Esileht Pereelu ja suhted nartsissist?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: nartsissist?

Postitas:

..on tekkinud kahtlus, et elan sellisega. Kel kogemus, rääkige kaasa.
Tunnistab, et on egoist, arvab, et teistest parem, kompromisse ei tee, mina olmemuredes alati süüdi. Kardan lausa midagi arvata, sest minu arvamus on vale. Otsuseid mul tema pole mõtet, sest kui talle ei sobi, siis pean mina oma plaanist taganema, sest temal on ju parem variant.

Inimene pole loomulikult üdini halb, on palju ilusat, ega ma muidu koos poleks. Aga on teatud käitumine on pannud häirekella tööle.
Suhte alguses oli tal alkoprobleem, mistõttu oli vahel nädalaid kaunud, süüdistas, sõimas ja kõik, mis sinna kõrvale käib. Probleemist saime üle tänaseks, aga ega usaldus nii kergelt ju ei taastu. Tema arvab, et ma stressan niisama, et ta ju tubli.
Laused stiilis “mina veel x-aeg tahan last ja pärast enam ei taha, tee siit järeldused!”. Keegi seltskonnas küsib mingi lihtsa küsimuse, siis ta vastamise asemel teatab, et “ma ei viitsi sulle praegu vastata”. Selline ülbe hoiak oma lähedastega on õudne! Ja kui tähelepanu juhid, siis teatab, et ta tegi nalja. Ja ükskõik, kuidas keegi juttu alustab, kohe peab teema minema Tema kogemustele ja läbielamistele. Või kui liikluses peaaegu otsa kellelegi sõidab, siis “tema oleks süüdi olnud!”. Mitte mingit empaatiat.
Oeh. mul rohkem hetkel polegi vaja kirjutada, saan ise juba aru, et need paar näidet juba ilustavad seda, et inimene vist ikka päris tavapärane ei ole, Või ongi kõik mehed sellised?

Ühesõnaga, kes teist on kokku puutunud nartsissistiga? Mitte üdini, aga kui on selliseid selgeid jooni käitumises. Mida teha?
Ehk kirjutage palun oma kogemusi ja situatsioone, kus te olete mõelnud, et tegu on nartsissismiga. Siis saan ehk silma rohkem lahti ja asja mõistuse, mitte südamega võtta.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.10 14:20; 22.10 14:45; 22.10 21:41; 23.10 14:47; 23.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus. Oli selline mees, kes minu tunnetega üldse ei arvestanud. Räägi nagu seinaga. Ta ütles ainult, et enam ei tee ja käitus täpselt samamoodi (halvasti) edasi. Kui ühe korra ütles palun vabandust, siis ole see tema arvates piisav, et ükskõik mis tahes sigadus andeks saada. Ja siis vaatas kutsikasilmil otsa, et ma ju vabandasin, et mida ma veel ootan. Oli see siis kahtlased sõbrannad, täis peaga sõit vms. Alati piisas ühest sõnapaarist: palun vabandust.

Manipuleerimine. Mina tegin tema arvates igast tühjast asjast probleemi. Minu jaoks oli probleem tema joomine. Ütlesin talle, et sa pole ju üldse kaine. Tema vastas, et olen küll, hommikuti enne tööpäeva olen. Tema hinnangul mina tõmbasin alati tüli üles. Temal pole probleemi. Kui temal pole probleemi, siis järelikult suhtes pole probleemi.

Iseloomulik on käitumine nagu musta valgeks rääkimine, reaalsuse moonutamine ja faktide väänamine, allumatus seadustele (minu näite puhul oli selleks alko ja liiklus), jõuorganitele valetamine (ilmselt valetas ka mulle, kuid selgepiirilisi tõendeid polnud), oluliste asjade rääkimata jätmine.

Truudusetus.

Jube, et sellisega elasin. Lahkuda oli ikka väga raske. Võttis aastaid enne kui suutsin. See manipulatsioon on nii osav, et hakkad ennast hulluks pidama.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 14:38; 22.10 15:26; 22.10 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.
Nagu oleks oma kogemusi lugenud! Kõik sõidud ja vabandused.. nii tuttav.
Ja kui ma ütlen, et ma pole õnnelik, saan vastuseks, et “oled küll ju!” või siis, et mul on mingi imelik tuju ja ta ei viitsi minuga seetõttu täna rääkida. Ehk alati, kui on probleem siis ma tunnen ennast nii üksikuna. aga kui on hea, siis on nii hea, et need toredad ajad hoiavadki meid koos.. ma ju tean, et pole 100% ideaalset suhet. Aga .. kust läheb see piir..

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.10 14:20; 22.10 14:45; 22.10 21:41; 23.10 14:47; 23.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halbu asju kogunes aastatega nii palju, et selle kõrval natukesest heast enam ei piisanud.

Olles oma elust juba 5 aastat raisanud suure emotsionaalse valu peale, tundsin, et midagi peab muutuma. See elu oli nagu kirves pea kohal. Kogu aeg pidi valvel olema, et mis nüüd järgmisena juhtub. Millega ta hakkama saab? Elasin lõpuks nagu hallis udus. Mul tekkisid mäluga probleemid. Depressioon tuli. Olin nõus kasvõi tarakanidega üürikorterisse kolima, et sellest pääseda. Mõtlesin ka päris palju enesetapust. Mul hakkasid rinnus valutorked ja meeletud vihahood. Hiljem sain teada, et see on ärevushäire.

Nüüd on 2 aastat lahkuminekust möödas ja tunne on enamvähem okei. Tablette võtan siiani, vahel igatsen teda, vahel nutan taga. Enam pole need kannatused nii värskelt meeles.

Ma ütleks ka seda, et järgnevad suhted (normaalse inimesega) võivad tunduda hallid ja igavad selle eelnevaga võrreldes. Võib tekkida tunne, et asi pole justkui õige. Minul on see tekkinud, aga võtan asja mõistusega. Kui oled olnud 5 aastat sõjas, siis ongi trauma nii suur ja harjumine rahuga võtab aega. Olen leidnud kinnitust, et on olemas mehi, kes tõesti kuulavad ja mõtlevad kaasa. Kui midagi on halvasti, siis üritavad parandada. Stabiilne suhe on võimalik ja normaalne, see peabki nii olema.

Ma ei ole parim nõuandja, sest olen ise veel ka selles kogemuses sees. Kõige halvem variant ongi see, kui su esimene suhe on sellise hulluga. Siis sa ei tea, mida normaalselt suhtelt oodata. Sa ei oska võrrelda. Minul oli see variant.

Kui otsustad lahkuda, siis ole valmis kõige hullemaks südamevaluks ja üksindustundeks, mida eales oled kogenud. See väidetavalt on hullem, kui „tervest“ inimesest lahkuminekul. . Lisaks soovitan hakata ka juba enne lahkuminekut emotsionaalset sidet mehega lõhkuma. Hoia temast rohkem eemale, käi üksi väljas, võta kasvõi armuke. Vastasel juhul on väga-väga suur tõenäosus, et lähed tagasi.

Ümbritse ennast sõpradega, perega, kes hoiavad „ree peal“ .

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 14:38; 22.10 15:26; 22.10 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see ei ole normaalne suhe ja selliselt ei käitu 99% meestest. Sulle on selline tõsine manupulaator sattunud ja kuna Sa oled selles suhtes üleni sees, siis on Sul ka väga raske sellest maailmast välja näha. Ma ütleks küll, et põgene, kuni veel saad. Tavaliselt lähevad inimeste kiiksud vananedes tugevamaks ja tahad Sa ikka sellisega koos vanaks saada? Mis Su närvid väärt on, kui see juba praegu Sind nii palju häirib?

Normaalses suhtes on mõlema inimese arvemusel sama kaal ning kas arutatakse otsused läbi kuni ühise otsuseni või lepitakse kokku, et näit autode teemas arutatakse läbi, aga otsuse teeb mees või mingis muus teemas on lõppotsus naisel.

PS! Nüüd kujuta ette, et kui teil laps oleks ja ta vastaks lapsele samamoodi, kui oma sugulastele. Kas Sa oleksid valmis selleks, et Su laps kasvab teadmisega, et ta pole midagi väärt, st ta pole nii palju väärt, et talle vastataks, et tema arvamusega arvestataks jne?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elukaaslane on sarnane. Head ajad on väga head. Tohutult ilusad ja tõesti sellised täiesti filmilikud. Aga halvad ajad on nii hirmsad, et olen korra enesetapu katse teinud. Kui mu elukaaslane mu leidis mõnitas ta mind ja lubas mu vanematele rääkida, milline haige inimene ma olen.
Ta kaob ära ja siis keerab selle minu süüks. Mina nutsin, sest ta solvas mind ja see ajas ta endast välja ja selle pärast pidid ta “linna peale litutama” minema.
Kõige hullem ongi see et kõik on minu suu. Miski pole tema suu. Kõik on minu probleem mille mina pean lahendama seni kuni tema ustega paugutab ja karjub.

Olen hakanud ennast tõesti emotsionaalselt eemaldama, et uuel aastal lahkuda. Olen hakanud koguma raha. Ja see suhe on mu nii ära lõhkunud, et ma ei tunnegi ennast enam ära.

Usu mind, kui sa küsid endalt kas see on normaalne või miks ta minuga nii käitub/räägib mina ju nii ei teeks, siis ei ole see normaalne ega tegelikult vastuvõetav.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

..on tekkinud kahtlus, et elan sellisega. Kel kogemus, rääkige kaasa.

Tunnistab, et on egoist, arvab, et teistest parem, kompromisse ei tee, mina olmemuredes alati süüdi. Kardan lausa midagi arvata, sest minu arvamus on vale. Otsuseid mul tema pole mõtet, sest kui talle ei sobi, siis pean mina oma plaanist taganema, sest temal on ju parem variant.

Inimene pole loomulikult üdini halb, on palju ilusat, ega ma muidu koos poleks. Aga on teatud käitumine on pannud häirekella tööle.

Suhte alguses oli tal alkoprobleem, mistõttu oli vahel nädalaid kaunud, süüdistas, sõimas ja kõik, mis sinna kõrvale käib. Probleemist saime üle tänaseks, aga ega usaldus nii kergelt ju ei taastu. Tema arvab, et ma stressan niisama, et ta ju tubli.

Laused stiilis “mina veel x-aeg tahan last ja pärast enam ei taha, tee siit järeldused!”. Keegi seltskonnas küsib mingi lihtsa küsimuse, siis ta vastamise asemel teatab, et “ma ei viitsi sulle praegu vastata”. Selline ülbe hoiak oma lähedastega on õudne! Ja kui tähelepanu juhid, siis teatab, et ta tegi nalja. Ja ükskõik, kuidas keegi juttu alustab, kohe peab teema minema Tema kogemustele ja läbielamistele. Või kui liikluses peaaegu otsa kellelegi sõidab, siis “tema oleks süüdi olnud!”. Mitte mingit empaatiat.

Oeh. mul rohkem hetkel polegi vaja kirjutada, saan ise juba aru, et need paar näidet juba ilustavad seda, et inimene vist ikka päris tavapärane ei ole, Või ongi kõik mehed sellised?

Ühesõnaga, kes teist on kokku puutunud nartsissistiga? Mitte üdini, aga kui on selliseid selgeid jooni käitumises. Mida teha?

Ehk kirjutage palun oma kogemusi ja situatsioone, kus te olete mõelnud, et tegu on nartsissismiga. Siis saan ehk silma rohkem lahti ja asja mõistuse, mitte südamega võtta.

Minul oli mees, kes vaikis kui ma temaga samal arvamusel polnud, tema meelest mõne vea tegin. Vabandust ta kunagi ei palunud, mina olin kõiges süüdi. Vaikimine pani mind tema külge klammerduma, olin valmis ennast alandama, et see lõppeks. Siis ta muidugi ütles, et temal sellist naist vaja pole ja käitus minuga nagu jalamatiga. Lõppes sarnaselt siinkirjeldatule. Ka aastaid hiljem on sellest suhtest haavad, õnneks leidsin ääretult hooliva ja armsa inimese enda kõrvale. Ja kontrast on suur, nii hea on stabiilses suhtes koos elada.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 17:51; 23.10 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nartsissist?,..on tekkinud kahtlus, et elan sellisega.

Arvad, et siis on lihtsam lahku minna, kui mehele mingi ilusa lillenimega haiguse külge mõtled? Ma ei usu.

Mees on sinu vastu lihtsalt vastikult käituv ja ei armasta ega hooli sinust.
Lisaks sellele ülbitseb kogu maailmaga?
Sellisest tuleb viivitamatult lahku minna, mida rutem, seda parem.

Perekooli lugemise kogemus näitab, et naine, kes sigatseva mehe puhul ei lahku ja midagi juurde mõtlema hakkab, on ise kodutu ja tal pole kuhugi minna. Pigem tegele hoopis selle teemaga, kui sinuga on samuti.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.10 18:59; 23.10 13:08; 23.10 13:52; 23.10 18:25; 25.10 10:38; 25.10 14:05; 27.10 07:35; 29.10 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas on kõige huvitavam lugeda neid jutumärkides lauseid. Soovitan sul neid hakata üles kirjutama enda jaoks, et hiljem lõplikult veenduda, et sellise mehe juurde pole mõtet mitte kunagi tagasi minna. Muidu aeg parandab haavad, mälu kustutab ütlused… Aga kui sa kirjutad üles need solvanud ja mõnitused, siis on sul edaspidi lihtsam olla sirge seljaga.

Jah, sa oled koos mingi bipolaarse nartsissistiga. Olen kunagi olnud sellise mehe alluv. Üks hetk oli mega tore ja helde ülemus, teisel hetkel tõmbles närvilisusest ja röökis, suu vahtu täis. Peamise koosa sai ta naine, kes oli firmas pearaamatupidaja, mees mõnitas ja solvas oma naist ikka vahel mõnuga kõigi töötajate ees. Ei taha mõeldagi, mis neil koduseinte vahel veel toimub. Koos on nad siiamaani ja lapsedki saadud. Iga kord, kui naist linnas näen, on mul temast ütlemata hale tunne. Samas, kui naine ise esimest sammu ei tee, ei torma ka keegi talle appi.

Tee sina esimene samm ja sa saad kogu abi! Hakka salvestama kõnesid oma mehega (selleks on äpid), hakka lindistama koduseid tülisid. See on hea viis tutvuskonna ja sõprade veenmiseks, ja mehe alatuse avalikustamiseks. Nartsissistid kardavad kõige enam avalikustamist oma sõprade ees. Seda saad muidugi teha alles peale ärakolimist, kui sul on vaja hakata vastu mehe valedele, mida ta sinu kohta suurelt levitama hakkab peale sinu lahkumist.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 19:06; 23.10 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli töökaaslane selline. Mind üllatab, kui palju on isiksusehäirega inimesi tegelikult, samas teaduslikud uuringud väidavad selle protsendi suhteliselt väikese olema.

Ma lahkusin töölt õnneks, tema on ikka oma kohal ja terroroseerib järgmisi. Ma isegi ei taha neid jutte kuulata, sest ise nad seda taluvad. Mina hakkasin vastu ja see prouale ei sobinud, elu tehti ikka väga kibedaks. Oleks teised mind omal ajal toetanud ja ka oma suu lahti teinud, ei töötaks selline inimene haridusasutuses, aga väikeses kohas peab ju suu kinni hoidma, äkki läheb inimest või tema perekonnast kedagi vaja, näiteks meest traktoriga põldu kündma/heinamaad niitma vms

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 19:15; 23.10 15:07; 29.10 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema on nartsissist. Läks 30 aastat aega, et ma lõpuks aru saaksin, et viga ei ole minus. Niikaua kui mäletan, oli tema alati A ja O. Tema teadis, tema tegi õigesti, tema oli hea inimene, kõik teised olid halvad. Kui rääkisin aiast, siis paari lausega oli teema ümber keeratud selleks, kuidas tema parandas aia auku ja kuidas mina selle augu sinna tekitasin. Mina olin saamatu ja lihtsameelne tema jaoks. Vanem õde oli aga ideaal kuubis. Kõik pidid tegema seda, mida tema ütles ja kuidas tema tahtis. Täiesti häbematult nõudis, et asjad ja otsused tehtaks nii nagu tema tahab. Kui ei saanud jonniga enda tahtmist, siis hakkas manipuleerima. Alguses rääkis, kuidas tema on vana ja väeti, kui see ei aidanud, siis nuttis, kui see ka ei aidanud, siis ähvardas enesetapuga.

Kaaslane suutis mulle lõpuks selgitada, et mutt on nartsissist. Siis toimus meil võimuvõitlus, keeldusin tema soove täitmas ja tema manipulatsioonile allumast. Õnneks oli tal töökoht, kus sai vägesid juhtida, kuid peale koduseks jäämist ja kõikide lähedaste peedistamist hakkaisd kõik eemale hoidma. Tänasel päeval vajab reaalselt abi, aga kõik hoiavad eemale, välja arvatud tema kullatükist tütreke, kes siini jookseb ja kummardab ja teeb. Vaadates õde, siis sureb tema enne, kui mutt, vaeseke on tühjaks pigistatud. Allub ema manipulatsioonidele 100% ja tema silmi ei suuda ma kahjuks avada.

Hoia eemale!

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See siin mu esimene postitus üldse Foorumis. Tunnen, et lihtsalt nii ummikus. Ja majanduslikult olen kindlustatud, mees elab minu korteris ja mul on hea töö. Et ka ei hoia kinni selle pärast, et pole kuhugi minna. Veel pole ka ühist laenu ja last, aga mees soovib ja survestab mõlemat. Seega üritangi nüüd mõistusega asja näha teie abiga. Olen iga vastuse eest ääretult tänulik!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.10 14:20; 22.10 14:45; 22.10 21:41; 23.10 14:47; 23.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See siin mu esimene postitus üldse Foorumis. Tunnen, et lihtsalt nii ummikus. Ja majanduslikult olen kindlustatud, mees elab minu korteris ja mul on hea töö. Et ka ei hoia kinni selle pärast, et pole kuhugi minna. Veel pole ka ühist laenu ja last, aga mees soovib ja survestab mõlemat. Seega üritangi nüüd mõistusega asja näha teie abiga. Olen iga vastuse eest ääretult tänulik!

Last ära küll sellisega tee. Sa võid enda vaimse ja füüsilise tervise ära rikkuda kui tahad, kuid palun ära tee seda väiksele abitule lapsele.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 14:38; 22.10 15:26; 22.10 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistele tegelikult meeldib see pidev draama.
Igava mehega igav suhe.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe seda 44-aastase teemat siin. Vot see on ehe nartsissist. Hea õppematerjal.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 22:19; 22.10 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe seda 44-aastase teemat siin. Vot see on ehe nartsissist. Hea õppematerjal.

Anna viide.

Stabiilselt esimene teema siin. Nagu järjejutt. Inimene on kindlal veendumusel, et kogu maailm keerleb tema ümber ja ta peab saama kõik mida tahab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 22:19; 22.10 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See siin mu esimene postitus üldse Foorumis. Tunnen, et lihtsalt nii ummikus. Ja majanduslikult olen kindlustatud, mees elab minu korteris ja mul on hea töö. Et ka ei hoia kinni selle pärast, et pole kuhugi minna. Veel pole ka ühist laenu ja last, aga mees soovib ja survestab mõlemat. Seega üritangi nüüd mõistusega asja näha teie abiga. Olen iga vastuse eest ääretult tänulik!

Last ära küll sellisega tee. Sa võid enda vaimse ja füüsilise tervise ära rikkuda kui tahad, kuid palun ära tee seda väiksele abitule lapsele.

Kui täiskasvanud naist mõnitada, saab naine alati mõistusega võtta ja lahendusi otsida enda jaoks. Aga näha oma lapsele ütlemas lauseid stiilis “ma ei viitsi sinu mure praegu kuulata, sinul on mure, mitte minul, tegele sellega, tee ise omad järeldused jne, jne”.. Kohutav. Ja no ühine pangalaen on idiootsus, ilmselt veel loodab, et naine paneks oma korteri sissemaksuks. Ainult aja küsimus, kui mees hakkab rahaga koinima.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 19:06; 23.10 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas nartsissist on õige sõna minu kohta, sest ma näen oma vigu väga selgelt ja saan neist ka vabalt rääkida. Ka ei ole ma viisakate inimestega kunagi ebaviisakas ega kaugeltki kitsi. Aga äärmuslik egoist olen küll. Ma ei näe põhjust einestada samas lauas inimestega, kes mulle ei meeldi ega neid kõnetada. Küll vastan ma ikka terele ja jätan ka viisakalt hüvasti. Ei kätle ümbrikupalgamaksjaid ega ostle poes, kus mind eesti keeles ei suudeta saalis aidata – jätan käru maha ja viin oma raha mujale.

Ma võin osta tervele perele koormatäie mingit väga head asja, ütleme suitsuangerjat, aga see viimane purk on minu ja see on minu ja ainult mina otsustan, kas ma söön seda täna või aastal 2021, piltlikult öeldes.

Kui keegi selle vahepeal nahka paneb (väikelapsed seda ju ei tee), siis läheb kasvõi keset ööd välja ja tuleb tagasi alles siis, kui on mulle uus purk. See ka näitena, loodan et põhimõte on arusaadav.

Või me oleme teinud suurema šopingutuuri ja varustanud riietega ka oma täiskasvanud lapsi ja endale ostsin vad ühe pluusi ja panin selle meie magamistoas omaenda riidekappi (isegi sellesse ruumi ei peaks täiskasvanud lastel asja olema, veel vähem kappi sorima). Ja mõni tütar on seda salaja kandud. Siis, kui järgmiseks päevaks riideid valides selle avastan, siis ka tütar poodidesse lendab. Tuleb tagasi, kui täpselt samaasugune pluus leitud.

Võin lasta terve suure pere enne mind hambaid pesema, aga kui ma ikka teatan nii, et kõik kuulevad, et kl 11 kuni 11.30 te kasutate teist vannituba, sest see on minu aeg, siis röögatan küll koputaja peale. Minu aeg olgu kasvõi öösel kell 4, aga kui ma olen selle reserveerinud, siis palun, leidke endale muu lõbu ja austage mu soovi. Mina nende ajal nende uste taga ju ei kriibi.

Kui teda ei huvitanud, et tema on oma osa juba saanud ja ainult mina võin endale kuuluvate asjade eest otsustada, siis mind ei huvita, kust ta keset ööd need kannikesed, mulle endise asemel uue valge pluusi vms saab. Ei huvita. Rõhutan, väikelapsi see ei puuduta, nende eest on arusaadav, et tuleb maitsev/väärtuslik/ilus asi aegajalt ära peita, sest pidurdusprotsessid ei tomi veel nagu täiskasvanutel.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 12:38; 23.10 13:36; 23.10 18:46; 15.03 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli töökaaslane selline. Mind üllatab, kui palju on isiksusehäirega inimesi tegelikult, samas teaduslikud uuringud väidavad selle protsendi suhteliselt väikese olema.

tegelikult ongi neid vähe. ma olen üpris kindel, et keegi neist siin kirjeldatud isikutest ei ole diagnoosiga. siin on kirjeldataud palju matslikkust, kasvatamatust, kõrge enesehinnaguga tüüpe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas nartsissist on õige sõna minu kohta, sest ma näen oma vigu väga selgelt ja saan neist ka vabalt rääkida.

Kui sa ise samuti teise inimese omale toodud viimast kommi nahka ei pane, riideid salaja ei kasuta ja kaaslase kolm nädalat plaanitud asja 5 minutit enne üritus ei torpedeeri, siis sinuga on ilmselt ülilihtne koos elada.

Kes ise selle elustiiliga hakkma ei saa, see nimetab sind muidugi lillenimedega.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.10 18:59; 23.10 13:08; 23.10 13:52; 23.10 18:25; 25.10 10:38; 25.10 14:05; 27.10 07:35; 29.10 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laused stiilis “mina veel x-aeg tahan last ja pärast enam ei taha, tee siit järeldused!”. Keegi seltskonnas küsib mingi lihtsa küsimuse, siis ta vastamise asemel teatab, et “ma ei viitsi sulle praegu vastata”. Selline ülbe hoiak oma lähedastega on õudne! Ja kui tähelepanu juhid, siis teatab, et ta tegi nalja. Ja ükskõik, kuidas keegi juttu alustab, kohe peab teema minema Tema kogemustele ja läbielamistele. Või kui liikluses peaaegu otsa kellelegi sõidab, siis “tema oleks süüdi olnud!”.

Need on nüüd küllaltki tüüpilised nartsissisti käitumisjooned. Kuna suurem osa neist ei puuduta sind ennast, siis võib ka uskuda, et oledki selles asjas objektiivne.
Lisanduma peaks veel ka see omadus, et ta muudab reegleid käigupealt, sama asi, mida ta eile heaks kiitis ja lausa nõudis, on täna maailma suurim kuritegu – selline labiilsus käib ka nartsissistiga kaasas.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.10 13:31; 23.10 22:18; 23.10 22:20; 26.10 16:07; 26.10 16:09; 26.10 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga, kes teist on kokku puutunud nartsissistiga? Mitte üdini, aga kui on selliseid selgeid jooni käitumises. Mida teha?

Nende väheste tunnuste alusel ei ütleks nagu oleks tegu nartsissistiga.

Juutuub on ammendamatu allikas ka selle koha pealt-soovitan uurida.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 13:33; 23.10 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise samuti teise inimese omale toodud viimast kommi nahka ei pane, riideid salaja ei kasuta ja kaaslase kolm nädalat plaanitud asja 5 minutit enne üritus ei torpedeeri, siis sinuga on ilmselt ülilihtne koos elada.

Ei, ma kindlasti isegi ei küsi, kas võin teise pereliikme viimase kommi ära süüa. Ma võin öelda, et tule palun viska oma hallitama läinud mandariinid ära. Aga enne sellest juttu küll ei tee, isegi kui väga tahaks nad nahka panna.

Teiste riideid ei kasuta. Teiste ajagraafikusse sisse ei sõida (va korda kaks-kolm abielu jooksul mehe omasse, kui tegu on päris tõsise haigestumise või surmajuhtumiga elus). Mingisse vannitoagraafikusse või tütarde “hommel vaatan elutoas mina oma sõbrannadega kell 11-13 oma saateid, teie palun vaadake teise teenusepakkuja kanaleid teises toas” iial sisse ei sõida.

Jah, minuga on ülilihtne koos elada neil, kes kuulavad, mis neile räägitakse ja arvestavad teiste inimeste soovidega ning ei arva minust asju a la: “ah, see tema apelsin vedeleb siin juba nädala, ju ta ei taha seda” või et “ta ütles küll, et soovib kolm tundi päevaund teha, aga ma lähen ikka ja küsin midagi a la mis täna õhtusöögiks on, las ta pärast magab edasi.” Loomulikult peavad nad ise ka suutma väljenduda konkreetselt, mitte ühel hetkel hakkama huilgama, et “ma just oleksin tahtnud seda ajakirja ise lugeda…äääää”. Öelnud siis ette – esimesena loen seda mina.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 12:38; 23.10 13:36; 23.10 18:46; 15.03 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli töökaaslane selline. Mind üllatab, kui palju on isiksusehäirega inimesi tegelikult, samas teaduslikud uuringud väidavad selle protsendi suhteliselt väikese olema.

tegelikult ongi neid vähe. ma olen üpris kindel, et keegi neist siin kirjeldatud isikutest ei ole diagnoosiga. siin on kirjeldataud palju matslikkust, kasvatamatust, kõrge enesehinnaguga tüüpe.

Neid on vähe – 1-4% rahvastikust , aga nad on nähtaval, ronides küll ettevõtete juhtkondadesse,poliitikasse või täitma kollaste ajakirjade lehekülgi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 13:33; 23.10 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid on vähe – 1-4% rahvastikust , aga nad on nähtaval, ronides küll ettevõtete juhtkondadesse,poliitikasse või täitma kollaste ajakirjade lehekülgi.

Aspergere on samuti alla 0,5% rahvastikust, aga kui perekoolis sellest juttu teha, siis igal teisel käol on seda haigust põdev mees kodus.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.10 18:59; 23.10 13:08; 23.10 13:52; 23.10 18:25; 25.10 10:38; 25.10 14:05; 27.10 07:35; 29.10 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise samuti teise inimese omale toodud viimast kommi nahka ei pane, riideid salaja ei kasuta ja kaaslase kolm nädalat plaanitud asja 5 minutit enne üritus ei torpedeeri, siis sinuga on ilmselt ülilihtne koos elada.

Ei, ma kindlasti isegi ei küsi, kas võin teise pereliikme viimase kommi ära süüa. Ma võin öelda, et tule palun viska oma hallitama läinud mandariinid ära. Aga enne sellest juttu küll ei tee, isegi kui väga tahaks nad nahka panna.

Teiste riideid ei kasuta. Teiste ajagraafikusse sisse ei sõida (va korda kaks-kolm abielu jooksul mehe omasse, kui tegu on päris tõsise haigestumise või surmajuhtumiga elus). Mingisse vannitoagraafikusse või tütarde “hommel vaatan elutoas mina oma sõbrannadega kell 11-13 oma saateid, teie palun vaadake teise teenusepakkuja kanaleid teises toas” iial sisse ei sõida.

Jah, minuga on ülilihtne koos elada neil, kes kuulavad, mis neile räägitakse ja arvestavad teiste inimeste soovidega ning ei arva minust asju a la: “ah, see tema apelsin vedeleb siin juba nädala, ju ta ei taha seda” või et “ta ütles küll, et soovib kolm tundi päevaund teha, aga ma lähen ikka ja küsin midagi a la mis täna õhtusöögiks on, las ta pärast magab edasi.” Loomulikult peavad nad ise ka suutma väljenduda konkreetselt, mitte ühel hetkel hakkama huilgama, et “ma just oleksin tahtnud seda ajakirja ise lugeda…äääää”. Öelnud siis ette – esimesena loen seda mina.

Mis sul viga on? Kardad hullumeelselt, et lähedased sõidavad sinust üle? Ma küll sellisega koos ei suudaks elada. Inimesed muudavad oma arvamust, mõtlevad ümber, see on normaalne. Mis vahet seal on, kes esimesena ajalehte loeb? Apelsine saab juurde osta igal ajal. Mingid tühised pisiasjad, mille üle kraagelda.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 17:51; 23.10 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No milleks teha teema, kui 1 sek googeldamist ütleb kõik ära:

Nartsissistlik isiksushäire on isiksushäirete hulka kuuluv psüühikahäire. Nartsissistlikule iseloomuhäirele on iseloomulikud kõrgenenud enesehinnang, soov olla teiste poolt imetletud ja vähene empaatiavõime. Häiret kandev inimene on veendunud, et tal on õigus saada erilise kohtlemise osaliseks. Samas ta ise kadestab teisi. Selliseid inimesi iseloomustab ülbe käitumine ja üleolev suhtumine ning teiste inimeste kõhklematu ärakasutamine endale seatud eesmärkide saavutamiseks[1].

Psühhiaatriliste diagnooside DSM-klassifikatsiooniregistrisse kanti häire 1980. aastal[2]. Rahvusvahelises haiguste klassifikatsiooniregistris ICD-10 seda häiret eraldi koodiga välja toodud ei ole, vaid see on liigitatud rubriigi alla “muud spetsiifilised isiksushäired” – diagnoosikood F60.8 [3].

Psühholoogiaprofessor Liisa Keltikangas-Järvinen arvab, et nartsissistliku isiksushäire näol pole tegu inimese vaimse- või tegutsemistasandil esineva probleemiga, samuti ei saa seda pidada ka vaimuhaiguseks. Isiksushäire ilmneb hoopiski iselaadse käitumisena sotsiaalses plaanis. Kuna taolistel inimestel sageli puuduvad mõningad enesetalitsuslikud mehhanismid – näiteks pole nad võimelised tundma süü- või häbitunnet – siis intellektuaalseid ülesandeid lahendavad nad sageli keskmiselt paremini. Iial pole nad võimelised möönma elus sattunud ebaõnnestumisi. Niiviisi käitudes projitseerivad nad endast sageli valelikku pilti justkui tugeva enesehinnanguga inimestest[4].

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 14:28; 23.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laused stiilis “mina veel x-aeg tahan last ja pärast enam ei taha, tee siit järeldused!”. Keegi seltskonnas küsib mingi lihtsa küsimuse, siis ta vastamise asemel teatab, et “ma ei viitsi sulle praegu vastata”. Selline ülbe hoiak oma lähedastega on õudne! Ja kui tähelepanu juhid, siis teatab, et ta tegi nalja. Ja ükskõik, kuidas keegi juttu alustab, kohe peab teema minema Tema kogemustele ja läbielamistele. Või kui liikluses peaaegu otsa kellelegi sõidab, siis “tema oleks süüdi olnud!”.

Need on nüüd küllaltki tüüpilised nartsissisti käitumisjooned. Kuna suurem osa neist ei puuduta sind ennast, siis võib ka uskuda, et oledki selles asjas objektiivne.

Lisanduma peaks veel ka see omadus, et ta muudab reegleid käigupealt, sama asi, mida ta eile heaks kiitis ja lausa nõudis, on täna maailma suurim kuritegu – selline labiilsus käib ka nartsissistiga kaasas.

Teemaalgataja siin. Ja tõesti on olnud ka selliseid olukordi. Esimesena meenub liiklusolukord: näeb kedagi foori taga jokutamas telefonis, oiii kus hakkab karjumine. Samas pole probleemi endal telefon 5 min hiljem näppu võtta. Kui keegi hilineb, on raevus, aga ise võib tulla ja minna, millal soovib. Sellist topeltmoraali on küll.
Kui mina kodus midagi räägin, siis kuulamise/vastamise asemel paneb telekal heli valjemaks ja ei vasta midagi. Mina saan oma arvamuse siis, kui tal pole oluliselt vahet jne

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.10 14:20; 22.10 14:45; 22.10 21:41; 23.10 14:47; 23.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No milleks teha teema, kui 1 sek googeldamist ütleb kõik ära:

Nartsissistlik isiksushäire on isiksushäirete hulka kuuluv psüühikahäire. Nartsissistlikule iseloomuhäirele on iseloomulikud kõrgenenud enesehinnang, soov olla teiste poolt imetletud ja vähene empaatiavõime. Häiret kandev inimene on veendunud, et tal on õigus saada erilise kohtlemise osaliseks. Samas ta ise kadestab teisi. Selliseid inimesi iseloomustab ülbe käitumine ja üleolev suhtumine ning teiste inimeste kõhklematu ärakasutamine endale seatud eesmärkide saavutamiseks[1].

Psühhiaatriliste diagnooside DSM-klassifikatsiooniregistrisse kanti häire 1980. aastal[2]. Rahvusvahelises haiguste klassifikatsiooniregistris ICD-10 seda häiret eraldi koodiga välja toodud ei ole, vaid see on liigitatud rubriigi alla “muud spetsiifilised isiksushäired” – diagnoosikood F60.8 [3].

Psühholoogiaprofessor Liisa Keltikangas-Järvinen arvab, et nartsissistliku isiksushäire näol pole tegu inimese vaimse- või tegutsemistasandil esineva probleemiga, samuti ei saa seda pidada ka vaimuhaiguseks. Isiksushäire ilmneb hoopiski iselaadse käitumisena sotsiaalses plaanis. Kuna taolistel inimestel sageli puuduvad mõningad enesetalitsuslikud mehhanismid – näiteks pole nad võimelised tundma süü- või häbitunnet – siis intellektuaalseid ülesandeid lahendavad nad sageli keskmiselt paremini. Iial pole nad võimelised möönma elus sattunud ebaõnnestumisi. Niiviisi käitudes projitseerivad nad endast sageli valelikku pilti justkui tugeva enesehinnanguga inimestest[4].

Milleks nii kuri olla? Ma võin kõik googeldades väljatulevad artiklid läbi lugeda, aga ma palusin inimeste näiteid ja oma kogemusi. Foorum ongi ju koht, kus erinevatel teemadel inimesed saavad oma kogemusi ja arvamusi jagada.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.10 14:20; 22.10 14:45; 22.10 21:41; 23.10 14:47; 23.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minuga on ülilihtne koos elada neil, kes kuulavad, mis neile räägitakse ja arvestavad teiste inimeste soovidega ning ei arva minust asju a la: “ah, see tema apelsin vedeleb siin juba nädala, ju ta ei taha seda” või et “ta ütles küll, et soovib kolm tundi päevaund teha, aga ma lähen ikka ja küsin midagi a la mis täna õhtusöögiks on, las ta pärast magab edasi.” Loomulikult peavad nad ise ka suutma väljenduda konkreetselt, mitte ühel hetkel hakkama huilgama, et “ma just oleksin tahtnud seda ajakirja ise lugeda…äääää”. Öelnud siis ette – esimesena loen seda mina.

Aga kuidas sul empaatiavõimega on? Üks asi on reeglite ja piiride seadmine, aga nartsissistiga koos elamise hädad tulevad ikka sellest, et nad ei ole võimelised teisele inimesele kaasa tundma, ennast nende olukorda seadma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )


Esileht Pereelu ja suhted nartsissist?