Esileht Ilu ja tervis Näonahaga hädas :(

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Näonahaga hädas :(

Postitas:

Tere
Siin foorumis on palju kordi juttu olnud näonaha probleemidest. Kõik on nad valdavalt olnud seotud aknega. Mina olen 29-aastane ja aknet pole aga punnid on näos ikkagi. Nad hakkavad tekkima enne päevi ja tekivad nö üks korraga (naha alused, lähevad suureks ja lõpuks tekib neile ka see pigistatav pea otsa). Pärast on aga pikka aega see koht punane, koorikune ja kole. Mädast punni ei saa ju ka ohutumalt eemaldada ? Ja nii koguaeg ühega saan ühelepoole hakkab juba ära kaduma kui järgmine juba platsis. Stressis ma pole, elu on rutiine, sporti teen ja söön mitmekülgselt. Nahatüüp selline sega, kord on nii rasvane et käele jääb kiht lausa ja kord on nii kuiv et lausa kisub. Võibolla veel et tarbin palju vett ja söön päris palju ka magusat. Kas tõesti on toitumises probleem (loobuda 100% magusast?) ? Olen proovinud igasuguseid (kalleid/odavaid kreeme, koorijaid, maske kui ka loodustooteid. Mitte miski ei paista aitavat:( Selline tunne, et mul keha lausa toodab mingit mäda, et see näost siis välja pressida :)))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 11:42; 23.05 16:02; 28.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sama. Punnid tekivad just enne päevi ja päevade ajal. Mul aitab see, kui sel perioodil oma toitumist jälgin. Ei söö piimatooteid ega magusat. Kohe kui nt jogurtit söön, on seda järgmisel päeval peeglist näha. Kui neid väldin, on nahk korras.
Muul ajal võin maiustada ja lõppematult jogurtit-jäätist süüa, aga ei mõju kuidagi negatiivselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama jama. Vanust 37. Nahk täpselt nagu teemaalgatajal – rasune ja samas kuiv ja aeg-ajalt tekib nahaaluseid punne.
Proovisin igasuguseid kreeme ja puhastusvahendeid. Isegi sidrunimahla määrisin näkku 🙂 Ei muutunud midagi.

Mis lõpuks aitas – happekoorimine (salongis 3 korda nädalaste vahedega) ja rangelt punnide mittenäppimine. Lisaks ülepäeviti kodus koorimine (kosmeetiku ettekirjutus).

Ma siiski ei suuda ennast alati talitseda ja ikka pigistan, kui miskit punnitab. Ja saan karistuseks pikalt punetava punni pluss pruuni kooriku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 12:47; 23.05 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avonil on hea sari (clearskin professional). Mul oli sama jama, et aknet pole, aga enne päevi tekib üksikuid punne. Kui kohe panen kreemi peale, siis ei arene ta kuhugi ja minu näonahk on küll nüüd kontrolli all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Avonil on hea sari (clearskin professional). Mul oli sama jama, et aknet pole, aga enne päevi tekib üksikuid punne. Kui kohe panen kreemi peale, siis ei arene ta kuhugi ja minu näonahk on küll nüüd kontrolli all.
[/tsitaat] Kust seda osta saab ja milline see täpselt on? Pisikeses tuubis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei saa aru miks te ei võiks ometi nahaarstile minna, saaksite reaalselt ravikreeme, mitte mingeid apteegimögasid.

Ja mädast vistrikku ei pigistata MITTE KUNAGI. Kuivatatakse ära erinevate vahenditega, jäetakse rahule jne. Kosmeetikud pigistavad ka niisama ummistunud poore, keegi ei hakka mädast tsüsti torkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 16:24; 23.05 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaseiin, laktoos (piimatooted)gluteen (teravili) ja liha

ole kolm nädalat ilma neid tooteid söömata ja söö rohkelt puu ja juurvilju, vaata kas läheb paremaks.

nägu puhasta kummeliveega, peale pane aloe vera geeli(puhast)
3 nädalat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav miks te arvate et see POLE akne? Minu arvates just on. Kuna aknel on ka kergemaid vorme(näiteks päevadega seotud, e hormonaalse tasakaalutusega seotud akne). Akne ikkagi ja ma ei vaevaks oma rahakotti katsetustega.Paari kuu jooksul saate tasuta nahaarstile(hea arsti järjekorrad on nii pikad ja arst vaatab üle, mõni teeb mingeid testegi).Pole vaja foorumitest konna-jala-leotise jutte kuulama hakata, selleks on arstid. Hoiate hulga raha kokku.
Arstile minnes valmistage ette küsimused mida tahaksite arstilt teada. Kirjutage ülesse! Milliseid kreeme võite kasutada? Millisest näohooldusest oleks abi, milliseid hooldusi vältida? Milline kreem oleks sobivaim päikesekaitseks? jne
Arstid ei oska teie küsimusi õhust aimata, seetõttu on hea kõik oma asjad kirja panna.
Ja saate oma küsimustele asjalikud vastused(esmalt muidugi leidke kompetentne arst!).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja keda soovitate siis nahaarstidest Tartu linnas ? Oleksin väga tänulik info eest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 11:42; 23.05 16:02; 28.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külli Kingo

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 12:47; 23.05 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terje Kukk

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 18:57; 23.05 20:35; 23.05 22:52; 24.05 16:08; 28.05 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele kirjutas nahaarst Dalacin T lahuse. Väga mugav kasutada ja väga tõhus.
Nii kui hakkab midagi tekkima, tupsutab sellega ja kui varem muutusid punnid kiirelt mädaseks, siis nüüd need lihtsalt kaovad ära. Arst soovitas lausa 3-4korda päevas selega tupsutada, aga üle ühe korra enamasti pole vaja.
Usun, et ka perearst kirjutab sellist asja välja kui küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga soovitatakse antibeebipille. kas keegi võiks tuua just neid, mis näonahale head teevad? kunagi oli vist Diane 35?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 18:57; 23.05 20:35; 23.05 22:52; 24.05 16:08; 28.05 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuleb kananahk ihule, kui ma kuulen lugusid sellest, kuidas keegi väidab, et ta on Diane35-t võtnud \”mitu aastat\” kunagi. See oli väga vana põlvkonna ravitoimeline (polütsüstilised munasarjad näiteks) hormoon. Seda ei tohtinud üldse võtta kauem kui 6 kuud, see oli täielik maksimum.

Kust ma seda tean? Ma ise võtsin seda 2,5 aastat reast, perearst kogu aeg hoolimatult pikendas ja kui ma uuesti (hea) günekoloogi juurde läksin ja pille mainisin, siis see pidi tooli pealt maha kukkuma, kui kuulis kui kaua ma seda võtnud olen. Kiiresti võeti mind sellelt maha ja tehti ka mingid uuringud, mis tundusid okei olevat.

Aga kui ma 2 aastat hiljem \”last tegema\” hakkasin, siis selgus, et munasarjad on lihtsalt oma töö lõpetanud, tõenäoliselt ülisuure hormoonannusega pillide tõttu. Praegu läheb 14s kuu viljakusravi ja ei midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 16:24; 23.05 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohooo. not vot, nende igasugu kõrvalmõjude tõttu olen mina peljanud antibebipille võtta. aga tänapäeval vist paremad? igal juhul nahaarstid neid soovitavad, vist oli Jasminelle …? kellel kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 18:57; 23.05 20:35; 23.05 22:52; 24.05 16:08; 28.05 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära söö magusat. Mul vahel tekib ka hull magusa isu( eriti enne päevi) ja siis järgmine päev nägu punniline. Loobusin nüüd magusast, teen palju trenni ja võtan spets naistele mõeldud vitamiine. Nüüd pole juba mitu kuud punne( enne tulid enne päevi seljale ka).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama, vanust juba omajagu. Päevade aeg tekkib üksik punn ja ikka sama koht, kus eelmine kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

magusa söömine tekitab lisaks punnidele ja tupeseene. igal juhul magusast tuleb hoiduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 18:57; 23.05 20:35; 23.05 22:52; 24.05 16:08; 28.05 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain omal sarnase probleemi kontrolli alla nii, et pesen nägu tõrvaseebiga, punnide peale või nendele kohtadele, kus nad kõige sagedamini esinevad (lõug) määrin Acne BP5 kreemi (käsimüügis). Ja näokreemina kasutan vaheldumisi Essex kreemi ja puhast emuõli. Peaaegu korras on nahk nüüd, mõni punn tuleb, aga olukord ikka palju palju parem kui enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul perearst kirjutas kunagi Differin kreemi. Just spetsiaalselt aknele. Jube hea asi, kuid see on ainult retseptiravim. Väga hästi aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul perearst kirjutas kunagi Differin kreemi. Just spetsiaalselt aknele. Jube hea asi, kuid see on ainult retseptiravim. Väga hästi aitab.[/tsitaat]

minul küll ei aidanud, ei differin ega skinoren. muutis asja veel hullemaks. 2 kuud määrisin regulaarselt, lõpuks lihtsalt enam ei suutnud, kuna nahk muutus nii tundlikuks, et isegi tavalise veega oli seda valus pesta. lisaks ketendas igalt poolt ja kuigi jah- punne jäi vähemaks, aga üldpilt muutus ikka jubedamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul tuleb kananahk ihule, kui ma kuulen lugusid sellest, kuidas keegi väidab, et ta on Diane35-t võtnud \”mitu aastat\” kunagi. See oli väga vana põlvkonna ravitoimeline (polütsüstilised munasarjad näiteks) hormoon. Seda ei tohtinud üldse võtta kauem kui 6 kuud, see oli täielik maksimum.

Kust ma seda tean? Ma ise võtsin seda 2,5 aastat reast, perearst kogu aeg hoolimatult pikendas ja kui ma uuesti (hea) günekoloogi juurde läksin ja pille mainisin, siis see pidi tooli pealt maha kukkuma, kui kuulis kui kaua ma seda võtnud olen. Kiiresti võeti mind sellelt maha ja tehti ka mingid uuringud, mis tundusid okei olevat.

Aga kui ma 2 aastat hiljem \”last tegema\” hakkasin, siis selgus, et munasarjad on lihtsalt oma töö lõpetanud, tõenäoliselt ülisuure hormoonannusega pillide tõttu. Praegu läheb 14s kuu viljakusravi ja ei midagi.[/tsitaat]

Ma võtsin alates esimese lapse sünnist miski 15 aastat jutti Dianet. Üks väljakirjutaja oli dr Maie Väli, kellest ma ei tea, kas ta veel töötab, aga omal ajal tegeles ta enam-vähem kõigi Tartu naistega, kel lapsesaamine hormoonide pärast problemaatiline. Polütsüstilistest munasarjadest ei tea ma midagi, küll olid probleemiks akne ja liigne karvakasv ning hormoonianalüüs näitas veidi suurenenud testosteroonitaset. Peale viimase pilli võtmist 28 päeva hiljem algasid esimesed päevad. Hoidusin pool aastat igaks juhuks rasedusest (naised saunas rääkisid, et oleks mõistlik no ja ega mul ei olnud kuhugi kiiret ka) ja rasestusin esimesel kuul, mil plaanisin. Poolteist aastat hiljem sündis teinegi laps. Ka esimesel kuul õnnestus eostada. Nii et minu näite puhul küll ei saa öelda, et tabletid või vanus 35+ kuidagi viljakusele oleks pahasti mõjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh, minu teema-olen ka 35 a vana ja näonahk nagu pubekal:(Põskedele ei tulegi punne eriti aga otsmik on peenikest punnipuru täis ja lõual lisaks pisikestele vinnidele, sügavad nahaalused valusad punnid.
Erinevad nahaarstid on kirjutanud nii Dalacin T, Duac geli,viimane praegu on Sinoren.Tulemust 2 nädala jooksul mitte miskit.
Kuna olen suur magusa sõltlane otsustasin proovida ühe kuu ilma magusata olla ja siis nahka jälgida.Tahakski küsida, kas on olemas mingit preparaati, misreaalselt ka magusaisu vähendaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hoopis selline küsimus, et kas eksisteerib ka nö tervislikku magusat ? Ma olen metsik magusa sööja, tunnen kohe kuidas energianäidik lakke tõusab ja tuju super heaks muutub. Ma ei saa lihtsalt sellest eluks ajaks loobuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 11:42; 23.05 16:02; 28.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast piimatoodete, jahutoodete, valge suhkru ja kartuli menüüst väljajätmist, on näonahk väga ilusaks läinud. Punne on tõeliselt harva võrreldes varasema ajaga. Nii et mina nüüd usun seda, et nahk peegeldab tegelikult olukorda seedesüsteemis ja kreemid ja mu mökerdamine on väikse mõjuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivatatud ploomid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 18:57; 23.05 20:35; 23.05 22:52; 24.05 16:08; 28.05 13:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Näonahaga hädas :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.