Esileht Beebi ja mitmikud Näppude lutsutamine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Näppude lutsutamine

Postitas:

Kas mingil hetkel peaks selle pärast ka muretsema hakkama? Tean, et arengu osa ja ma pole poisilt veel seni näppe suust ära võtnudki aga ta ikka konkreetselt lutsutab neid ja seda koguaeg. Kui annan närimisrõnga, siis sellega koos paneb veel näpud ka suhu. Topib kurku ka muidugi aga seda vist teevad teised ka? Tavaliselt lutsutab kahte-kolme näppu korraga aga viimasel ajal ainult pöialt. Minul suur hirm selle ees ja proovin alati pöialt asendada lutiga. On sellele küsimusele üldse mingi üks ja õige vastus või tuleks talitada selle palju räägitud sisetunde järgi? 🙂
Poiss 4 kuud vana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 08:39; 09.02 08:58; 09.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arvan ise ka, et ju ikka igemed sügelevad ja tegelikult ajab natukene marru, et ma ei leia ühtegi närimisrõngast vms asja, mis talle korralikult suhu mahuks. Ei tea, kas asi minu pisikest kasvu poisist või ma ei oska õigest kohast otsida. Kõik on nii suured, et isegi kui ta selle pihku saab, siis suhu see küll kuidagi ei taha mahtuda 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 08:39; 09.02 08:58; 09.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu laps on 2-kuune ja rusikad suus päris sageli. Vaevalt tal juba igemed sügelevad, arvan, et lihtsalt avastab oma käsi. Mina ei keela ka, las lutsutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja ka 4 kuune ja täpselt sama teema. Ei ole veel teadlikult pöialt suust ära kiskunud.. lugesin kusagilt, et niikaua kui hambad tulevad on see normaalne, sest igemed ju sügelevad. Siis vist kui hamad juba väljas ja endiselt imeb sõrmi on oht, et hambad võivad viltu kasvada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pigem mures, et jääbki pöialt lutsutama. Meil mehega oli mõlemal sellega probleeme ja sellest kas vist see ”tobe” hirm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 08:39; 09.02 08:58; 09.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka just see küsimus päevakorral. Eelmised 2 last lutsutasid ka mingil perioodil sõrmi-käsi ja jätsid ise järele, aga kolmas (ka 4k praegu) kasutab oma pöidlaid ikka väga sihtotstarbeliselt enda rahustamiseks, näit. öösel, kui ärkab, läheb pöial suhu ja uni jätkub. Lutti ei ime, nätsutab niisama ja ainult itsitab, kui ma seda järjekindlalt toppida üritan.
Siit vanadest teemadest jäi kõlama, et üldiselt see pöidlaimemise harjumus jääb ikka päris pikaks ajaks ja sellest võõrutada on hiljem keeruline. Samas on see tegelikult nii armas, kui ta, pöial suus, rahulikult magab – ja mis seal salata, endal on ka mugav, kui laps ise end rahustada oskab. Tahakski teada, kas on ka neid, kelle laps selles vanuses agaralt pöialt imenud on ja sellest hiljem ise loobunud? Või oleks mõistlik ikka kohe sokid kätte panna ööseks ja päeval peale passida, et sõrmed suhu ei läheks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot see viimane olukord paneks küll muretsema.
Minul just on mitu täiskasvanud tuttavat, kes ei ole saanud pöidlalutsimise kombest lahti ja on sellega eluaeg hädas olnud. Ühel isegi üks pöial deformeerunud.

Mina teadlikult pole kunagi lasknud lapsel lutsutada sõrmi. Närimine on üks asi, seda pole takistanud, aga kui lutsima hakkas panin luti asemele. Nüüd ta enam lutti ei võta ja hetkel jälle hamba tulemise periood ja pidevalt passin peale, annan närimismänguasja asemele kui lutsutamiseks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Näppude lutsutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.