Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nalja kah. Tasuta ravikindlustus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Nalja kah. Tasuta ravikindlustus?

Postitas:
Kägu

Kas mingi ime läbi leiduks töökohta, mis pakuks
1) Ravikindlustust
2) Suht olematut koormust kaugtööna.

3) Palka ei pea maksma 😀

Niiet suht otsin ravikindlustust võimalikult vähese tööga 😀

Töötuna arvele võtmise tingimustele ei vasta, niiet Töötukassa ravikindlustust ei saa.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötuna saavad kõik arvele ju võtta. Mingrid tingimusi pole.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötuna saavad kõik arvele ju võtta. Mingrid tingimusi pole.

Päris nii ikka ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuna saavad kõik arvele ju võtta. Mingrid tingimusi pole.

🙁

Keda ei võeta töötuna arvele?

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus sätestab üksjagu juhtumeid, mille korral inimest töötuna arvele võtta ei saa.

Teid ei võeta töötuna arvele, kui te

-olete alla 16-aastane;
-olete vanaduspensioniealine või ennetähtaegsel vanaduspensionil;
-töötate töölepingu alusel, töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud võlaõigusliku lepingu alusel või olete avalikus teenistuses;
-olete ettevõtluskonto omanik ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse tähenduses;
-olete äriühingu juhatuse liige, prokurist, täis- või usaldusühingut esindama volitatud osanik, välismaa äriühingu filiaali juhataja või mitteresidendi muu püsiva tegevuskoha juht, välja arvatud juhul, kui te ei saa selle eest tasu ning vastate töötuskindlustushüvitise saamise tingimustele;
-olete juriidilise isiku tulumaksuseaduse §-s 9 nimetatud juhtimis- või kontrollorgani liige (keda ei ole nimetatud eelmises punktis) ja saate selle eest tasu;
-olete registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjana, välja arvatud juhul, kui teie ettevõtte tegevus on peatatud või hooajaline tegevus on lõppenud ning vastate töötuskindlustushüvitise saamise tingimustele;
-olete kantud maksukohustuslaste registrisse füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte tegevuses osaleva abikaasana, välja arvatud juhul, kui füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte tegevus on peatatud või hooajaline tegevus on lõppenud ning vastate töötuskindlustushüvitise saamise tingimustele;
-õpite õppeasutuses statsionaarses õppes või täiskoormusega õppes, välja arvatud juhul, kui olete täiskoormusega või kutseõppes statsionaarses õppes õppivana viimase 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva töötanud või viibite akadeemilisel puhkusel;
-olete aja-, asendus- või reservteenistuses;
-saate abikaasatasu välisteenistuse või avaliku teenistuse seaduse alusel;
-saate vanaduspensioni ootel oleva päästeteenistuja toetust päästeteenistuse seaduse alusel;
-ei ole Eestis elav Eesti kodanik või ei ole alalise/tähtajalise elamisloa alusel Eestis elav välismaalane või ei ole Euroopa Liidu liikmesriigi või Šveitsi, Islandi, Liechtensteini ja Norra kodanik või ei ole Eestis viibiv rahvusvahelise kaitse saaja või ei ole ajutise/täiendava rahvusvahelise kaitse saaja või varjupaigataotleja;
-olete Riigikogu, Euroopa Parlamendi või Vabariigi Valitsuse liige, Vabariigi President, kohtunik, õiguskantsler, riigikontrolöri, riiklik lepitaja, kohaliku omavalitsuse üksuse volikogu palgaline esimees või aseesimees, valla- või linnavalitsuse palgaline liige (sealhulgas vallavanem või linnapea), osavalla- või linnaosavanem;
-peate sõltumatu isikuna avalik-õiguslikku ametit;
-teie viimasest töötuna arveloleku lõpetamisest pole veel möödunud 90 päeva ja töötuna arvelevõtmise avalduse esitamisele eelneva 12 kuu jooksul lõpetati teie viimased kaks järjestikust töötuna arvelolekut, sest te
– ei tulnud mõjuva põhjuseta vastuvõtule vähemalt kord 30 päeva jooksul;
– ei tulnud kolmandat korda mõjuva põhjuseta määratud ajal vastuvõtule;
– keeldusite kolmandat korda mõjuva põhjuseta tegevuskava täitmisest;
– keeldusite kolmandat korda mõjuva põhjuseta sobivast tööst.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, võib-olla mõni sõber pakuks sellist asja, võõras küll mitte. Ta peab sellest ikka kasu saama (st “sularahas” makstava palga pealt makstavad maksud tuleks sul tagasi teenida talle paari-kolmekordses summas), olematu koormusega sa talle piisavalt kasu ei too, et oleks huvi niimoodi jamada.

Haigekassast saab ise ka ravikindlustust osta muide.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– ei tulnud mõjuva põhjuseta vastuvõtule vähemalt kord 30 päeva jooksul;

Kas ikka peab seal kohal koogutamas käima nagu 20 aastat tagasi. Need “spetsialistid” ei osanud muffigi juhendada kuidas tööd leida, ainult järgmise vastuvõtuaja andsid.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõber vormistab sind töölepinguga (VÕS lepingud ei sobi) tööle ja deklareerib ainult sotsmaksu. Selle kulu +nats heateo eest peale pead talle muidugi kuidagi hüvitama.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõber sulle haigusraha peab maksma, siis selle maksad ka muidugi sullis temale tagasi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kooli või saa laps – mõlemal puhul on ravikindlustus olemas mõneks ajaks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötuna saavad kõik arvele ju võtta. Mingrid tingimusi pole.

Näiteks üliõpilane, kes on akadeemilisel ei saa või sessioonõppel ehk ülikooli kaudu pole, aga samas töötuks ei saa ka  võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravikindlustust saab omale täitsa legaalselt ka osta. Ka erasektoris pakutakse peale haigekassa.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravikindlustust saab omale täitsa legaalselt ka osta. Ka erasektoris pakutakse peale haigekassa.

Ostmisega vast kehtib ainult niipalju kui ostad, aga töölepingu lõppemisel kehtib veel kaks kuud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olingi pool aastat ilma haigekassata, kui tudengina akadeemilisel olin. Aga akadeemilisel olin seetõttu, et raha oli vähe, seega ei saanud seda haigekassat endale ka osta. Töö aga oli töövõtulepinguga ja osaajaline, nii et miinimumpalkki ei tulnud kokku. Akadeemilisel oldud aja eesmärk oligi kooli kõrvale sobivam ja rohkem tasustatud töö sebida.

Nii et ma püüdsin lihtsalt selle aja olla terve. Õnnestus. Kuu aega enne kui akadeemiline lõppes, sain parema töö ka.

No nüüd on ülikool läbi ja maksan endale ise palka. Kui keegi tuleks mu juurde jutuga, et ole hea ja vormista mind tööle, ma midagi teha ei viitsi, aga tahaks haigekassat saada, siis ma saadaks ta kukele selle jutuga. Kui sul raha on, siis osta endale see tervisekindlustus. Kui raha ei ole, siis päris niisama heategevuse korras ei hakka keegi sind fiktiivselt tööle vormistama, sest haigekassa saamiseks peab selle eest keegi siiski maksma. Lihtsam kui mingi tuttava kaudu seda teha, on ise kindlustus osta kui tööd teha ei taha või ei saa.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sotsiaalmaks ongi eestis ravikindlustuse mõttes ebaõiglane. näiteks oled käinud 20 aastat tööl ja siis kaotad töö ja sul ei ole enam ravikundlustust, sa pole mitte keegi. see et sa töötasid ei loe. sa oled teoori, kui ei tööta, ravikindlustust ei ole.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda ei võeta töötuna arvele?

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus sätestab üksjagu juhtumeid, mille korral inimest töötuna arvele võtta ei saa.

Teid ei võeta töötuna arvele, kui te…

Miks sa kõige olulisema osa seadusest kirjutamata jätsid? Töötu on isik, kes otsib tööd ja on valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma.

Ju ta sellele tingimusele ei vastagi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa kõige olulisema osa seadusest kirjutamata jätsid? Töötu on isik, kes otsib tööd ja on valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma.

Ju ta sellele tingimusele ei vastagi.

Arvad, et tööbüroos lahkesti jagatakse töökohti või?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa kõige olulisema osa seadusest kirjutamata jätsid? Töötu on isik, kes otsib tööd ja on valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma.

Ju ta sellele tingimusele ei vastagi.

Arvad, et tööbüroos lahkesti jagatakse töökohti või?

Jah, praegu töötu olla on ikka inimese laiskus. Tööd on saada ja palju, pigem töötegijaid ei leia enam

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad, et tööbüroos lahkesti jagatakse töökohti või?

Praegu jagatakse tõesti. Ainult et igaüks ju ei viitsi tööd teha. Kui ikka tõesti eluspüsimiseks vaja, siis neid töökohti on küllalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sotsiaalmaks ongi eestis ravikindlustuse mõttes ebaõiglane. näiteks oled käinud 20 aastat tööl ja siis kaotad töö ja sul ei ole enam ravikundlustust, sa pole mitte keegi. see et sa töötasid ei loe. sa oled teoori, kui ei tööta, ravikindlustust ei ole.

Mis jutt. Võtad end töötuna arvele ja oled veel pikalt kindlustatud. Ja ehk leiad ka uue töökoha. Kui jääd vana kohta taga nutma ja ühegi uuega ei suuda leppida, no siis on jama jah. Aga ega selles pole küll ühiskond ega riigikorraldus süüdi, et inimene peab oma hüved ja sotsiaalsed tagatised ise välja teenima. Kus riigis siis ei peaks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise isiku haiguskulud maksvad siis teised kinni ja siis ollakse tigedad, et haigekassal ei ole raha, et haigeid ravida.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise isiku haiguskulud maksvad siis teised kinni ja siis ollakse tigedad, et haigekassal ei ole raha, et haigeid ravida.

Kui see 20 aastat tööl käinud inimene ei ole selle aja vältel oluliselt haige olnud, siis ei saa küll öelda, et justkui nüüd teised tema ravi kinni taovad. Tema on sama teinud 20 aastat.

Aga jah, kui sa oled tööl käinud terve elu, siis ei jää kohe ilma haigekassata, sel juhul siiski on õigus töötuna end arvele võtta ja saab ka selle haigekassa veel mingi 1,5 aastaks või kui kaua see töötustaatus maksimaalselt kesta saab. Väga vähe on neid inimesi, kes nii pika aja jooksul endale uut tööd ei leia. Võib-olla, et ei leia mingit unistuste tööd, aga parema palga peale kui töötutoetus saab ikka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi, kes Sind tööle vormistab, peab igakuiselt maksma miinimum sotsmaksu ehk 192,72 hetkel, et Sul haigekassa oleks. Selle summa eest siis mõtled tööd teha saan ma aru.
Täpselt sama summa eest saad selle ka ise Haigekassast osta.
Aga mis ime moodi saab Sind tööle vormistada nii, et Sulle palka ei maksa? MINGI palgasumma tuleb ikka maksta, olgu see siis kas või miinimumpalk ja 0,1 kohta, aga sel juhul tuleb tööandjal maksta Sinu eest ka tulumaks ära ju ja ka pensionikindlustus ning töötuskindlustus ja need lisanduvad sellele 192,72-le-
Milleks ja kellele selline susserdamine kasulik küll olema peaks?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– ei tulnud mõjuva põhjuseta vastuvõtule vähemalt kord 30 päeva jooksul;

Kas ikka peab seal kohal koogutamas käima nagu 20 aastat tagasi. Need “spetsialistid” ei osanud muffigi juhendada kuidas tööd leida, ainult järgmise vastuvõtuaja andsid.

Ise pead tööd otsima, mis sa mõtled, et sulle hakatakse sooja kohta pakkuma?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi, kui oled mustalt töötanud või must töötaja, oledki kindlustamata, aga see on su oma valik. Miks teised pettureid ülal pidama peavad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad, et tööbüroos lahkesti jagatakse töökohti või?

Ma ei tea, mis on “tööbüroo”, aga töökohti tõesti jagub.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise pead tööd otsima, mis sa mõtled, et sulle hakatakse sooja kohta pakkuma?

Tegelikult oleks ju loogiline, et kui on töötukassa ja sa pead seal käima aru andmas, siis nad ka omalt poolt midagi pakuvad. Samas jääb töötuks ka selliseid inimesi, kellele ei osatagi midagi pakkuda, sest töötukassa vahendab peamiselt lihtsamaid ameteid. Aga selleks, et sa saaksid oma kindlustust ja haigekassat, siis moe pärast ikka tiksud seal.

Mulle on töötukassa kaudu pakutud strippari kohta. Ma mõtlesin esimese hooga, et kas see on mingi haige nali, aga ei, täiesti tõsiselt paistis pakkuvat mulle sellist asja. On ka soovitatud valetada oma haridustaseme kohta, et olen keskharidusega, siis saavat kiiresti kuskile bensiinijaama vms kohta tööle.

Kui sa ei ole lihttööline, siis ei ole sul selle töötukassa ametnikuga mitte midagi peale hakata. Käidki lihtsalt nägu näitamas. Ja hoidku selle eest, kui sulle hakatakse sealt ameteid pakkuma, sest kui sa juba kolmandat korda keeldud siis sellest strippari kohast, siis võtavad nimekirjast maha.

Töökohti võib ju olla, aga suur hulk on nendest sellised, kuhu mingil põhjusel keegi eriti minna ei taha. Kui just tõesti surm silme ees ei ole, et viimane õlekõrs. Aga sellised kohad on õige pea jälle vabad, sest keegi ei jää sinna pidama.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas jääb töötuks ka selliseid inimesi, kellele ei osatagi midagi pakkuda, sest töötukassa vahendab peamiselt lihtsamaid ameteid.

Ei saa sinu probleemist aru. Kas keegi keelab ise tööd otsida selle asemel, et käsi õieli töötukassa ukse ees oodata? Eriti kui enda arvates oled rohkem kui “lihtsale” ametile kõlbulik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa sinu probleemist aru. Kas keegi keelab ise tööd otsida selle asemel, et käsi õieli töötukassa ukse ees oodata? Eriti kui enda arvates oled rohkem kui “lihtsale” ametile kõlbulik.

Sa vist kujutad endale ette, et sulle vastab kogu aeg üks ja seesama Kägu?

Mina otsisingi endale ise uue töö, kirjeldasin lihtsalt olukorda, et töötuna arvel võivad ajutiselt olla ka sellised inimesed, kellele töötukassal ei olegi midagi mõistlikku pakkuda, lihtsalt ei ole. Selle juures võib ju unnata, et “töökohti on lademetes” aga kui ma ikka olen tuumafüüsik, siis minu strippama suunamine ei ole kuigi mõistlik ressursikasutus. Piltlikult öeldes. AGA kui sa oled see tuumafüüsik, siis sul on nii kitsas eriala, et uue koha peale saamine võib võtta aega, sellisel juhul on mõistlik vahepeal end töötuna arvele võtta.

Töötukassa paraku ei ole loodud sellise arvestusega, et töötuna võivad arvel olla ka mittelihttöölised. Ja sellises olukorras karjuda, et vabu töökohti on hullult palju, pole kuigi arukas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Kui on alla 8a laps, siis saad abikaasa kaudu( kui abielus ja tema töötab) Praegu on jube kerge töötu olla, töötukassa konsultandid kardavad viirust ning enamik ajas käib suhtlus telefoni ja epäeviku kaudu. Eriti veel, kui oled vaktsineerimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa sinu probleemist aru. Kas keegi keelab ise tööd otsida selle asemel, et käsi õieli töötukassa ukse ees oodata? Eriti kui enda arvates oled rohkem kui “lihtsale” ametile kõlbulik.

Sa vist kujutad endale ette, et sulle vastab kogu aeg üks ja seesama Kägu?

Mina otsisingi endale ise uue töö, kirjeldasin lihtsalt olukorda, et töötuna arvel võivad ajutiselt olla ka sellised inimesed, kellele töötukassal ei olegi midagi mõistlikku pakkuda, lihtsalt ei ole. Selle juures võib ju unnata, et “töökohti on lademetes” aga kui ma ikka olen tuumafüüsik, siis minu strippama suunamine ei ole kuigi mõistlik ressursikasutus. Piltlikult öeldes. AGA kui sa oled see tuumafüüsik, siis sul on nii kitsas eriala, et uue koha peale saamine võib võtta aega, sellisel juhul on mõistlik vahepeal end töötuna arvele võtta.

Töötukassa paraku ei ole loodud sellise arvestusega, et töötuna võivad arvel olla ka mittelihttöölised. Ja sellises olukorras karjuda, et vabu töökohti on hullult palju, pole kuigi arukas.

Aga miks mitte, kui see tuumafüüsiku koha ootamine võtab kuid ja aastaid, et siis töötab ta  kellegi teisena. Kas tuumafüüsik on õigus terve elu tööturahal istuda, sest talle tuumafüüsiku kohta ei pakuta. Minu arvates töö on töö ja ei saa diplomi omamine olla vabandus mitte töötamiseks. Diplom lihtsalt annab sulle rohkem valikuid elus ja võimaldab töötada ka seal, kus ilma vastava diplomita ei saa. Aga kui sa mingil põhjusel ei suuda vaatamata diplomi omamisele vastaval erialal tööd leida, siis tuleb leppida nende muude valikutega tööturul, kus diplomeid ei küsita.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nalja kah. Tasuta ravikindlustus?