Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Teema: Natuke mööda ostud

Postitas:
Kägu

Miks te taaskasutusse asju ära ei vii või tuttavatele ära ei anna? Äraviskamine on ju kõige kahjulikum, soodustab veelgi uue tootmist. Tänapäeval, õigemini juba palju aastaid on kohad, teise ringi poed olemas?

Kas sina tahaksid sellist asja, mis ei tööta? Mis füüsiliselt ei ime peale tolmu mingitki pikemat asja vaibast ega põrandast? Õunavars, saiakoti klamber, kuuseoksake või männiokas tekitab koos tolmuga kohe ummistuse (ehk siis iga koristuse puhul 6-7 korda), mida saab likvideerida ca 10 minutilise urgitsemisega spetsriistaga, mis tuleb sul endal traadist teha. Kle, ma pole sadist.

Kas sa tahaksid endale köögikombaini, mille osad võtavad köögikapis paar riiulit ja ta ise terve kapi? Mida sa iial ei tõsta välja, sest liiga palju jama. Ja kogu aeg laual seismiseks on liiga suur. Kas sa tead kedagi, kes tahab?

Köögikombaini suhtes küsin täitsa siiralt, sest ämmal on ka sarnane üle. Napilt kasutatud, umbes 8 kilone, Vähemalt 40 osa, kõik käsitsi pesta, võtab lauapinda mälu järgi umbes 40×25 cm ja ka umbes 15-18 aastat vana. Mh?

Siiski jah ma pean täpsustama, need mõlemad asjad said viidud prügikasti juurde, selle soovija ei pidanud konteineris sorima. Tollal sai kõik sellised asjad pandud konteinerite kõrvale karpidega.

Paljudel inimestel ei ole nende asjadega lihtsalt veel kogemust ja seepärast lähevad ostavad poest uuena (et hiljem pettuda nagu sinagi). Taaskasutuse mõte oleks siinkohal see, et keegi saaks sinu “saasta” tasuta või väikese raha eest, prooviks ja veenduks, et on tõesti tegemist “saastaga” ning annaks selle omakorda ringlusesse, et järgmine inimene sama kogemuse saaks (poodi suurt raha jätmata). Et sama asi veenaks paljusid inimesi, selle asemel, et need paljud selle kõik poest uuena ostaks ja hiljem otse prügikasti tõstaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Multicooker.
No ei saa head toitu seal umbse kaane all viska-kõik-sisse-ja-unusta meetodil. Kasutasin kuivainete pikemaks keetmiseks, kuni otsad andis, uut ei igatse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostsin walkmaxxi sportlikud baleriinad lihtsalt sellepärast, et oli 50 % soodustus. Kodus mul muidu oli juba 2 paari varem ostetud walkmaxx jalanõusid, mis olid vägagi mugavad.

Need uued sportlikud baleriinad on küll pehmest kangast, aga ülemine kingaäär soonis nii kohutavalt kanda, et pärast esimest kandmist olin nädal aega lombakas.

Ravitsesin oma vaeseid jalgu ja siis proovisin panna kanna kohale silikoonist pehmenduse. Ainult nii neid nüüd kanda saabki.Vähemalt ei viska neid ära, aga pettunud olin küll.

Baleriinad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Litšid. Mulle alati meeldib proovida uusi asju ja kui neid müüdi, siis võtsin prooviks pool kilo. Aga täielik mõttetus – esiteks oli neil koor nii pagana kõvasti seljas kinni, et juba selle nikerdamisega oled võhmal, teiseks oli seal igavesti suur ja kõva seeme ning viljaliha vaid umbes korraliku nälkja jagu. Maitsel polnud muidu viga, veidi hapu ju oli, aga lihtsalt nii palju jama ja nii vähe kasu.

Kas hiljuti ostsid, kust said? Need on imehead, olen sõltlane. Sa ei osanud küpseid valida.

ei ostnud hiljuti, sellest on ikka aastaid möödas, maximas müüdi, ja kas nad seal valmis või toored olid, ma tõesti ei tea. võib küll võimalik olla, kuna ma neid esimest korda nö elusast peast nägin. aga see pisikese julla kallal koore nikerdamine, nagu kraabiks küüntelt lakki maha, oli ikka kuramuse tüütu. ja liiga hapud olid ka, niiet olgun’d valmis või mitte, ma enam ei osta neid. nagu ma ei osta ka mandariine, millel nahk kõvasti kinni on, ma ei kannata seda nikerdamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valmis litšidel tuleb koor kergelt maha, on väga magusad ja lillelõhnalised

Please wait...
Postitas:
kitah

Valmis litšidel tuleb koor kergelt maha, on väga magusad ja lillelõhnalised

no aga mille järgi ma aru saan? ei hakka ju poes seda koort nipitsema. ja kas meile üldse valmis peast tuuaksegi? äkki on nii nagu paljude teiste puuviljadega, et neid õigeid saadki vaid nende oma kodumaal, st neid siis indo-hiinas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Robottolmuimeja.
Tuli kohe selline onu Melkeri tahtmine, et vesi voolab vulisedes mööda renni ja mina laman vulisedes murul. Aga võta näpust-ei ime, sunnik, midagi. Põrandapinnad on liig suured ja erinevate katetega pluss kahe kassi jagu karvu pluss jalanõudes tuppa tikkuvad isikud. Kõige selle peale teeb peen riistapuu köhh-köhh ja kogu muusika. Ära ei raatsi ka visata, mõtlesin vähemalt kassi sõitma õpetada, aga tutkit! Nüùd seisab ja kogub enda peale tolmu…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen palju kodumasinaid ostnud, mis pole tegelikult nii head. Näiteks ostsin Kärcheri põrandapesumasina, ei ole väga abiks. Näiteid võib teisigi tuua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen taibanud, et kasutaja kitah on seda kastaniteemat ka varem siin perekoolis lahanud. Ei anna need talle rahu. Muidugi on see kõik maitseasi, kuid ma ei saa jätta (veel kord) ütlemata, et need kastanid, mida toorena kusagil Eestis müüakse ja siis kusagil mingis suvalises praeahjus tossutatakse// ja tegelikud kastanid talvisel Pariisi tänaval on öö ja päev. Seega, kui kitah ei ole talvel Pariisis kastaneid tänavalt ostnud, siis ta ehk võiks sõna võtta mitte kastanite suhtes üldiselt, sest ta võib-olla lihtsalt ei tea, mis on kastanid. Võimalik, et ka päris kastanid talle ei maitseks, kuid tema jutt maailma kõikide kastanite suhtes oleks tõsiseltvõetav ikkagi vaid siis, kui ta oleks neid proovinud.
Tänan tähelepanu eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi päriselt imebki saiakoti klambreid ja hambaorke tolmuimejasse või?

Jah, näiteks mina.

Ma pigem küsiksin, kas keegi päriselt sorteerib prügi enne imejaga kallale minemist?

Noh, näiteks sellised pered, kus lapsed on suuremad põrsad kui nende vanemad – st et okkaid ja saiakotiklõpse seal põrandal naljalt ei hoita, küll aga legoklotse, beebisokke, pisikesi ponisid ja muud taolist, mida tolmuimejasse sisse imeda ei tahaks.

Please wait...
Postitas:
kitah

jah, see on ilmselt korra läbi käinud küll. ja ma usun sind, kui sa ütled, et Pariisi kastanid ja need siinsed on erinevad.
aga saad aru – ma ei halvusta kastaneid kui selliseid ega kutsu üles neid ignoreerima. ei võta ka sõna kogu maailma kastanite kohta. ei maksa minu sõnade tagant mingit vandenõuteooriat otsida, ma ütlesin täpselt seda, mida mõtlesin: ostsin heauskselt, sest tundus, et need võiksid mulle maitseda, aga tegelikult ei maitsenud. kui juhtun Pariisi ja juhtun proovima neid au naturelle, siis saan öelda, kas ikkagi ei maitse või pean oma arvamust muutma.

illustreeriv näide: Soome telkaris reklaamiti Marsi ja Tupla šokolaadi. Esimese kohta arvasin kohe, et selle sisaldus ja konsistents on sellised, et mulle kindlasti ei maitse; Tupla puhul oli täpselt vastupidi. ja kui siis Eesti vabaks sai ja nimetet šokolaadid siin müügile tulid, ostsin prooviks mõlemat, ja täpselt nii oligi, nagu tunne ütles – Tupla maitses väga ja Mars mitte. ma ei halvusta ega tee Marsi maha, vaid ütlen, et see mulle EI MAITSE. on ju lubatud oma arvamuse avaldamine, nicht Wahr? kui sulle maitseb ja kõigile teistele, palun, sööge terviseks, aga mulle ärge pakkuge, eksole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Akuga varstolmuimeja ja robottolmuimeja. Esialgu meeldisid väga, aga vaimustus lahtus umbes poole aasta pärast.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Noh, ma olen elus ostnud kymmekond mitmesuguses suuruses, võimsuses & mehhaniseerituse astmes köögikombaini. Nyydsex on selge, et kui seda ei saa toota noa & lõikelaua, koorimisragulka & uhmri, taignarulli & pudrumänna, pikaharulise kahvli & veidikese keskendumise abil, siis siin seda ei toodeta.

Kyyslaugupress oli ka yx otsata mõttetu vidin, see kyll kingiti & kuhu jäi, ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, näiteks mina.

Ma pigem küsiksin, kas keegi päriselt sorteerib prügi enne imejaga kallale minemist?

Noh, näiteks sellised pered, kus lapsed on suuremad põrsad kui nende vanemad – st et okkaid ja saiakotiklõpse seal põrandal naljalt ei hoita, küll aga legoklotse, beebisokke, pisikesi ponisid ja muud taolist, mida tolmuimejasse sisse imeda ei tahaks.

Ma rääkisin prügist. Et tõstad enne näpuga kotiklõpsud ja okkad eraldi hunnikusse ja käsitled eraldi? Ja siis juuksekarvad ka veel eraldi, sest needki kahjustavad kallist masinat, ja muidugi leivapuru ja paberitükid ka välja nokkida, kuni järele jääb ainult puhas tolm, millele masinaga ligi minna. Päris kurnav see koristustöö, kuigi masin abiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No näed kuidas ütlus “ ühe mehe rämps on teise mehe aare” paika peab. Just seesamune lulla on mul täiuslikust õnnest puudus😀 Pean silmas seda teleturu treeningujullat. Aga rääkides ostudest….. Ehh, ma ei taha sellest rääkida. Mis imelisi ja veel imelisemaid oste ma olen teinud. Ja siis isegi mitteiialgi neid üliimelisi asju pakendist välja võtnud. Pole vajadust tekkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Kitah kunagi satub Londonisse või Pariisi jõulude paiku, siis ostku tänavatelt üks totsik kastaneid ja saad tõelised head kastanid ära proovida. Muidu pole nad midagi väärt. Teen neid ise ka ahjus ja ei tule pooltki nii head- on õiged kastanid, küpsed ja kõik valmistusviis on õige, aga ei maitse mulle see tärklisene suht maitsetu mudru.

Please wait...
Postitas:
kitah

Jah, jätan meelde 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Kitah kunagi satub Londonisse või Pariisi jõulude paiku, siis ostku tänavatelt üks totsik kastaneid ja saad tõelised head kastanid ära proovida. Muidu pole nad midagi väärt. Teen neid ise ka ahjus ja ei tule pooltki nii head- on õiged kastanid, küpsed ja kõik valmistusviis on õige, aga ei maitse mulle see tärklisene suht maitsetu mudru.

Milles see võluvõti siis seisneb?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

elektriline kööginuga. arvasin, et saan sellega hästi sügavkülmutatud liha pooleks lõigata, sest oli tunne, et elektriline nuga on midagi nagu mini-mootorsaag. Aga külmunud liha peale see riist vaid pinises ning tükikestest või viilukestest võis ainult unistada. jama oli selles, et too päev, kui seda mul vaja oli, käisin mitu poodi läbi, enne kui selle leidsin. kulutasin pool päeva ja kõvasti bensiini, et jõuda millegini. siiani ei saa aru, mille jaoks seda nuga toodetakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, näiteks mina.

Minu laps sa tänu tolmuimejale enda järelt koristamise väga varakult selgeks, sest muidu tuleb tolmuimeja ja sööb vedelevad asjad ära. Tolmuimeja välja võtmine tähendab, et laps hakkab ilma igasuguse meeldetuletuseta oma asju kokku panema 🙂

Teemasse ka. Mul on kodus saumikser, mida saab äärmisel vajadusel kasutada relvana. Ei ole kõige odavamate hulgast, aga ka mitte kallis. Teeb kohutavat häält ja vibreerib nii, et mina kinni hoida ei jaksa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köögikombaini suhtes küsin täitsa siiralt, sest ämmal on ka sarnane üle. Napilt kasutatud, umbes 8 kilone, Vähemalt 40 osa, kõik käsitsi pesta, võtab lauapinda mälu järgi umbes 40×25 cm ja ka umbes 15-18 aastat vana. Mh?

Moulinexi köögikombaini kopsikust olen väga huvitatud. Ma kasutan ainult purustus-/lõiketera (nt küpsiste purustamiseks) ja mul on selle kopsiku külje sisse tekkinud mõra. Iga kord ootan hirmuga, et kas seekord lendab kopsik pooleks… või ootame järgmise korrani

Otsin juba ammu järelturult, et äkki keegi müüb kuskil, aga tutkit. Masina süda töötab jätkuvalt, seega ei raatsi ära ka visata, hea hunnik plastmassi.

Paarkümmend eurot oleksin valmis maksma ka. Ma kirjutan siia suure lootusega oma meiliaadressi, et kui keegi tahab mulle pakkuda: marimiim@gmail.com

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul läks saumikser katki ja kiiruga ostsin lähimast Selverist kõige odavama juraka. Selgus, et see vint, millega vars masinakere külge keeratakse, on ainult 1,5 keeret ja ei püsi üldse kinni, mees liimis selle masina külge kinni, et ma saaks töö lõpetada. Tagasi ka ei saanud enam viia, sest olime ise liimiga kallal käinud. Ja nüüd mul ongi – selline ühes tükis saumikserijurakas, töö teeb ära, aga pesta on natsa tüütu, sest päris üleni ei julge teist kraani alla lükata.

Kunagi ostsin kataloogist masseerimisriista, millega ise kaelasooni ja selga masseerida. Kuni pakki ootasin, siis juba sülg jooksis, et kus nüüd hakkab hea ja (lihas)pingevaba elu. Tegelikkuses see vibreeris nii kergelt, et samahästi oleks võinud elektrilise hambaharjaga kaela masseerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõbranna juures nägin väga lahedat õunaviilutajat. Õun tuli orgi otsa panna ja siis vändast hoogu anda. Tulemuseks oli õunaspriraal- ilma kooreta ja südameta. Ostsin siis endale ka kohe. No ei toimi see asi üldse mul – lõuhub õuna ära või lõikab koorena veerandi õunast. Paar korda pusisin, nüüd seisab sahtlis juba mitu aastat.

Philippsi 3in1 vars/käsitolmuimeja/põrandapesija on ka minu käes täiesti kasutu. Juuksekarvad tõmbavad ennast rulli ümber pusasse ja pidevalt tuleb koristamine katkestada, et puhastust teha. Kõige hullem on aga see, et filter on seal imeväike ja seda tuleb ikka väga tihti pesta. Tahtsin varufiltrit osta, aga seda Eestist saada polegi. Loomulikult ei ime see ka kassiliiva ega muud tahkemat prügi. Kui aparaadi seisma jätad, siis sinna kohta kuhjub liivahunnik.

Ostsin siis uue Hooveri masina. Kõik muidu väga OK, aga see masin “imeb ennast vaakumina” põranda külge. Võimsus tuleb põhimõtteliselt miinimumi panna, et ka parkettpõrandat saaks puhastada – vaipkattega seda probleemi pole.

Aastaid seisavad kapis ka fritüür ja võileivagrill- emotsiooniostud ja nende aparaatide puhastamisvaev ei kaalu saadud tulemust üles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Philippsi 3in1 vars/käsitolmuimeja/põrandapesija on ka minu käes täiesti kasutu. Juuksekarvad tõmbavad ennast rulli ümber pusasse ja pidevalt tuleb koristamine katkestada, et puhastust teha. Kõige hullem on aga see, et filter on seal imeväike ja seda tuleb ikka väga tihti pesta. Tahtsin varufiltrit osta, aga seda Eestist saada polegi. Loomulikult ei ime see ka kassiliiva ega muud tahkemat prügi. Kui aparaadi seisma jätad, siis sinna kohta kuhjub liivahunnik.

Sama. Kõige kallim kasutu ost, mis teinud olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõbranna juures nägin väga lahedat õunaviilutajat. Õun tuli orgi otsa panna ja siis vändast hoogu anda. Tulemuseks oli õunaspriraal- ilma kooreta ja südameta. Ostsin siis endale ka kohe. No ei toimi see asi üldse mul – lõuhub õuna ära või lõikab koorena veerandi õunast. Paar korda pusisin, nüüd seisab sahtlis juba mitu aastat.

Sellega saab värskest kurgist vedru teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kyyslaugupress oli ka yx otsata mõttetu vidin, see kyll kingiti & kuhu jäi, ei tea.

Millega sa pressid? Olen püüdnud niisama purustada, põhimõtteliselt haamripeksuga, aga jääb jämedavõitu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Millega sa pressid? Olen püüdnud niisama purustada, põhimõtteliselt haamripeksuga, aga jääb jämedavõitu.

Ma vajutan noateraga lapiti küüslauguküüne katki ja hakin kergelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Moulinexi köögikombaini kopsikust olen väga huvitatud.

Ma lähen ämma juurde reedel või laupäeval, katsun selle üles leida, teen pilti ja saadan sulle. Hoiatan ka ette, et leidmine ei pruugi väga lihtne olla – aga ta on olemas, ma ise nägin teda ja tõstsin ringi mõni aasta tagasi….aga kui mäletaks, kuhu. Suur talumajapidamine, võimalusi palju.
Raha kindlasti ei taha, kui ainult postikulud (kui me ei saa Tallinnas kuskil käest kätte üle anda).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Moulinexi köögikombaini kopsikust olen väga huvitatud.

Ma lähen ämma juurde reedel või laupäeval, katsun selle üles leida, teen pilti ja saadan sulle. Hoiatan ka ette, et leidmine ei pruugi väga lihtne olla – aga ta on olemas, ma ise nägin teda ja tõstsin ringi mõni aasta tagasi….aga kui mäletaks, kuhu. Suur talumajapidamine, võimalusi palju.

Raha kindlasti ei taha, kui ainult postikulud (kui me ei saa Tallinnas kuskil käest kätte üle anda).

Saan Tallinnas järele tulla ja vastu võtta!

Please wait...
Postitas:
kitah

mitu korda on olnud kasutu ost kartulikoorija ja peened kosmeetilised näpitsad. koorijad on nürid nagu kelgujalased ja pintsettide otsad ei ole kohakuti või on ümarad ja ei haaku. juukseid võid tõmmata, aga kulmukarvu nendega kitkuda ei saa. kummagi asja praaksust sa pakendis ei näe, aga et teada saada, kas töötavad, tuleb pakend ära lõhkuda, sest see on see joodetud õmblustega plastik, mida lahti lõikamata sa asja kätte ei saa. ja rikutud pakendiga enam ju tagasi ei võeta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud