside distantsõppele saatmisel ma praegu mõtet ei näe. Minu laste klassiõpetajad on ka selles suhtes tublid, et on hoidnud lapsed eemal kooli üritustest, kus mitu klassi koos (mõni nädal tagasi näiteks oli laat, nemad osa ei võtnud). Vahetundides ollakse klassis või õues, kooli koridorides ringi jooksmist ja erinevate klasside õpilaste omavahelist kokkupuutumist üritatakse vältida. Loodan, et venitatakse kontaktõppega ikka jõuludeni välja ja et siis 2-nädalase vaheaja ajal istuvad kõik oma kodus ja ei puutu omavahel kokku.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mulle tundub tänavapildi järgi, et päris paljud noored ei püsi teps mitte seal koduõppes, vaid kogunevad rõõmsalt kampadesse ringi trallitama. Noorte kampasid näeb palju rohkem kui tavapärasel ajal. Täiesti loogiline tagajärg, et noored massiliselt haigestuvad.

Lugege oma noortele sõnad peale, et praegusel ajal tuleb vältida kambana hängimist. Ühistranspordis ei tohiks omavahel laterdada, sest sellega pritsib oma tatti ja pisikuid praktiliselt kõigile transpordis viibijatele. Varustage nad maskidega ning õpetage õiget maski kandmist. Seda ei hoita lõu all, ei näpita, mask peab katma ka nina, mitte ainult suu.

Ja mulle jälle tundub tänavapildi järgi, et just noored kannavad linnaruumis/ühistranspordis väga tublisti maski. Erinevalt väga paljudest täiskasvanutest.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mulle jälle tundub tänavapildi järgi, et just noored kannavad linnaruumis/ühistranspordis väga tublisti maski. Erinevalt väga paljudest täiskasvanutest.

Täpselt nii. Minu teismeline noormees kannab maski korralikult, proovis ka koolis kanda, aga ütles, et seal ei saa, sest õpetajad ei saa tekstist aru.

Aga sellega olen nõus, et minu arust peaks nüüd juba koolid koduõppele jätma. Minu lapsel sellega probleeme kevadel ei olnud. Arusaadav, et mõnel on, sellest ilmselt ka see pikk venitamine.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sellega olen nõus, et minu arust peaks nüüd juba koolid koduõppele jätma. Minu lapsel sellega probleeme kevadel ei olnud. Arusaadav, et mõnel on, sellest ilmselt ka see pikk venitamine.

Mina ei ole sellega küll nõus. Meie 150 õpilasega Harjumaa maakoolis ei olnud ei kevadel ega ole ka nüüd olnud ühtki nakatunut. Miks peaks kool minema koduõppele? Kui tulevad nakatunud, siis otsustab kool, kas klass või terve kool koduõppele.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, kuhu on kadunud see terviseameti paari kuu tagune seisukoht, et lapsed ei nakatu ja kooliskäimisega probleeme pole? järjekordne terviseameti “spetsialistide” ämber

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on teie alternatiiv, paneme kõik teismelised koju istuma alguses kaheks nädalaks, siis on näha, et nakatumine ei muutu, siis kuuks ja siis suveni.

Ja mis saab noorte vaimse ja füüsilise tervisega. Mis saab lõpuks vanemate tervisega. Aga tore, kui noored saavad 24/7 arvutis ja telefonis passida.

Ärge hakake rääkima, kuidas kõik hakkavad praeguse ilmaga õues sporti tegema.

Seda ei tehtud isegi kevadel.

 

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sellega olen nõus, et minu arust peaks nüüd juba koolid koduõppele jätma. Minu lapsel sellega probleeme kevadel ei olnud. Arusaadav, et mõnel on, sellest ilmselt ka see pikk venitamine.

Mina ei ole sellega küll nõus. Meie 150 õpilasega Harjumaa maakoolis ei olnud ei kevadel ega ole ka nüüd olnud ühtki nakatunut. Miks peaks kool minema koduõppele? Kui tulevad nakatunud, siis otsustab kool, kas klass või terve kool koduõppele.

Mingit üleriiklikku distantsõpet polegi vaja ja ei tohigi. Aga Tallinnas on probleem olemas. Ning infoks, et kool ei otsusta midagi, otsustab omavalitsus ja haridusminister.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 17:39; 20.11 09:18; 20.11 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Mis on teie alternatiiv, paneme kõik teismelised koju istuma alguses kaheks nädalaks, siis on näha, et nakatumine ei muutu, siis kuuks ja siis suveni.

Ja mis saab noorte vaimse ja füüsilise tervisega. Mis saab lõpuks vanemate tervisega. Aga tore, kui noored saavad 24/7 arvutis ja telefonis passida.

Ärge hakake rääkima, kuidas kõik hakkavad praeguse ilmaga õues sporti tegema.

Seda ei tehtud isegi kevadel.

Kusjuures minu teismelisel jäi seoses distantsõppega ootamatult aega üle ja ta hakkas end rohkem liigutama ning trenni tegema.</p>
Kahe-kolme nädalaga peaks hetkel Tallinnas koolilaste seas leviva nakatumise kontrolli alla saama. Ega see parem pole kui osad lapsed koolis ja osad kodus ja osad on kodus vabatahtlikult, sest lihtsalt kardavad viirust. Koolis käimine ei tohiks ju ometi ohtlik tunduda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 17:39; 20.11 09:18; 20.11 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ilmselt üks väheseid kes pooldab distantsõpet vastavalt tunniplaanile. Hetkel nii toimib lapse kool, väga mõnus on. Siiani oli üks suur segadus, sest kõik kel vähegi nohu köha oli, saadeti koju. Kuidas need lapsed kodus õpivad, polnud kellegi asi. Nüüd saavad kõik võrdselt tundidest osa.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu on tegelikult ikkagi kontaktõpe parem, isegi kui mõned klassid on kodus ja õpivad distantsilt. Probleem on aga, kui lapsed koolis, aga suur osa nende aineõpetajaid mingi teise klassiga kokkupuutumise pärast või ise nakatumise pärast isolatsioonis ja siis midagi toimub, midagi jääb ära või õigemini päriselt on neile iseseisev töö antud, aga nad tahaks ikka juba järgmist tundi, kus reaalne õpetaja olemas on, ja muu sarnane anarhia. Samas pole ju ette teada, kas ja millal olukord paremaks läheb. Kas ehk märtsiks on vaktsiini loota? Siis ka saavad ainult riskirühmad, mis iganes see täpselt tähendab. Ilmselt üle 60aastased õpetajad ehk kvalifitseeruvad, ülejäänud peavad ikka õnnele, hügieenile ja kohanemisvõimele lootma. Selles valguses pole mõtet enneaegu kodus munema hakata. Kui muus mõttes eriolukorda pole, siis ega noorte kokkupuuted ilmselt nagunii olemata ei jää, parem siis juba õppigu ka midagi.

No aga ei õpi ju. See, kui suvline inimene klassi ees annab vaid töö kätte, ei ole ju kvaliteetne õpe ( õige(d) õpetaja(d) on isolatsioonis). Mis mõte on siis klassil kooli kokku minna? Proovitakse ka nii, et lapsed klassis ja õpetaja siis läbi arvuti ekraanile, kuid see ka suht mõttetu (eriti matemaatikas). Samas pidev risk kellegi lähikondlaseks sattuda ja seeläbi eneseisolatsiooni. Minu arvates on see ebanormaalne olukord ja sellest ei võida hetkel keegi.

Lisaks veel see- kui mõni lastest nakkuse koju toob, oleme mehega mõlemad kohe eneseisolatsioonis ning sealt juba raskused meie tööandjatele.

See ju täiesti normaalne, et õpetaja kodus arvuti ees, vähemalt seletab tunni ära ja küsida saab ka kui vaja, õpilased võivad ka kodus olla arvutite ees. Sellise olukorra vastu poleks mul midagi.

Minu lapsed õnneks veel koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ilmselt üks väheseid kes pooldab distantsõpet vastavalt tunniplaanile. Hetkel nii toimib lapse kool, väga mõnus on. Siiani oli üks suur segadus, sest kõik kel vähegi nohu köha oli, saadeti koju. Kuidas need lapsed kodus õpivad, polnud kellegi asi. Nüüd saavad kõik võrdselt tundidest osa.

Jah, mulle ka meeldis oma nohuse algklassilapsega, aga kui nüüd peaks pere kõik kolm koolilast samaaegselt online õpet harrastama siis muutuks asi küll problemaatiliseks… (ühenduse kiirus, vahendid, ruum jne)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, kuhu on kadunud see terviseameti paari kuu tagune seisukoht, et lapsed ei nakatu ja kooliskäimisega probleeme pole? järjekordne terviseameti “spetsialistide” ämber

pole siin mingit ämbrit. lasteks on koroona kontekstis peetud algusest peale alla 12-aastasi. kohati on vist ka kuni 14 a räägitud.

üle 12-aastaste koolilaste seas on meie pere tutvusringkonnas tõesti palju haigeid, kuid noorematest ei tea kedagi. ka koolides, kus distantsõpet kasutatakse, ei puuduta see ju 1.-6. klasse, seega ei ole nad nakatunud ka hoolimata igapäevasest kooliskäimisest.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:05; 22.11 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle 12-aastaste koolilaste seas on meie pere tutvusringkonnas tõesti palju haigeid, kuid noorematest ei tea kedagi. ka koolides, kus distantsõpet kasutatakse, ei puuduta see ju 1.-6. klasse, seega ei ole nad nakatunud ka hoolimata igapäevasest kooliskäimisest.

Minu laste koolis sai positiivse testi 4. klassi õpilane. Vanus 10–11 aastat (kuna ma tean ainult klassi, mitte konkreetset õpilast, siis ma täpset vanust ei tea, aga kõik on selles klassis 10- või 11-aastased).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mulle jälle tundub tänavapildi järgi, et just noored kannavad linnaruumis/ühistranspordis väga tublisti maski. Erinevalt väga paljudest täiskasvanutest.

Täpselt nii. Minu teismeline noormees kannab maski korralikult, proovis ka koolis kanda, aga ütles, et seal ei saa, sest õpetajad ei saa tekstist aru.

Aga sellega olen nõus, et minu arust peaks nüüd juba koolid koduõppele jätma. Minu lapsel sellega probleeme kevadel ei olnud. Arusaadav, et mõnel on, sellest ilmselt ka see pikk venitamine.

Mingit karutagumikus asuvat mõnekümne õpilasega kooli pole kindlasti vaja kinni panna, kui seal pole ühtegi nakatunut. 1.-3. klassi lapsed võiksid ilmselt igal pool koolis edasi käia.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mulle jälle tundub tänavapildi järgi, et just noored kannavad linnaruumis/ühistranspordis väga tublisti maski. Erinevalt väga paljudest täiskasvanutest.

Täpselt nii. Minu teismeline noormees kannab maski korralikult, proovis ka koolis kanda, aga ütles, et seal ei saa, sest õpetajad ei saa tekstist aru.

Aga sellega olen nõus, et minu arust peaks nüüd juba koolid koduõppele jätma. Minu lapsel sellega probleeme kevadel ei olnud. Arusaadav, et mõnel on, sellest ilmselt ka see pikk venitamine.

Mingit karutagumikus asuvat mõnekümne õpilasega kooli pole kindlasti vaja kinni panna, kui seal pole ühtegi nakatunut. 1.-3. klassi lapsed võiksid ilmselt igal pool koolis edasi käia.

Meie “karutagumikus” 100 + õpilastega kool läheb ka esmaspäevast distantsõppele. Seda värki on igal pool juba. Ega seal koolis ei hoolitud ka väga asjast, tehti igast esinemisi, rännakuid ja laste kokkuajamisi igal võimalusel. Suht eirati, et mingi oht üldse olemas on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie “karutagumikus” 100 + õpilastega kool läheb ka esmaspäevast distantsõppele.

no kui see kool on hiiumaa karutagumikus, siis ilmselt õigustatud otsus, aga kui kuskil mujal, siis tundub ülereageerimisena. isegi tallinnas on koolid lahti.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:05; 22.11 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie “karutagumikus” 100 + õpilastega kool läheb ka esmaspäevast distantsõppele.

no kui see kool on hiiumaa karutagumikus, siis ilmselt õigustatud otsus, aga kui kuskil mujal, siis tundub ülereageerimisena. isegi tallinnas on koolid lahti.

Väikses koolis on ju tihtipeale sama palju õpilasi kui suure kooli ühes lennus. Ja et kogu lend 1 haige tõttu läheb distantsõppele on tavaline.

Ja väikses koolis tihtipeale puutuvadki lapsed kokku ka klasside üleselt ja võimatu on välja selgitada kes olid ikkagi lähikontaktsed.

Seega väikse kooli puhul on minu meelst  põhjendatud kogu kool distantsõppele saata mingiks ajaks .

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, kuhu on kadunud see terviseameti paari kuu tagune seisukoht, et lapsed ei nakatu ja kooliskäimisega probleeme pole? järjekordne terviseameti “spetsialistide” ämber

pole siin mingit ämbrit. lasteks on koroona kontekstis peetud algusest peale alla 12-aastasi. kohati on vist ka kuni 14 a räägitud.

üle 12-aastaste koolilaste seas on meie pere tutvusringkonnas tõesti palju haigeid, kuid noorematest ei tea kedagi. ka koolides, kus distantsõpet kasutatakse, ei puuduta see ju 1.-6. klasse, seega ei ole nad nakatunud ka hoolimata igapäevasest kooliskäimisest.

Meil on kool ja lasteaed ühes majas. Lasteaias üks laps sai diagnoosi. Vaid see rühm pandi karantiini. Samas ei ole peetud seal  kinni valla poolt kehtestatud reeglitest, et maskiga koridoris liikuda õpetajatel, lapsevanemad ei tohi majja siseneda jne. Hoovis mängivad kõik lapsed koos, koridorides puutuvad samuti kokku. Lisaks osa õpetajaid teeb tööd nii lasteaia kui ka koolilastega. Omavahel õed-vennad on nii koolis kui ka lasteaias.
Nüüd anti haigestunu olemasolust teada ka vaid lasteaia laste vanematele (rühma oli ka keelatud töötajatel mainida), kooli omadele pole keegi hinganudki.  Tundub, et see maja tahab hästi ruttu koduõpet korraldama hakata, kuna reegleid ei täideta ja vanemaid hoitakse infosulus. Mina ilmselt oma koolilast homme kooli ei saada, kuna tundub, et lähipäevil võidakse teada anda koduõppele jäämisest, mis ma siis saadan teda enne sinna veel haigust korjama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Nakatumine koolinoorte seas