Esileht Ajaviite- ja muud jutud naljakaid juhtumisi metsloomadega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: naljakaid juhtumisi metsloomadega

Postitas:
rebitsa reba

Milliseid naljakaid või muidu meeldejäävaid juhtumisi on teil metsloomadega ette tulnud?

Ise meenutasin, kuidas noorema tütrega Männi pargis kärutades oravad meie vastu huvi tundsid. Varem ega hiljem pole midagi taolist juhtunud.

Esimene kord oli sulnis kevadilm ja lapsuke oli just tudule jäänud, kui tuttkõrv vankrirattale hüppas ja beebi päkkasid uuris. Otsustas, et papu tuleb kaasa viia, aga varbast tirides seda kätte ei saanud. Siis kargas minema.

Teine kord oli järgmise aasta veebruar, väljas oli tolle talve kohta jube külm, -13 kraadi. Lapsukesel oli vankris all pikkade siidiste lokkidega soome maalamba nahk. Üks orav hindas seda hunnitut villamaterjali väärt oma pesa sisustama. Tükk aega mässas ja sikutas neid krusse, kuni löödult minekut tegi.

+25
-11
Please wait...

Postitas:
Alfa

Oi kui väga nunnud lood. Need küll ei ole naljakad lood ‘metsloomadega’, vaid pigem lood sinu lapsukesega.

+24
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
karmauhh

Tead, need Männi pargi oravad ei ole juba mitmekümnendat põlve enam metsloomad. Mul on ka pildid, kus lapse asemel istub kärus Männi pargi orav ja krõmpsutab seal porgandit, mille laps ise talle andis. Ja muidugi meie pere sajandi loomafoto, kus Männi pargi orav istub mu ehmunud näoga poolkummargil mehe peas.
Kahjuks või õnneks pole fotojäädvustust sellest, kui Männi pargi orav otsustas vähe kaugema tiiru teha ja ronis ühel suvehommikul u krdi kl 4:30 viienda korruse lahtisest köögiaknast sisse ning kihutas krabinal mööda elamist, ühtlasi pani üle minust ja mu kõrval magavast lapsest.

Päris metsloomadega mul kahjuks mingeid lugusid ei ole muud kui et nägin rongi aknast rebast …

+32
0
Please wait...

Postitas:
rebitsa reba

Kuna me pole oravaid toitnud ega pargis söönud, siis pole oravad meile varem ega hiljem ligi tulnud. Kuigi olen pargis tihti käinud.

Ja kui liide “mets” on eksitav, siis mõtlesin looma, keda koduloomana ei peeta.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Ma ei tea, kas see nüüd naljakas on, aga tol hetkel tundus humoorikas ja natuke kõhe ka.

Ühel sügisesel päeval läksin prügikotti prügikasti viima ja ennäe, priske kährik magab täpselt prügikasti kõrval. Tegin natuke häält ja kährik ajas end pahaselt püsti. Vaatas mind pahuralt ja kui tal ära minna käskisin, siis hakkas vingus näoga hästi aeglaselt minema loivama. Püüdsin lärmi teha ja teda kiiremale käigule hirmutada, aga see lihtsalt venis edasi piki teed naabrite poole.

Kährikul on päris suured kihvad ja haigusi kannavad nad ka, seepärast oli kõhe,  enesekaitseks oli mul ainult väike kotitäis prügi.

+29
-2
Please wait...

Postitas:
eiteakes

Ma vist oravat beebi vankrisse toimetama ei laseks, orav võib väga valusasti hammustada. Aga armsakesed on nad jah, isegi siis kui ennast sinu pööningule närivad ja seal tohutut kahju tekitavad.

Minu viimaaste aastate kokkupuuted:

Siilike, kes üritas ennast meeleheitlikult naabri aeda pressida, lõpuks tal see õnnestus, üks aialipp oli alt lahti, kui läbi pääses, siis lükkas pepuga aialipi õigele kohale tagasi.

Nastik, kes ühel suvel otsustas, et sauna ukse pealne on parim koht päevitamiseks. Kui ust avasime, siis pidime alati ettevaatlikud olema, et ta sealt alla ei kukuks. Mõnikord siiski juhtus, aga viga ta vist ei saanud, toimetas rahulikult edasi.

Varakevadel sipelgapesas päevitav rästik, sipelgad vist veel magasid, muidu poleks ta seal nii rahulikult peesitada saanud.

Naljakat pole neis juhtumites tegelikult midagi välja arvatud see pepuga aialipi tagasi lükkamine. Päris metsloomi pigem kaugelt näinud, va rebane, kes ükskord ka nagu tellimise peale tuli, kui sõbrad külas olid ja köögiaknast sisse vaatas. Muidu oleme ka pigem eemalt näinud.

+24
0
Please wait...

Postitas:
Metsik Meeta

Kährikul on päris suured kihvad ja haigusi kannavad nad ka, seepärast oli kõhe, enesekaitseks oli mul ainult väike kotitäis prügi.

Mul on umbes sarnane lugu rebasega. 😁

Viisin õhtul prügi välja, kui prügikasti kaant avades vaatab mulle vastu uniste silmadega rebane. Kukutasin suurest ehmatusest kaane kinni ja mõne aja pärast kaant uuesti avades loivas see rebane sealt prügikastist vastumeelselt välja.

+20
0
Please wait...

Postitas:
primaka

Meil oli rebane, kes põõsast tikreid söömas käis. Lõpuks oli nii julge, et tuli ka grillimisel seltskonna lähadale istuma ja lihatükki ootama.
Olen ka suurtele metsloomadele otse silma vaadanud, aga need lood naljakad kindlasti pole. Kui Sa päriselt kohtud karu, hundi või vasikaga põdraga on suht surmahirm. Ilmselt oli tuul teisest suunast, et nad marjulist ei märganud.

+12
0
Please wait...

Postitas:
signe9

Maal elades näeb loomi tihti, aga üks meeldejäävam lugu juhtus mõni aasta tagasi. Läksin koertega jalutama, üks lõvisüdamega taksilaadne ja teine suur njufasegu argpüks. Eks nad seal kadakate vahel ringi tuustisid, taks ees, teine ettevaatlikult järgi. Järsku läks hele kilkamine ja ragin lahti. Ja sealt nad tulid: kõige ees suur koer, kes kohe minu selja taha peitu tormas, siis metssiga ja kõige sabas lõuates väike jahimees ise. See siga saadeti ikka päris kaugele minema.

+26
0
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Meil viisid rotid kapsaraua ära ega toonudki tagasi..

+13
0
Please wait...

Postitas:
partisan

läksin mina õue ja avastasin suureks õuduseks, et maa seest turritab välja jänese kõrv, no pilt selge, peni on metsast leidnud, aeda tarinud ja maha matnud. ega elukaga muud teha polnud, kui välja sikutada, selle käigus tuli välja, et tegu on mängujänesega, mille koer oli naabrite juurest rotti pannud 😀 Mis ta sest maha mattis, ei oska kommenteerida. Pesin jänese puhtaks ja viisin naabrile tagasi, aga tema kinkis selle hoopis lapsele ja see jänes on siimaani alles. vot selline metsloomalugu.

+31
0
Please wait...

Postitas:
primaka

läksin mina õue ja avastasin suureks õuduseks, et maa seest turritab välja jänese kõrv, no pilt selge, peni on metsast leidnud, aeda tarinud ja maha matnud. ega elukaga muud teha polnud, kui välja sikutada, selle käigus tuli välja, et tegu on mängujänesega, mille koer oli naabrite juurest rotti pannud 😀 Mis ta sest maha mattis, ei oska kommenteerida. Pesin jänese puhtaks ja viisin naabrile tagasi, aga tema kinkis selle hoopis lapsele ja see jänes on siimaani alles. vot selline metsloomalugu.

Meenub üks ammune jutt, mida räägiti kui tõestisündinut, aga kindel selles olla ei saa.
Leiti aiast koera poolt maha maetud küülik. Naabrite oma. Suures hirmus, et nende koer murdis maha ja mattis siis ära, pesti see surnud loom puhtaks ja viidi naabrite aeda, nagu oleks seal surnud. Naabrid tõsises hämmingus, et neil suri küülik ära ja matsid maha, aga nüüd auk lahti kraabitud ja ilus puhas küülik nende hoovis, et peaks ju mullane olema ometi.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Draga

Mul oli õnne elada paar aastat Põhja-Ameerikas. Pikka aega ei saanud ma aru, kes tont meil paadikuuris kakal käib. Oleks nagu koera hunnik, aga miks peaks keegi oma koera just sinna viima? Väljaheite värv oli ka imelik ja söödud oli nagu mingeid seemneid. Imestasin ja imestasin, kuni ükskord juhtus mees kuuris toimetades märkama, et seina äärest kolahunniku tagant jälgib teda vaikselt röövlimaskis silmapaar: pesukaru elas seal. Minul ei õnnestunudki väikest elukat näha, ta oli väga osav ennast varjama. Mingit tüli ta meile ei teinud, isegi prügikasti jättis rahule. Loodetavasti on see muidu nii tagasihoidlik ja viisakas pesukaru õppinud kodust kaugemale kempsus käima ning elab seal märkamatult praegugi.

+15
0
Please wait...

Postitas:
sohvi

Vanust oli siis 14-15,

raiesmikul vaarikal, kõrged varred, üle ei näinud.

Olin ametis ja roobitsesin marju ämbrisse, kui äkki hakkas ragisema mu ees vaarikavõserik ja minuga kaasas olnud krants Polla tõmbas saba jalge vahele ja pani liduma ja mina hirmunult tema järele, eluvalu jooks oli.

Eks see üks marjulisest mõmmik oli – kuidas karud marju söövad, on ainult ettekujutus, aga ometi nad toituvad ka nendest.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Chary

Mees ostis öösel bensukast burksi. Läks auto juurde ja rebane tuli järsku tema juurde, täiesti jalgade ette ja vahtis burksi näljase näoga. Mees siis andis tüki. Võttis ja läks ära. Video ka sellest. Päris pikalt vahtis seal. Ju harjunud, et saab seal süüa.

+11
0
Please wait...

Postitas:
nimetamats

veel vene ajal tööle tules sai kährik alla aetud.Togisin jalaga .Täitsa surnud .Nahk paistis terve olema ja siis oli see ju jube moes .Viskasin auto pagasnikusse ,et õhtu leian kes naha maha võtab .Kesk päeva töökaaslane tuleb ,et kes sul autos elab? Polnud ta midagi nii surnud .Kogu ziguli värises .Ei hakanud jahtima .tegin luugi lahti ja läinud ta oligi.

+10
-10
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

kuidas karud marju söövad, on ainult ettekujutus

Karu istub tagumiku peale maha, tõmbab käppadega vaarikavarred endale lähemale ja nilpsab keelega marjad endale suhu.

+12
0
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Lõpuks oli nii julge, et tuli ka grillimisel seltskonna lähadale istuma ja lihatükki ootama.

Meil oli sama lugu karuga. Me istusime maakodus õues ja grillisime. Äkki vaatame, et karu istub meie lähedal ja ootab midagi. Andsime talle mõne suure tüki liha käpa vahele. Pistis selle suhu ja kadus siis metsa tagasi.

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Ritabell

kuidas karud marju söövad, on ainult ettekujutus

Karu istub tagumiku peale maha, tõmbab käppadega vaarikavarred endale lähemale ja nilpsab keelega marjad endale suhu.

Mina olen lapsena aknast näinud, kuidas maja taga põllul istus karu kaeras ja seda sõi – tõmbas käpaga pundi kaera endale lähemale ja näris pealt ladvad ära.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Paraku koduloomadest.

Olin vanaema juures maal, vanust ehk 15-16. Olin paar päeva varem järve ääres tutvunud kena kutiga, kutsus kinno. Tollal oli kinosid ka päris väikestes kohtades või vähemalt kinopäevi. Tee umbes 2 kilomeetrit pikk, keerutas aasade ja metsade vahel. Kohtuma pidime kino juures, mis asus päris asula servas.

Tee ääres tühjas kohas lambakari. Juhtoinas ketis ja lambad lahtiselt, sest ega nad ilma karja juhita kuskile ju ei lähe. No igatahes see juhtoinas pääses ketist lahti ja miskipärast otsustas, et nüüd olen hoopis mina karja juht. Ei aidanud kätega vehkimine, kisa ega põtkimine, nad lonkisid mul kõik truult sabas. Valjusti määgides. Saabusin kohtingule koos 20 kisendava lambaga. Vist ei pea ütlema, et see flirt seal ka katkes.

+42
0
Please wait...

Postitas:
temake

Olime mehega telkimas, riputasin kraami täis kilekoti kõrgele puuoksa külge, et hoida loomad ja sipelgad eemal, hommikul kui üles ärkasin oli terve kilekott auke täis toksitud, rähn käis täristamas.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
eiteakes

hommikul kui üles ärkasin oli terve kilekott auke täis toksitud, rähn käis täristamas.

Rähn sul vaevalt et kilekotti toksis, pigem vares või kajakas. Oleks veel puukott olnud, siis võiks rähni kahtlustada. Meil juhtus kunagi nii, et saime värsket räime rohkem kui korraga ära praadida jõudsime. Suvine aeg, panime üleliigse väikese plastämbriga (sellisega, millega šašlõkki müüakse) sügavkülma, et viime minu vanematele ka natuke kui sinna sõidame paari päeva pärast. Kui vanemate jurde minema hakkasime, sai ämber küll sügavkülmast välja tõstetud, aga millegipärast panime selle auto kõrvale maha, kas oli liiga palju asju käes, et korraga autosse tõsta või täpselt ei mäletagi. No sinna auto kõrvale see ka jäi.

Kui paari tunni pärast tagasi jõudsime, siis nägime hoovist kajakaid lendu tõusmas, meie kandis neid eriti pole, sagedasem on varest või tuvi või isegi harakat kohata. Kaanega suletud plastämbrist olid järel õnnetud nokaga purustatud riismed, kaladest mitte midagi. Kuidas nad kõrgelt ja kaugelt üle lennates aru said, et seal nendele midagi suupärast on, jääb veidi mõistatuseks.

+12
0
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Eh, ma mõtlesin, et mul ei ole ühtegi naljakat kogemust. Aga kui jutt lindudele läks, siis meenus. Läksime sõbrannaga koos ujuma. Rand oli tühi, panin oma riided kotti ja kott jäi rannale. Rand siis selline, kus vesi väga aeglaselt sügavaks läheb. Ja siis, kui juba sügavas vees olime, keerasime näoga kalda poole – üks kajakas  sikutas mu kotti ja teine sikutast kotist mu kleiti välja. Sõbranna oli kiirem veest välja saamisega ja päästis mu kleidi kajakate käest. 🙂

+12
0
Please wait...

Postitas:
Ritabell

Olime mehega telkimas, riputasin kraami täis kilekoti kõrgele puuoksa külge, et hoida loomad ja sipelgad eemal, hommikul kui üles ärkasin oli terve kilekott auke täis toksitud, rähn käis täristamas.

Tallinnas Kristiines on üks rähn, kellele meeldib hommikuti tänavalaternate lambikupleid toksida. On üsna selge, et ta juba ammu teab, et sealt tõuku ei leia, aga linnukesele lihtsalt meeldib niimoodi kolistada.

Ja siis on juba aastaid Mustamäel/ Kristiines/ Nõmmel üks jänes ringi kalpsamas. Põhiliselt liigub ta raudtee äärsel alal ja Rahumäe kalmistul, aga varahommikuti olen ka tänavatel teda näinud. Kui kodukaitse naised esimese covidi-laine ajal PERH-i EMO-s eeltriaaži tegid, siis jänes olla käinud neid öösiti üle vaatamas – no ikkagi ühtäkki telgid püsti, seda pole ju enne olnud, uudishimulikul loomal väga huvitav.

+10
0
Please wait...

Postitas:
noobikoguja

Tallinnas Kristiines on üks rähn, kellele meeldib hommikuti tänavalaternate lambikupleid toksida. On üsna selge, et ta juba ammu teab, et sealt tõuku ei leia, aga linnukesele lihtsalt meeldib niimoodi kolistada.

Rähnid ei toksi puid mitte ainult toidu leidmiseks, aga ka metsas leiavad nad kuivanud puud ja kasutavad neid trummina. See on rähni laul – annab teistele isastele teada, et see on tema territoorium ja kutsub emaseid.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Vaenukagu

Aastakümneid tagasi sai külmikut sulatatud jahedal ajal, asjad rõdule – kui muidu kajakaid ei ole, siis nad ilmusid ja krabasid, mida said. Mõne raskema asjaga minema lennata ei jõudnud, need kukkusid nokast maja ette. Lasime oma suure koera (korter)majast õue lahti, et ta vorsti ja raguukondikoti sisu ise süüa saaks; kuigi miski ei olnud ju loomatoiduks mõeldud. Koer sõi ja võitles padupahase kiljuva kajakaparvega.

Saaremaal tuttava juures suvitades öösel taskulambiga välikemmergusse minnes tundus, et keegi suur elukas istub putka katusel, silmad hiilgasid. Jooksin tagasi ja tegin oma häda otse välisukse kõrvale; järgmisel päeval olid välikemmergu juures suured jäljed, mis ilmselt kuulusid ilvesele. Sellest ajast ei leia ma toas asuvates ööpottides midagi imelikku, 100m kaugusele putkasse ma igatahes enam öösiti ei lähe.

+7
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Elga-Salme

Kord varahommikul tööle minnes nägin kuidas keset tänavat lasid mõõdukat sörki rott ja tema järel kass.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Montserrat

Ükskord oli loomapoes suur soodukas, kaks suurt kuivtoidukotti sai ühe hinnaga või sai ühe koti preemiaks, kui olid mitu järjest ostnud, vmt. Ma muidugi võtsin ära ja panin teise koti tagavaraks puukuuri. Suvine aeg, kuuri eriti asja ei olnud – kui ükskord seda kotti sealt võtma läksin, oli põhja sees auk ja kott tühi mis tühi. Ega ma tegelikult ei tea, kes seal maiustamas käis, kodu- või metsloomad. Aga see kott on nii kõvast materjalist, et kass sinna auku sisse ei saa. Tõenäoliselt hiired, aga siilid on meil ka aias.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
kit0

Ükskord öösel rattaga koju sõites kuulsin tühja plekkpurgi kolinat asfaldil. Lähemalt vaadates oli se siil, kes ninaga tühja plekkpurki tänavat pidi veeretas. Ilmselt oli mängutujus.

New Yorgis tuli istus pesukaru pargis müüri serva peal. Andsin talle oma just ostetud kirsse. Nosis mõnuga.

+9
0
Please wait...

Postitas:
temake

Ei ole naljakas aga siiani meeldejäänud juhtum-tulin hilja töölt koju ja kuulen, et väljas miski lakkamatult kolksub, tulin tuppa ja ikka miski väljas muudkui kolksub-ei andnud rahu ja läksin lõpuks asja uurima. Tuli välja, et hulkuv kass oli sügavalt peaga konservipurki pugenud ja nii ta siis kolksutas öisel tänaval. Läksin appi, vaene loom kolksustas ühte ja sama nurka, ei julgend enam kuhugi liikuda, ju oli pikemat aega juba seal, igatahes asisin ühe käega  plekkpurgi ja teisega kassist ja tasapisi eemaldasin purgi peast ja siis oligi kass vaba ja põgenes juba vabastatuna eemale. Oli küll hea meel pikka aega, nagu koomiksi võitmatu kangelasena tundsin end

+15
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud naljakaid juhtumisi metsloomadega