Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 137 )

Teema: Natuke mööda ostud

Postitas:
kitah

Kas teil ka on juhtunud vahel nii, et ostate heauskselt mingi asja ja siis selgub, et ei olegi see, mida tahtsite/vaja/mõtlesite? Ei pea siin riket või muidu praaki silmas. No tööstuskaubaga on vist lihtsam, selle saab tagasi viia ja kas ümber vahetada või nii, aga toiduga on raskem, kui olete juba pakendi avanud ja maitsnud.

Endal tuleb meelde neli juhtumit.
Litšid. Mulle alati meeldib proovida uusi asju ja kui neid müüdi, siis võtsin prooviks pool kilo. Aga täielik mõttetus – esiteks oli neil koor nii pagana kõvasti seljas kinni, et juba selle nikerdamisega oled võhmal, teiseks oli seal igavesti suur ja kõva seeme ning viljaliha vaid umbes korraliku nälkja jagu. Maitsel polnud muidu viga, veidi hapu ju oli, aga lihtsalt nii palju jama ja nii vähe kasu.

Kastanid. Ikka need päris, söödavad kastanid, mitte hobukastan. Ilmselt paljud on lugenud “Väikest nõida” ja mäletavad sealset maroonimeest, kes kibekülmal talvel oma ahjukesest tulikuumi maroone ehk küpsetatud kastaneid müüs. No ostsin siis mina ka suure hurraaga terve kilo, tundusid lahedad asjad olevat ja olin enne natuke kodutööd ka teinud, et kuidas neid tarbida. Tulemus oli aga suisa vastik. Küpsetasin neid ahjus nagu kord ja kohus, aga maitse oli nagu hobuse unenägu. No kellele meeldib see merkade kuulus maapähklivõi, see saaks neid vist süüa, aga minul ajas sõna otseses mõttes südame pahaks. Selline imal ja samas vänge. Ma ei ole üldiselt pirts, aga vaat selle satsi ma andsin küll rottidele ära.

Avokaadot ma siia isegi ei paneks, sest selle suhtes olid mul juba enne sügavad kahtlused, mis leidsid ka kinnitust – see eieiei ole minu hein.

Kolmas oli mingi kolmevärviline briketimoodi jäätis, millise reha otsa ma lausa kaks korda astusin, sest kahe ostu vahe oli pikk ja ma ei mäletanud enam, et sinatne “jäätiselaadne toode” oli täiesti söödamatu. Sihuke jahune ja tärklisene ja mis seal veel oli.

Aga neljas oli täna hommikul. Mulle maitseb Eesti Pagari Ahjusoe sari, st vormileib. Haarasin nagu ikka mitu pätsi – need on sellised punase paberi sees pappvormis leivakesed. Ja tahan siis täna hommikul tomatileiba teha, ja tutkit, vanja – rosinakeeks. Ja need KÕIK olid rosinakeeksid. No ma ei tulnud selle pealegi – ja igavesti magus ka veel, no ikka lausa kohutavalt magus. Peab vist naabritele ära andma või natukesehaaval rottidele söötma, sest selline suhkrulaks lööb varbaküüned lahti.
Nojah, ikka kõik minu kiusamiseks, eksole (((8O

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kitah, sa oled liiga usaldav ja impulsiivne – ära osta tundmatut asja poole kilo või koguni kilo kaupa. Osta paar tükki ometi.
Raha näib sul liiga laialt käes olema, ma ütlen.

Kastanitega on mul omal sama kogemus, litšit pole ostnud, aga avokaadot ära laimama tule. Proovi tomati ja sidrunipipraga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tolmuimeja. Ostsin sellise…no kuskohast tolm jookseb läbi veemahuti, et õhku teda ei paiskuks. Täiesti mõttetu riist. Need torud olid nii mitme terava nurgaga ja nii peenikesed, et esimene mahakukkunud hambatikk koos mõne männiokka ja tolmurulliga moodustas tõsise ummistuse paindumatus kohas, kuhu ei saanud isegi näppudega ligi. Tema kasutamiseks pidi enne põrandalt ära korjama kõik piklikud sodid, mis olid kogemata põrandale kukkunud. Esikust jalatsitega toodud okkad, kamine ette pudenenud tikk, söögilaua alla kukkunud hambaork, kuuseokkad jõulupuust, õunavarreke jne.
Maksis teine ka mitusada eurot, pärast 2-3 üritust temaga tolmu imeda viskasime ta lihtsalt ära. Päris p**ka ei taha kellelegi ju edasi müüa ka.

Küüslaugupress. Kallima otsa toode, manuaalne, st tuleb ise pigistada. Poes ju ei saa proovida takistust pressida – igatahes pressida temaga ei ole võimalik – ta on nii valus peaopesas. Midagi on seal ergonoomikaga valesti, sest survet tuleb avaldada kõvasti ja pihk on pärast tulivalus, kuigi ma ei ole nõrk. Kuna mul on kalduvus küüslaugupreese (ja kääre) kaotada, siis ära ei visanud. Kui ühtki teist ei leia, mässin käteräti käe ümber. Loll toode, maksis mingi kas 45 eurot.

Kulp. Suhteliselt ssuur kulp. See on see mustast materjalist, nagu nad tänapäeval sageli on. Kulbi kaba mahutavus ei ole kooskõlas varre jäikusega. Võtad kulbitäie suppi ja vars paindub, nagu oleks kabas kolm telliskivi ja arbuus. Täiesti vedel kulp. Hoian seda alles, et külalisi naerutada. Fiskas vist on firma, pead ei anna. Selverist ostsin.

Köögikombain. Moulinex vist oli, ostetud umbes 12 aastat tagasi ja leidnud ammu tee prügikasti. Ostsin, et oleks lihtsam valmistada ette sünnipäevalauda ja mu mees naerab seda protsessi senini. Mul oli soov viilutada sellega suitsuvorsti, teha vahukoort ja riivida juustu. Muidugi mitte korraga, ikka järgemööda 🙂 Ma ei liialda, aga nende juppide arv, mis tuli käsitsi selleks ära pesta, oli ca 30. Kolme lihtsa asja jaoks oli vältimatu kasutada terve 8-inimeselise söögilaua täis vidinaid, pudinaid, juppe, kruvisid, tihendeid, kinnitusi, lõikekettaid, riive, lõiketerasid, surumispulki, vispliraudu, kaks erinevat anumat, anumate kaaned, kaante tihendid, sisestamisaukude kaanekesed jne jne jne. Nõudepesumasinasse ei tohtinud isegi kannu panna. Vat see oli inseneriime.

Ju neid asju on veel, aga hetkel tulid need meelde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Avokaado peab olema õige – Hass avokaado, ehk siis tumelillaka koorega. Ja muidugi küpsusaste peab õige olema, kui peale vajutada, siis veiiidikene vetruma, mitte kivikõva olema. Endalgi olid esimesed kokkupuuted avokaadoga halvad.

Please wait...
Postitas:
kitah

ma ei laima avokaadot, ma lihtsalt ütlen, et ta ei maitse mulle 🙂 ma tükk aega ärvisin, et olla kindel, ja päris endale ei ostnudki, vaid hassetasin kolleege, et kui keegi ostab, siis annab mulle natuke maitsta. ja nii oligi siis. muidu osta ära (ja avokaado on jah kallis), ja siis pane kus taht.
ja no mis sinisilmselt – nagu ütlesin, olin enne kodutööd teinud, ja kui öeldi, et kastanid on pähklimaitsega ja mulle pähklid meeldivad, siis miks mitte. tundus täiesti kindla peale minek. teisalt – kui ei proovi, ei saagi teada, onju 🙂
ja mis raha laialt käes – need tühjad ei maksnud eriti midagi. ma ei peagi silmas rahalist kahju. lihtsalt nõme, et mul täna leiba ei olnud, eks pean siis ise küpsetama, muud ei jää üle. kolleeg andis väga hea näkileiva retsepti ja hirmus lihtsa ka – 2 muna, 200 gr jahu ja 2 spl õli, natuke soola.

Please wait...
Postitas:
kitah

Tehnikaga seoses tuleb meelde veel sihuke ülipeen luksusvidin nagu piimavahustaja. apppseluutselt mõttetu asi. Kui sul on olemas korralik saumikser või ka tavaline (mitte kombain), siis see ajab asja ära. nipp on, eksole, selles, et piim peab olema soe või vähemasti leige, külm piim vajub alla kiiremini kui sa vispli välja jõuad võtta.
AGA! selle pisikese “laktovibraatori” sisse käivad patareid ja need on mõne kasutuskorra järel tühjad. No kas ei võiks siis olla see asi vooluvõrgust toidet saav? Sest pooltühjad patareid käivad veel hulk aega kella sees, ja natuke vähem tühjad ka igasugustes pultides, aga selles lupstükis – kui akud otse tootmisliinilt tulnud ei ole, siis piisavalt vinget pöörlemist ei teki, mis piima vahtu ajaks. käib noh kuidagi, ja vahtu võid ise minna.
jah, nüüd te ütlete, et tuleb peenike espressomasin osta, aga seda ma ka jälle ei taha. nagu keegi eespool märkis, see kasutatud detailide lahtimuukimine, pesemine ja tagasipanemine on sihuke “ilupugemine” ja “kehkenduse 50 tehet”, et see mäng lihtsalt ei vääri küünlaid.
elik, nagu ütles hõbedavaras Alfredo – Võimalikult vehe jala keimist, see tähendab, et kui asja hooldamine on kolm korda töömahukam kui asja kasutamine, siis pidagu endale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja tahan siis täna hommikul tomatileiba teha,

Kust sa tomatit said?

Tuli ka tomatileiva isu peale. Selverite ja baltijaama turgude omad proovitud, need on tomatisarnased taimed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Kommentaar eemaldatud.

sa oled tõeline väikene päikesekiir! 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

Kust sa tomatit said?

Tuli ka tomatileiva isu peale. Selverite ja baltijaama turgude omad proovitud, need on tomatisarnased taimed.

konsumist. eks varsti tulevad juba värsked tomatid peale 🙂 kodumaise vastu ei saa muidugi miski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa tomatit said?

Tallinnas pole jupp aega käinud, aga Viljandi turul on küll juba kohalike aiandite tomateid saada – mmmmmmm, kui head magusad, tavaliselt ma väskeid tomateid paljalt ei söö (teen salatiks), aga neid tomateid söön paljalt nagu õunu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kommentaar eemaldatud.

aga mulle, kastead, Kitah meeldib.
ja sina ei tule ütlema, kes ja mismoodi siia kirjutada tohib.
kui sulle miski ei meeldi, libista edasi või minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

sa oled tõeline väikene päikesekiir! 😀

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen õppinud oma vigadest nii palju, et uusi asju maitsmiseks ostan ainult siis, kui mul on parasjagu raha nii palju käes, et mul ei ole kahju, kui see ost otse prügikasti läheb. Ja kindlasti ma ei plaani mingi uue asjaga ühte toidukorda, et mul ei ole olemas plaan B-d 😀

Üks kõige rõvedamaid asju, mille otsa olen sattunud, oli lõhehakkliha. Vaatasin, et oh mis huvitav asi, äkki saab teha kalapulki või midagi – no nii rõve, ilmselt mingitest servalihadest tehtud, mille ma tavaliselt ära viskan, sest minu meelest need ei kõlba süüa.

Avokaadosid ma ka ei osta, mulle lihtsalt ei maitse, olgu see sort kui õige tahes ja küpsusaste samuti. kastaneid olen ka proovinud ja mulle ei meeldinud, aga ma ostsin neid väikse tuututäie, kümme kastanit, mitte terve kilo.

Tavaliselt langen orki oliividega. Ostan neid, millel ei ole kivisid sees, aga aeg-ajalt ikka satub kividega, siis kirun (aga ära ei viska, eks ma puhastan) Oliivid lähevad mul tavaliselt teiste toitude (salatid, pastaroad) sisse.

Sinkidega võib ka väga valesti minna, mõni on selline, et ei kõlba süüa, näiteks on kontsistents selline nau näriks plastmassi. Või siis on liiga pude. Keedusingi ostmisest olen loobunud.

Viimati ostsin mingit ingmani kirsi-õuna jäätist, no juudas, küll oli halb!

Kõige jaburam asi, mis mulle on kingitud ja mida ma ei olegi kunagi kasutanud on küünla kustutaja. Selline pika varre otsas väike kulbike. Puudutad sellega küünalt, siis kustub siivsalt ära. Ma ikka puhun need matslikult ära, mitte ei hakka kustutajat otsima. Aga noh, peen vidin. Läigib ka. 😀

Üsna kasutult seisab mul auruga töötav põrandapesuhari. kasutan seda siiski küll, aga umbes kord kvratalis. Sellel on üliebamugav jäik juhe, mis läheb vastikult krussi, pool aega kulub selle juhtme sirgekskeerutamisele.

Aga kõige veidram asi, mille ma kunagi olen “ostnud” (sain boonuspunktide eest tasuta valida mingi toote) oli topieemaldaja. Olin väga skeptiline, aga kuna tasuta sai valida, siis võtsin proovimiseks. Ja üllataval kombel on see täitsa normaalne ja kasulik asi, toimib hästi. Teebki, päriselt ka, topilised kohad kenaks siledaks, palju värskem mulje.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenub kohe ettevõtte Nudist tikrishampanja Printsessa vms, nende Rabarba on imehea suvine jook, sestap proovisin ka tikri oma, aga täiesti maitsetu, pläss, lääge rüübe.

Please wait...
Postitas:
kitah

kas tal need lõiketerad ära ei kulu, st sel topieemaldajal?
ma pean silmas seda, et selliseid pisividinaid, mis tegelikult oleksid täitsa vahvad ja kasulikud, kui nende kasutusiga või toide vmt nüanss oleks ergonoomilisem, on ju päris palju.
enda positiivse poole pealt on Selecti sibulahakkija, selline vahva lulla, mida tuleb nöörist tõmmata. vaat see on tõeliselt hea asi. ma ainult kogu aeg kardan, et äkki lähevad lõiketerad nüriks. siiani (ptüi-ptüi-ptüi) pole seda juhtunud, ja ma hakin sellega vähemasti ülepäeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see on vist lastetule vanatüdrukule omane.

ää õienda teise pihta.
sa pole ju kunagi hommikul tema poole sattund, pärast seda, kui ta on Estonian Meat House butiigist läbi libisend ja värsket Böff à la tartar`i pakub…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Ehkki sinu jutus on tegelikult tõde sees, kõlab viimane lause siiski suht matslikult.

Aga teemasse – minu jaoks on n.ö mööda ostud pigem riided, jalatsid, kotid, kosmeetika ja tehnika, mis peale 1-2 korda kandmist-kasutamist mingil põhjusel ei sobi-ei meeldi ja seisma jäävad.
Uued maitsed ja tundmatud toidud, mida proovimiseks ostan, kuid ei meeldi ja ise ära ei söö (viin need siis tavaliselt töö juurde, mõnele ikka maitseb) – no selles mõttes on jah natuke mööda, et minule ei meeldi, aga vähemalt olen ära proovinud ja tean, millega tegemist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei viitsinud nii pikka postitust läbi lugeda. Toidu kohta vist küsiti, aga mu enda klassika on see kunagine thigh master
tm

Mäletate, teleturus müüdi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas tal need lõiketerad ära ei kulu, st sel topieemaldajal?

ma pean silmas seda, et selliseid pisividinaid, mis tegelikult oleksid täitsa vahvad ja kasulikud, kui nende kasutusiga või toide vmt nüanss oleks ergonoomilisem, on ju päris palju.

ei, see on selline, et terad keerlevad kaitsva kesta sees, näeb välja nagu riiv, aukudega. Terade lähedust või kaugust saab reguleerida vastavalt materjalile. Ma ei kasuta seda igapäevaselt muidugi, hooajati on kasutusel. See on mul nüüd mingi viis aastat truult vastu pidanud, patareisid tuleb aeg-ajalt uuendada.

selline: https://www.euronics.ee/t/19164/kodumasinad/topieemaldaja-severin/cs7976

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, kuivõrd kahepalgeline sa oled – kui siin on olnud kasutajaid, kes on endast avaldanud mõtteid ja arvamusi, siis oled sa peatroll valmis – mõnitad, seletad, õiendad. Kui keegi viitab, et võiksid ennast vähem paljastada (kusjuures on see täiesti sõbralik ja heatahtlik soovitus), siis oled kohe turris. Aga see on vist lastetule vanatüdrukule omane.

Ehkki sinu jutus on tegelikult tõde sees, kõlab viimane lause siiski suht matslikult.

Aga teemasse – minu jaoks on n.ö mööda ostud pigem riided, jalatsid, kotid, kosmeetika ja tehnika, mis peale 1-2 korda kandmist-kasutamist mingil põhjusel ei sobi-ei meeldi ja seisma jäävad.

Uued maitsed ja tundmatud toidud, mida proovimiseks ostan, kuid ei meeldi ja ise ära ei söö (viin need siis tavaliselt töö juurde, mõnele ikka maitseb) – no selles mõttes on jah natuke mööda, et minule ei meeldi, aga vähemalt olen ära proovinud ja tean, millega tegemist.

Tõesti kõlas matslikult või? mäletan ühte sõnasõda, mida ta siin kellegagi pidas ja seal – ta ikka ründas seda kasutajat täie rauaga. Eriti tema lapsi. Seetõttu ma veidi mõõdutundetu olengi, aga tjah…
Mis seal ikka tahta – õnnetu ja üksik hing, kes peab oma “isikupära” kuidagi väljendama. Olgu siis selleks kasvõi loetelu.

Please wait...
Postitas:
kitah

Eriti tema lapsi.

viidet palun.
muidu aga – on sul teemasse ka midagi kirjutada või oledki siin vaid järjekordsel trollimismissioonil?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eriti tema lapsi.

viidet palun.

muidu aga – on sul teemasse ka midagi kirjutada või oledki siin vaid järjekordsel trollimismissioonil?

pole sulle mingeid viiteid tarvis, tead ise väga hästi. kui suudad kilomeetrite ja tundide viisi seletada teemade üle, milles sul puudub igasugune teadmine, siis tuleta aga meelde, kellele ja millal, mida oled öelnud. sa pole ainus, kes on palju lugenud, palju perekoolis kommenteeriud ja kellel on asjade suhtes hea mälu – sinust erandina ka tegelike asjade osas, mitte ainult tobedatel teemadel.
Teemasse kirjutada oleks küll, aga ei viitsi – tavapärane olme, mis selle üle ikka heietada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen hästi mõistlik ja kaalutlev tarbija. Toidu suhtes ma isegi ei põe, kui ostan asja, mis ei maitse. Mulle meeldib uusi asju proovida ja selge see, et kõik ei saagi mulle maitsta. Aga kui olen ostnud ja proovinud, olen jälle kogemuse võrra rikkam. Viimati võtsin vinoteegis pokaali orange veini. Ei olnud minu maitse, aga olen rahul, et ära proovisin.
Litšid peaks olema head, kui nad on küpsed. Olen neid söönud Hiinas ja olen ostnud ka Eestis, mulle meeldivad.
Ainus, millega ma aeg-ajalt mööda panen, on garderoobikaubad. Mul on kapis paar paari kingi, mida ma pole kordagi jalga pannud, sest tegelikult need ei ole minu stiil. On ka paar muud rõivaeset, mis ei ole haakunud muu garderoobiga ja seetõttu on jäänud kandmata. Või siis olen neid paar korda vägisi selga pannud (vägisi muidugi mitte otseses mõttes, aga nii, et oleks võinud midagi sobivamat ka panna), kui nad juba olemas on. Viimati ostsin ühe lopsaka seeliku, tundus selline tore romantiline naiselik seelik suveks. Kodus hakkasin tähelepanelikumalt vaatama, et kuidagi turukauba moodi. Ma ei teagi, mis temaga teha? Äkki annan emale ära.

Please wait...
Postitas:
kitah

mina ei pea midagi meelde tuletama, aga sulle tuletan meelde, et ilma faktideta on see puhas laim.

Please wait...
Postitas:
Vana-Ann

Mis te nutate oma kastanite ja avokaadodega, minul on kõik ostud “natuke mööda”, eriti mis puudutab suuremaid asju. Kusjuures ma alati teen enne kohutavalt eeltööd ja võrdlen ja mõõdan ja arvutan – ja siis tuleb välja, et olen ühe pisi-pisikese detaili jätnud arvesse võtmata ja ostetud riiul häirib mööda käimist või tellitud tugitool jääb ebamugavalt akent varjama või sisustuselement on küll muude asjadega sama värvi, aga mitte sama tooni ega sobi üldse ümbritsevaga kokku. Alati kadedusega vaatan sisustusfotosid, kus lihtsate asjadega on ilus ja maitsekas tulemus saadud.

Please wait...
Postitas:
kitah

Ei nutagi, lihtsalt natuke jama on, muud midagi. Aga kui nii nagu sul, siis pole see enam natuke jama, vaid juba veidi suurem jama. Vat siis on küll kahju. Ikka täielik nöök ka – oled kulutanud nii palju vaeva, aega, teinud kodutööd ja lõpuks raha kulutanud – ja – proše, panja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei pea midagi meelde tuletama, aga sulle tuletan meelde, et ilma faktideta on see puhas laim.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei ole see laim, on mullegi korduvalt silma jäänud.

Väga hea ja maitsev kraam on nii avokaadod, kastanid kui ka litšid. Küllap sattusid sulle toored. Proovi veel aga ära siis tervet kg osta, piisab piskust. Kui siis maitseb, saad ju juurde osta.

Please wait...
Postitas:
kitah

Äkki püsiks teemas. Kui see mõne meelest mannetu ja mõttetu on, siis miks ta vaevab ennast sedasi masohhistlikult siin kudedes ja ei midagi tarka ega asjalikku kribades? Võiks ju oma ajaga midagi paremat peale hakata.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud