Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Napoleoni koogile poe lehttaigen…milline? Kui palju?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Napoleoni koogile poe lehttaigen…milline? Kui palju?

Postitas:

Hakkan tegema õhtul kooki. Olen varem ka teinud. Tegin mingi nö vale-lehttaigna vist, mis netist leidsin kui kõige lihtsama..ei pidanud seda mitu korda kihtideks rullima ega midagi..Lihtsalt pall valmis, sellest väiksed pallid võtta ja kihid lahti rullida….Ahjus see küll nö \”leheliseks\” ei läinud..a no ajas vist asja siiski ära, sest kook oli hea 🙂
Sel korral aga taas ei ole mul aega ega ka vist suurt tahtmist võtta ette päris lehttaigna tegu..lisaks tundus see mulle veidi keeruline.
Igatahes soovin siis poest osta lehttaigna, milles kihid teha.
Millist lehttaigent soovitate? Kui palju peaks ostma? Kas rullin õhemaks ka? kas rullitud taigna ääred võid nö kokku mätsida ja uuesti teha kihi või oleks ääred arukas kasutada pigem puru tegemiseks?
Mul on vaja teha kook 23cm läbimõõduga vormis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan ühe paki Pere lehttainast. Keeran taigna rullist lahti, lõikan pooleks, rullin õhemaks ka ja küpsetan kaks plaati. Pärast lõikan veel kummagi pooleks ja saan neli kihti. Kreemi keedan ise, ei tee pulbrist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 22:27; 26.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ostan ühe paki Pere lehttainast. Keeran taigna rullist lahti, lõikan pooleks, rullin õhemaks ka ja küpsetan kaks plaati. Pärast lõikan veel kummagi pooleks ja saan neli kihti. Kreemi keedan ise, ei tee pulbrist.[/tsitaat]
palun kreemi retsepti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://toidutare.ee/peotoidud/jõulud/FA08/#Napoleoni kook

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

palun kreemi retsepti![/tsitaat]
Mina kasutan kreemi keetmiseks retsepti Ida Savi suurepärase raamatust: \”Saiad, pirukad, koogid\”.
2 muna,
2 sl suhkrut,
2 sl jahu,
1/4 l piima,
vanillisuhkrut, tiba soola,
30-50 g võid.
Munad vahustan suhkruga, lisan jahu ja natuke piima. Kreemi keetmiseks panen poti piimaga veega poolenisti täidetud kausi sisse ja siis niimoodi pliidile. Kui piim keema läheb, siis lisan munavahu, võitüki ja segan pidevalt. Oluline on keeta piisavalt kaua, et kreem ei jääks vedel. Kui kreem valmis, lisan vanillisuhkru ja hästi vähe soola. Panen kreemipoti külma vee sisse jahtuma. Niimoodi keetmiseks ei maksa võtta paksupõhjalist potti.
Kreemi saab teha ka ilma vee sees kuumutamata, aga mina olen leidnud, et niimoodi lollikindlam, sest oht muidu põhjakõrvetamiseks suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 22:27; 26.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina kasutan kreemi keetmiseks retsepti Ida Savi suurepärase raamatust: \”Saiad, pirukad, koogid\”.
2 muna,
2 sl suhkrut,
2 sl jahu,
1/4 l piima,
vanillisuhkrut, tiba soola,
30-50 g võid.
Munad vahustan suhkruga, lisan jahu ja natuke piima. Kreemi keetmiseks panen poti piimaga veega poolenisti täidetud kausi sisse ja siis niimoodi pliidile. Kui piim keema läheb, siis lisan munavahu, võitüki ja segan pidevalt. Oluline on keeta piisavalt kaua, et kreem ei jääks vedel. Kui kreem valmis, lisan vanillisuhkru ja hästi vähe soola. Panen kreemipoti külma vee sisse jahtuma. Niimoodi keetmiseks ei maksa võtta paksupõhjalist potti.
Kreemi saab teha ka ilma vee sees kuumutamata, aga mina olen leidnud, et niimoodi lollikindlam, sest oht muidu põhjakõrvetamiseks suurem.[/tsitaat]
minu napooleonikoogi kreem käib täpselt sama raamatu sama retsepti järgi – paremat ei ole veel saanud mitte kuskil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka minu meelest on see klassikaline keedukreemi retsept kõige maitsvam. Ilma võita tehtud keedukreem (nagu väga paljud praegu teevad) jääb koogis vesine ja kook selline lirtsuv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba hea kreem teha, siis oleks patt see poetaigna vahele määrida.
Minu meelest on taigna tegemine kordades lihtsam kui kreemitegu. Teen taigna \”Nadja koogid\” raamatus oleva retsepti järgi, see on ka vist valetainas, sest ei pea rullima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Napoleoni koogile poe lehttaigen…milline? Kui palju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.