Esileht Väikelaps näputoidubeebid suuremana

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: näputoidubeebid suuremana

Postitas:

Kellel lapsed beebina püreesid ei saanud ja olid näputoidul – kas kõigil on kogemus nii ilus ja lilleline nagu tavalisel tlubatakse, et laps ei pirtsuta, sööb kõike jne? Näputoiduga seoses kiputakse ikka ainult edulugudest rääkima.

minul ka teine laps ei tahtnud püreesid ja olude sunnil oli näputoidul. Praegu on ta 2a ja ei söö üldse köögivilju. Algul kui hakkas lusika-kahvliga sööma, oli kõik okei, aga tasapisi muutus valivaks, hakkas sorteerima…

Jumal tänatud tangaineid veel sööb ja kartulit-liha. Aga suurt vahet pole suurem alapsega, kes sai näputoitu pigem niisama vahepaladena mitte “ametlikult” püreede asemel. Ühtemoodi pirtsutavad. Õnneks söövad värskelt veel tomatit, porgandit, paprikat, aga sedagi ainult vahepaladena, mitte kunagi põhitoidukorral, mis on imelik asi 😀

Ja mul on alati olnud toidud väga köögiviljarohked, tõesti peavalu, ühepajatoitu ka ei saa teha, siis teada et lapsed jälle näljas :/ aga koguaeg ühetaoliselt kartul-kaste ka ei taha süüa, mulle just meeldivad igasugused paja- ja vormiroad.

Mitu korda arutanud mehega kapsarullide tegemist, et kas on mõtet…täidetud suvikõrvitsatest ainult unistan… ei ole mõtet teha toitu, millest lapsed ei söö ühtegi komponenti 🙁

On siin veel selliseid, kelle “näputoidulugu” ei ole nii edukas olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 13:53; 22.01 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et pirtsutamise perioodil ja näputoidul pole seost. Kolmas laps oli suures osas näputoidul, kuna nii oli minu jaoks üsna mugav. Toitis ennast ise ära. Probleem tekkis hiljem hoopis lauanõude kasutamisega. Ei tahtnud neid kuidagi omaks võtta ja kippus ikka näppudega kaussi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe ka seost näputidu ja pirtsutamise vahel.
Eks tuleb järjepidevalt mitmekulgset toitu pakkuda, muud moodi laps ei harjugi tervislikult sööma. Eks süsivesikuterohked toidud on ikka “magusamad” lastele ja lähevad rohkem peale. Söömisharjumusi tuleb pidevalt harjutada, ka täiskasvanud suudavad ümber õppida kui vaja…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei seostaks näputoitumist ja mitte pirtsutamist. Oli näputoidulaps, sõi kõike isuga. Umbes 2-aastasena hakkas valima, köögivilju enam ei tahtnud kuigi enne oli lemmikuks brokkol nt. Puuvilju küll sõi aga juurikaid ja köögivilju mitte. Nüüd 5-aastasena on hakanud jälle köögivilju ja aedvilju sööma. Eks lasteaias räägitakse toidust ja toitumisest ja me kodus ka ning nüüd sööb ilmselt teadlikumalt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 14:10; 22.01 18:53;
To report this post you need to login first.

Mina ei oska ka seost leida. Minu arvates on tavaline, et umbes 2-aastaselt algab toidu valimine.
Oma lastel olen rakendanud näputoitmist mitte ainsa toitmisviisina vaid algul paralleelselt püreedega (seni kuni olid nõus võtma, õige pea enam ei olnud). Super tervislikult me ikka laste esimesel eluaastal toitusime! Või ka 1,5 a, edasi juba hakkas valimine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 14:25; 23.10 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimene laps püreelaps ja teine suuresti näputoidulaps. Teine lihtsalt alguses püreed ei võtnud, mingeid kurgiviile jmt oli nõus suus lutsutama. Mingi aeg sai talle osa asju ikka püreena antud (nt liha püreestatud vähese köögiviljaga ja pehmeks aurutatud köögiviljatükid kõrvale). Toidu valimise osas ma vahet ei näe. Mõlemal on olnud perioode, kui toiduga pirtsutavad. Suurim vahe oli minu joaks see, et teisel lapsel polnud probleemi püreelt tahkele toidule üleminekuga, püreelapsele pidin ikka väga pikalt kõik siidpehmeks püreestama, pisemgi tükk sülitati kohe välja. Lauanõude kasutamisega teisel lapsel probleeme polnud, sest tema tundis suurt rõõmu kahvliga taldrikult tükkide tagaajamisest. Lusikas tuli hiljem nagu iseenesest (kõik teised ju kasutasid).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli teine laps osaliselt näputoidul. Umbes 10-11-kuuselt hakkas rohkem perega ühist toitu saama, siis hakkas ka kohe ise lusika ja kahvliga sööma (seda oli küll näha, et koordinatsioon ja käeline areng oli võrreldes püreetoidul ja söödetud lapsega parem, st ei olnud mingit probleemi ise lusikaga sööma hakkamisel, nii et aastaseks saades sõi juba täiesti ise lusika või kahvliga ja ei pidanud teda söömisel üldse abistama). Toidu suhtes valivamaks muutus umbes viieaastaselt, kui korraga enam liha ei tahtnud, aga köögivilju (nii toorelt kui ka toidu sees või lihtsalt hautatult) armastab siiani väga. Võrreldes suurema lapsega on üsnagi kõigesööja, kuigi teatud toitude protestiperioode on olnud temalgi, aga ma ei teadnudki, et seda kuidagi näputoidul olemisega seostada. Minu arust annab näputoidul olemine selle eelise, et laps on käeliselt paremini arenenud, muud vahet nagu polegi.

Toiduga pirtsutama hakkamine tekib paljudel lastel teatud perioodidel, siis ei aita muud, kui endiselt erinevaid toite pakkuda ja ikka perega ühist toidulauda, mitte hakata eraldi lapsele midagi tegema, sest need mittesöömise perioodid tuleva ja lähevad. Meil on lastel ikka teatud asjadega pirtsutamist olnud, aga ütlen, et sööd ära taldrikust, mis maitseb ja pole hakanud küll midagi eraldi lapse järgi tegema. Mingi aeg siis see teatud toidu protest möödub ja kui nt üks söögikord ei taha kana, siis järgmine kord võib seda hea isuga süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolm laps ja kogemused seinast seina. Esimene laps oli püreetoidul. Sõi paari üksikut püreed ning jäi väga valivaks ka suuremana. Tükilisele toidule üleminek oli väga vaevaline ja siis jättis enamvähem kõik vähegi tervisliku toidu söömata. On korduvalt söögilauas öökinud, sest ei talu söögisedelis mingeid üllatusi.

Teine laps oli samuti püreetoidul. Oli hea isuga, sõi kõike ja oli valmis ka igasugusteks eksperimentideks. Aastaselt sõi juba ise kahvliga pannkoogitükke taldrikult, 1,5-aastaselt sõi ise lusikaga suppi. Pirtsutamise perioodi ei tulnudki – sööb mõni päev parema meelega brokkolit ja lillkapsast, teine päev parema meelega liha, kolmas päev oliive, aga põhimõtteliselt sööb kõike ja on alati valmis midagi uut proovima. 3-aastaselt suudab koorida ja tükeldada kurki salatiks, teha endale ise võileiba jne.

Kolmas beebi oli väga närb sööja – mitte valija nagu esimene, vaid pigem nälgija tüüp. Püreed ei söönud üldse (st et ei teinud suudki lahti), nii et võtsime ka näputoitumise ette. Algul läks nagu väga hästi, pareminigi kui teooria ette näeb, aga siis kaotas ka see tema jaoks võlu ning lõpetas lisatoidu söömise sootuks. Praegu aastane ja peab ütlema, et tema toidusedel on kindlasti ebatervislikum kui püreelastel samas vanuses. Liha ja muna näiteks ei õnnestu talle üldse anda. Koguseliselt sööb üldse väga vähe.

Nii et minu meelest ei ole laias laastus vahet, kas laps on näputoidul või sööb püreesid. Kui laps on loomu poolest hea isuga, siis söömine motiveerib teda proovima ja arenema – anna ainult tervislik toit ette ja laps sööb. Kui aga laps on närb ja valiv sööja, siis lõpuks aheneb menüü tahes tahtmata vastavalt sellele, mida ta on nõus suhu panema, sest tahaks ju, et ta MIDAGIGI sööks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 19:40; 22.01 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole sellist asja kunagi kuulnud. Mis näpu toidu beebi? Beebipüreed on mõeldud ikka beebidele, laps vajab lisatoitu alates 4.elukuust püree näol ja mingi näpu toit tuleb üldse alles kui lapsel on hambad juba, millega seda süüa. Mul laps tarbis alguses püreesid ja näpu toitu hakkas saama palju hiljem kui juba oskas ise suhu pista toitu, nüüd sööb juurvilju-puuvilju hea meelega. Ostsin purgi püreesid poest, midagi halba ei ole neis. Võid ka ise keeta, aga mina ei viitsinud.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.

Pole sellist asja kunagi kuulnud. Mis näpu toidu beebi? Beebipüreed on mõeldud ikka beebidele, laps vajab lisatoitu alates 4.elukuust püree näol ja mingi näpu toit tuleb üldse alles kui lapsel on hambad juba, millega seda süüa. Mul laps tarbis alguses püreesid ja näpu toitu hakkas saama palju hiljem kui juba oskas ise suhu pista toitu, nüüd sööb juurvilju-puuvilju hea meelega. Ostsin purgi püreesid poest, midagi halba ei ole neis. Võid ka ise keeta, aga mina ei viitsinud.

No aga uuri siis natuke. Ära kohe pahandama kuku, kui asjast midagi ei tea.
Ja lisatoitu vajab enamik lapsi ikka alles alates 6 k.
Väide, et laps saab tükilist toitu süüa siis, kui hambad suus, on vägagi võhiklik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 14:25; 23.10 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Minul kogemus näputoidul olnud lapsega kes läks sõime ja seal probleemid toitumisega. Ei söö segamini toite ja ikka väga valiv pea kõiges. Lisaks käed kogu aeg toidus. Tegelikult peab ikka mõtlema ette ja arvestama, et kodunt väljapool pakutakse toitu portsudena taldrikult ja söömiseks ei ole näpud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirtsutamisel ja näputoitumisel ei näe seost, aga on küll üks miinus, mis on nüüd minu pea aastasel näputoidu fännil avaldunud – nimelt ei soovi ta mingil põhjusel üldse nüüd tahket kodutoitu lusikalt süüa. Tal puudub igasugune huvi lusika vastu. Kõik toit lendab lusika pealt kõigepealt lauale ja siis laualt näppudega suhu. See oli ka mulle endale suur üllatus, kuna igal pool saab näputoitumine ainult kiidulaulu. Lihtsalt hoiatuseks siis. Kui teeksin midagi teisiti, siis toidaksin algusest peale last ka paralleelselt ikkagi lusikalt, et ta harjuks erinevatel viisidel sööma. Hetkel olen juba täitsa kimbatuses, kuidas saada laps ise sööma, kui lusikas lükatakse kohe eemale (nagu ka siit loen, siis paljud aastased on selleks tegelikult juba valmis).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirtsutamisel ja näputoitumisel ei näe seost, aga on küll üks miinus, mis on nüüd minu pea aastasel näputoidu fännil avaldunud – nimelt ei soovi ta mingil põhjusel üldse nüüd tahket kodutoitu lusikalt süüa. Tal puudub igasugune huvi lusika vastu. Kõik toit lendab lusika pealt kõigepealt lauale ja siis laualt näppudega suhu. See oli ka mulle endale suur üllatus, kuna igal pool saab näputoitumine ainult kiidulaulu. Lihtsalt hoiatuseks siis. Kui teeksin midagi teisiti, siis toidaksin algusest peale last ka paralleelselt ikkagi lusikalt, et ta harjuks erinevatel viisidel sööma. Hetkel olen juba täitsa kimbatuses, kuidas saada laps ise sööma, kui lusikas lükatakse kohe eemale (nagu ka siit loen, siis paljud aastased on selleks tegelikult juba valmis).

proovi kahvlit! olen teemaalgataja ja meie näputoitlane hakkas esmalt just kahvliga sööma – kuna ta nagunii oli harjunud sööma tükke.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 13:53; 22.01 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu näputoitlane hakkas ka teiste eeskujul juba 10-kuuselt kahvliga ja lusikaga sööma. Laps ju näeb, kuidas teised söövad, ja tahab ise samamoodi teha. Vähemalt minu lastel on küll jäljendamine ülimalt oluline ja näiteks lastepäraseid toidunõusid nad pole keegi titena tunnistanud, sest hea on ikkagi see, mis teistelgi on.

Aga see, kui laps saab esimest korda lusika kätte ja siis lätserdab nii- ja naapidi, on muidugi täiesti normaalne. Kõik võimalused tuleb läbi proovida. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 19:40; 22.01 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kahesele ka ei meeldi, kui taldrikul on asjad segi. Ta nokib välja ühed asjad, siis järgmised. Üritan toitu teha vähestest komponentidest korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu näputoituja hakkas ka kahvliga tükke sööma. 2-aastaselt sõi ülejäänud pere eeskujul noa ja kahvliga. Lusika kasutamine siiani (viiene on) veidi kehvem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 14:10; 22.01 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis nii äärmusesse minna ja püreestatud söögid täielikult välistada?. Minu kolm last sõid nii näputoitu kui ka püreesid (enda tehtud, kahvliga puruks vajutatud) ja absoluutselt mingeid probleeme ei esinenud aastaselt kodutoidule üle minekuga. Aga see, et lastel hooti mõne toiduaine vastu tõrge tekib, mingi periood otsustavad, et söövad üldse vaid nisutooteid jne, selline seinast-seina pidev vägikaikavedamine lapse toiduga on täiesti tavaline ja normaalne. Sina emana pakud ikka mitmekesist, meelitad vähemalt maitsma ja küll läheb see pirtsutamise periood üle. Kui oled lastega ilma toitu kaasa võtmata näiteks kolm tundi vabas õhus jalutanud, usu mind, söövad ka ühepajatoitu. Mina lasengi rahus lastel “nälgida”, kui ei sobi söök. Reaalsuses mõni komponent toidust ikka alla läheb. Ja reaalsuses on tänapäeva lapsed pidevas liigse kaloraaži ohus, mitte näljas. Nii, et ei maksa üldse stressi tekitada. Mina loobusin laste järgi toidu tegemisest, teen mitmekesist toitu, peamiselt oma soovide järgi. Sest isegi kui laps teatab, et ta seda või toda tahab, siis söögi valmis saades võib selguda, et enam ei soovigi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps näputoidubeebid suuremana

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.