Esileht Beebi ja mitmikud Näputoidu paanika

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Näputoidu paanika

Postitas:
Kägu

Beebi on 9kuune, olen harjutanud näputoidundust lisaks püreedele-putrudele alates kuuendast kuust. Ma ei mõista, milles on asi. Kolme kuu jooksul on talle mingit muljet avaldanud ainult kurk, banaan ja tomat ning vaarikad sobivad ka. Kõik ülejäänud 30 pakutud toidupala on korraks kätte võetud, heal juhul vastu suud pandud, puruks pigistatud ja maha visatud. Järgmisel korral läheb sama asi juba otse põrandale, ilma suhu panemata. Ei sobi ka mingid kamapallid, beebiküpsised või muud taolised asjad, mille kohta kõik väidavad, et alati toimivad ja aitavad lapsel harjutada.
Ma olen täitsa stressis, sest kõik teised, kes enda beebide edusammudest sotsiaalmeedias teada annavad, näputoidu peal elavadki ja paljud söövad juba sama, mis perekond. Meie beebi jääks näputoidust totaalsesse nälga, sest see väike kurgitükike või tomativedelik ei anna ju suurt midagi. Ma ei saa aru, mis me teeme valesti või mis meie beebil viga on.
Kõikjal, kuhu beebide toitumist guugeldada, tulevad ette näputoidu retseptid, edulood, pildid ja videod – see nagu omaette teadus, milles meie perel pole miskipärast kohta.
Kas ta jääbki püreede peale?
Ma olen ausalt öeldes täiesti tüdinud juba sellest keetmisest, leiutamisest ja toidupalade sättimisest ta lauale, kui mitte mingit tulemust pole kolm kuud. Olen järginud soovitatud retsepte, pakkunud just selliseid toite, mis KINDLALT beebidele meeldib – aga ei…
Kas on veel olemas meiesuguseid? Beebigruppidest ja näputoidu grupist jääb mulje, et kõik on megaedukad sel alal 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, su beebi ei jää püreede peale ????

Aga 9kuune ei praks päris püreesid enam sööma, vaid toit võils olla juba paksem, kergelt tükiline. Järkjärgult paku paksemat, tükilisemat toitu. Nt tangained, kastmeks seesama püree. Ilmselt su lapsele meeldib, kui teda toidetakse?

Ma nt esimese lapsega ei teadnudki,xet võib ka ainult näputoidul olla. Meil oli näputoit rohkem ajaviide, nt kui ise tahtsin süüa, siis lapsele kurk/porgand pihku jne. Aga ikka ca 10k hakkas meiega sama toitu saama (soolata). Nimelt oli ta ülikehv beebitoidu sööha ja umbes siis viskas mul üle talle eraldi toidu tegemine, kui nagunii ei sööda. Ja ime – ta hakkas sööma!

Vb teed ja selle valesti, et teed spetsiaalselt talle süüa? Pane ette sama, mis endale, kuid soolata. Vajadysel vüid ju abistada teda, ehk sööb, kui ise lusikalt/kahvlilt pakud. Nt teine oli mul näputoidul, kuid osasid toite torkadin ise kahvli otsa ja andsin kahvliga tema kätte – muidu oleks kätega süües ka kõik laiali pudistatud .

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama iga ja kamapallid ka küsised on suva talle. Kana-kodujuustu kotletid ja pasta bolognese lähevad igast asendist. Samas vaarikas tõstetakse demonstratiivselt ära ja läheb ainult mustikas.

Mina esimesega vältisin soola nagu tuld ja katsetasin ürtidega maa ja ilm. Teine saab veidi soola, sest valmistan osad asjad kõigile korraga vähema soolaga ja lisan pärast lapse toidu eemaldamist veel. Aga katseta ja ega ta kooli püreed süües lähe 🙂  tee nagu sulle sobib. Vähem pabistamist ja rohkem kriitilist meelt selle suhtes mis sulle sotsiaalmeedias räägitakse. Rahu 🙂

Ja no mu kolmene tõstab ikka keset pudru söömist lusika kõrvale ja laseb käega edasi. Lõpuks on puhtam kui mina peale hommikusööki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ka jama. Ise arvan, et äkki teen selle vea, et ma olen andnud talle näppu tomatit, kurki, juurvilju, aga mitte näiteks kartuliputru või jogurtit, no et ise kätega sööks. Et pigem toidan ise, mul on täielik allergia kõiksugu pläkerdamise peale ja ei ole suutnud panna ette putru taldrikuga, et ta ise tegutseks. Kas see on suur viga jah?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, minu lapsed on 7 a ja 5 a. Nende beebieas veel seda näputoiduhullust ei olnud (mõni üksik eksperimentaator vast), see on mingi uuema aja suurmood. Kasvasid lapsed väga ilusti üle püreede peal ja Sa võid kolm korda arvata, kas nad jäidki ainult püreed sööma või siiski mitte. 😛

 

Ausalt öeldes ma absoluutselt ei saa aru, miks Sa ennast ja last selle näputoiduga stressitad, kui laps ei taha. Ma saaksin aru, kui ta oleks Sul 1,5 a ja keelduks söömast midagi muud peale püreede … Putrusid ja püreesid võib muidugi hakata nüüd juba tsipake tükilisemaks jätma,  nagu üks vastanu siin eespool soovitas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, su beebi ei jää püreede peale ????

Aga 9kuune ei praks päris püreesid enam sööma, vaid toit võils olla juba paksem, kergelt tükiline. Järkjärgult paku paksemat, tükilisemat toitu. Nt tangained, kastmeks seesama püree. Ilmselt su lapsele meeldib, kui teda toidetakse?

Ma nt esimese lapsega ei teadnudki,xet võib ka ainult näputoidul olla. Meil oli näputoit rohkem ajaviide, nt kui ise tahtsin süüa, siis lapsele kurk/porgand pihku jne. Aga ikka ca 10k hakkas meiega sama toitu saama (soolata). Nimelt oli ta ülikehv beebitoidu sööha ja umbes siis viskas mul üle talle eraldi toidu tegemine, kui nagunii ei sööda. Ja ime – ta hakkas sööma!

Vb teed ja selle valesti, et teed spetsiaalselt talle süüa? Pane ette sama, mis endale, kuid soolata. Vajadysel vüid ju abistada teda, ehk sööb, kui ise lusikalt/kahvlilt pakud. Nt teine oli mul näputoidul, kuid osasid toite torkadin ise kahvli otsa ja andsin kahvliga tema kätte – muidu oleks kätega süües ka kõik laiali pudistatud .

Sööme ise palju juurvilju ning kanaliha. Kana ei saa talle kuidagi antud, juurviljadega läheb nii nagu kirjeldasin. Kas peaks tegema kahvliga juurviljad pudimaks ja andma talle, et söök oma kätega? Olen praegu andnud viilutatud juurviljakangid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, minu lapsed on 7 a ja 5 a. Nende beebieas veel seda näputoiduhullust ei olnud (mõni üksik eksperimentaator vast), see on mingi uuema aja suurmood. Kasvasid lapsed väga ilusti üle püreede peal ja Sa võid kolm korda arvata, kas nad jäidki ainult püreed sööma või siiski mitte. ????

Ausalt öeldes ma absoluutselt ei saa aru, miks Sa ennast ja last selle näputoiduga stressitad, kui laps ei taha. Ma saaksin aru, kui ta oleks Sul 1,5 a ja keelduks söömast midagi muud peale püreede … Putrusid ja püreesid võib muidugi hakata nüüd juba tsipake tükilisemaks jätma, nagu üks vastanu siin eespool soovitas.

Hea kuulda 🙂

Aga mis hetkest nad hakkasid siis sööma tavatoitu (mitte püreed).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, minu lapsed on 7 a ja 5 a. Nende beebieas veel seda näputoiduhullust ei olnud (mõni üksik eksperimentaator vast), see on mingi uuema aja suurmood. Kasvasid lapsed väga ilusti üle püreede peal ja Sa võid kolm korda arvata, kas nad jäidki ainult püreed sööma või siiski mitte. ????

Ausalt öeldes ma absoluutselt ei saa aru, miks Sa ennast ja last selle näputoiduga stressitad, kui laps ei taha. Ma saaksin aru, kui ta oleks Sul 1,5 a ja keelduks söömast midagi muud peale püreede … Putrusid ja püreesid võib muidugi hakata nüüd juba tsipake tükilisemaks jätma, nagu üks vastanu siin eespool soovitas.

Hea kuulda ????

Aga mis hetkest nad hakkasid siis sööma tavatoitu (mitte püreed).

Ega ma päris täpselt enam ei mäletagi, eks see tuli ka sujuvalt. Esimese eluaasta lõpuni olid nad ikka kindlasti ülivaldavalt püreede ja putrude peal, need küll muutusid vähehaaval tükilisemaks. Samas 1,5 a vanuses sõid nad kindlasti ise peaaegu kõike lusika või kahvliga või näpu vahelt. Ehk siis millalgi seal vahel pidi see juhtuma.

 

Mäletan, et 8-9 kuu vanuses maadlesin oma noorema lapsega hoopis seetõttu, et ühtäkki keeldus ta kõigest muust peale rinnapiima (enne seda oli juba ilusti söönud lihaga aedviljapüreesid ja putrusid). Aga möödus ka see periood. Ehk siis, laste meeleolu ning soov ja valmisolek üheks või teiseks tegevuseks on väga muutlik. Kui ta Sul praegu näputoitu ei taha, siis see ei tähenda, et ta mõne kuu pärast endiselt ei taha. Mina jätaksin praegu selle näputoidu päris rahulikult ära ja prooviksin 1-2 kuu pärast uuesti — seis võib olla hoopis teine! Ja kui mitte, no eks siis saab veel lapsele aega anda. Ta on ju praegu vaid mõned kuud lisatoitu saanud, aega harjuda muid toite sööma on veel maa ja ilm. 🙂

 

Kui ei viitsi püreedega iga päev lökerdada, siis sügavkülm on suureärane abimees. Mina tegin enamasti nii, et keetsin korraga ära nt neli suvikõrvitsat või kaks lillkapsast vmt ning villisin pisikeste portsude kaupa topsidesse ja nendega panin sügavkülma. (Kõige mugavam oli panna pisikeste ühekordsete viinapitsidega — suuremale beebile võtsin muidugi mitu-mitu sellist minidoosi korraga sulama –, need viinapitsid ladusin tühjadesse jäätisekarpidesse ja panin külma. Kui juba külmunud olid,  sai need topsikesed muidugi ka ilma jäätisekarbita sügavkülma jätta, võttis vähem ruumi. Keedetud-hautatud peenestatud lihaportsud olid mul eraldi külmas. Ja isegi mingid veega tehtud pudrud, mis endale ei maitsenud, aga lapsele minikoguses keeta oli keerukas, kannatasid täitsa ilusti külmutamist-sulatamist. Ainult natuke paksemad tuleb kõik asjad teha, sulatades lähevad vedelamaks. Poepüreed on ka muidugi hea lihtne lahendus, ma püüdsin siiski ise teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, su beebi ei jää püreede peale ????

Aga 9kuune ei praks päris püreesid enam sööma, vaid toit võils olla juba paksem, kergelt tükiline. Järkjärgult paku paksemat, tükilisemat toitu. Nt tangained, kastmeks seesama püree. Ilmselt su lapsele meeldib, kui teda toidetakse?

Ma nt esimese lapsega ei teadnudki,xet võib ka ainult näputoidul olla. Meil oli näputoit rohkem ajaviide, nt kui ise tahtsin süüa, siis lapsele kurk/porgand pihku jne. Aga ikka ca 10k hakkas meiega sama toitu saama (soolata). Nimelt oli ta ülikehv beebitoidu sööha ja umbes siis viskas mul üle talle eraldi toidu tegemine, kui nagunii ei sööda. Ja ime – ta hakkas sööma!

Vb teed ja selle valesti, et teed spetsiaalselt talle süüa? Pane ette sama, mis endale, kuid soolata. Vajadysel vüid ju abistada teda, ehk sööb, kui ise lusikalt/kahvlilt pakud. Nt teine oli mul näputoidul, kuid osasid toite torkadin ise kahvli otsa ja andsin kahvliga tema kätte – muidu oleks kätega süües ka kõik laiali pudistatud .

Sööme ise palju juurvilju ning kanaliha. Kana ei saa talle kuidagi antud, juurviljadega läheb nii nagu kirjeldasin. Kas peaks tegema kahvliga juurviljad pudimaks ja andma talle, et söök oma kätega? Olen praegu andnud viilutatud juurviljakangid.

Aga proovi serveerida nii nagu endale? Vb subib hoopis väikesed tükid – torkad kahvli otsa ja ulatad talle kahvli kätte. Mul sõi selles vanuses lillkapsapõhjal pitsat just nii – mulle ka see “rusikaga pudru sisse” ei sobinud, kuigi oli olude sunnil näputoidul (ei tahtnud püreesid). Jogurtit kühveldas ise lusikaga – lusikas läjs küll tagurpidi suhu. Minu näputoitlasele ei meeldinudki kahvliga purustatud toit – kõik pidi selgete tükkidena olema. Ilmsekt ebamäärase tekstuuri tõttu ta püreesid ei tahtnudki (

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina paanitsesin umbes sama vana lapaega samamoodi, aga lõpuks hakkas laps lihtsalt sujuvalt püreede asemel meie enda kõrvalt sööma. Kui ta veel selleks valmis ei olnud, siis tõesti toppimine ei aidanud, lausa öökis tükilise toidu peale. Mingil hetkel ta hakkas rohkem huvi tundma, mida suured söövad ja siis sai (peaaegu) kõiki asju talle ka maitsta pakutud. Pole mõtet seda näputoitu nii üle tähtsustada. Juba paar kuud võib pilti täiesti muuta, endal praegu laps 1a3k ja ma isegi ei mäleta enam, et selline probleem oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahe lapsega päris erinev kogemus söömisega. Esimene laps ei saanud üldse hakkama kõvema näputoiduga, teine sööb väga hästi ka kõvasid asju. Hammaste arv mõlemal olnud samas vanuses sama. Esimene laps armastas püreesid, aga need pidid olema ilma tükkideta. Teine laps sõi püreesid kehvasti, tahtis pigem süüa ise ja rohkem päristoidu moodi sööki. Esimene laps sõi suuri koguseid, näiteks aastasena oli tavaline lõunaks 1 suur purk soolast ja väike purk magusat. Teine laps sõi ka aastaselt korraga max pool suurest purgitäiest. Esimene laps proovis hea meelega kõike ja sõi ka kõike. Teine on ettevaatlikum ja mitmed asjad ei meeldi (sh vaarikas ja sõstrad ning muud hapud asjad).
Vaatamata sellele mõlemad on lõpuks hakanud sööma lõpuks perega sama toitu, lihtsalt erineval ajal. Kusjuures mõlemad lapsed on kosunud täiesti samas tempos, kuigi esimene laps sõi koguseliselt palju rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigil on omad mured, aga sotsiaalmeedias jagatakse enamasti vaid head. Mina näiteks vahepeal tahaks, et mu laps sööks rohkem püreesid. Ta mul kohe 9-kuune, aga suuresti näputoidul, sest talle ei meeldi kui ma teda toidan. Niimoodi sööb ülivähe. Seepärast pean näputoitu pakkuma – sööb kohe rohkem. Aga näputoidu pakkumine tähendab minu meelest palju rohkem kokkamist! Püreed võtaks sügavkülmast sulama (ma tegin väga palju erinevaid alguses kappi valmis) ja siis muudkui söödaks või annaks üldse purgist, aga selle asemel pean juba mitu kuud päris agaralt süüa tegema, sest ikka annad ju sooja juurviljakangi jne.

Saan aru, et mu jutt ei aita sind näputoiduga edasi minemisel, aga lihtsalt teine perspektiiv – keegi veidi kadestab sinu elu 🙂

Kas muidu pannkooke ka oled proovinud? Meie üks lemmikretsepte on 1 kahvliga purustatud banaan, üks muna, 1 spl kaerajahu. Sellest saab umbes 5 paksemat väikest pannkooki ja need väga hästi lähevad beebile peale, pehmed ja mõnusad.

Üldiselt usun, et ühel hetkel saab laps ikka näputoiduga sina peale, aga pole üldse paha mõte mõnda aega isegi pausi pidada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigil on omad mured, aga sotsiaalmeedias jagatakse enamasti vaid head. Mina näiteks vahepeal tahaks, et mu laps sööks rohkem püreesid. Ta mul kohe 9-kuune, aga suuresti näputoidul, sest talle ei meeldi kui ma teda toidan. Niimoodi sööb ülivähe. Seepärast pean näputoitu pakkuma – sööb kohe rohkem. Aga näputoidu pakkumine tähendab minu meelest palju rohkem kokkamist! Püreed võtaks sügavkülmast sulama (ma tegin väga palju erinevaid alguses kappi valmis) ja siis muudkui söödaks või annaks üldse purgist, aga selle asemel pean juba mitu kuud päris agaralt süüa tegema, sest ikka annad ju sooja juurviljakangi jne.

Saan aru, et mu jutt ei aita sind näputoiduga edasi minemisel, aga lihtsalt teine perspektiiv – keegi veidi kadestab sinu elu ????

Kas muidu pannkooke ka oled proovinud? Meie üks lemmikretsepte on 1 kahvliga purustatud banaan, üks muna, 1 spl kaerajahu. Sellest saab umbes 5 paksemat väikest pannkooki ja need väga hästi lähevad beebile peale, pehmed ja mõnusad.

Üldiselt usun, et ühel hetkel saab laps ikka näputoiduga sina peale, aga pole üldse paha mõte mõnda aega isegi pausi pidada.

Pannkooke tegelikult tõesti ainult paar korda, kuna ise neid ei söö, aga katsetan! Aitäh jagamast omapoolset muret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebile söögi soojendamiseks ja valmistamiseks väikeses koguses on abimeheks Top Shopi munakeetja, seal saab väikeses koguses nt bataadi kange teha ja veidi kookosrasva peale. Super. Samuti saa seal kartuli laaste aurutada, et nt pannil v kuumaõhufritüüris pärast jahtumist krõbedamamaks lasta. Sellega teen ka külmutatud köögiviljasegusid jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et sa stressad selle teemaga veidi üle. Kogu näputoidu filosoofia ju selles seisnebki, et annad lapsele sama toitu, mida ise sööd (ja sööd ise kõrval kõike seda, mida lapsele annad). Jah, on mõned üksikud asjad, mida ei tohi anda (mesi, pooltoored liha, kala ja munad) ja sool tasuks toidule lisada pärast lapse osa eemaldamist. Muidugi võid mõnikord valmistada perele süüa midagi sellist, mida lapsed reeglina armastavad, aga kogu pere menüüd selle järgi ka sättima ei pea.

Pläkerdamine käib küll jah asja juurde. Aga mõtle sellest kui õppeprotsessist ja millestki positiivsest. Lapsele ongi kasulik, kui ta saab käega tunnetada sooja kartulipudru tekstuuri. Ja see on absoluutselt täiesti okei, et ta kätt pidi seal pudrukausis on ja sõrmed puhtaks lakub.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias on lastel üks toit ees, ei ole 10 erinevat palakest, millega paljud näputoitu harjutavad (et laps ise valib, mida sööb ja visaku maha, mis tahab). Samuti süüakse lasteaias lusikaga, mitte kätega. Olen pisut skeptiline kogu selle moehulluse näputoidunduse osas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näputoit peakski olema algusest peale nii, et laps sööb sama toitu, mis vanem aga ilma soolata, mitte see imelik moodustis, mida osad näputoidu grupid promovad, et suvalisi aurutatud köögivilja palakesi ja spetsiaalselt lapsele tehtud toitu topitakse lapsele ette. Vanem peaks ees täpselt sama toitu sööma, et lapsel oleks eeskuju. Algus on väga suur mäkerdamine aga pole hullu. Lusikas võiks alati kausi või taldriku kõrval olla, et laps saaks sellega ka tutvuda. Kui laps näputoidust vanema arust piisavalt kõhtu ei saa võib ju pärast püreed juurde pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee sellest näputoidust paus. Anna püreed ja anna putru. Paku talle endale lusikat. Kui perele midagi sobivat süüa teed, siis paku sobivaid palasid ka lapsele, aga eraldi mässata pole mõtet. Püree võid ju ka oma toidust teha, enne soola lisamist võta lapse ports ja püreesta saumikseriga või tambi kahvliga peeneks. Mõni laps ei tahagi kätega süüa, mõnele ei meeldi käsi plögaseks teha. Mõni jälgib väga eeskuju, kui ise kätega sööksid, võibolla prooviks ka laps. Mul on mõlemad lapsed aastaselt ise endale kahvliga toitu suhu toppinud. Kamapalle sõid näpuga ja kui andsin näiteks terve toore porgandi või kurgi või õunaviilu. Aga putru, aurutatud juurvilju vmt ei tahtnud kumbki näputoiduna, samas neid samu aurutatud juurviljapalasid ajasid kahvliga mööda kandikut taga suure innuga. Mul olid kasutuses plastikust dessertkahvlid. Mõned beebikahvlid on sellise kujuga, et toit ei jää otsa – vali hoolega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, minu lapsed on 7 a ja 5 a. Nende beebieas veel seda näputoiduhullust ei olnud (mõni üksik eksperimentaator vast), see on mingi uuema aja suurmood. Kasvasid lapsed väga ilusti üle püreede peal ja Sa võid kolm korda arvata, kas nad jäidki ainult püreed sööma või siiski mitte. ????

Ausalt öeldes ma absoluutselt ei saa aru, miks Sa ennast ja last selle näputoiduga stressitad, kui laps ei taha. Ma saaksin aru, kui ta oleks Sul 1,5 a ja keelduks söömast midagi muud peale püreede … Putrusid ja püreesid võib muidugi hakata nüüd juba tsipake tükilisemaks jätma, nagu üks vastanu siin eespool soovitas.

Minu laps on 8 ja tema beebiajal oli küll näputoit ammu teemaks. Kuigi selles vanuses lapsele tegin köögiviljad peeneks kahvliga mitte ei püreerinud. Ja ise lusikaga harjutas söömist. Tugevamat kraami (kotlet nt) ka kahvliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Näputoidu paanika