Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )

Teema: Natuke mööda ostud

Postitas:
Kägu

Ei viitsinud nii pikka postitust läbi lugeda. Toidu kohta vist küsiti, aga mu enda klassika on see kunagine thigh master

tm

Mäletate, teleturus müüdi.

Oi, see ajas suurepäraselt oma asjad ära. Minu jaoks on see elus ainus tubane spordivahend, mida ma tegelikult ka kasutasin ja mis andis tulemusi. Kutsikas pani selle nahka, ostaks uue, kui saaks…aga ma tahaks tutt-uut.

Velotrenazöör ja jooksulint osutusid ruttu “väga kalliteks riidepuudeks” 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Kas neid pole siis saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju ma ei tea, kustkohast otsida… tõepoolest, ega ma spetsiell pole spordipoodidele tiiru peale teinud, et seda leida. Aga mõte pole paha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki püsiks teemas. Kui see mõne meelest mannetu ja mõttetu on, siis miks ta vaevab ennast sedasi masohhistlikult siin kudedes ja ei midagi tarka ega asjalikku kribades? Võiks ju oma ajaga midagi paremat peale hakata.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ju ma ei tea, kustkohast otsida… tõepoolest, ega ma spetsiell pole spordipoodidele tiiru peale teinud, et seda leida. Aga mõte pole paha.

Aliexpressis müüakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas tal need lõiketerad ära ei kulu, st sel topieemaldajal?

ma pean silmas seda, et selliseid pisividinaid, mis tegelikult oleksid täitsa vahvad ja kasulikud, kui nende kasutusiga või toide vmt nüanss oleks ergonoomilisem, on ju päris palju.

ei, see on selline, et terad keerlevad kaitsva kesta sees, näeb välja nagu riiv, aukudega. Terade lähedust või kaugust saab reguleerida vastavalt materjalile. Ma ei kasuta seda igapäevaselt muidugi, hooajati on kasutusel. See on mul nüüd mingi viis aastat truult vastu pidanud, patareisid tuleb aeg-ajalt uuendada.

selline: https://www.euronics.ee/t/19164/kodumasinad/topieemaldaja-severin/cs7976

heh, nii hea teema … sain nüüd ka teada, et see topieemaldaja on reguleeritav. ma nühin sellega juba oma 5a samas asendis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma hakkasingi – klaarin sinuga sinu teemas ja trollin seda – nii nagu sina enamikke teemasid oma tobedate heietustega tuksi keerad – mäletate oli nii ja nüüd on nii ja see oli siis sedasi ja siis oli nii.

Lõpeta ära. Kõik me saime aru, et sa vihkad teemaalgatajat. Selge, ära enam nämmuta ja lödista seda teemat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ostsin kõige odavama saumikseri, mis poes oli ja see on nagu traktor – teeb hirmsat häält ja tahab peost plehku panna. samas töötavat riista nagu imelik ära visata ka, töö teeb ju ära ja nii ma siis kirun seda juba mitu aastat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ostsin kõige odavama saumikseri, mis poes oli ja see on nagu traktor – teeb hirmsat häält ja tahab peost plehku panna. samas töötavat riista nagu imelik ära visata ka, töö teeb ju ära ja nii ma siis kirun seda juba mitu aastat.

Millegipärast kipub nii olema, et paljud need kõige odavamad asjad peavad paganama hästi vastu. Ise olen ka mõne asja just odava hinna pärast ostnud, et kui raha rohkem, ostan parema. Ja aastaid hiljem, kui elujärg kõvasti paranenud ning kõik võimalused “parema” ostmiseks olemas, on see vana ja odav asjandus ikka veel täies töökorras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma hakkasingi – klaarin sinuga sinu teemas ja trollin seda – nii nagu sina enamikke teemasid oma tobedate heietustega tuksi keerad – mäletate oli nii ja nüüd on nii ja see oli siis sedasi ja siis oli nii.

Lõpeta ära. Kõik me saime aru, et sa vihkad teemaalgatajat. Selge, ära enam nämmuta ja lödista seda teemat.

Vihkama on kõva sõna, ma ei vihka kedagi, lihtsalt ei kannata teemaautorit

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Millegipärast kipub nii olema, et paljud need kõige odavamad asjad peavad paganama hästi vastu. Ise olen ka mõne asja just odava hinna pärast ostnud, et kui raha rohkem, ostan parema. Ja aastaid hiljem, kui elujärg kõvasti paranenud ning kõik võimalused “parema” ostmiseks olemas, on see vana ja odav asjandus ikka veel täies töökorras.

See on õige küll. Ma olen ka ammu juba aru saanud, et kallim hind ei taga alati kvaliteeti ja et lihtne odav asi võib olla isegi parem ja töökindlam. Kusjuures seda lihtsat asja on ka lihtsam parandada, udupeene asja remont on sama udupeen ja vahel nii kallis, et odavam tuleks uus asi osta, või vahel ei saagi parandada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallimatel asjadel on sageli liiga palju “kelli ja vilesid”, mis teevad selle kasutamise keeruliseks ja tüütuks.

Meie kasutame kodus paar korda nädalas mikrolaineahju. Kiiresti vett kuumutatada ja putru teha vms. Läks siis kõige odavam vähemalt 10 aastat vana, enne mingeid sakslasi kaua teeninud masin katki. Mõtlesime, et ei osta uut, aga lapsed said oma kuuma piima sealt palju kiiremini, ikka oli vaja. Läksime poodi.

Mikrolaineahi, grill, vähemalt 12 programmi, sulatamine-värk. Poole kallim, kui teised. Mina vaatan seda odavat, mees surub, et võta ikka see uusim mudel ja vaata kui palju programme. Võtsime, maksis kaks korda teistest rohkem. Jah, ta töötab meil juba 12 aastat, aga peale tavalise lihtsaima mikrofunktsiooni pole ma temaga midagi kunagi teinud.

Kalliste asjade puhul võib see tõesti olla mahavisatud raha, just need lisafunktsioonid. Samas pliidi puhul ei tuleks mul kõne allagi, kui tablood küpsetusaja lõpunäiduga ja teavituspiiksumist poleks. Mu vennanaise jaoks on see aga mõttetu luksus. Õde mul jälle ei saa aru, kuidas ma saan elada nii, et külmiku uksel pole selle temperatuur kohe näha. Inimeste vajadused on nii erinevad 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Litšid. Mulle alati meeldib proovida uusi asju ja kui neid müüdi, siis võtsin prooviks pool kilo. Aga täielik mõttetus – esiteks oli neil koor nii pagana kõvasti seljas kinni, et juba selle nikerdamisega oled võhmal, teiseks oli seal igavesti suur ja kõva seeme ning viljaliha vaid umbes korraliku nälkja jagu. Maitsel polnud muidu viga, veidi hapu ju oli, aga lihtsalt nii palju jama ja nii vähe kasu.

Kastanid. Ikka need päris, söödavad kastanid, mitte hobukastan. Ilmselt paljud on lugenud “Väikest nõida” ja mäletavad sealset maroonimeest, kes kibekülmal talvel oma ahjukesest tulikuumi maroone ehk küpsetatud kastaneid müüs. No ostsin siis mina ka suure hurraaga terve kilo, tundusid lahedad asjad olevat ja olin enne natuke kodutööd ka teinud, et kuidas neid tarbida. Tulemus oli aga suisa vastik.

Tundub, et mina sain neid õigel aastaajal, mõlemat Saksamaal. Litšid olid suvel imehead, neid ostsime ikka kilode kaupa ja kastaneid sain jõuluturult. Aga eks asi ole maitses ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tolmuimeja. Ostsin sellise…no kuskohast tolm jookseb läbi veemahuti, et õhku teda ei paiskuks. Täiesti mõttetu riist. Need torud olid nii mitme terava nurgaga ja nii peenikesed, et esimene mahakukkunud hambatikk koos mõne männiokka ja tolmurulliga moodustas tõsise ummistuse paindumatus kohas, kuhu ei saanud isegi näppudega ligi. Tema kasutamiseks pidi enne põrandalt ära korjama kõik piklikud sodid, mis olid kogemata põrandale kukkunud. Esikust jalatsitega toodud okkad, kamine ette pudenenud tikk, söögilaua alla kukkunud hambaork, kuuseokkad jõulupuust, õunavarreke jne.
Maksis teine ka mitusada eurot, pärast 2-3 üritust temaga tolmu imeda viskasime ta lihtsalt ära. Päris p**ka ei taha kellelegi ju edasi müüa ka.

Köögikombain. Moulinex vist oli, ostetud umbes 12 aastat tagasi ja leidnud ammu tee prügikasti.

Miks te taaskasutusse asju ära ei vii või tuttavatele ära ei anna? Äraviskamine on ju kõige kahjulikum, soodustab veelgi uue tootmist. Tänapäeval, õigemini juba palju aastaid on kohad, teise ringi poed olemas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks te taaskasutusse asju ära ei vii või tuttavatele ära ei anna? Äraviskamine on ju kõige kahjulikum, soodustab veelgi uue tootmist. Tänapäeval, õigemini juba palju aastaid on kohad, teise ringi poed olemas?

Kas sina tahaksid sellist asja, mis ei tööta? Mis füüsiliselt ei ime peale tolmu mingitki pikemat asja vaibast ega põrandast? Õunavars, saiakoti klamber, kuuseoksake või männiokas tekitab koos tolmuga kohe ummistuse (ehk siis iga koristuse puhul 6-7 korda), mida saab likvideerida ca 10 minutilise urgitsemisega spetsriistaga, mis tuleb sul endal traadist teha. Kle, ma pole sadist.

Kas sa tahaksid endale köögikombaini, mille osad võtavad köögikapis paar riiulit ja ta ise terve kapi? Mida sa iial ei tõsta välja, sest liiga palju jama. Ja kogu aeg laual seismiseks on liiga suur. Kas sa tead kedagi, kes tahab?

Köögikombaini suhtes küsin täitsa siiralt, sest ämmal on ka sarnane üle. Napilt kasutatud, umbes 8 kilone, Vähemalt 40 osa, kõik käsitsi pesta, võtab lauapinda mälu järgi umbes 40×25 cm ja ka umbes 15-18 aastat vana. Mh?

Siiski jah ma pean täpsustama, need mõlemad asjad said viidud prügikasti juurde, selle soovija ei pidanud konteineris sorima. Tollal sai kõik sellised asjad pandud konteinerite kõrvale karpidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks kõige rõvedamaid asju, mille otsa olen sattunud, oli lõhehakkliha. Vaatasin, et oh mis huvitav asi, äkki saab teha kalapulki või midagi – no nii rõve, ilmselt mingitest servalihadest tehtud, mille ma tavaliselt ära viskan, sest minu meelest need ei kõlba süüa.

ostsin vist hiljuti sama hakkliha. Tundus poes kuidagi mõistlik ost, tegin kotlette (sisuliselt pannkoogi põhimõttel, sest see kotletitaigen tuli ülivedel), mis kahjuks kuskile ei kõlvanud. Tundus tõesti olema tehtud see hakkliha mingitest kõhuservadest, üli rasvane oli ka ja õrna kalamaitsega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

no aga lõhehakkliha ongi ju kalamaitsega. imelik, kui kalast tehtud asi ei oleks kalamaitseline. või kuidas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui arvestada, et tegu on kirja järgi lõhehakklihaga, oleks oodanud ikkagi konkreetset lõhekalamaitset mitte õrna varjundit sellest.

Please wait...
Postitas:
kitah

Aa, selles mõttes 🙂
nojah, jumal teab, mis sinna siis veel sisse oli pandud. kas pakendil koostist ei olnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei tehta ühtki hakkliha tööstustes (ka kodus poleks see mõttekas) parimatest liha- või kalatükkidest. Veise sisefilee hakkliha oleks puhas tobedus. Ka kalahakkliha tehakse just kõhuäärtest (minu lemmikud) jms odavamatest osadest, ehk ka paremat peoga sekka. Forellifileehakkliha – no siis peab ta olema kas roiskumise äärel vms, miks peaks keegi parima filee pudruks mökerdama 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sina tahaksid sellist asja, mis ei tööta? Mis füüsiliselt ei ime peale tolmu mingitki pikemat asja vaibast ega põrandast? Õunavars, saiakoti klamber, kuuseoksake või männiokas tekitab koos tolmuga kohe ummistuse (ehk siis iga koristuse puhul 6-7 korda), mida saab likvideerida ca 10 minutilise urgitsemisega spetsriistaga, mis tuleb sul endal traadist teha. Kle, ma pole sadist.

Kas sa tahaksid endale köögikombaini, mille osad võtavad köögikapis paar riiulit ja ta ise terve kapi? Mida sa iial ei tõsta välja, sest liiga palju jama. Ja kogu aeg laual seismiseks on liiga suur. Kas sa tead kedagi, kes tahab?

Köögikombaini suhtes küsin täitsa siiralt, sest ämmal on ka sarnane üle. Napilt kasutatud, umbes 8 kilone, Vähemalt 40 osa, kõik käsitsi pesta, võtab lauapinda mälu järgi umbes 40×25 cm ja ka umbes 15-18 aastat vana. Mh?

Siiski jah ma pean täpsustama, need mõlemad asjad said viidud prügikasti juurde, selle soovija ei pidanud konteineris sorima. Tollal sai kõik sellised asjad pandud konteinerite kõrvale karpidega.

Ma tean paljusid inimesi, kes tahaksid, ka mina omal ajal oleksin soovinud. Männiokkad on spetsiifiline asi, mida iga kodu lähedal pole. Muu suurem soga on selline, mis tekib ikka, kas just kuuseokasd, peale jõulupuu pühin ka tavalise harjaga siuurema soga kokku. Mul on lisaks tolmuimejale olemas ka mõne aasta eest ostetud varstolmuimeja, mis on tegelikult paras nikerdis ja ei võta sedagi, mis tava tolmuimeja, aga ma ei ootagi seda enam temalt ,sest kasutan seda kui elektrilist tolmuharja, sest ta enamasti võtabki ära vaid tolmu ja karvad, natuke toidupuru ka. Karvad takerduvad rulliku otstesse ja igale poole ja kohe enam ei vea ringi ,seega ka tuleb korralikult ära nakitseda(teen seda kahvliga) aeg ajalt. Aga eks kui asjad ära korjata, mis vedelevad, siis vahel piisab lihtsalt ka sellega ülekäimisest, et suuremalt koristama ei peaks, tolm ära ja ongi lugu parem.
Lihtsalt sellepärast võtsin sõna, et ma teen seda alati, kui kuulen, et viimased 20 a keegi viskab asjad niisama ära. Keegi hiljuti ütles, et viskas vanad voodipesud või nõud minema. Imestama paneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi päriselt imebki saiakoti klambreid ja hambaorke tolmuimejasse või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma teen seda alati, kui kuulen, et viimased 20 a keegi viskab asjad niisama ära.

Täpsustasin ju, et panin prügikasti kõrvale, kustkohast soovija sai neid võtta, KUI soovija oli. Aga ühtki inimest, kellele KINKIDA tolmuimeja, millega ei saa põrandaid puhastada, ma tõesti ei tunne. See mudel oli mingi alla poole aastaga tootmisest maas ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui nad juhtuvad maas olema. rangeima koduse distsipliini kiuste 🙂 Kui majas on üle 3 lapse, ikka juhtub. See ongi tolmuimeja töö – puhastada põrand enne pesu nii, et seal poleks pisikest kuiva sodi, toataimede kuivanud lehtedest kuni kassikarvade, mahakukkunud saiapudi, jõulukuuseokaste, mahakukkunud kaminatiku ja kaheaastase käest pudenenud veerandi leivatükini. Normaalse tolmuimejaga ei juhtu midagi, praegune umbes 20 aastat vana Siemens isegi ei köhi selle peale, rääkimata tuttuuest Philipsi varstolmuimejast, kellele saiakotiklambrid lausa maitsevad 🙂 .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Litšid. Mulle alati meeldib proovida uusi asju ja kui neid müüdi, siis võtsin prooviks pool kilo. Aga täielik mõttetus – esiteks oli neil koor nii pagana kõvasti seljas kinni, et juba selle nikerdamisega oled võhmal, teiseks oli seal igavesti suur ja kõva seeme ning viljaliha vaid umbes korraliku nälkja jagu. Maitsel polnud muidu viga, veidi hapu ju oli, aga lihtsalt nii palju jama ja nii vähe kasu.

Kas hiljuti ostsid, kust said? Need on imehead, olen sõltlane. Sa ei osanud küpseid valida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sai ca 20 aastat tagasi teleturust tellitud mingi kõhu trimmimise vahend – esiteks läksid kohe kummid katki (kuna terav plastmassserv jäi ette), mees tegi traksidest uued – igatahes 0 tulemust, kui lubati imetabased kõhulihased 3 minutiga ja 2x nädalas trenni tulemusel.
Epilaator – ostsin selle ca 25 aasta tagasi, rõve valus, sama hästi oleks võinud pintsettidega jalakarvu välja kiskuda
plastmassist kartulipudrunui – sama lugu, mis siin ühel kulbiga, kuumaga läks plastmass pehmes ja hakkas sedasi vetruma.
Piimavahustajat kasutavad lapsed kakao tegemisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, näiteks mina.
Ma pigem küsiksin, kas keegi päriselt sorteerib prügi enne imejaga kallale minemist?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jsh

Avokado on minu lemmik

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah ma ise imen enne prahi viimist prahi üle, sest kunagi ei tea, mida Lapsed kurivaimud on prahi sisse visanud. Ükskord oli seal pool vorsti teinekord peaaegu terve muna. Ei saa nimoodi priisata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma teen seda alati, kui kuulen, et viimased 20 a keegi viskab asjad niisama ära.

Täpsustasin ju, et panin prügikasti kõrvale, kustkohast soovija sai neid võtta, KUI soovija oli. Aga ühtki inimest, kellele KINKIDA tolmuimeja, millega ei saa põrandaid puhastada, ma tõesti ei tunne. See mudel oli mingi alla poole aastaga tootmisest maas ka.

Jah, täpsustasid hiljem, mina reageerisin sinu esimese postituse peale, kus oli kirjas- asjad otseteed prügikasti.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud