Esileht Beebi ja mitmikud Näpu-ja tükitoit hädas

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Näpu-ja tükitoit hädas

Postitas:

Kodus sirgumas kaksikud, peagi saavad 1. aastaseks. Üks laps sööb tüki-ja näputoitu igatepidi, teine sööb ainult kamapalle ja leiba, tavalist putru ka, aga ülejäänud toitu pean püreestama, muidu ei söö. Kaaluprobleeme on pidevalt on lapsega, ja nüüd arst ütles, et vaja minna täiesti tükitoidu peale. Olen proovinud nädalate viisi anda ette tükkidena, küll kahvliga ja eeltäidetud lusikaga nii et ise võtab, aga ainult korraks paneb suu juurde kõik. Mida teha olen hädas, ja ei tea kuidas teine laps saaks ruttu ise sööma tükilist toitu, kardan, et jääbki valivaks ja tahab ainult püreed…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga lapsele tükitoitu pakud siis pane taldrikule midagi, mida ta kindlasti sööb leiba või kamapalle ja siis muud toitu. Ja samal ajal võiks ka ise sama toitu süüa, mida lapsed, et lastel oleks eeskuju ja nad näeksid, et vanem sööb ka sama toitu. Mõnel lapsel lähebki kauem aega, et huvi näputoidu vastu tekiks ja paljud lapsed on ka vanemana väga pirtsakad, aga selle vastu vanem ei saa, see on pigem lapse iseloomus kinni ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kaaluiive kindlasti ei sõltu sellest, kas ta sööb sama toitu püreena või tükkidena ega sellest, kas sööb ise või annab ema.

Sõltub aga sellest, mida sööb ja kui palju sööb.

St arsti, kes arvab, et kasvuiivet tõstab see, kui laps sööb püree asemel tükilist toitu, teda ma tõsiselt ei võtaks. Või rääkisite teineteisest mööda…

Kui laps sööb hea meelega purustatud/püreestatud toitu, siis anna seda. Jah, loomulikult serveeri ka tükke aga kui näed, et sealt ei söö v sööb imevähe, toida püreestatuga kõht täis.

Pigem (kui häda väikese kaaluiibega) anna lapsele toitvamaid asju ning tee ka püree ja puder n ö rammusamaks st keeda puder täispiimaga ja/või lisa õli või võid, püreedesse lisa õli, võid rõõska st kohvkoort.

Samuti võid proovida, kas lusikatäis hapukoort püreele/supile meeldib lapsele.

Köögiviljatükid on tore asi kuid oma toiteväärtuselt pigem kesised.

 

/ema 5-le, sh ka kaksikutele/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli ka tükilisemate asjade osas valiv. Kõvemaid asju, nagu toores kurk, porgand jne, hakkas ta üldse alles 2,5-aastaselt sööma. Pakkusin lapsele püreesid päris kaua, aga alati pakkuain kõrvale ka näputoitu ja tükilisemaid toite. Aega läks, aga hakkas lõpuks kõike sööma. Hambad tulid tal muidugi võrdlemisi hilja ja eks selliseid kõvemaid asju ei saagi hästi ainult esihammastega süüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearsti jutu võid ära unustada. Ega nad beebide ja väikelaste koha pealt head nõu anda ei oskagi.

Helista “Lastearst kuuleb” 1599 mõuandeliinile ja küsi üle kuidas oleks mõistlik tegutseda. Ma arvan, et soovitavad lapsele püreena anda ja et peamine lapsel kõht täis ja mitmekesine toit oleks. Oluline on et laps saaks kõik kasvamiseks vajaliku. Kas tükid või püree on juba teisejärguline.

Lapsed on erinevad. Mõnel võib hammaste tuleku eel olla igemed pikalt hellad ja seetõttu sööb hea meelega pehmemat aga tükke mitte, sest valus ja ebamugav. Mõni ongi tundlikum. Tee nii nagu just sellele lapsele just sellel hetkel parem on.

Mul näiteks sõi laps selles vanuses vahepeal juba tükilisemat aga uute hammaste tuleku ajal jälle püreestatud toitu ja mitu lainet oli nii. Vaatasin lapse igemete ja soovide pealt, kuidas laps kasvuks vajaliku toidu kätte saaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapse kaaluiive on kehv ja ta püreed sööb, siis ma püreestaks tema toidu siiski ära. Küll hakkab tavatoitu sööma kui hambad suus.

Kui perearst tõesti soovitas ainult tükitoitu, siis on see äärmiselt veider soovitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Näpu-ja tükitoit hädas