Esileht Kodunurk Napoleoni kook?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Napoleoni kook?

Postitas:

Niisiis..tulemas on isa sünnipäev ja soovin selleks puhuks katsetada ära napoleoni koogi! Ma ei ole seda mittekunagi teinud!
Kas on mõni asi mida ma peaksin teadma enne kui millegagi puusse panen 😀 No selliseid tüüpilisi asju mis võiks valesti minna?
Olen teinud 1x lapse sünnipäevale nö vale napoleoni küpsistega. Sinna panin vahele sellise keedukreemi:(valmistasin veits õpetusest välja, kuna õpetuse järgi läks asi täitsa klimpi ja metsa…

0,75 l piima
1,5 dl suhkrut
1 tl vanillisuhkrut
0,75 dl nisujahu
3 muna
1 sl võid

Keedukreemi valmistamiseks sega piim suhkru ja vanillisuhkruga ning kuumuta pliidil kuni keemiseni. Jahuta. Hõõru jahu korralikult munadega läbi ning lisa jahutatud piimale pidevalt liigutades, et ei tekiks klimpe. Seejärel kuumuta kreemi nõrgal tulel segades, kuni see pakseneb (keeta ei tohi). Võta tulelt. Lisa või ja jahuta.

Tahaks kõike teha ise…Olevat mingi vana ja hea retsept mis on kõige parem…Kuidas ise lehttaigen teha? Kas kreem vahele soojalt/külmalt? Mis moos ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 10:21; 04.10 11:21; 04.10 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

imelik keedukreem 😀 mina olen kogu aeg teistmoodi teinud, ja olen pagar 😀 kus sa selle retsepti said ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 10:30; 04.10 15:06; 04.10 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu Napoleoni koogil on ka umbes selline retsept, aga munad vahustan enne suhkruga ja siis mikserdan juurde ettevaatlikult jahu ning selle muna-suhkru-jahuvahu nõristan kuuma piima hulka pidevalt segades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan alati cristella pärmi lehttaigna. kui tahad, võid õhemaks rullida ka. Kreemi teen nii: muna suhkru ajan täidsa vahtu, lisan mõne spl jahu ka, siis valan selle peaaegu keeva piima hulka usinalt segades. Tasub võtta paksema põhjaga pott,sest mul kipub küll alati põhja natuke kõrvetama. Vaniljesuhkurt lisan ka muidugi. Moosiks sõbib hästi jõhvika või pohla toormoos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ritabell…Mina teen ka sellises järjekorras, sest kui ma munad ja jahu segasin okku sisi läks kõik aia taha 🙂
See keedukreem oli vale-napoleoni retsepti juures..
AGa pagar võiks siis õpetada kuidas õiget teha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 10:21; 04.10 11:21; 04.10 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema teeb parimat napoleoni kooki 😀
Sõbrad/sõbrannad paluvad alati, et mu sünnipäevalaualt seda leiaks.
Kahjuks olen aga emast hetkel suht kaugel ja alles järgmisel nädalal saaksin anda parima retsepti, aga arvan, et selleks ajaks juba liiga hilja. Ta teeb algusest lõpuni kõik ise. Keedukreemvõib ka soe olla..vahet pole 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hilja! Jaga aga julgelt…Sünnipäev on alles kuu lõpus..lihtsalt uurin varakult valmis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 10:21; 04.10 11:21; 04.10 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen ükskord vaid võtnud selle lehttaigna tegemise ette. Kindlalt oli parim. Samas aga laste kõrvalt aega napid.
Soovitan samuti christella oma. Siiski nüüd ta mingi eesti pagar või sellise nime all. Ainus, mis jääb suht normaalne.
Keedkukreemi panengi mina alati soojana vahele. Siis tõmbab ka taignasse ilusti sisse ja minu arvates on palju parem.
Soovi korral muidugi pane moosi. Mulle endale meeldib punasesõstra toormoosiga kõige rohkem.
Ja kindlasti võimaluse korral kasuta ikka ehtsaid vaniljekauna seemneid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul ema teeb parimat napoleoni kooki 😀
Sõbrad/sõbrannad paluvad alati, et mu sünnipäevalaualt seda leiaks.
Kahjuks olen aga emast hetkel suht kaugel ja alles järgmisel nädalal saaksin anda parima retsepti, aga arvan, et selleks ajaks juba liiga hilja. Ta teeb algusest lõpuni kõik ise. Keedukreemvõib ka soe olla..vahet pole :)[/tsitaat]
Ja mul pole samuti kuhugile kiiret.
Soovin Su ema retsepti proovida, jään Su vastust huviga ootama. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mingiks sündmuseks ei tasu esmakordselt uusi asju proovida. Tavaliselt läheb esimene proovimine aia taha. Napoleoni koogiga võib see väga lihtsalt juhtuda. Kui teinud ei ole, siis ei tea ka täpselt kui palju kihtide vahele kreemi panna. Võib juhtuda, et saab liiga kuiv ja kreemi jääb üle või paned just liiga palju kihtide vahele ja kreemi tuleb puudu.
Mina teen selle retsepti järgi, mis on 100 kooki koogiraamatus. hea retsept ja lihtne teha.
kui tahad kindlasti isa sünnipäevaks just seda kooki, siis proovi nädal-paar enne seda kooki teha. siis on kogemus uba olemas ja ei juhtu midagi, kui ka aia taha läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu Napoleoni koogil on ka umbes selline retsept, aga munad vahustan enne suhkruga ja siis mikserdan juurde ettevaatlikult jahu ning selle muna-suhkru-jahuvahu nõristan kuuma piima hulka pidevalt segades.[/tsitaat]

Ise teen ka nii .. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 10:30; 04.10 15:06; 04.10 15:10;
To report this post you need to login first.

Kui pidada silmas seda vene Napoleoni kooki, keedukreemiga, siis ma vihkan, kui seda tehakse lehttaignast. Lehttainas jääb keedukreemiga nagu üks nätsakas, millest ei ole võimalik kahvliga tükki välja raiuda.
Mulle meeldib, kui Napoleoni kook on tehtud isetehtud taignast:
http://kristin852.blogspot.com/2011/07/napoleoni-kook.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No , mina olen teinud selle retsepti järgi..
Kuigi see pole ka päris see klassikaline keedukreem, AGA :

Keedukreem:
2 l piima
400 g võid
500 g suhkrut
10 muna
2 dl jahu
1 spl vaniljesuhkrut

Kreemi jaoks kuumuta 1,5 liitrit piima suures potis. Lisa suhkur ja hakitud või ning sega kuni või on sulanud. Teises kausis klopi lahti munad ja ülejäänud 0,5 liitrit piima, lisa juurde jahu ja vaniljesuhkur. Kui piim on potis keema läinud, alanda kuumus ja lisa pidevalt segades muna-piimasegu. Kuumuta madalal temperatuuril pidevalt segades kuni kreem on paksenenud. Tõsta pott pliidilt ja jahuta täielikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 10:30; 04.10 15:06; 04.10 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema teeb ka hoopis teistmoodi Napoleoni kooki. Retsept on vanaema oma ja ehk veelgi vanemast ajast pärit. Nimeks on üldse Mokakook ja selle nime all tean mina seda lapsest saati. Välja näeb ta muidugi Napoleoni koogi moodi.
Taigen on äärmiselt lihtne, aga täpset retsepti ei oska anda. Palju võid või margariini käis sisse, üks muna, jahu, vesi, suhkur, sool. Viimane kord pani ema veidi äädikat, aga ega see taigen nüüd lehttaigen küll pole. Lahttaignat mina ega ema ei oska teha ja selle rullimine käib hoopis teisiti. Ei viitsi mässata, sest nende õhukeste plaatide rullimine on nagunii juba nii väsitav ja aeganõudev. Viimati tegime emaga koos seda ja välja tuli 5 plaati. Ah, jaa. Taigen seisab külmkapis ka mingi aja.
Kreemi sisse minu ema kunagi mune ei pane. Vaesel ajal selleks mune ei raisatud. Aga ma mäletan kunagi mingit retsepti raamatust ja seal käis küll 6 muna sisse.
Kreemiks laseb minu ema keema 1l piima. Siis võtab osa piima (vist oli külm piim) ja segab selle jahuga selliseks vedelamaks kördiks. Palju jahu, seda ma ei tea. Aga ta alati muretseb, et äkki jääb liiga vedel. Selle kördi ta niristab tasakesi piima hulka ja samal ajal segab. Mingeid tükke ei jää. Millalgi ta paneb ka suhkru. Minu teada ta laseb ikka selle kõik keema. Kuidas see kreem siis ikka pakseneb. Jahu peab ju paisuma. Lasanje juustukreem lastakse ju ka keema ja keedetakse kuni paksenemiseni.
No ja siis viib ema selle kreemi jahedasse jahtuma ja alles siis paneb vaniljesuhkru sisse. Seda ei ole mitte 1tl täis vaid ikka päris palju. Tegu ju ikkagi vaniljekreemiga. Ja siis leigelt pannakse see plaatide vahele. Meil siis alati nii tehtud ja kõik on kiitnud.
Enamasti ongi nii, et ema teeb taigna ja kreemi ning mina siis rullin. Emal lähevad närvid läbi, kui ta peab rullima. Taigen peab ikka väga õhukeseks olema rullitud, aga siis see kipub katki minema. Ja viimane tükk on siis selline poolik, mis kätterätis puruks surutakse ja puru siis kõige peale kaunistuseks pannakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa kunagi aru nendest hädavarestest, kes ütlevad oih läks tükki või klimpi ja kõik on mokas. Võta vala see kört siis teise potti! Miks? Sest äkki on poti põhi läinud kõrbema! Kui on teises potis, lase see miksriga korda ja kui vaja lisa veel piima juurde (vahet pole kas sooja või külma). Piimakreemi ei pea tegema nii täpselt. Ma teen ka retsepti järgi aga alti ei tule ideaalne, vahest hulbib seal hunnik tükke. Kohe valan teise potti, miksriga vurr korda ja jahtuma. Korras!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige parem napoleoni koogi retsept on Nadja kookide raamatus. ei viitsi siia praegu kirjutada, kes tahab leiab ehk ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu taigen selline: sulatan 250 gr margariini, lisan 3 munavalget ja 1 munakollase, veidi soola ja 1,2 kl külma vett. Lisatava jahu kogust ei oska õelda, panen nii palju, et saaks parajalt tugeva taigna. Saadud taignast teen 5 ühesuurust palli ja panen 30 minutiks külmkappi ja hakkan siis ükshaaval sealt võtma ja rullima. Nõks on selles, et tuleb hästi-hästi õhukeseks rullida ja ahjus tekkivad mullid katki teha, et saaks pealepanekuks puru.
Keedukreemi teen umbes nii, nagu siin eespool kirjeldati.
Mulle ka ei meeldi, kui on tavalisest lehttaignast tehtud, ikka ja alati teen selle retsepti järgi.
Kõige alumisele kihile panen lisaks kreemile veel mingit hapukamat moosi. Tuleb alati väga-väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Napoleoni kook?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.