Esileht Beebi ja mitmikud Näputoit 9-kuusele

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Näputoit 9-kuusele

Postitas:

Hei! Nimelt ei julge ma oma 9-kuusele näputoitu anda. Mul ei ole olnud mingit negatiivset kogemust, vaid lihtsalt olen lugenud igasugusid hirmsaid jutte toidu kurku minemisest.Annan ainult kamapalle. Mis oleks veel ideaalne alustuseks anda? või olen lootusetult hiljaks juba jäänud?

Ma juba mõttes korrutan, et beebi sööb elu lõpuni püreesid 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samamoodi kartsin anda näputoitu 😀 Lugesin tol ajal näputoitumise kohta ja panen sulle ka mõned enda arust olulisemad punktid kirja:
– läkastav laps teeb häält, lämbuv laps on vaikne. Kui laps ise on huvitatud näputoidust (ja enamasti on), siis ta vaikselt toimetab seal ja kiirelt võib endal tekkida harjumus samal ajal mingeid toimetusi teha ja nii lapse poole seljaga olla vahepeal. Aga – hoia lapsel silma peal, sest kui ta tõesti on lämbumas, siis ta ei tee häält, kuna hingamisteed on blokeeritud.
– beebidel on nn okserefleks poole keele peal, mitte keele tagaosas, nagu täiskasvanutel. Eriti näputoiduga alles harjudes tundub, et laps öögib väga palju ja seda on suht raske pealt vaadata, kuid usalda last. See on tema keha enda loomulik reaktsioon, et laps hakkab öökima juba siis, kui tükk on poole keele peal ehk hingamisteedest kaugel.
– Juhul, kui laps ajab tüki kurku ja hakkab läkastama, siis esmane reaktsioon on jällegi kohe päästma minna, kuid kordan eelmist punkti – usalda oma last ja jälgi teda. Laste endi keha on jällegi väga tark ja enamasti suudab laps kurku läinud tüki välja köhida. Kui ei suuda, siis saad koheselt sekkuda.

Tean omast käest, et hirm on suurem, kui asi väärt on, aga rõhutan uuesti, et lapsel peab kindlasti pidevalt silm peal olema. Endal käib siiani iga kord jõnks läbi, kui ta läkastama kukub, aga seni on alati ise saanud jagu ja läbi selle õpib.

Mina alustasin näputoitumist kurgist, kuna need parajasti valmisid kasvuhoones sel ajal 😀 Kodukurgid on heas suuruses kah, mida lapsele kätte pista. esimesed paar nädalat nägi söömine pigem lihtsalt kurgi tükeldamisena välja ja alla suutis ta vähe neelata 😀 aga lapsel endal oli põnev ja samas oli näha arengut, kuidas ta oma suud ja keelt õpib kasutama ning erinevate tekstuuride ja tükkide söömises aina osavamaks muutub. Kui annad pehmemaid toite, nagu nt eelpool nimetatud banaani, pirni jms, siis alguses arvesta, et suhu jõuab sellest väike osa ja enamiku laps plätserdab enda sõrmede vahel pudruks. See on väga normaalne reaktsioon, laps õpib tekstuure.
Ma soovitan lugeda natuke näputoitumise kohta, lisaks vii ennast igaks juhuks kurssi lapse lämbumisohust päästmisest ja siis hakka katsetama 🙂 Algus on kõige hirmsam, aga tegelikult pole asi üldse nii hull 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin ka alguses kamapalle ja mustikaid ning vaarikaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Näputoit 9-kuusele