Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nalja kah. Tasuta ravikindlustus?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Nalja kah. Tasuta ravikindlustus?

Postitas:
Kägu

Ravikindlustust saab omale täitsa legaalselt ka osta. Ka erasektoris pakutakse peale haigekassa.

Ostmisega vast kehtib ainult niipalju kui ostad, aga töölepingu lõppemisel kehtib veel kaks kuud.

Loomulikult ei ole ostetud kindlustus tähtajatu. Aga selle 2 kuu nimel tahad mingit susser fiktiivtöölepingu sõlmimist?  On see tõesti nii kõva boonus, et eelistada otsmisele?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötukassa paraku ei ole loodud sellise arvestusega, et töötuna võivad arvel olla ka mittelihttöölised. Ja sellises olukorras karjuda, et vabu töökohti on hullult palju, pole kuigi arukas.

Ma karjun sama nii tuumafüüsikule kui “lihttöölisele”.
Minu meelest töötukassa ongi pigem administreerimise jaoks, et need tervisekindlustused kõik toimiks. Töötukassa esmased ülesanded on erinevate hüvitiste vormistamine ja arvepidamine.
Töö otsimine ja leidmine ongi inimese enda ülesanne rohkem, olgu “lihttööline” või tuumafüüsik.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tuumafüüsik on õigus terve elu tööturahal istuda, sest talle tuumafüüsiku kohta ei pakuta.

Ei tasu liialdada, mis terve elu. Mina olin ka aasta töötu, sest sobiva erialase koha leidmisega läks aega. Ma ei näe küll, mida kuskil müüjana kopitamine mulle või kellelegi teisele juurde oleks andnud. Töötukindlustust olen oma elus tunduvalt rohkem maksnud, kui ma seda töötu abiraha vastu sain, seega ei tunne end ka kuidagi süüdi olevat.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mina vaatan neid summasid, mis ma igakuiselt sotsiaalmaksuks maksan, siis mul oleks olnud soodsam küll ravikindlustuseta olla ja see raha endale tasku pista. 20 aasta jooksul on olnud üks operatsioon, mille arve oli 1000 eurot, see on summa, mida ma muidu iga kuu ära maksan. Oleks võinud selle ise kinni maksta. Kui arsti juurde soovin minna, ega siis tasuta eriti ei saa nagunii arsti juurde. Perearsti visiit on ise makstes ka üsna naeruväärne summa. Kui päris haigeks jääd, siis töövõimetuna saad nagunii haigekassa kindlustuse. Üsna mõttetu maksta seda raha, kui päris aus olla.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mina vaatan neid summasid, mis ma igakuiselt sotsiaalmaksuks maksan, siis mul oleks olnud soodsam küll ravikindlustuseta olla ja see raha endale tasku pista. 20 aasta jooksul on olnud üks operatsioon, mille arve oli 1000 eurot, see on summa, mida ma muidu iga kuu ära maksan. Oleks võinud selle ise kinni maksta. Kui arsti juurde soovin minna, ega siis tasuta eriti ei saa nagunii arsti juurde. Perearsti visiit on ise makstes ka üsna naeruväärne summa. Kui päris haigeks jääd, siis töövõimetuna saad nagunii haigekassa kindlustuse. Üsna mõttetu maksta seda raha, kui päris aus olla.

Sina ei maksa mingit sotsiaalmaksu, see on tööandja kulu. Vaata oma töölepingut, seal on brutopalk, millest läheb maha tulumaks ja natuke töötuskindlustust. Kui on, siis ka pensionikindlustus.
Sotsiaalmaks ei puutu töötajasse kuidagi.
Muidugi oleks tore, kui saaks valida, kas see raha enda kätte saada või mitte.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina ei maksa mingit sotsiaalmaksu, see on tööandja kulu. /…/ on, siis ka pensionikindlustus. Sotsiaalmaks ei puutu töötajasse kuidagi.

Kui tööandja võtab töötaja palgale, siis tema vaatabki selle töötajaga seotud kulu ehk tööandja kulu. Sotsiaalmaks aga läheb otseselt töötaja nn kontole ehk siis sellest makstud summast kujunevad erinevad hüvitised kui neid vaja peaks minema. Jääd haigeks, siis haiguslehe raha makstakse sotsmaksu järgi, jms. Tööandja ei saa sellest mitte midagi vastu, et mingi töötaja eest sotsmaksu maksab, see on ikkagi konkreetselt seotud töötaja endaga, kellele sellest kasu tõuseb (teatud tingimustel).

See, et ülekanne maksuametisse läheb tööandja kontolt, ei puutu asjasse. Sisuliselt on see summa siiski seotud konkreetse töötaja palgaga ja see töötaja võib küll end väljendada nii, et see on tema (pealt) makstud sotsmaks.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina ei maksa mingit sotsiaalmaksu, see on tööandja kulu.

Ma nt olengi iseenda tööandja ja maksan sotsmaksu küll. See, et see on firma kulu, ei tee asja paremaks. Lõpuks on see kõik mu oma käte ja peaga teenitud raha. Ja nüüd, kui oli vaja nahaarstile saada, mis te arvate, kuidas see makstud sotsmaks aitas? Mitte kuidagi. Oktoobrini on ajad täis ja novembri graafik pole avanenud. Loomulikult lähen ja maksan nüüd eraarstile.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis on “tööbüroo”, aga töökohti tõesti jagub.

See ka ümber nimetatud või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sinu jaoks on uskumatu, et siin käib ka tööandjaid, kasvõi ainult endale töö andjaid?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sinu jaoks on uskumatu, et siin käib ka tööandjaid, kasvõi ainult endale töö andjaid?

Ainult iseendale tööd andva firma kulu tuleb ju ainult iseenda tööga välja teenida, kui tahad ausalt raha välja võtta. See igakuine SM  tegelikult tuleb su enda isiklikust rahakotist, olgu ta formaalselt firma kulu või mitte – ise rabad selle maksmiseks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötukassa paraku ei ole loodud sellise arvestusega, et töötuna võivad arvel olla ka mittelihttöölised. Ja sellises olukorras karjuda, et vabu töökohti on hullult palju, pole kuigi arukas.

Ma karjun sama nii tuumafüüsikule kui “lihttöölisele”.

Minu meelest töötukassa ongi pigem administreerimise jaoks, et need tervisekindlustused kõik toimiks. Töötukassa esmased ülesanded on erinevate hüvitiste vormistamine ja arvepidamine.

Töö otsimine ja leidmine ongi inimese enda ülesanne rohkem, olgu “lihttööline” või tuumafüüsik.

Tõsi ta on, et töö tuleb ikka endal leida, aga siis on kohutavalt nõme, et iga kolme, kolme poole nädala tagant (olin üle aasta töötu ja ei olnud ühtegi korda, kus kahe külastuse vahe oleks lastud nelja nädala pikkuseks või pikemaks) tuleb nägu näitamas käia. Ja muidugi tuleb ette näidata, et oled hoolega kandideerinud, sest muidu ju ei täida tööotsimiskava. Ja siis tööandjad pööritavad silmi, et miks tööle kandideerivad täiesti sobimatud inimesed (nt tehase pearaamatupidajaks ilma igasuguse raamatupidamistöökogemuseta inimesed). Mul vedas, et minu konsultant ei surunud mulle mingit X tööd kaela ja ei nõudnud, et ma suvalisse kohta kandideeriks, vaid jõudsin sobiva erialase töö ära oodata.

+5
-1
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nalja kah. Tasuta ravikindlustus?