Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 137 )

Teema: Natuke mööda ostud

Postitas:
Kägu

mitu korda on olnud kasutu ost kartulikoorija ja peened kosmeetilised näpitsad. koorijad on nürid nagu kelgujalased ja pintsettide otsad ei ole kohakuti või on ümarad ja ei haaku. juukseid võid tõmmata, aga kulmukarvu nendega kitkuda ei saa. kummagi asja praaksust sa pakendis ei näe, aga et teada saada, kas töötavad, tuleb pakend ära lõhkuda, sest see on see joodetud õmblustega plastik, mida lahti lõikamata sa asja kätte ei saa. ja rikutud pakendiga enam ju tagasi ei võeta.

Parim koorija on tupperware oma – selline ragulka-kujuline. Otsin ka igasuguseid kokku, vaid kratsisid kartulikoort, aga TW oma on priima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mitu korda on olnud kasutu ost kartulikoorija ja peened kosmeetilised näpitsad. koorijad on nürid nagu kelgujalased ja pintsettide otsad ei ole kohakuti või on ümarad ja ei haaku. juukseid võid tõmmata, aga kulmukarvu nendega kitkuda ei saa. kummagi asja praaksust sa pakendis ei näe, aga et teada saada, kas töötavad, tuleb pakend ära lõhkuda, sest see on see joodetud õmblustega plastik, mida lahti lõikamata sa asja kätte ei saa. ja rikutud pakendiga enam ju tagasi ei võeta.

Parim koorija on tupperware oma – selline ragulka-kujuline. Otsin ka igasuguseid kokku, vaid kratsisid kartulikoort, aga TW oma on priima.

Nõustun. Ma esiti olin harjunud selle ragulka kujulisegaagasee teise kujuga P täht on ka sama hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on üldse kalduvus suure reklaami peale endale vahva kodumasin muretseda. Pärast selgub, et kui pole päris kasutu, siis ikkagi kasutada ei viitsi. Ostsin nüüd Philipsi saumikseri, millel on kaasas tarvikud, et teeb kurgist ribasid ja spiraale. No põhimõtteliselt teeb küll, aga mis teen siis nüüd nende spiraalidega? Lõigutud kurgisalatit on ikkagi parem süüa.

NB! Sellega seoses tuli meelde, et palun tehke maha Philipsi aurutajat, kange isu on seda osta. Kas teeb riide sirgeks ka või ikkagi ei tee?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see Moulinex köögikombain on Genius 2000, siis olen väga huvitatud visplist/vahustist. Ja võib-olla mõnest jubinast veel. Karukati2003@hot.ee

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina see robottolmuimeja õnnetu dresseerija. Aga tuli meelde ka sajandi parim ost – puugitangid! Maksid omas
ajas terve varanduse, näevad välja nagu keskaja piinakambrist, aga absoluutselt fantastiline riistapuu! Kümneid puuke lastelt, kassidelt ja koertelt, raakimata endast eemaldanud nagu naksti! Ei mingeid jälke puugipäid sees ega näpu vahel lirtsuvaid elajaid- lihtsalt käpad puugip..sse taha, tiir peale ja voilaa!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kindlasti oma elus nii mõnegi mõttetu ostu teinud, aga esimese hooga tuli meelde, kuidas nõukaaja lõpus ostsin Narva mnt Itaalia bistroost (oli selline esimene omataoline Tallinnas) mingit udupeent vorsti. Vist oli oliivide ja pistaatsiatükkidega, aga maitses nagu plastiliini sööks. Kohutav pettumus minu jaoks, sest see paar viilu oli küllaltki kallid. Toona liikus üldse välismaist toidukraami vähe ja siis tundus (ekslikult), et kõik, mis on välismaine, on kvaliteetne ja hea. Täielik saast oli, aga algusaastatel, kui see bistroo sinna loodi, olid seal ikka järjekorrad. Sai kohapeal süüa või neid imelikke, toiduvärve ja lisaaineid täis vorste kaasa osta. No ühesõnaga– see vorstiost jäi mul seal viimaseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kausiga robotmikser pole kasutust leidnud, teeb liiga palju lärmi, pigem mikserdan käsitsi

Please wait...
Postitas:
Kägu

NB! Sellega seoses tuli meelde, et palun tehke maha Philipsi aurutajat, kange isu on seda osta. Kas teeb riide sirgeks ka või ikkagi ei tee?

Kati Toots mingis saates väga kiitis ja ütles, et riiete sirgeks aurutamine on tema lemmiktegevus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on üldse kalduvus suure reklaami peale endale vahva kodumasin muretseda. Pärast selgub, et kui pole päris kasutu, siis ikkagi kasutada ei viitsi. Ostsin nüüd Philipsi saumikseri, millel on kaasas tarvikud, et teeb kurgist ribasid ja spiraale. No põhimõtteliselt teeb küll, aga mis teen siis nüüd nende spiraalidega? Lõigutud kurgisalatit on ikkagi parem süüa.

Sa oled lahe kägu!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
nyah nyah

Kyyslaugupress oli ka yx otsata mõttetu vidin, see kyll kingiti & kuhu jäi, ei tea.

Millega sa pressid? Olen püüdnud niisama purustada, põhimõtteliselt haamripeksuga, aga jääb jämedavõitu.

Enamasti ajab asja ära oskuslikult kasutatud nuga. Kui tõesti midagi päris mäsastada on vaja, tead, leidub säärane geniaalne kodumasin nagu uhmer: töötleb ka maitseaineid & muid tillemaid taimi, mudrustamise astme valid silma järele & puhastamine on imelihtne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isver, vaatasin, et nii pikk teema, et tuleb põnev lugemine..siin aga pm üle ühe kitahi positused,,jätsin lugemise poolei. No kaua ikka võib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule väga meeldivad minu jaoks meeldiva lõhnaga vedelseebid, kodulõhnastajat polnud varem proovinud, aga nüüd ostsin selle ka. Seebiga samast sarjast.
See keraamiline vaasi moodi asi, kus puupulgad sees, mis lõhnama peaks.
Kodus aga mulle see lõhn enam ei meeldinud. Kohe üldse mitte, meenutab niiskete salvrättide lõhna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk on neid erinevaid, aga Steam and Go kaasaskantav auruti teeb riided sirgeks küll. SAMAS! Selle juhe on üpris lühike (vist on ka akuga variante)- kui nt kleit riidepuu peale rippuma panna, siis on tükk tegu selle juhtmega (mul emal on laes lilledele mõeldud konks, kuhu ta paneb puuga kuivama nt joped, seda konksu aurutamisel kasutada ei saa, kuna liiga kõrgel ja juhe liiga lühike). Suurim miinus on aga liiga väike veepaak (mis auru tekitab). Ühe väga kortsus pluusi jaoks tuleb kaks korda täita. Seega töötulemus on hea, aga lihtsalt see ei tule :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa tahaksid endale köögikombaini, mille osad võtavad köögikapis paar riiulit ja ta ise terve kapi? Mida sa iial ei tõsta välja, sest liiga palju jama. Ja kogu aeg laual seismiseks on liiga suur. Kas sa tead kedagi, kes tahab?

Köögikombaini suhtes küsin täitsa siiralt, sest ämmal on ka sarnane üle. Napilt kasutatud, umbes 8 kilone, Vähemalt 40 osa, kõik käsitsi pesta, võtab lauapinda mälu järgi umbes 40×25 cm ja ka umbes 15-18 aastat vana. Mh?

Ma ei tea, kas ma olen su ämma eakaaslane, aga mul on ka selline 20+ aastat vana Moulinexi tollane esindusmudel kodus. Aeg-ajalt siiski kasutan, kuigi selle varre sisse, mille otsa kõik riivid ja mikserid käivad, tuli juba aastaid tagasi pragu. Napilt kasutatud mul küll pole. 40 osa ju korraga ei kasuta, tavaliselt on nõu, selle kaas ja mingi riiv vaid kasutusel. Tsitrusepressi pole vist kunagi proovinud, muud detalid on rohkem või vähem käigus olnud.
Millagi googeldasin ei mäleta enam mida ja leidsin, et minu köögikombaini osad üksikuna olid ebays kümneid kuni paarsada eurot väärt, ilmselt küll uued. Tekkis kohe mõte see osadena maha müüa, aga mõtteks on ainult jäänud ka.
Hetkel ei meenu, mida ma täiesti mõtetut olen ostnud, küll aga on mees ostnud elektritrimmeri, mida paar korda kasutas ja siis leidis, et mööda õue juhet vedada on ikka liiga ebamugav ja nüüd väidab, et taaskasutusse seda ka viia ei saa, et mingi otsik vms pidavat kadunud või katki olema. Teine paar korda kasutatud ost on oksapurustaja, seekord täiesti korraliku firma oma, aga purustatavad oksad peaksid enam vähem sirged olema, ainukesena kvalifitseerusid vaarikavarrad, õuna-ja ploomipuude oksad, mille purustamiseks see ostetud oli, on kas liiga lühikesed või liiga kõverikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tehnikaga seoses tuleb meelde veel sihuke ülipeen luksusvidin nagu piimavahustaja. apppseluutselt mõttetu asi. Kui sul on olemas korralik saumikser või ka tavaline (mitte kombain), siis see ajab asja ära. nipp on, eksole, selles, et piim peab olema soe või vähemasti leige, külm piim vajub alla kiiremini kui sa vispli välja jõuad võtta.

AGA! selle pisikese “laktovibraatori” sisse käivad patareid ja need on mõne kasutuskorra järel tühjad. No kas ei võiks siis olla see asi vooluvõrgust toidet saav? Sest pooltühjad patareid käivad veel hulk aega kella sees, ja natuke vähem tühjad ka igasugustes pultides, aga selles lupstükis – kui akud otse tootmisliinilt tulnud ei ole, siis piisavalt vinget pöörlemist ei teki, mis piima vahtu ajaks. käib noh kuidagi, ja vahtu võid ise minna.

jah, nüüd te ütlete, et tuleb peenike espressomasin osta, aga seda ma ka jälle ei taha. nagu keegi eespool märkis, see kasutatud detailide lahtimuukimine, pesemine ja tagasipanemine on sihuke “ilupugemine” ja “kehkenduse 50 tehet”, et see mäng lihtsalt ei vääri küünlaid.

elik, nagu ütles hõbedavaras Alfredo – Võimalikult vehe jala keimist, see tähendab, et kui asja hooldamine on kolm korda töömahukam kui asja kasutamine, siis pidagu endale.

Frappe mikser ajab asja ära:

https://www.google.com/search?q=frappe+mixer&rlz=1Y3GQQX_enGR561GR603&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiJosS6reLiAhVBY1AKHctoD7kQ_AUoAXoECAwQAQ&biw=360&bih=559#imgrc=rgfFc7ZnXViBSM:

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pano-Peeter

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
kitah

Frappe mikser ajab asja ära:

Novot, sellest ma saan juba aru 🙂 Muidu on nii, et iga kahe kasutuskorra peale (või ka ühe peale, kui on suurem kogus) torma kohe uusi akusid ostma 🙂
teiseks – nad võiksid seda peent piimaotsikut müüa lisamanusena ka näiteks tavalise mikseri või saumikseri juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köögikombaini suhtes küsin täitsa siiralt, sest ämmal on ka sarnane üle. Napilt kasutatud, umbes 8 kilone, Vähemalt 40 osa, kõik käsitsi pesta, võtab lauapinda mälu järgi umbes 40×25 cm ja ka umbes 15-18 aastat vana. Mh?

Moulinexi köögikombaini kopsikust olen väga huvitatud. Ma kasutan ainult purustus-/lõiketera (nt küpsiste purustamiseks) ja mul on selle kopsiku külje sisse tekkinud mõra. Iga kord ootan hirmuga, et kas seekord lendab kopsik pooleks… või ootame järgmise korrani

Otsin juba ammu järelturult, et äkki keegi müüb kuskil, aga tutkit. Masina süda töötab jätkuvalt, seega ei raatsi ära ka visata, hea hunnik plastmassi.

Paarkümmend eurot oleksin valmis maksma ka. Ma kirjutan siia suure lootusega oma meiliaadressi, et kui keegi tahab mulle pakkuda: marimiim@gmail.com

Milline mudel teil on? Mul on 2 vanemat Moulinexi köögikombaini (üks neist on uus, aga ajaga on masina enda värv natuke kolletunud). Siis teaks kas tasuks ka teile kirjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

& puhastamine on imelihtne

Ära koori küüslauguküünt, vaid pane see pressi sisse koorimata, siis on samuti puhastamine imelihtne.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

& puhastamine on imelihtne

Ära koori küüslauguküünt, vaid pane see pressi sisse koorimata, siis on samuti puhastamine imelihtne.

Mismoodi? Siis on mul need pressi mitukymmend augukest lisax kyyslaugusodile veel koorejuppe ka täis ju, täpselt sama tyytu puhastada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mismoodi? Siis on mul need pressi mitukymmend augukest lisax kyyslaugusodile veel koorejuppe ka täis ju, täpselt sama tyytu puhastada?

Huvitaval kombel ei ole. See koor jääb enam-vähem ühte tükki ja kogu sodi selle sisse. Proovi.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Huvitaval kombel ei ole. See koor jääb enam-vähem ühte tükki ja kogu sodi selle sisse. Proovi.

Too press, proovin. Ise kyll uut hankima ei hakka, lihtsam on kyslale lapiti lajatada, natuke hakkida, vajadusel veidi uhmrinuia keerutada & uhmer muude nõudega koos pessu saata.

Please wait...
Postitas:
kitah

Too press, proovin. Ise kyll uut hankima ei hakka, lihtsam on kyslale lapiti lajatada, natuke hakkida, vajadusel veidi uhmrinuia keerutada & uhmer muude nõudega koos pessu saata.

selle minu sibulahakkija juurde oli kirjutatud, et vabastab ka küüslaugud koortest ja spetslulla oli ka selle jaoks (umbes selline vene f tähe või turvavärava moodi nublakas). aga kui vaja suurem kogus küüslauku hakkida, nt terve mugul, siis ma usun, et ajaks samane lõikur asja ära, ta teeb ikka väga peeneks kohe, mahla välja ja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

selle minu sibulahakkija juurde oli kirjutatud, et vabastab ka küüslaugud koortest ja spetslulla oli ka selle jaoks (umbes selline vene f tähe moodi nublakas). aga kui vaja suurem kogus küüslauku hakkida, nt terve mugul, siis ma usun, et ajaks samane lõikur asja ära, ta teeb ikka väga peeneks kohe, mahla välja ja.

Pilti?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Tõesti väärt sibulahakkija

Ahjaa, kui karp on silmini täis, siis tuleks poole hakkimise (st mõne tõmbe vahepeal) karpi veidi raputada, et pealmised lõikamata tükid allapoole vajuksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõesti väärt sibulahakkija

Minu poolt ka maksimumpunktid. Ainuke asi, et kui pesed, siis kaane sees väikesed pilud, nende kaudu läheb vesi ju sisse. Mis nipiga sa kaane seest vee kätte saad? Ma panen pilupidi rätikule, aga minuarust loksub seal sees siiski vesi. Ükskord läheb haisema?

Please wait...
Postitas:
kitah

Seisin sama probleemi ees. ALgul pühkisin majapidamispaberiga lihtsalt.
Ilmselt tuleb raputada, aga jah, päris välja seda vett sealt ei saa. Ideaalis oleks, kui kaas käiks omakorda lahti ja et saaks seda nööri seal sees kuivatada. Puhuda fööniga kuuma tuult sisse või? Raputada suurem vesi välja ja siis tõmmata nöör välja ja kuivatada …? Numaitia …
Nii et ikka mingi konks on asjal juures, eksole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Javerid. Ostsin endale ja lapsele reisile sisejalanõudeks. Mõlemal hakkasid jalad valutama neist esimese pooltunniga.
Aru ma ei saa kuidas nendega käia saab…
Nö tuulega täispuhutav lebokott. Hansapostist. Täiesti mõttetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kirjutan enda kogemustest ka:
– kunagi sai ostetud mingeid elektrilisi kõhulihaste trimmijaid, nägid välja nagu kardiogrammi tegemise klemmid koos juhtmetega. sai katsetatud ja veendutud, et ei kõlba kuhugi. ca 10a hiljem sai ära visatud. ainus hea asi sellel komplektil oli suur plastmasskohver. laps hoidis selles väiksena mingeid pisemaid mänguasju ja nüüd kasutab tööriistakohvrina.
– viilutaja. suur masin ja tohutu suur karp. kui kasutada, siis pesemiseks kulub rohkem aega, kui selleks viilutamiseks (vastupidi oleks vast siis, kui peaks kohvikut ja vaja pidevalt ja palju viisakaid võileivapealseid viilutada, aga ma ei pea kohvikut). viimase 20a jooksul sihtotstarbeliselt kasutatud (ehk palju korraga viilutatud) kokku vist 3 juubeli ajal. lisaks paar korda niisama ja viimati lihtsalt selleks, et laste palvel demonstreerida kuidas see töötab.
– umbes sama mõtetu oli ka suur moulinexi köögikombain, aga seda ei ostnud õnneks ise, vaid kingiti pulmadeks. mootor kõrbes tal ka lõpuks läbi, mingid jupid vedelevad keldris.
– koera haukumisvastased kaelarihmad. 2 eri tüüpi. absoluutselt ei mõjunud. ju oli koer liiga paksu karvaga või lihtsalt oli täielik jura masin. seisavad juba 15a.
– tupperware silikoonist kommivormid. mõttetu värk. õnneks leidsin osta.ee kaudu neile uue omaniku.
– lokitangid mitme eri otsaga (spiraallokk, sirgestaja jne). tohutult aega võttev nikerdamine, lisaks põletasin mitmel korral sõrmi. lõpuks veendusin, et kõige paremini ja kiiremini saab pikkadesse juustesse lokid ikka lapsepõlvemeetodiga: 1980ndatest pärit ema elektrilised lokirullid ja pidulik soeng poole väiksema vaevaga olemas.

noh ja siis muidugi igat masti elektrooniline sodi-laga, hiinast tellides pole iial teada, kas asi tegelikult töötab ka või ei. nt usbi jagajal puudus sees kiip, seega sai seda kasutada vaid 1 usbi pikendusjuhtmena.
mingeid üliodavaid propelleriga palle e. minidroone sai jõulude ajal ostetud korraga 2 tk, üks lendas ainult ülespidi, teine vaid allasuunas, juhtida ei õnnestunud kumbagi. lisaks kukkusid mõlemad end 1.kasutuspäeva õhtuks katki. kusjuures oleks siis, et väikesed lapsed kogemata mänguhoos lõhkusid, ei, neid katsetasid tudengipoisid, kes ometi teadsid, kuidas õige droon lendama peaks. väiksemad vaatasid ainult kõrval.

Please wait...
Postitas:
Liis T

Ostsin hiljuti selle lõikuri: https://www.kaubamaja.ee/et/wmf-spiraalloikur-kult-x-lisavarustusega-416540011-h0360171
Täiesti mõttetu asi, see lihtsalt ei toimi. Kui panna nt kurk sinna sisse ja hakata vajutama, siis kurk lihtsalt keerleb sama koha peal ringi. Ja kui vähe tugevamini vajutada, siis hakkab juba juurvilja lõhkuma.
Söögist on kõige hullem olnud Aura kõrvitsapüreesupp. See toode siis: https://www.alecoq.ee/toode/aura-vege-korvitsapureesupp/. Nii rõvedat asja pole ma veel kunagi maitsnud. See on väga magus ja vesine. Isegi need beebidele mõeldud püreed, mis on väikses klaaspurgis, on nagu gurmeetoit selle kõrval. Asi võib olla selles, et tegu veegan tootega, aga ma ei pannud seda ostes tähele.

Aga osad asjad, mis siin eespool toodud, mulle meeldivad. Näiteks Kärcheri põrandapesur ja Multicooker on minu jaoks asendamatud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud